Igor Melicher: Na ich amaterizmus doplácame všetci

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

My sme ako SMER – sociálna demokracia podali pred dvoma týždňami do NR SR uznesenie k plánu obnovy a vyzbierali sme dostatok podpisov na mimoriadnu schôdzu, ktorú nechcela koalícia otvoriť. My sme však mali poistku v Ústave SR, ktorá hovorí, že ak parlament nebude o našom uznesení rokovať do 14 dní od predloženie, automaticky sa stáva pre Vládu SR záväzným, musia sa ním riadiť a musia ho rešpektovať.

Včera som v relácii TV JOJ Na Hrane konfrontoval podpredseda NR SR Juraja Šeligu s otázkou, či to koalícia dodrží. On mi na to povedal, že sa vo štvrtok o 11 hodine stretol Výbor pre Európske záležitosti v NR SR, ktorý si odsúhlasil vlastné uznesenie a to platí a naše uznesenie z dielne strany SMER-SD neplatí. To však nie je pravda!

Aby mohli naše uznesenie zrušiť, museli o ňom rokovať najneskôr do konca stredy, čo neurobili. Takže vo štvrtok nadobudlo naše uznesenie platnosť. Navyše eurovýbor sa konal povinne zo zákona, lebo na neho musel prísť premiér, ktorý letel v ten deň do Bruselu a jeho cestu musí oficiálnym mandátom potvrdiť eurovýbor, ktorý mu aj napíše do stanovísk, ako má reprezentovať Slovenska. To čo vydáva koalícia za uznesenie o pláne obnovy je v skutočnosti len veľmi nič nehovoriaci brífing pre premiéra Matoviča.

Uznesenie musí mať jasné a konkrétne body, konkrétne projekty a nesmie byť abstraktné. V roku 2021 môže Slovensko začať čerpať z balíka 8 miliárd eur na plán obnovy prvých 10%, ale to len v tom prípade, že už bude mať hotové a zazmluvnené projekty, čo vláda nemá a do konca roka to stihne len veľmi ťažko.

Všetky tieto skutočnosti nás vedú k poznaniu, že vláda žiadny plán obnovy nemá, že pán Šeliga zavádzal slovenskú verejnosť a že vládu oficiálne zaväzuje návrh uznesenia, ktoré do NR SR predložila strana SMER-SD.

Vláda vedie štát amatérsky, len sa vyhovárajú, nevedia čo majú robiť, ako to majú robiť, potom tropia kixy a nakoniec si to odnesú bežní Slováci, ktorí prídu o svoju prácu a svoje sociálne štandardy. Keby nás v opozícii počúvali, nechali si pomôcť a rokovali by s nami, tak by veci zvládali ďaleko lepšie. Takto na ich amatérizmus doplácame my všetci.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Ohodnotiť článok

One thought on “Igor Melicher: Na ich amaterizmus doplácame všetci

 • 3. októbra 2020 at 15:38
  Permalink

  Ano, doplácame na tých, čo nám dnes „šoférujú“ spoločnosť i hospodárstvo. Sú to blázni …ale čo to bolo predtým? Aký šofér to sedel za volantom, čo „nehovoril s cestujúcimi?“…K Ficovi sa rozumne nedalo dostať NIKDY – a tak mu treba. Boli voľby: všetci mali možnosť voľbou to zmeniť. Vraj bol každý dospelý a svojprávny. Takže: DOPLÁCAME NA SPUPNOSŤ TÝCH PREDTÝM A NEKOMPETENTNOSŤ TÝCH ČO SÚ TERAZ.
  Ale môže si za to sám ľud slovenský.

   
  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom