Hlas nahnevanej občianky: Treba oslabiť väčšie zlo!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Veľmi dobre si pamätám, čo som napísala tesne po prvom kole prezidentských volieb – totiž, že nebudem legitimizovať nikoho, koho v kresle prezidenta nechcem, že odmietam voliť zas ( a znovu) menšie zlo.

Je celkom fajn, že majú obe kolá medzi sebou dvojtýždňový odstup… nie, nezmenila som názor na Čaputovú, skôr naopak. Nezmenila som názor na to, že Ševčovič je viac-menej to čo Čaputová, len v bledšom odtieni… ale-čítam, sledujem a mením názor.

Voliť pôjdem, mám na výber dve možnosti:
1/ oboch kandidátov preškrtnúť (a ukázať, že som tam bola, volila, ale
týchto nechcem ani náhodou…)

2/ voliť Šefčoviča, ako slabší odvar liberalizmu (skôr technokratického eurohujerstva). A áno, som si vedomá, že je síce nie tesne, ale je predsa len zviazaný so Smerom. Ale v debatách mi vadil len v jednej zásadnej veci – podporil by kontroverznú zmluvu s USA (ale to aj naša blondína Súzi), takže tu máme veľmi nepeknú zhodu…

Už odmietol aj Istanbulský dohovor-verejne a k jeho prerodu už nechápavo krúti aj B. Zala… čiže, čo? Dodrží, čo v kampani sľúbil, ako sa hodnotovo vyhranil, alebo len zavádza? Neviem, ale horší ako Čaputová nebude. Pripomína mi to voľbu Trump-Clintonová v tom zmysle, že pre mňa bol Trump v mnohom neprijateľný, ale bol stokrát lepší, ako Hitlery Clintonová čistá bábka jastrabích neokonzervatívcov a neoliberálnej kaviarne). Tá baba vtedy by bola jasný prúser… hlavne pre celosvetovú politiku – toto je podobné, ale pre politiku vnútornú a aj zahraničnú politiku SR. Čo ma presvedčilo? Za žiadnu cenu nechcem mať prezidentku, ktorá:
1/ je Kiskom 2
2/ je už teraz nedôveryhodná (advokácia s otáznikmi, Pezinská skládka
prehodená do inej obce alebo kampaň za 1 milión eur – čo je záväzok pre
isté osoby, strany, mimovládky atď.), teda, kto platí, toho hudbu hráš
3/ ktorá si za poradcu chce zobrať Šimečku! (obávam sa, že to je len 
začiatok dlhého zoznamu „poradcov“, ktorí Slovenskom pohŕdajú a je im 
ukradnuté, sú militantne rusofóbni a amerikanofilskí)
4/ je ultraliberálka a hrdo sa k tomu hlási
5/ je absurdne prázdna a vykašírovaná, generátor naučených fráz 
chrlených s upretým pohľadom do stola, bez emócií,s neustálym 
upravovaním prameňov vlasov… och, aké ženské- A frázy… frázy  (typu
„v mojom svete“ …bla, bla, bla…)
6/ podozrivá už len tým, ako ju upäto a denne chránia isté médiá. Je nimi
glorifikovaná a ovievaná ako kvetinka, budujú jej doslova kult osobnosti. Fakt choré, irituje ma to, toto nie je normálne a my nie sme (zatiaľ)
ako v Severnej Kórei (ale Denník N, Sme a spol. si to zjavne nemyslia)
7/ ktorá nič poriadne nerobila, okrem pôsobenia v mimovládke dotovanej 
(aj) Sorosom
8/ ktorá každú objektívnu kritiku precitlivelo berie ako útok na svoju
osobu a namiesto toho, aby vecne reagovala, vyplakáva a necháva za seba 
odrážať legitímne poplatné útoky médiá a záľahy internetových trollov 
(čo pocítili napr. SV, Ľ. Blaha atď.) a kontroverznú stránku Zomri
vrátane. A ona potom ako svätica trepe, ako ona nebude viesť útočnú a 
konfrontačnú kampaň. Pche! Zuza, šak za teba to robí celá armáda
platených ľudí a angažovaných fanúšikov – sväzákov!

Tu im bude aj nahrávať nový zákon EU o regulácii internetu (čiže zatváranie úst) nepohodlným (ktorých stačí označiť za konšpirátorov a odporcov EU, NATO a pod., čo sa už deje dávnejšie… alebo sa nájde dôvod, ktorým boli porušené autorské práva podľa najnovšej smernice EU z 26.3.2019, pri zdieľaní a pod. Tvári sa to ako zákon o autorských právach, ale je taký ohybný, že aj súdruhovia v Číne by sa zaň nehanbili…

https://www.youtube.com/watch?v=Mk1HjOB0J6c

Všetko toto je tak choré a absurdné, že som sa rozhodla, že voliť musím ísť (nasadím si gumenné rukavice a zakrúžkujem kandidáta s plným chrupom…). Uf! Hoci je vysoko pravdepodobné, že svätá neoliberálka Zuzana vyhrá, je nutné jej náskok znížiť čo najviac, čo neoliberálom uberie z optimizmu do ďalších volieb, nebudú mať možnosť kričať a manipulovať štýlom-pozrite, veď tento náš liberalizmus národ chce! Nie nechce! A my by sme im to mali čo najdôraznejšie odkázať! Lebo oni už nasadajú na koňa… proste treba tomu koňovi zlomiť aspoň jednu nohu…Budem sa snažiť svojim hlasom tejto najhoršej sorte neoliberálov ubrať z toho ich“drvivého“ víťazstva – lebo ich médiá  to „predajú“ ako vôľu ľudu… ako napr. pri poslednom prieskume- cca 60 % ku 40% – ale zabudli pripomenúť, že až 50% voličov sa im na to vykašľalo! Tak koho prezentuje táto liberálna kaviareň a kvázi advokátka Zuzana? Nabehnú na manipulatívnu víťaznú vlnu a budú živiť tento mýtus „odvážnej Zuzany“, (už vznikla aj rozprávočka,ako iste viete-šak nech rodičia čítajú detičkám…)

https://blogerskenoviny.home.blog/2019/03/22/jan-baranek-o-zuzane-stalinovi-a-gottwaldovi-ci-dievcatach-a-chlapcoch-ktorym-asi-preplo/

Zuzanu nám tlačia horom-spodom. Stačí. Je mi zle. Smrdí to až hrúza. A ak vyhrá s väčším náskokom, všetkou svojou mocou peňazí, mimovládok, „osobností“ a médíí urobia všetko pre to, aby udržali náladu voliča a vyťažili čo najviac z volieb do europarlamentu a o rok do nášho parlamentu. A potom sa môžeme „tešiť“na neoliberálne zákony…. bude nám zle všetkým – ešte aj drvivej voličskej základni Zuzany… ale už bude neskoro. Dávam do pozornosti napr. tento článok:

https://www.postoj.sk/41918/stand-up-liberalizmus

Kotlebovci aj Harabin neodporúčajú ísť voliť (no konečne sa zhodli! Super, ste „skvelí“, chlapi). Náš hlas naštvaného voliča prepadne… o.k. Ak to vypočuje cca. 25 % voličov Harabina a Kotlebu, chcem upozorniť na jeden fakt:  Čapot-ovce voliť pôjdu! Ísť voliť ale na druhú stranu odporúčajú mnohí, ktorých názor a pohľad si vážim, napr. aj E. Chmelár.

https://www.facebook.com/ChmelarEduard/posts/2337754276256451?__tn__=K-R

Ja sem však vložím výzvu ísť voliť, ktorá je asi najkomplexnejšia –  od moderátora B. Koróniho z SV. Jej mottom by mohlo byť snáď toto (parafrázujem) – áno, sme sklamaní, frustrovaní z prehry, mnohí voliť ísť nechcú-vraj niet koho. Chápem…  Niektorí  so zaťatými zubami  pôjdu voliť zase menšie zlo…. ale tento boj stojí tentokrát inak!!!-je to iné ako predtým a ide naozaj o veľa-my ideme VOĽBOU MENŠIEHO ZLA OSLABIŤ ZLO VEĽKÉ…

Prosím, vypočujte si túto výzvu (cca 20 minút), vydržte do konca prosím  a zvážte… ja už som sa rozhodla. Pôjdem dať hlas menšiemu zlu a väčšie zlo oslabiť aspoň jediným – svojim občianskym  hlasom. Obetujem tomu svojich 15 minút života, lebo mi to nie je jedno, že si ultralibárli s mojim prepadnutým hlasom budú robiť mediáne  čoro moro, ako oni vysoko vyhrali…. Ako v dueli Trump & Clintonová… skúsme túto ťažkú voľbu aspoň zvrátiť. Nie, nevzdávajme to, hoci frustrovaní… Pokúsme sa koňovi ultraliberlizmu  zlomiť aspoň jednu nohu… Pridáte sa?

Výzva pre vás…. snáď…:

https://hearthis.at/slobodnyvysielac/prezidentske-volby-09-2019-03-25-boris-koroni/

Nahnevaná občianka

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Hlas nahnevanej občianky: Treba oslabiť väčšie zlo!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *