Igor Melicher: Môj postoj k drogám (a opozícii, čo ich propaguje)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

KVÔLI NOVÉMU VIDEU SMERU JE MA PLNÝ INTERNET ? PÁR VECÍ VŠAK MUSÍM UVIESŤ NA PRAVÚ MIERU..

Ľudia mi píšu, že prečo v mojom texte kritizujem Michala Trubana kvôli marihuane, keď som o tejto téme napísal v minulosti pár pozitívnych článkov.

Odpoveď je jednoduchá. Nekritizujem Michala kvôli marihuane. Kritizujem ho preto, lebo na internete ponúkal 5 gramov bieleho a študentom v školách hovoril o tom ako si čo najlepšie „hacknúť“ mozog cez syntetické LSD. Jedna vec je čo robí človek doma, to je jeho súkromie. Druhá vec je hovoriť o tom v školách. A to by nemal zodpovedný líder robiť. Ani uvoľnenie pravidiel v oblasti marihuany neznamená, že o tom treba chodiť prednášať na školy. Alkohol a cigarety sú napríklad tiež legálne a nik nechodí na školy o nich rozprávať ako o dobrých veciach..

Joint bol len obrazný príklad, keďže video sa nesie v znamení hip hopu a satiricky vykresľuje lídrov opozície. Ako som spomínal aj pre médiá. Príbeh v texte som vyskladal na základe informácií z médií, ktoré sa o týchto pánoch píšu. Truban = ministerstvo a 5 gramov, Kiska = prevzatie moci, Matovič = pol na pol, Hlina = slovo amygdala, Beblavý = štátny tajomník 2002 – 2006.

Hlavné posolstvo videa je o tom, že opozícia predstavuje nezodpovednú zmenu kvôli svojim diametrálne odlišným hodnotám a ideológiám. Video satiricky poukazuje na to, že by sa kvôli týmto sporom vo vláde dlho neudržali.

MÔJ POSTOJ K MARIHUANE

Môj postoj je, že by marihuana mala byť postavená mimo trestný zákon a byť klasifikovaná len ako priestupok. Hlavne kvôli tomu, aby to mladým ľuďom a ľuďom všeobecne zbytočne nepokazilo celý život. Som za to, aby sa mohla marihuana používať na lekárske účely. Napríklad na liečenie roztrieštenej sklerózy multiplex, Parkinsonovou chorobu, tíšenie bolesti pri popáleninách či rakovine, pri kožných problémoch a ekzémoch ako masť, či pri zmiernení post-traumatických šokov.

Som mileniál, mladý človek a my uvažujeme inak ako bolo kedysi zvykom a na mnohé veci sa dívame inak. Marihuana už nie je také tabu ako bola kedysi. Viedol som o nej rôzne diskusie a robil si analýzy medzi rôznymi štátmi. Väčšina ľudí s ňou má skúsenosti, i keď to nechcú často priznať.

Som toho názoru, že by sme mali rozlišovať medzi syntetickými látkami, o ktorých hovoril napríklad aj Truban a medzi prírodnými, ktoré majú využitie v stavebníctve, textilnom priemysle, v medicíne, v poľnohospodárstve a podobne.

Ja som pokrokový človek a tak aj zmýšľam. Veľmi dobre viem, že veľká časť našej spoločnosť sú tolerantní ľudia, ktorí chcú na jednej strane zachovať tradície a na druhej strane chcú, aby spoločnosť napredovala. Nebojím sa hovoriť otvorene. Nedávno som túto otázku položil aj tu na svojej stránke, kde mám ľavicového, sociálno-demokratického voliča a ten nemá s lekárskym využitím problém a dokonca by ho aj uvítal.

NA ZÁVER..

Nekritizujem Trubana za marihuanu. V texte som dokonca povedal, že si dajú cigaretku pre lepšiu náladu.  Kritizujem ho pre to, že ho hovorí o tvrdých drogách deťom na škole. Napísal som pár pozitívnych článkov o marihuane preto, lebo si myslím, že má potenciál byť užitočnou v zdravotníctve a znížením z trestného zákona na priestupok nepokazí život mladým ľuďom. Žijeme v 21. storočí, mnoho tém sa hýbe dopredu. Treba však oddeľovať tvrdé drogy od prírodných látok. A ja som každopádne proti tvrdým drogám.

Mier✌️

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *