Igor Melicher: Čo to ten Fico vlastne povedal

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Citujem Roberta Fica z videa: 

„Smer sociálna demokracia je strana s jasnou protifašistickou orientáciou. Je nespochybniteľná a jednoznačne ovplyvňuje a bude ovplyvňovať všetky naše rozhodnutia či už pri prijímaní zákonov alebo pri politickej spolupráci(!) 

Keby nás nebolo, doteraz sú všetky pomníky obetí SNP zaprášené a 9. september nie je pamätným dňom obetí holokaustu a rasového násilia(!) 

Predsedovi ĽSNS Mariánovi Kotlebovi môžeme však len ticho závidieť ako mu hlupáci z Denníkov SME, N, či tretí slniečkársky sektor naháňajú percentá. Viackrát som upozorňoval na to, že orgány činné v trestnom konaní a súdy často rozhodujú pod tlakom médií a nie na základe skutočných dôkazov(!) 

Rešpektujem rozsudok Najvyššieho súdu proti poslancovi NR SR, pánovi Mazurekovi(!), ale zaraďujem ho do kategórie mediálnych, po ktorom budú preferencie pána Kotlebu a jeho strany utešene rásť(!) 

Milan Mazurek povedal to, čo si myslí takmer cely národ a ak popravíte niekoho za pravdu, urobíte z neho národného hrdinu. Ak má byť rozsudok Najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť do ktorejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí, vrátane ležiacich psov, pozatvárať(!) 

To sa mám naozaj báť povedať, že podporujem policajtov v tvrdých zásahoch v osadách, ako som to urobil po zásahu polície v Moldave nad Bodvou? To sa máme naozaj báť povedať, že časť(!) Rómov zneužíva sociálny systém? 

Ak sú naše orgány činné v trestnom konaní a súdy také aktívne pri výrokoch, očakávam, že sa budú rovnako aktívne zaoberať výrokmi pána Trubana o drogách pred mladými ľuďmi alebo vážnym podozrením, že s drogami obchodoval(!) Potom budem pozerať na ostatný rozsudok Najvyššieho súdu k Milanovi Mazurekovi úplne inak..“ 

ROZOBERME SI ČO SA SKUTOČNE(!) POVEDALO 

Pokúsim sa zhrnúť pravú pointu Ficovho videa, lebo ako vidím, aj u mnohých mojich priateľov došlo k veľkému nepochopeniu a predčasnému úniku emócií, opäť len na základe informácií z médií. Pochybujem, že väčšina ľudí, ktorí dnes Fica za jeho video kritizujú si to video aj reálne pozrela. 

V skratke. Fico sa na začiatok prihlásil k antifašistickému odkazu a povedal, že na ňom stojí celý Smer, a že ovplyvňuje tvorbu zákonov aj prípadnú politickú spoluprácu. Tým Kotlebu jednoznačne zo spolupráce vylúčil. Ďalej zdôraznil, že iba vďaka Smeru je dnes Pamätný deň obetí holokausta a rasového násilia (9. september). Tento deň je inak obrovská krivda spáchaná nami počas druhej svetovej vojny, v tento deň sme začali vyvážať Židov do táborov. Smer urobil z tohto dňa pamätný, aby sme práve toto už nikdy nezopakovali.

Keď už teda povedal, že sa nejde zastávať Mazureka ako takého, ani jeho fašistickej rétoriky, upriamil pozornosť na skutočný problém. A tým je, že liberálne, korporátne médiá vyvíjajú tlak na súdy, políciu a prokuratúru a tie potom rozhodujú so strachom o to, čo o nich môžu tieto médiá napísať. A to rozhodne škodí spravodlivosti. 

Ďalej hovorí o tom, že rešpektuje rozhodnutie Najvyššieho súdu, ale považuje ho za rozhodnutie pod tlakom médií, čo jednoznačne nahrá kotlebovcom a ich preferencie porastú. Ľudia, Fico na to upozorňuje ako na nebezpečnú vec! 

Dotkol sa aj slobody slova a položil rečnícku otázku o tom, kto nastavuje hranice vo vyjadreniach. Kto určí čo sa môže povedať a čo nie. Čo je vhodné a čo nie. Áno, veľmi veľa ľudí po celom Slovensku si myslí, že sa sociálny systém naozaj zneužíva a že niektoré páry plodia deti len preto, aby z nich mali príjem. V minime prípadov sa dokonca stáva aj to, že rodičia niektoré svoje deti nepoznajú ani po mene(!). Preto Fico upozornil na to, že na základe tohto súdneho rozhodnutia môžu nabehnúť policajti do každej dediny a zatvoriť tisíce ľudí. Pretože tí ľudia si to proste naozaj myslia. A aj si to medzi sebou hovoria. 

Argumentoval to tým, že sa sám zastal exministra vnútra Roberta Kaliňáka v čase, keď ombudsmanka kritizovala policajný záťah proti Rómom v Moldave nad Bodvou. V tomto prípade Rómovia vo väčšej skupine porušovali zákon, preto sa policajti rozhodli pre zásah. Osobne si myslím, že práve preto je štátna moc zvrchovaná, aby mohla dohliadať na dodržiavanie zákon v štáte, práve preto má monopol na násilie a donucovacie prostriedky. 

Končí tým, že ak sú v tomto prípade súdy hecované médiami, aby boli aktívne pri výrokoch kotlebovca, tak nech sú rovnako aktívne aj u Trubana. Čistá komparácia veľmi podobnej situácie. 

Fico nikde nehovorí, že sa Mazureka zastáva, alebo že s ním súhlasí. Naráža na úplne iné veci. Na to, že niektoré liberálne médiá terorizujú štátne orgány a tie potom rozhodujú pod strachom. Naráža na to, že na základe takéhoto rozhodovania odsúdili človeka, i keď síce pochybného, tvrdým trestom, ktorý z neho spraví martýra, pretože trest dostal za výrok, ktorý zdieľa nemalá časť populácie Slovenska. A to Fico označuje za nebezpečné! Hovorí o tom, že sloboda slova nemôže byť diktovaná ideologickým názorom a prideľovaná a uberaná podľa nejakej „šablóny,“ a že má platiť padni komu padni. Ak teda súd odsúdil za výroky kotlebovca Mazureka, mal by aj progresívca Trubana. 

NA ZÁVER..

Priatelia, prílišná politická korektnosť škodí a kazí medziľudské vzťahy pretože si nehovoríme pravdu do očí a nepomenúvame veci tak, ako naozaj sú. Fašisti na Slovensku nerastú kvôli zlej sociálne situácii ako v Nemecku v 30. rokoch. Slovensko je na tom historicky najlepšie. Príčina je inde. 

Fašisti rastú na Slovensku kvôli úpadku politickej kultúry, ktorú začal v roku 2015 Matovič vysypaním injekčných striekačiek na hlavu Poliačikovi a ďalej sa v tom pokračovalo. Zamurovanie predavačky, parkovanie na prechode, verejné vyhlásenia plné vulgarizmov, výmyslov a posielaní ľudí do basy. Fašisti vyrástli kvôli liberálnym médiám, ktoré vytvárajú spoločenský chaos, prekrúcajú pravdu, šíria lži a dezinformácie a snovajú konšpirácie. A hlavne, fašisti dnes rastú najmä kvôli politickej korektnosti, ktorá bráni pomenovať veci tak ako sú a núti nás klamať sa samých pred sebou, že veci nie sú také, ako naozaj sú. A ľudia vidia že to tak je a frustruje ich to a keď sú ľudia frustrovaní, volia jednoduché riešenia a preto rastú fašisti. 

To čo povedal Fico je pravda a ja za ním stojím. Pomenoval veci také, aké sú, bez politickej koreknosti. Je mi ľúto, že veľa z mojich ľavicových priateľov sa rozhodlo Fica okamžite kritizovať a verím, že veľa z nich to video ani nevidelo. Namiesto toho, aby ste prepadávali mediálnej hystérii si radšej zachovajte chaldnú hlavu a zamyslite sa hlbšie nad tým, o čom Fico rozpráva. On nenadbieha kotlebovcom, on kritizuje rozhodnutie súdu, lebo to nadbieha kotlebovcom! A miesto toho, aby ste ho hejtovali by ste sa ho mali radšej zastať, lebo tento váš expresný boj proti fašizmu plodí len ďalší, silnejší fašizmus.

Pred pravdou Sa oči dlho zatvárať nedajú!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


11 thoughts on “Igor Melicher: Čo to ten Fico vlastne povedal

 • 6. septembra 2019 at 14:15
  Permalink

  Slovensko je štát paradoxov:
  1. Na Fica dal Chmelár trestné oznámenia na základe tých ustanovení Trestného zákona, ktoré sprísnila práva Ficova vláda (trestné činy extrémizmu a práve „náhubková novela“).
  2. „Ľavicový“ Chmelár sa zastáva časti problémovej menšiny, hoci ľavici by mal ležať na srdci práve osud väčšiny.
  3. Chmelár týmto krokom zasadil ľavici zdrvujúci úder – opakuje notorickú chybu všetkých súčasných ľavicových strán, a to ignorovanie skutočných hrozieb pre národy Európy (globalizácia, imigrácia, hlavne islámska a pod.).
  3. Chmelár jasne vystúpil proti slobode slova a názoru. Fico totiž neschvaľuje trestný čin ale vyslovil právny názor a najmä len popísal „stav a realitu v slovenských krčmách“, pričom išlo o metaforu s názorom medzi bežnými ľuďmi.
  3. Výhrada voči Chmelárovi aj Igorovi súčasne:
  prestante prosím ĽSNS nazývať fašistami, aspoň myslím, že Igor pod nárastom fašizmu myslí ich. Ani LePenová, ani Salvini, ani Wilders alebo strana AfD alebo ĽSNS žiadnymi fašistami ani nacistami nie sú – Mussolini definoval fašizmus ako spojenie korporátnej a politickej moc – ďalej to radšej nejdem rozvádzať …
  4. Myslel som, že Chmelár chce založiť skutočnú ľavicovú stranu, pretože – a to by si bolo konečne tiež nutné otvorene priznať – sociálne demokracie už dávno hodili obyčajného človeka cez palubu. Pred pár dňami napríklad španielska soc.dem. odmietla ako partnera do vlády Podemos a tí sú určite naľavo od nich. V SR žiadna skutočná relevantná ľavica nie je. Chmelár to definitívne po…l.
  5. Takže pred voľbami sitúcia na ľavej strane absolútne zúfalá …

  Reply
  • 6. septembra 2019 at 19:32
   Permalink

   Pekne napísané, to Chmelárove trestné oznámenie ma tiež zarazilo.
   Len si myslím, že situácia je zúfalá aj na pravej strane. Veď tie strany neponúkajú okrem zmeny tvárí absolútne žiadnu konkrétnu víziu. Len frázy typu „posunúť Slovensko“, „spravodlivosť bez výnimiek“ a „členstvo v EÚ a NATO“. A samozrejme ešte aj to, že treba odstrániť Fica a potom už nebude raju na zemi nič prekážať.
   Na ľavej strane je zúfalé hlavne to, že tú strategickú neschopnosť liberálov nedokáže využiť.

   Reply
  • 6. septembra 2019 at 22:45
   Permalink

   Pán Juhár…
   Pán Chmelár len zasa ukázal, že je dvojtvárnym kariéristom, ktorý sa hrá na ľavičiara, keď mu to vyhovuje, tak ako to bolo v minulosti…
   Žiaľ…
   Už veľmi dlho si všímam toto jeho správanie a konanie…
   Jedno je hovoriť ľúbivé slová, ktoré chcú ľudia počuť a iné je konať podľa týchto slov…

   Reply
 • 6. septembra 2019 at 16:03
  Permalink

  V relácii „Debata na telefón“ Rádia Frontinus v októbri 2016 Mazurek hovoril toto: „150 miliónov eur sa použije iba na domy pre ľudí z týchto cigánskych komunít, z cigánskych osád. To znamená ľudí, ktorí nikdy pre náš národ, pre náš štátny rozpočet, pre našu kultúru neurobili nič, práve naopak, rozhodli sa žiť týmto asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém“.
  V rozhovore tiež povedal, že preňho je prvým a jediným skutočným prezidentom Jozef Tiso…
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
  trestný zákon
  § 423 Hanobenie národa, rasy a presvedčenia
  (1) Kto verejne hanobí

  a) niektorý národ, jeho jazyk, niektorú rasu alebo etnickú skupinu, alebo

  b) skupinu osôb alebo jednotlivca pre ich skutočnú alebo domnelú príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, etnickej skupine, pre ich skutočný alebo domnelý pôvod, farbu pleti, politické presvedčenie, náboženské vyznanie alebo preto, že sú bez vyznania,

  potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až tri roky.

  (2) Odňatím slobody na dva roky až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

  a) ako člen extrémistickej skupiny,

  b) ako verejný činiteľ, alebo

  c) z osobitného motívu.

  § 424 Podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti
  (1) Kto verejne podnecuje k násiliu alebo nenávisti voči skupine osôb alebo jednotlivcovi pre ich skutočnú alebo domnelú príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, etnickej skupine, pre ich skutočný alebo domnelý pôvod, farbu pleti, sexuálnu orientáciu, politické presvedčenie, náboženské vyznanie alebo preto, že sú bez vyznania, alebo verejne podnecuje k obmedzovaniu ich práv a slobôd, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

  (2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto sa spolčí alebo zhromaždí na spáchanie činu uvedeného v odseku 1.

  (3) Odňatím slobody na dva roky až šesť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2

  a) z osobitného motívu,

  b) ako verejný činiteľ,

  c) ako člen extrémistickej skupiny, alebo

  d) za krízovej situácie.

  Reply
  • 6. septembra 2019 at 20:29
   Permalink

   Pre JanZvolen: k tomu výkladu práva: dosaďte si namiesto v§ 423 Hanobenie národa, rasy a presvedčenia (1) Kto verejne hanobí …slovo KOMUNISTA a hneď vám je jasné, že je to nie demokratická, ale ideologická zbraň – komunistov možno hanobiť, možno hanobiť ich presvedčenie – a nič? A za Rómov sa pôjde sedieť?
   dosadte si v § 424 Podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti pojem socializmus a komunista – a zas: prečo sa netrestá, ak niekto hanobí osobnosti KS, ak niekto hanobí pomníky, ak niekto vyvoláva nenávisť ku socializmu a komunizmu?
   No a trest verejnému činiteľovi? Prečo Mečiara neodsúdili za výrok: “
   komunisti, basy sú prázdne …pre vás?“
   Takže uzavrime to JanZvolen: znova je to iba nedemokratické, ideologicky závadné zákonodárstvo….A NIČ NERIEŠI – ani vzťahy Slovákov a Rómov, ani o Euro neposunie zlepšenie stavu sociálnych prípadov v rómskych osadách….

   Reply
   • 7. septembra 2019 at 9:11
    Permalink

    § 140a

    Trestné činy extrémizmu
    Trestné činy extrémizmu sú trestný čin založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd podľa § 421, prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd podľa § 422, výroby extrémistického materiálu podľa § 422a, rozširovania extrémistického materiálu podľa § 422b, prechovávania extrémistického materiálu podľa § 422c, popierania a schvaľovania holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti podľa § 422d, hanobenia národa, rasy a presvedčenia podľa § 423, podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti podľa § 424, apartheidu a diskriminácie skupiny osôb podľa § 424a a trestný čin spáchaný z osobitného motívu podľa § 140 písm. e).

    § 338

    Schvaľovanie trestného činu
    (1) Kto verejne schvaľuje trestný čin alebo verejne vychvaľuje pre trestný čin jeho páchateľa, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

    (2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto v úmysle prejaviť s trestným činom súhlas

    a) páchateľa alebo osobu jemu blízku odmení alebo odškodní za trest, alebo

    b) zbiera prostriedky na takú odmenu alebo odškodnenie.

    Reply
 • 6. septembra 2019 at 20:20
  Permalink

  Milan Mazurek povedal to, čo si myslí takmer cely národ o sociálnej zvýhodnenosti Rómov a nielen ich. Preboha, choďte a bývajte aspoň týždeň na slovenskom vidieku, najmä v južných okresoch B.Bystrického kraja, vo východných okresoch Košického kraja, v južných a západných okresoch Prešovského kraja a potom sa rozhorčujte nad Ficovým výrokom a tým, čo hovoril konkrétne ten Mazurek…taká Rimavská Seč s policajnou stanicou s vysokým múrom a hore ešte obohnaná ostnatým drôtom o niečom svedčí – vraj „Pevnosť Apačov v Bronxe“ – lebo je nebezpečno tadiaľ autom čo i len prejsť…nepleťte sem Mazurekovu stranícku príslušnosť – ved aj mnohí komunisti dnes hovoria to isté, akurát že tých si už ani len nik nevšíma, tak sú zabudnutí…
  mimochodom, žneme iba plody nenávisti ku komunistom z 1989 a po 1990 – vtedy neexitoval zákon, ktorý by trestal za to, že niekto bol obvinený že je špinavý komunista…pokročili sme, ak za to, čo si myslia obyčajní občania o sociálnom statuse Rómov, má ísť niekto sedieť – fakt sa tu vyrábajú národní hrdinovia pre budúce voľby: A Rómsky problém to neposunie ani o jedno Euro ďalej

  Reply
 • 6. septembra 2019 at 22:41
  Permalink

  Veľmi dobre a správne napísané…
  Mnohým ani nedošlo to, že R. Fico v skutočnosti hovoril o systéme, ktorí sa snažia presadiť liberáli…
  Ale malo by sa hovoriť o systéme, ktorý splodil tieto problémy a zvlášť „rómsku problematiku“.
  Mala som možnosť rozprávať sa so staršími Rómami, ktorí ešte zažili minulý režim a sami sú znechutení tým, že tu vyrastá ďalšia generácia, ktorá ani netuší, čo je to práca, povinnosti a zodpovednosť…Len čakajú čo im systém dá…

  Reply
 • 6. septembra 2019 at 22:44
  Permalink

  Prvú správu o „hroznom“ čine Fica som počula z médií. Tak som bola zvedavá, že o čo ide.
  Našla som jeho príhovor, pre istotu som si ho vypočula najmenej 3 krát a potom som bola z toho všetkého humbuku vyvedená. Veď tí, ktorí Ficov prejav odsudzovali, hovoria niečo celkom iné. Veď títo ľudia buď nerozumejú slovám v slovenčine, alebo sú tak obmedzení. Veď Fico len poukázal na nebezpečie, ktoré hrozí, ak súdy budú rozhodovať podľa tlaku určitých médií. Nič viac a pri tom upozornil na to, že problém, ktorého sa jeho príspevok týkal existuje a výslovne použil slovo, že sa týka „časti“ neprispôsobivých občanov. A už prirovnanie k Hitlerovi, to bol vrchol.

  Reply
  • 8. septembra 2019 at 13:15
   Permalink

   Áno, toto sú spôsoby Goebelsa a Gestapa. Už im v arzenáli chýba len mučenie a verejné popravy, ale spôsob myslenia a argumentácie už majú rovnaký.
   Sklamaním je pre mňa Chmelár. Dokáže síce pekne a pôsobivo rozprávať, ale trestné oznámenie je skutok a to sa počíta. Odporúčam dať si na neho v budúcnosti pozor a nedať na jeho pekné reči.

   Reply
   • 8. septembra 2019 at 20:28
    Permalink

    Pre Mariana – o Chmelárovi – v tom si rozumieme. Neuveriteľné bolo, že sa E.Chmelár tak vehementne prihlásil k pojmu SOCIALISTI. Ešte lepší bol jeho článok pre letom, že Nastal čas byť radikálny, antisystémový a populistický – a toho máš!…nuž, stratil dôveryhodnosť skôr než stranu založil….

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *