Igor Melicher: Liberálne média, ktoré spoluvlastní Penta nemajú žiadne právo moralizovať nad Hlavnými správami

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

KAUZA HLAVNÉ SPRÁVY

Keďže portál Hlavné správy.sk prebral a uverejnil niekoľko mojich článkov a statusov, rád by som sa vyjadril ku kauze, ktorá sa okolo nich šíri posledné dni. Už na začiatok chcem zdôrazniť, že neobhajujem žiadne médium ani to robiť nebudem. Ako socialista vnímam Hlavné správy v prvom rade ako konzervatívny denník, to asi hovorí za všetko. Chcel by som však poukázať na pokrytectvo takzvaných liberálnych médií, ktoré sa na portáli Hlavné správy nechutne odbavujú.

Pre krátkosť označujem ako liberálne médiá Denník N, Aktuality.sk a všetky médiá, ktoré patria pod finančnú skupinu PENTA. Tieto periodiká expresne rýchlo prebrali informáciu z iného konzervatívneho denníka, konkrétne ide o denník Postoj, ktorý zverejnil prepis údajnej Kočnerovej komunikácie, kde tvrdí, že sa stal menšinovým „inkognito“ sponzorom portálu Hlavné Správy. Na základe vedomosti, že ide len o údajný a stále nedokázaný prepis, môžeme túto informáciu zdieľanú portálom Postoj pokojne považovať buď za snahu vyšachovať Hlavné správy, ako svojho konzervatívneho konkurenta, z trhu (tu by som chcel tak isto povedať, že proti portálu Postoj rovnako nič nemám) alebo ako výmysel so snahou zdiskreditovať uvedený portál, či dokonca ako ďalšie nafúknuté chvastúňstvo Mariána Kočnera.

Liberálne médiá však ani chvíľu neváhali, hneď ako sa spomínané správy v Postoji objavili začali vytvárať prepojenia medzi Hlavnými správami, Kočnerom a Ficom, Gašparom a x ďalšími. Zo strany liberálnych médií to boli doslova konšpiračné články. Vo všetkých svojich komentároch liberálne médiá označovali seba za tie kritické, čestné, mainstreamové, objektívne a tradičné. Pričom Hlavné Správy dookola označujú ako dezinformačný či konšpiračný portál, ktorý niekomu slúži. A práve toto ma veľmi pobavilo.

POKRYTECTVO SLOVENSKÉHO MAINSTREAMU..

Denník SME nemá čo hovoriť o tom, že je čestný, kritický, nikomu neslúži a že je objektívny. Celú jeho polovicu totižto vlastní finančná skupina PENTA pod vedením Jaroslava Haščáka. Denník SME je kompletne diskvalifikovaný akokoľvek sa vôbec vyjadrovať k aktuálnemu politickému dianiu. Kto to ešte nepochopil, môže si prečítať článok denníka SME podporujúci pedofíliu.

Denník N nemá čo hovoriť o svojej kritickosti, objektivite a o tom, že je nezávislý. Lebo nie je! Spoločnosť veľmi dobre vie, že financovanie Denníka N prichádza od jednotlivých majiteľov ESETu a sú to práve liberálne strany, ktoré Denník N pretláča. Navyše existuje niekoľko indícií a pochybností (ak autori denníka N nemažú alebo nemenia históriu svojich online článkov) o dezinformáciách, konšpiračných teóriách a poplašných správach, ktoré sa objavili v ich článkoch. Napríklad informácie o tom, že sa na proteste Za slušné Slovensko zúčastnilo 10 miliónov ľudí. Článok o tom, že Fico je cez HC Slovan Bratislava a profesora Staněka prepojený na Rusko, či zverejňovanie prepisov zo živého vyšetrovania, ktoré sa dá definovať ako šírenie poplašnej správy.

Aktuality.sk nemajú čo sami seba označovať za seriózne a objektívne médium, keď dlhú dobu živili konšpiráciu o talianskej stope v prípade Kuciak a snažili sa ju nalepiť na Smer. Alebo aj to, že ako generálny partner platia polovicu seriálu „Za sklom,“ kde sa snažia vykresliť politikov Smeru ako zločincov a hlupákov opisovaním konšpiračnej verzie vraždy Jána Kuciaka opäť v spojitosti s talianskou mafiou.

NEMAJÚ MORÁLNE PRÁVO..

Ani jedno z týchto médií nemá najmenšie morálne právo hovoriť niečo o Hlavných správach. A už vonkoncom nie Denník SME, ktorý je kvôli svojím vlastníckym vzťahom úplne diskvalifikovaný komentovať čokoľvek, čo sa týka slovenskej politiky.

Hlavné správy nie sú tradičné médium, je to alternatíva. Nemajú svojich redaktorov ani veľkú budovu kde sídlia. To nikto nepopiera a dá sa im to vyčítať. Svoje správy šíria spôsobom, kedy preberajú takmer celý obsah iných osobností alebo inštitúcií, rovnako ako v mojom prípade. Takže ak sa v článku objaví nejaká nepresnosť, ide hlavne o nepresnosť toho, od koho informácie preberajú a na svojej stránke pred tým navyše varujú. Čo sa o liberálnych médiách s vlastnými redaktormi povedať nedá. Tí si idú tieto veci vedome.

Na záver by som chcel povedať, že v prípade Hlavných správ môže ísť len o Kočnerovo chvastúňstvo, keď uvidel, že portál zverejňuje podobný obsah, ako on niekomu sľúbil, je to neoverná informácia a možno sa nakoniec dozvieme, že sa nič také nestalo a žiadne peniaze v hre neboli. Ak čítate všetky médiá a medzi nimi aj Hlavné správy, zistíte, že by aj tak písali rovnaký obsah, pretože je to ich modus operandi, nie sú liberálni, ale nie sú ani konšpirtároti, či dezinformačné médium, dokonca v tejto súvislosti vyhrali aj súd a stránka Konšpirátori.sk ich musela stiahnuť zo svojho webu.

Takže pokým v Hlavných správach ide o neoverený prepis, alebo ak by to aj bola pravda, vplyv na obsah by bol zanedbateľný ak vôbec nejaký. Nemajú sa čo ozývať liberálne médiá vlastnené oligarchami, ktoré sa hanbia priznať otvorene svoju hodnotovú a ideologickú orientáciu, často robia politický aktivizmus namiesto žurnalistiky a u nich samých sa vyskytnú
dezinformačné či konšpiračné informácie. Je preto vrcholovo trápne, ak tieto médiá samé seba označujú ako kritické a nezaujaté.

VÝZVA PRE LIBERÁLNE MÉDIÁ..

Mne nevadí, ak sú médiá liberálne, konzervatívne alebo socialistické. Len nech pokojne poctivo píšu o veciach ako ich vidia. Vadí mi však ak si médiá svoju hodnotovú a ideologickú orientáciu nepriznajú a hrajú sa na nezávislé (SME, N, Aktuality) len aby mohli mať viac priestoru na trhu a zasiahnuť väčšiu skupinu ľudí a zvyšovať si tak predaje. Liberálne médiá tým, že nepriznáte svoju farbu klamete svojich čitateľov a ste neslušní! Nie ste nezávislí, máte svoju ideologickú orientáciu, tak ju láskavo priznajte.. Urobili to tak Hlavné správy, urobil to Postoj a urobila to aj Pravda. Nech sa páči, teraz ste na rade vy..

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Igor Melicher: Liberálne média, ktoré spoluvlastní Penta nemajú žiadne právo moralizovať nad Hlavnými správami

 • 30. októbra 2019 at 10:50
  Permalink

  Odcitujme si z Gorily:

  „Haščák vymenúva 5 akcionárov Smeru: Juraj Široký, Vladimír Poór, Martin Glváč (Fedor Flašík), Jozef Brhel a Ivan Kiňo. Okrem Glváča a Brhela (Haščák ho ako jediného osobne nepozná) sú to všetko neschopní ľudia.“

  Reply
 • 30. októbra 2019 at 21:00
  Permalink

  Nerozumiem, co ma vyssie uvedeny prispevok spolocne s obsahom clanku. Nikto a nic nie nie he nezavisle a pismenko N v rovnomennom denniku ma znamenat presne Toto. Skor by sa mal nazyvat dennik E. Alebo dennik G.

  Reply
  • 30. októbra 2019 at 22:18
   Permalink

   Norbert

   autor článku je člen smeru
   ak píše o niekom že nemajú MORÁLNE právo
   odkiaľ autor berie istotu že ON to moálne právo má
   ako člen smeru ???

   kočner, bašternák, gorila, rozkrádanie, morálne bahno… to je smer
   a nie je o nič lepší ako tí ktorých autor kritizuje

   prečo člen smeru nevyzýva „vládnu moc“ aby zverejňovala PRAVDU?
   potom by bolo jasné že každý kto ju nezverejňuje klame
   ale ak klame vládna moc každý si môže vyložiť všetko po svojom…

   SCHODY sa zametajú zhora
   a najvyššie sú tí čo majú moc

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *