Igor Melicher: Uchráňme demokraciu, nenechajme si ukradnúť Slovensko!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej prešlo len pár dní a opozícia už úplne zabudla na svoje počiatočné slová o jej rýchlom a dôkladnom vyšetrení. Tragickú vraždu však začala využívať len ako nástroj na politický boj so Smerom, voči ktorému sa v spoločnosti na základe vykonštruovanej podprahovej psychologickej skratky (Smer = vražda novinára) dostáva veľkej vlne nedôvery a nenávisti. Všetko na čom stavia opozícia svoj tlak na odvolanie vlády sú  špekulácie, emócie a hlavne domnienky.

Situácia naberá na obrátkach. Médiá začali chŕliť kvantum správ, ktoré podporujú psychologickú skratku, ktorú nazývam „90´ sú späť“ a spolu s opozíciou vytvárajú obraz, že sa Slovensko vracia do obdobia mečiarizmu. Bol zavraždený novinár a to je vraj jasný dôkaz. Príčina, páchateľ a motív je však stále neznámy, no ľudia sa vraj dnes MUSIA báť vlády a MUSIA sa báť Smeru. Inak to nejde.

Lenže počas mečiarizmu vláda sama ovládala verejnoprávne médiá, prenasledovala novinárov, objednávala si vraždy a unášala ľudí. Dnes však doba mečiarizmu nie je a nasvedčujú tomu tvrdé fakty.

Slovensko je vo svetovom rebríčku slobody médií v prvej dvadsiatke. Smer vládol jednofarebnou vládou celé volebné obdobie a pri tom sa nedotkol fungovania médiíRTVS dnes dokonca pôsobí protivládne. Sme členom EÚ, NATO, eurozóny a Schengenu (do Schengenu a eurozóny nás dostal najmä Smer), pomaly predbiehame Vyšehradských susedov, máme kvalitnú a rešpektovanú medzinárodnú diplomaciu vychádzajúcu hlavne z prostredia Smeru. HDP, ekonomický rast a kvalita života sa zväčšuje, sme dôveryhodný a nasledovania hodný a budujeme silnejší sociálny štát. Počas vlády Smeru Slovensko nezažívalo úpadok ale rozkvet. A to sa nedá poprieť. Nasvedčujú tomu všetky tvrdé dáta. No pravdou je, že mohli reformovať aj viac.

Vražda sa stále vyšetruje. Už pátra polícia, prokuratúra, FBI, Europol, Interpol aj Scotlandyard. Ján a Martina už odpočívajú, ale zatiaľ nie v pokoji. Mediálne šarvátky politikov sa strhli do absurdných rozmerovOpozícia odsunula vraždu na druhú koľaj a už vôbec nenalieha na jej spravodlivé vyšetrenie. Presne tento mocichtivý postoj opozície hádže podozrenie z činu vraždy aj na ňuPrezident v tomto prípade zohráva zvláštnu i keď veľmi dôležitú úlohu neoficiálneho vodcu opozície, ku ktorej sa pridáva.

Robert Fico poukázal na to, že slovenský prezident Andrej Kiska je manipulovaný G. Sorosom, s ktorým sa stretol v New Yorku bez prítomnostiostatnej delegácie ministerstva zahraničných vecí. Je podivuhodné, že pán. G. Soros začal ako prvý používať slovné spojene „Mafiánsky štát“, ktoré neskôr začal používať aj slovenský prezident Andrej Kiska. A ešte viac je podivnejšie to, že bol zavraždený mladý analytický novinár, ktorý sa venoval písaniu o mafii, na základe čoho opozícia + prezident a médiá hneď vyhlásili, že Smer je mafiaSlovensko je mafiánsky štát (viď vyššie, kto s tým začal). Slovo mafia a mafiánsky štát zaznieva systematicky a podprahovo od prezidenta a opozície podozrivo často a pôsobí manipulatívne.

Konšpirácie  a psychologická skratka

Veľká časť spoločnosti rieši, že vyjadrenia Roberta Fica sú konšpiračnými teóriami. Ale pozrime sa na to, čo to vlastne konšpiračná teória je: „Je to tendencia hľadať kľúč k dianiu v pôsobení skrytých síl a vieru v spiknutie ako hybnú silu k tomuto dianiu.“

Čo je teda väčšia konšpiračná teória? A) To, že premiér Fico naznačuje, že súkromné stretnutie slovenskej hlavy štátu s americkým miliardárom pochybnej povesti, reálnou osobou, G. Sorosom, (o ktorom je známe, že sa snažil a snaží ovplyvňovať politické dianie v strednej a východnej Európe) bolo prípravou na dnešné udalosti. ALEBOB) Tvrdenie opozície, že za neobjasnenú vraždu Jána Kuciaka môže vláda, pretože ju ovláda talianska mafia Ndrangheta z Kalábrie?
Takže kto tu teda naozaj konšpiruje a hlavne prečo?

Podprahová psychologická skratka, o ktorej som hovoril, je vykonštruovaná bez akýchkoľvek relevantných dôkazov, vznášajúca sa v rovine vybičovaných emócií pôsobí destabilizáciu politiky, spoločnosti a vedie pomaly k tichému prevratu. Presne k takému, aké sú v oblasti strednej a východnej Európy už dlho podporované z vonkajších zdrojov.

Táto Skratka je vykonštruovaná z dvoch navzájom nesúvisiacich udalosti. Prvá sú články Jána Kuciaka, ktoré treba vyhodnocovať objektívne a bez emócií tak, ako keby stále žil. Druhou je samotná vražda Jána Kuciaka a hon na páchateľa.

Psychologická skratka sa skrýva v dvoch častiach tohto príbehu.

 1. Na Úrade vlády, nie vo vláde, pôsobia dvaja úradníci, ktorí majú kontakty na pochybných talianskych podnikateľov z východného Slovenska. Opozícia vytvorila tlak na Roberta Kaliňáka a Tibora Gašpara, aby za to prijali osobnú zodpovednosť.
 2. Bol zavraždený novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica. Nevie sa kto je páchateľ. Čo bolo motívom vraždy, pretože z domu žiadne materiály týkajúce sa Kuciakovej práce nezmizli. Vyšetrovanie je v plnom prúde a do pátrania sú zapojené aj medzinárodné zložky.

Čo z toho napokon vzniklo? 

Opozícia vyhlásila, že za vraždu Jána Kuciaka je spoluzodpovedný Robert Kaliňák a vláda, pretože ho nechránili a nakoniec ho zabili talianski mafiáni, ktorí si so sebou ani neodniesli dôkazy. Dodáva k tomu, že vraždu polícia nedokáže objektívne vyšetriť, pretože vláda taliansku mafiu kryje, pretože je ňou celá infiltrovaná a policajný prezident s Kaliňákom zahladzujú stopy a Slovensko je mafiánsky štát ovládaný mafiou. A to všetko bez štipky dôkazov. Geniálne. Vráťme sa trochu vyššie a pozrime si definíciu konšpiračnej teórie.

Opozícia spojila A + B a tým sa snaží vytvoriť fiktívny C príbeh, ktorý je šírený po celom Slovensku, destabilizuje spoločnosť a vyvoláva vášne a nenávisť. Fiktívny príbeh o diabolskom Smere, mafiánskom štáte, o tom, že Slovensko nie je bezpečné miesto. Fiktívny príbeh s názvom – „90. sú späť“. Ak sa ale pozrieme len o týždeň dozadu musí nám byť jasné, že tento príbeh nie je pravda a prebiehajúci mocenský boj je len vykonštruovanou záležitosťou.

Na odvolanie Kaliňáka a Gašpara mala opozícia len jedinú serióznu a demokratickú možnosť, a to zlyhanie pri úradníkoch z Úradu vlády. Pochopila však, že aj tento tlak by mohol minister vnútra ustáť. Miesto toho prešla na inú stratégiu a začala čerstvú vraždu mladých ľudí využívať pre svoj cieľ odstrániť Smer dostať sa k moci, k čomu sa po krátkom čase rozhodol dopomáhať aj prezident. Ten miesto toho, aby situáciu v štáte upokojil a zomkol spoločnosť, rozhodol sa priliať benzín do ohňa a rozdeliť ju. Vytvorenie chaosu im spoločne trvalo rekordne krátkych 5 dní.

Sled udalostí nabral až nereálne rýchle tempo. Opozícia tlačí na pád vlády a nové voľby. Paradoxne tá opozícia, ktorá celý čas využíva smrť Kuciaka vo svoj prospech, sa svojim správaním stará o to, aby ani v najbližších mesiacoch nebola táto vražda vyšetrená kvôli politickej nestabilite, ktorú sama vyvoláva, aby sa dostala do vlády. Má v tom teda prsty tiež? Nevedno. Svetlo podozrenia z vraždy padá v tomto prípade aj na ňu. Najpodstatnejšie však v týchto dňoch je, aby sa situácia upokojila a polícia dôkladne vyšetrila vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Zaslúžia si, aby to tak bolo. Česť ich pamiatke!


Igor Melicher

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


10 thoughts on “Igor Melicher: Uchráňme demokraciu, nenechajme si ukradnúť Slovensko!

 • 8. marca 2018 at 13:16
  Permalink

  veľmi dobrý a potrebný článok, Igor má dobry prehľad a vie dobre pomenovať veci…

  Reply
 • 8. marca 2018 at 13:34
  Permalink

  P.O.Hviezdoslav Krvavé-sonety

  Kto zapríčinil tento úpadok,
  zosurovenie, zdivočenie mravov?
  Čo ľudstvo zviedlo s ducha veličavou[14]
  vbŕsť do bahna? Ký upír to a mlok,

  z pŕs sajúci mu i dnes žitia mok,
  krvožíznivec s večnou záhou žhavou?
  Ech, sebectvo! to! — a niet nad ohavou
  tou zvíťaziť, vojsk, rekov po dnešok.

  Hej, ono krivdí, hnetie, zdiera, týra
  svevoľne, kde len stihne, slabšieho;
  hoc zem je pre všetkých dosť šírošíra,
  chce, aby strela sa len pre neho;
  ba končiny si svojí všehomíra,
  kams’ v prázdeň vytískajúc iného —

  Reply
 • 8. marca 2018 at 14:02
  Permalink

  Ak by ste mali zabiť Kuciaka, „komplikovali by ste si úlohu“ prítomnosťou Kušnírovej ?!

  Reply
 • 8. marca 2018 at 15:37
  Permalink

  Pokiaľ autor popisuje majdanovskú tragifrašku opozície a prezidenta, OK nemám námietky. Ale pri týchto tvrdeniach neviem, či sa mám smiať, či plakať:
  „Sme členmi EU, NATO, eurozóny…“ – to sa akože máme tešiť a byť hrdí? Hlavne na členstvo v NATO a podieľanie sa na jeho svinstvách? Kto poslal našich vojakov na ruské hranice a prečo?
  „Máme kvalitnú a rešpektovanú medzinárodnú diplomaciu vychádzajúcu hlavne z prostredia Smeru“ – to bezchrbticové klaňanie sa na všetky strany ale hlavne na Západ má byť ono? Schvaľovanie protiruských sankcií a neuznanie Krymu ako súčasti Ruska, aj keď skupina advokátov pri EU parlamente (a ďalšie právne analýzy) skonštatovala, že referendum a následné odčlenenie od Ukrajiny prebehlo v súlade s ukrajinskou ústavou a jej právnym poriadkom? Pchanie sa do akéhosi Jadra, aj keď nevieme, čo to bude pre nás znamenať?
  „Budujeme silnejší sociálny štát“ – a to ako? S druhým pilierom, privatizáciou zdravia v prospech Penty napr. udržiavaním súkromných zdravotných poisťovní, privatizáciou župných zdravotníckych zariadení, darovaním 400 miliónov eur pri fúzii Apollo-Dôvera, tzv. dôchodcovskou infláciou pri zvyšovaní dôchodkov, alebo tým, že dôchodcovia musia živiť dôchodcov, bezdomovectvom a tiež tým, že namiesto stavania cenovo dostupných bytov Smer udržiava otrokárske hypotéky?
  „Počas vlády Smeru … rozkvet … svedčia o tom tvrdé dáta“ – tým dôkazom o rozkvete má byť zrejme zaužívané neoliberálne zaklínadlo o raste HDP (alebo žeby odborné konštatovanie, že „ekonomike sa darí“)? Nuž ak má byť dôkazom rast HDP, čo je nič nehovoriace číslo o finančnom toku, potom by som chcel vedieť, aký prospech majú z tohoto „rastu“ obyčajní ľudia. Hlavne keď na Západ ide dvojnásobok financií, než k nám prichádza v eurofondoch (Piketty).
  „Mohli reformovať aj viac“ – mohli, ak myslíme to isté …

  Reply
 • 8. marca 2018 at 17:20
  Permalink

  Pán Juhár, v mnohom máte pravdu/NATO-bŕŕ…/Ale to, čo bolo pred pánom Ficom, z toho mám doteraz zimomriavky-rabovačka,drzá, cynická bezohľadná, farizejská pravica…Z toho, čo pripravuje opozícia na čele so „svojím“ prezidentom, mám nielen zimomriavky, z toho mi tak trochu tuhne krv v žilách…Takže: človek si musí v danej situácii vybrať. Ja si vyberám: Som v opozícii k opozícii!!!

  Reply
 • 9. marca 2018 at 11:43
  Permalink

  Pani Kotrádyová,
  keby Fico nerobil, to čo robil a robil by slušnú ľavicovú politiku pre ľudí, tak by dnes stál za ním celý národ. Nestojí a nestojím ani ja. Poviem to natvrdo. Nevyberiem si medzi dvoma fašistickými blokmi, ani opozičným ani koaličným. Vychádzam pritom z Mussoliniho definície fašizmu, že je to spojenie korporatívnej a politickej moci, čo všetky tie „štandardné“ politické strany dnes spĺňajú – je to môj hodnotiaci súd. Koaličná NAKA prepadáva slušných ľudí a tá opozičná lúza už mala byť v blázinci.
  Viac k tomu nemám čo dodať.

  Reply
  • 9. marca 2018 at 12:52
   Permalink

   Máte pravdu,

   ale zrejme máte, tak ako aj istá časť národa krátku pamäť na vládu pravice. Áno, tento jav nastáva, spolu s akousi „únavou“ z tých istých tvárí ( „Fico“ ) medzi voličmi pravidelne, ( príklad HZDS ) keď časť voličov zomrie a ďalšia časť školou vytretých „uvedomelých“ mladých sa voličmi stane. A vznikne potreba zmeny, keď už pre nič iné, tak len pre tú zmenu. Veď väčšina ľudí sa o politiku okrem volieb príliš nezaujíma.

   Jedniný prijateľný „prevrat“ pre ľavicových voličov je „prevrat“ ľavicový, komunistický. Sme realisti a asi nepredpokladáme akceleráciu komunistov z 0 na 30 % za 2 týždne….

   Naopak, pre obyčajných ľudí je absolútne neprijateľný pravicový prevrat. Ako som už písal, bola by to (a)sociálna katastrofa s eurozväzáckym nadšením a proamerickou servilnosťou.

   Blíži sa víkend, čo keby ste si prebehli program SSsákov : samé pravičácke chuťofky ako zrušenie minimálnej mzdy, zrušenie platenia odvodov zamestnávateľmi ( všetko zamestnanci ), zrušenie zverejňovania základnej mzdy v inzerátoch, zrušenie bezplatnej dopravy dôchodcom a žiakom, predĺženie skúšobnej doby v zamestnaní, znižovanie daní bohatým ( rovnaká daň ), devastácia solidárneho systému dôchodkov ( dobrovoľné odvody !!! ), podpora dôchodkového kapitalistického eldoráda ( 2. pilier ), zrušenie závislej činnosti, podpora iných ako riadnych pracovných pomerov a postavenia pracovných agentúr, zníženie odstupného pri prepustení, deregulácia energetiky…. — dóóóóśť to už stačí !!!

   viac na :

   http://www.sas.sk/program/16

   Takže zhrnieme to.
   Asi uznáte že pre obyčajných ľudí ( nie bohatí, nie podnikatelia a živnostníci ) je lepšia vláda SD a pokoj v krajine, ako asociálna vláda pravice.
   V stabilnom prostredí sa ľavica môže snažiť zlepšiť svoju podporu na to aby najprv aspoň vstúpila do NR SR.

   Bolo by pre nás len a len dobre, keby SD tvorila vládu s ľavicou, ktorá by SD strážila a strašila zľava a to v otázkach sociálnych, ako aj zahranično politických ( politická zvrchovanosť, vojenská neutralita a zdržanlivosť ). O prepojení s veľkokapitálom ani nehovorím.

   Reply
 • 9. marca 2018 at 12:27
  Permalink

  Pán Juhár,
  dovolím si zopakovať vašu vetu: „Keby Fico nerobil, to čo robil a robil by slušnú ľavicovú politiku pre ľudí, tak by dnes stál za ním celý národ.“ Možno by to bolo tak, ako hovoríte, ale len v prípade, keby bol ten národ ľavicový. Zdôrazňujem slovo keby, lebo nie je. Počúvam ľudí…bezdomovec hovorí bezdomovcovi: „Ja volím pravicu!“ Čo k tomu dodať? Väčšina Slovákov nezmýšľa ľavicovo/bohužiaľ/, nanajvýš pravo-ľavo…Fico prevzal krajinu vo veľmi zlom stave, nemožno mu uprieť, že ju zastabilizoval… Nemyslíte si, že s vami nesúhlasím, naopak, som tvrdá ľavičiarka, komunistka, moja duša piští po inom systéme, no realitu nemožno ignorovať. Myslím, že ľavicová generácia ešte nie je na svete. Ja nechcem byť nestranná v danej situácii, lebo svojou nestrannosťou dám priestor pravici, použijem expresívny výraz : „nedožratej“

  Reply
 • 9. marca 2018 at 13:55
  Permalink

  Ešte raz a naposledy.
  Ak by Smer urobil zásadné systémové zmeny keď 4 roky vládol sám, mohla by si SaSka tie navrhované zmeny niekam strčiť. Napríklad zrušený druhý pilier by už nikdy nikto nezávadzal a keby aj, žiadna kampaň by sa nevydarila tak, ako sa vydarila u zblbnutých Slovákov vtedy. Teraz by vstúpilo 10x menej ľudí, trúfnem si predpovedať. Pre prípadný povinný druhý by SaSka koaličného partnera nenašla a po jeho zrušení (ku ktorému sa Smer neodhodlal) by už finančníci nemali k nemu dôveru. To isté sa týka súkromných zdravotných poisťovní.
  Čiže základný problém je v tom, že Smer s miklošovskými „reformami“ neurobil nič, žiadne systémové zmeny len kozmetika. Tým umožnil Saske ľahkú realizáciu jej programu v prípade jej vlády. Veď čo, 6% či 9% (2. pilier) …

  Reply
 • 17. júna 2018 at 8:40
  Permalink

  Igor, to robíš z nás srandu alebo rovno prdeľ? Ak píšeš toto:
  „…máme kvalitnú a rešpektovanú medzinárodnú diplomaciu vychádzajúcu hlavne z prostredia Smeru. HDP, ekonomický rast a kvalita života sa zväčšuje, sme dôveryhodný a nasledovania hodný a budujeme silnejší sociálny štát. Počas vlády Smeru Slovensko nezažívalo úpadok ale rozkvet. A to sa nedá poprieť. “
  Lajčak je ten najväčši rektalný alpinista tlačiaci sa do USA prdele.
  Asocialné smeracke hyjeny Richter, Burian a Ondruš zavieli v rozpore s medzinarodným pravom nútené práce na odrábanie desať rokov nevalorizovaných socialných davok!
  Fico si z našich daní kupuje tupovoličov z radov dôchodcov! Čo je to za korupčno volebná amorálnosť keď dochodci majú vlaky zadarmo, bez ohľadu na národnosť a výšku dôchodku a nezamestnaní s 61,60 € si musia platiť celú cenu cestovného?
  Šengen je dobrý tak pre arabašských migrantov, lebo sa nestražia hranice!
  Na zavedenie eura kruto doplatili najmenej 4/5 Slovákov.Takmer všetko zdraželo minimalne o polovicu po zavedení €.
  Vysielanie 152 žoldáckych provokaterov na pobaltsko-ruské je tiež vrchol debility zahraničnej politiky a amerikoriťolezectva!!
  Ak za vrchol zahranicnej diplomacie povazuješ Marakešsku deklaraciu, ktorú Ficoeurohujeri neodmietli ako Maďari. Ak to sumarne zhrniem, tak by si mal vrátiť diplom z politológie, lebo si sa tam naučil veľké hovno alebo sa z teba stal
  rovnaký prešpekulovaný utilitaristicko-zadrbaný smerácky odrbavačský oportunista akým je pseudoľavičiarsky schizofrenik Ľubo Blaha!!!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *