Gen. PaedDr. Tibor Gašpar: Kto dnes určuje hranice toho, čo je sloboda slova, či názoru?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

NE)ZÁVISLÁ SPRAVODLIVOSŤ ☀️

⚠️ Upozornenie pre čitateľov, nasledovné otázky a odpovede nie sú vtip.

?️ Viete, čo má spoločné Róbert Fico, Tibor Eliot Rostas a Milan Mazurek?
? V ich trestných veciach vykonáva, resp. vykonával dozor prokurátor Tomáš Honz.

?️ A viete, čo má spoločné „nezávislý“ orgán činný v trestnom konaní v podobe prokurátora Tomáša Honza s ultraliberálnymi periodikami ako je Dennik N a .tyždeň, či mimovládnou aktivistkou Zuzanou Wienk, alebo politikom a kandidátom za Progresívne Slovensko, Pavlom Sibylom?
? Všetci sú to partneri dolármi kŕmenej nadácie Zastavme korupciu, ktorá sa dnes podieľa na šírení často zavádzajúcich informácií, a na účelovej politickej propagande svojich sponzorov.

❓ Kladiem si preto otázky: „Kto dnes určuje hranice toho, čo je sloboda slova, či názoru?“ „Je prokurátor Tomáš Honz naozaj nezávislý vo svojej dozorovej činnosti?“

➡️ Dnešný odsudzujúci rozsudok šéfredaktora periodika ZEM a VEK Tibora Eliota Rostasa je významný moment hneď z viacerých dôvodov. V prvom rade môže znamenať definitívne spustenie podobných procesov aj voči ďalším občanom s vlastným názorom na našu spoločnosť, či tak ako v tomto prípade na naše dejiny. Vzniká tu nebezpečný precedens, ktorý znamená ohrozenie nášho ústavného práva na slobodu prejavu priamo s vedomím predstaviteľov štátu? Predseda národnej rady, predseda parlamentu, či generálny prokurátor dnes mlčia. No mali by si uvedomiť, že dnes je to Rostas, ale zajtra to kľudne môžu byť aj oni.

➡️ Tento rozsudok môže definitívne zlomiť aj tie posledné zábrany zneužívať zákony tejto krajiny na prenasledovanie vlastných občanov. Veď v novembri 1989 sme išli do ulíc aj z dôvodu, aby sme mohli slobodne vyjadrovať názory na život v našej spoločnosti, a tým ju mohli formovať k svojmu obrazu na princípoch demokracie.

Tibor Gašpar

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


14 thoughts on “Gen. PaedDr. Tibor Gašpar: Kto dnes určuje hranice toho, čo je sloboda slova, či názoru?

 • 17. decembra 2019 at 8:56
  Permalink

  Zaujímavé, že presne toto sa deje V Austrálii.Ja myslela že len V Európe. Práve mi písal sused čo tam žije 30 rokov.

  Reply
 • 17. decembra 2019 at 9:47
  Permalink

  Vo veci s Rostasom sú štúrovci len zámienka. V skutočnosti „im“ vadí jeho nezávislé „proruské“ spravodajstvo. Keby bol DavDva sledovanejší portál, tak to má na krku tiež.
  Je to alarmujúce a nebezpečné. Potláčanie slobody slova nikdy nie je samoúčelné. Mám podozrenie, že to je príprava na veľké svinstvo – napríklad veľkú vojnu celej „koalície“ proti Rusku.

  Reply
  • 17. decembra 2019 at 12:38
   Permalink

   Pane Moravčík, buďte v klidu,

   co se jakékoli horké války proti Rusku týče. Tohle si dovolím vyloučit. Dokud totiž dolar. miliardář, bývalý komunista a zpravodajec KGB, věrný nástupce Jelcinovy politiky V.V.P. řídí Rusko, máme všichni naprosto dokonalou záruku, že USA na RF nesáhnou, protože veškeré zisky z práce ruského lidu tečou jako zlatá řeka rovnou do FEDu.

   A ředitelka Ruské CB Elvíra Nabiullinová tuhle záruku naprosto skvěle zastřešuje. Ne nadarmo byla jmenována V.V.P. již podruhé. Ne nadarmo ona ruská ředitelka jezdí pravidelně na zasedání FEDu do USA, aby ji američtí soudruzi vždy správně usměrnili, jak se má k ruskému národnímu bohatství chovat. Takže klid, spojenectví Ruska a Ameriky je více než pevné.

   Reply
   • 17. decembra 2019 at 15:03
    Permalink

    Rád by som bol, pán Vašek. No vy hovoríte len o jednom Rusku a jednej Amerike. Ameriky sú najmenej dve (Trumpovská a fuck-Trumpovská) a Rusiek je… ani neviem koľko.

    Reply
  • 17. decembra 2019 at 15:00
   Permalink

   V tom prípade by vlastne malo byť v našom záujme vlastnej sebazáchovy nezvyšovať čítanosť. Je to tragikomédia všetko čo sa tu deje. A fraška.

   Reply
   • 17. decembra 2019 at 15:14
    Permalink

    Myslím, že nie nezvyšovať čítanosť, ale meniť jazyk a štýl. Tá poézia, čo sa tu čoraz častejšie objavuje, je krok veľmi dobrým smerom. ;-)

    Reply
   • 18. decembra 2019 at 8:09
    Permalink

    Boze,odpust nam nase viny.Nevieme co cinime.Duchovny otec Kufa,vyprosujem Vam
    vela pevneho zdravia.Ste Majak,k navrate tych,co pochybovali o viere.?

    Reply
  • 18. decembra 2019 at 16:46
   Permalink

   Čo takto si dat aj otázku čo má spoločné sbs BONUL s pánom Gašparom a s p Kočnerom a ďalšími rod.príslušníkmi p. Gašpara. ?

   Reply
 • 17. decembra 2019 at 11:06
  Permalink

  Kočnerovci a spol. To sú aj Bodorovci
  však pán gašpar

  koľko svojich ľudí ste dosadili do polície aby kryli kšefty a chránili
  mafiánov, oligarchov a najbohatších

  kradne sa tu NON stop lebo
  polícia = vyšetrovatelia, prokuratúra = od najvyššieho, a súdy
  CHRÁNIA tých čo klamú a kradnú a berú z peňazí nás všetkých…

  gašpar ako spolupáchateľ v spolupráci s ficom, kaliňákom, blahom a spol = celým smerom
  nám to tu roky ukazujú…

  toľko ukradnutého a NIKTO nesedí…
  teda okrem TROCH sns za nástenku…

  kedy o tom ???

  NIKDY!

  Reply
 • 17. decembra 2019 at 16:29
  Permalink

  Ten prokurátor je EXTRÉMNE snaživý! Nebude to nejaký extrémista?

  Reply
 • 17. decembra 2019 at 18:26
  Permalink

  Niekedy si už myslím, že v uvedené prípady komentujú ľudia, ktorí nie sú schopní elementárnej úvahy odhaľujúcej príčinu, prečo sa tak deje.
  Tí všetci sudcovia, prokurátori a vyšetrovatelia nekonajú na základe dôvodov, ktoré si vycucali z prsta. Konajú tak, že aplikujú platné právo, tu Trestný zákon v časti „trestné činy extrémizmu“. Aby som sa zbytočne nerozpisoval, pozrite si dobrú analýzu týchto ustasnovení tu:

  https://www.hlavnespravy.sk/vcera-mazurek-dnes-fico-kotleba-rostas-zajtra-obcan-carovne-paragrafy-schvalene-16-juna-2009-ktorym-sa-doplna-trestny-zakon-3002005/1986018

  Prečítali ste? Už vám konečne dochádza o aké ustanovenia ide a ako sa dá s nimi narábať?
  A teraz to najdôležitejšie – kto ich prijal a urobil súčasťou nášho právneho poriadku? Neboli to z najväčšej časti práve vlády Smeru? Veruže boli. A poslanci, ktorí za to hlasovali a ministri, ktorí to navrhli majú dve možnosti. Buď zalezú doživotne do kanálov alebo okamžite v parlamente napravia, čo spáchali.
  Som za druhú možnosť. A tiež môžme v najbližších voľbách voliť tých, čo to napravia a tým nám vrátia slobodu prejavu.
  PS
  Tu nepomôže odchod nejakého Honza. Príde Honz druhý, tretí alebo dvadsiaty. A že sa nájdu sudcovia alebo prokurátori, ktorí by v uvedených prípadoch postupovali inak? Možno, ale za ďalšej platnosti uvedenej legislatívy to bude len ďalší rozvrat v rozhodovacej praxi.

  Reply
 • 17. decembra 2019 at 20:00
  Permalink

  No, pán Juhár, asi máte pravdu!

  Reply
 • 17. decembra 2019 at 21:56
  Permalink

  Hnus. Človek ktorý mal dávno sedieť vsádza na nacistickú kartu. Tam sa veľké nároky na intelekt voličov nekladú.

  Reply
 • 18. decembra 2019 at 23:23
  Permalink

  Pan Gaspar asi ma veru za usami, mozno by mu pomohla velka pokora a priznanie sa spolocnosti. No to mu neubera na pravde ktoru tu prezentuje! Tieto jeho slova mozem jedine podporit a plne s nimi suhlasit.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *