IDEOLOGICKÁ CENZÚRA DAVU: Redaktor slovenskej Wikipédie sa preriekol

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Web DAV DVA je na slovenskej Wikipédii ideologicky cenzurovaný. Ak zadáte do článku na Wikipedii odkaz na zdroj zo stránky DAVu, automaticky vyhodí správu, že ide vraj o spam. Ideologická cenzúra je založená na inkvizičných zoznamoch, ktorých úlohou je diskreditovať mediálnu konkurenciu redakcií. Táto finta slúži k jednostrannému ideologicky zafarbenému pohľadu redaktorov Wikipedie. Súkromné záujmy cenzorov sa pretláčajú rôznym spôsobom. Jedným z nich je aj cenzúra na slovenskej Wikipédie. Priznal to už aj jeden z redaktorov Wikipedie, ktorý sa snažil upraviť stránku Karola Fajnora. Viď obrázok nižšie. Zdroj komentára je tu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


5 thoughts on “IDEOLOGICKÁ CENZÚRA DAVU: Redaktor slovenskej Wikipédie sa preriekol

 • 16. mája 2020 at 20:13
  Permalink

  Boja sa myšlienok?
  ZBABELCI!
  Pravdu neumlčia!

  Reply
 • 16. mája 2020 at 20:31
  Permalink

  No….tak aspoň viete, prečo som sa rozčuľoval, že čerpať „informačné zdroje“ z Wikipedie Slovensko je – nebezpečné. Celá redaktorská cháska je liberálno- slniečkarska. Vyskúšal som si redaktora v 2011 a – znechutili ma. Vraj: „každý môže zapísať informáciu“ – ano – ale iba do prvej kontroly „redaktorov – kontrolórov, ktorí Vám nemilosrdne vymažú informáciu, ak nie ste zaregistrovaní ako redaktor. Kedže im „vyskakuje“ aktuálny príliv záznamov, stačí im raz za deň kontrolovať a vymazávať čo prišlo, alebo aké zmeny urobíte….
  Ak sa aj zaregistrujete ako redaktor, kopec „inšpekorov“ vám napíše na Vašu informáciu, že nie je relevantná, alebo neobsahuje zdroje, alebo „tento článok sa nezaoberá pravdivým hodnotením“ – a je to.
  Ak sa niekedy podarilo „prepašovať“ DavDva do wikipedie, bolo to ich nepozornosťou a teraz bedlivo strážia tak ako ste popísali : čistotu informačných kanálov.
  Odporúčam používať Wikipediu v iných jazykoch, nejlepšie nie vo svetových – a prekladať si. Ovšem, tam nemusí byť daný článok k dispozícii.
  To je Wikipedia. Sociálna sieť, ktorá sa zmrchavela ….

  Reply
 • 17. mája 2020 at 8:06
  Permalink

  Tí „redaktori“ – kontrollóri, vymazávači ale aj nástenkári…. sú vychovávaní a pripravovaní dlhé roky (ako Emil Hodál na škole pre „nadmerne“ nadané deti a víťazov debatnej asociácie) a vedia čo tam dať a čo nie. Príkladom je napr. tento záznam „eggsperta“ ktorého som si všimol v r. 2007 cez jeho príspevok v TRENDE „prečo zrušiť ministerstvo školstva“….

  záznam vo wikipedii
  https://sk.wikipedia.org/wiki/Dalibor_Roh%C3%A1%C4%8D

  (samozrejme jeho oblbovacie články vo wikipedii nie sú uvedené – ale za to je tam plno jeho funkcií a flekov). Dosť to pripomína kariéru Beblavého, ktorý pri zdôvodňovaní pôvodu zdrojov na jeho „domček“ vytiahol tak 10 funkcií prezidenta rôznych organizácií (a včas sa oženil s dámou z TIS, ktorá tam bola pripravovaná už počas štúdia – táto dáma dostala na UK peknú trafiku-funkciu ešte za pôsobenia Radičovej a dnes píše o transparentnosti v SME).

  Taký článok by sa do seriózneho média nikdy nemohol dostať…. (mimochodom kým bol Trend seriózny – veľký novinový formát, tak som doňho dodal dosť veľký počet odborných príspevkov. Prestal som prispievať keď sa raz pred vianocami objavil inzerát redakcie že hľadajú odborníkov na skrytú reklamu). Odvtedy sa Trend stal niečím podobným ako wikipedia – obsahuje skrytú reklamu pozitívnu a negatívnu (ukážkou je článok Rada Baťa z r. 2005 – rozhovor s Kiskom „Nepredávali sme pôžičky ale emócie“…. chlapec sa stal šéfom jeho kampane v r. 2014 a poputoval do paláca).

  P.S.: na obsadenie flekov v dôležitých ustanovizniach pripravujú svoje kádre už od strednej školy. Niektorí sú aktívni okamžite (napr. slušné Slovensko)…. iní na chvíľku zmiznú do zahraničia (najlepšie USA) a potom sa vynoria ako maulwurf . Tí čo nedržia hubu tak dostanú maulkorb (kedysi takáto relácia bola v ORF … OHNE MAULKORB…bez náhubku – presne toto by sa u nás v TV hodilo ale je skoro isté, že by to neprešlo).

  Reply
 • 18. mája 2020 at 13:31
  Permalink

  Keď sa chce naozaj niekto z chuti „zasmiať“ z toho ako wikipédia funguje proti nepohodlným, tak odporúčam wiki stránku VZDOR – strana práce
  https://sk.wikipedia.org/wiki/VZDOR_%E2%80%93_strana_pr%C3%A1ce

  Kde ako nevyvrátiteľný fakt namierený proti tejto strane uvádza tvrdenie, citujem: „Podľa nepotvrdených informácií…“

  Načo sú nám fakty, keď propagandisti majú nepotvrdené informácie, ktoré prezentujú ako pravdu :/

  Reply
 • 21. mája 2020 at 16:16
  Permalink

  Nástup Matoviča a jeho fašistické ciele s celou skorumpovanou a vlastizrádnou bandou v parlamente nápadne pripomínajú časy, keď sa Hitler dostal k moci! represálie a umlčanie politických oponentov ako krok číslo jedna, cenzúra ako krok dva a potom represálie a vraždy v ďalších krokoch. Dnes nemusí táto fašistická banda vraždiť! Zavraždia Vás tak, že Vás skorumpovaní prokurátori ako je Šanta, honz, alebo šef naky Zurian uväznia na celé mesiace do väzby a nikto nevie, čo tam s Vami stvárajú. Nastal čas na Povstanie ľudu!!!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *