Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Prinášame Vám výber z myšlienok, tipov a odkazov zdieľaných na sociálnych sieťach slovenských ľavičiarov z okruhu DAV DVA. Veríme, že vás inšpirujú, zaujmú a dajú vám nádej, že aj na Slovensku pôsobia ľudia, ktorí ešte neprestali rozmýšľať…


Lucia Burdová 


Ivan Luljak


Vladimír Manda


Ľuboš Blaha


Karol Ondriáš


Ľubomír Jánošík


Richard Sťahel


Eva Hrábková


Igor Melicher 

21.2 sa udiala vražda vo Veľkej Mači. Dnes 5.4 vyšli decká opäť na námestie s odznakmi allforJan. Je to už skoro mesiac a pol. Nezdá sa vám, že už je toho veľa? Nezdá sa vám, vy s tými odznakmi, že už teraz reálne zneužívate smrť dvoch mladých ľudí na niečie politické ciele? Nezdá sa vám, že už ani vlastne neviete prečo tam stále chodíte?
Dobre, uznajme logické dôvody zúčastniť sa na demonštráciách s odznakom allforJan. Zavraždili novinára, ktorý písal o prešľapoch v politike a na základe jeho článkov si prajeme dosiahnuť slušné Slovensko tým, že žiadame odchod týchto politikov. Pýtam sa ale. Prečo sa na demonštráciách objavujú len transparenty adresované Smeru, Mostu a ich predstaviteľom, ak Ján Kuciak písal aj o predstaviteľoch parlamentnej opozície a transparenty adresované im sa tam neobjavujú? Prečo sa organizátori protestov Za slušné Slovensko, ktorí chcú obnoviť dôveru ludi v štát, stretli s prezidentom Andrejom Kiskom, ktorý je usvedčený daňový podvodník vyjadrujúci účinnú ľútosť rovnako ako Bašternák, učastník súdnych konaní obžalovaný z machinácií s pozemkami, majiteľ nebankoviek, ktoré dostali ľudí na ulicu a navyše politik? Jediný politik, s ktorým sa stretli organizátori apolitickych demonštrácií.
Vy na námestiach s tými odznakmi, necítite sa byť tak trochu manipulovani?
Lebo práve tak to vyzerá..


Ľavičiar Alexander Riabov

Komentár Matovičovi

Ku kauze Skripaľ


Eugen Mýtnik


Dušan Deák

Pikettyho práca je naozaj obsiahla a poukazuje na mnohé veci, všimnite si napríklad ten graf, kde je znázornené koľko bahatstva ovláda 1% najbohatších a preklopte si to s historickými udalosťami, zistíte že ak je ten graf nahore, tak hneď potom prišla buď svetová vojna, alebo iná katastrofa…áno nerovnosť za prvé bráni demokracii, vytvára oligarchické štruktúry a choré vzroce správania, zároveň vytvára sociálne konflikty, ktoré sa saturujú často aj vojnami.


Oliver Petrík

Lukáš Perný

Juraj Janošovský

Tibor Moravčík

Martin Daňo 

Igor Jurečka

Soňa Valovičová

 

Karol Fajnor
 

Aleš Hubert a KSM

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Hlasy pozdvihnuté z ticha: Obesená žena z východu, Blaha s Osuským na TA3, kritika „slušných“ ľudí a vojnového štvania

 • 14. apríla 2018 at 0:23
  Permalink

  Odporúčam Hrdličkov prejav na zhromaždení „My sme tu doma“ 14.4.2018 v Bratislave ( čas od 21:38 ).

  Musím vyjadriť spokojnosť, nad snahou osloviť ľavicových voličov ( Smeru ), vlasteneckých voličov ( ľudákov, národniarov ) a sklamaných a znechutených nevoličov.

  Reply
 • 14. apríla 2018 at 13:55
  Permalink

  Tak ako pre pár rokmi, v mesačníku ExtraPlus, tak aj v tomto prípade, pokladám za dosť „problematické“ aby komunisti vystupovali na jednom podujatí s ľudákmi a ultrakatolíkmi.

  Napríklad, na rozdiel od občana Ruhiga, si myslím, že pozadie sviečkového zhromaždenia v 1988 bolo rovnako ako pri dnešnom pokuse o pravicový prevrat, až za našimi hranicami, a poslúžilo diverznej koalícii kapitalizmu s katolicizmom k rozvracaniu a napokon aj k rozvráteniu socializmu u nás, a k znovuzískaniu svetskej moci a majetku pre katolícku cirkev. Občan Ruhig, za socializmu ste sa mohol modliť – a aj s rodinou – koľko ste len chcel, preto nechápem, načo ste na to potreboval SVETSKY MOCNÚ cirkev.

  Dúfam že podobný názor majú aj komunisti, preto to vyzerá veľmi nedôveryhodne, ak vystupujú spoločne s takýmito ľuďmi.

  Bolo by dobré, keby sa zakúpila vlastná stranícka zvuková aparatúra ( pódium zatiaľ netreba ) a takéto zhromaždenie organizovali spoločne komunisti a socialisti osve, nie v spolupráci s takouto divnou pravicou či „nepolitickými“ politikmi. Inak k obsahu a forme Hrdličkovho prejavu nemám väčšie výhrady.

  Tá aparatúra sa zíde, pretože komunisti potrebujú chodiť po krajoch, robiť takéto vystúpenia aj v mestách a obciach pravidelne, aby sa ľuďom znovu dostali na oči.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *