Jalal Suleiman a členovia KSS si uctili pamiatku Gustava Husáka

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Dnes sme si pripomenuli 106, výročie narodenia JUDr. Gustáva Husáka. Bol som nesmierne rád, že tradícia pokračuje ďalej. Radosť som mal a mám aj z toho, že i dnes poobede si aj zástupcovia Zväzu protifašistických bojovníkov pripomínajú narodenie tohto velikána priamo pri mieste jeho večného odpočinku. Niet divu. Veď Dr. Gustáv Husák bol jedným z architektov Slovenského národného povstania. Nikde na Slovensku dnes nenájdete pomník či tabuľu, pripomínajúcu osobu Gustáva Husáka. Je takmer tabu o ňom hovoriť v dobe vládnutia reakčných antisocialistických síl. Tento človek venoval celý svoj aktívny život v prospech slovenského ľudu, boja proti fašizmu a v mene ideí sociálne spravodlivej spoločnosti. Etabloval socializmus v tých najbúrlivejších a najťažších časoch. Konal tak i bez politických procesov. V dobe, keď bol hlavou ČSSR Gustáv Husák, narodilo sa práve najviac Slovákov. Všetko bolo slovenské formálne i obsahovo. Prostredníctvom československej meny sa na jednej z jej súčastí zobrazila i tvár kodifikátora slovenského jazyka, Ľudovíta Štúra. Ja som pevne presvedčený, že najvýznamnejším politikom 20. storočia, rovnako ako najvýznamnejším Slovákom v histórii slovenského národa bol a je Gustáv Husák.

Jalal v ten istý sa Jalal Suleiman vyjadril aj k Andrejovi Dankovi:

Nikdy som si nevypočul súčasného predsedu NRSR Andreja Danka až do konca jeho prejavu. Výnimku som spravil dnes večer, keď menovaný ohlásil deň prezidentských volieb na 16. Marca. Andrej Danko vyslovil svoje osobné želanie, aby novozvolený prezident mal všestranné vlastnosti keď tvrdil: ”… želal by som si, aby mal lásku k jazyku a národu, akú mal Ľudovít Štúr. Aby bol odvážny a priebojný ako Milan Rastislav Štefánik. Aby mal vieru a obetu ako Andrej Hlinka. Aby bol ľudský a dobrý ako Alexandrer Dubček, ale aby mal i politické vlastnosti, ktoré mal Gustáv Husák a skúseností, ktorými disponoval“. 
Nuž tým predseda parlamentu vylúčil Belu Bugára, ktorý logický nemôže mat lásku k slovenskému národu a slovenskému jazyku, ako velikán Ludovit Štúr. 
Byť dobrý a láskavý ako Alexander Dobček samotný zločinný kapitalistický systém nedovolí ani náhodou. Nie už len z toho dôvodu, že sa láskavý a ľudský človek nikdy nemohol do vrcholovej politiky dostať. Socialistická výchova je dávno preč, milý Andrej. 
Takí, ako bol Gustáv Husák, sa nenarodia raz každých 100 rokov. My dnes, Vážený pán Danko nepotrebujeme vojnového zdatného generála, akým pravom bol Rastislav Štefanik. Potrebujeme štátnika, schopného predpovedať geopolitickú budúcnosť a pre štátne záujmy Slovenska a bezpečnosť slovenských občanov súceho presadzovať to, čo je v dnešnom svete reálne a nevyhnutné. Potrebujeme prezidenta, čo dokáže spájať to, čo sa spájať dá v záujme Slovenska, a nie v zaujme cudzích veľmocí. Ak to bude nedajbože prezident, vyhovujúci kritériám transatlantických operácií podľa príručky Lajčákového ministerstva, vedzte, že tým ohrozuje národné záujmy a bezpečnosť občanov Slovenska presne tak, ako to robí úžerník Andrej Kiska. Ak sa na túto dnešnú promenádu „osobností“ pozrieme, musíme povedať i v prípade vašej kandidatúry, pán Danko, že žiaľ nesplníte ani to minimum z vašich veľkolepých kritérií. Z danej ponuky, nech sa akokoľvek na ňu pozerám, snáď mi vychádza (podotýkam snáď Štefan Harabin). Hnevá vás to pán Danko? Možno Vás tento článok, ak sa budete pán Danko vôbec unúvať prečítať si ho, nasrdí. V záujme občanov štátu i štátu samotného nám bude cťou, ak Vám zdvihneme tlak. Hoci nie som Váš priaznivec, prajem Vám životné úspechy. 
S úctou, Jalal Suleiman.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


12 thoughts on “Jalal Suleiman a členovia KSS si uctili pamiatku Gustava Husáka

 • 11. januára 2019 at 14:11
  Permalink

  Ták – a je to tu !

  A kedy bol Pištík Harabin zástanca ľavicových hodnôt a kedy predkladal ľavicové témy a ich ľavicové riešenia do verejnej besedy ?

  Tak toto už je tragédia…

  Reply
 • 11. januára 2019 at 16:16
  Permalink

  LETEM SVĚTEM K TOMU, CO SE DĚLO V ČSSR
  POD VEDENÍM PREZIDENTA GUSTÁVA HUSÁKA

  OBDOBÍ … POČET DOKONČ. BYTŮ
  1970-1979 … 814 089
  1980-1989 … 588 052

  A co dnes? U nás na Valašsku jsem stavební jeřáby pro bytové domy po převratu neviděl ani jednou. Když se posere potrubí v zemi, tak se to řeší div ne až v Bruselu. A než se kopne do země, tak sto úředníků řeší, kdo to zaplatí, protože Češi a Slováci se topí v dluzích.

  Dále, zahraniční dluh ČSSR činil za Husáka v r. 1989 2.5 mlrd USD, nyní ČR a SR dohromady dluží asi 120 mlrd USD, tedy asi 50x tolik. Obyvatelstvo ČSSR v r. 1989 se podílelo na svět. populaci 0.4 %, avšak strojírenský průmysl ČSSR převyšoval 4 % (!) svět. strojír. výroby.

  ČSSR vyráběla více elektr. lokomotiv než USA! ČSSR byla 1. ve světě ve výrobě tramvají, 2. ve světě ve výrobě motocyklů, 5. ve světě ve vývozu zbraní. Tatra Kopřivnice za G. Husáka vyráběla v r. 1989 15 tisíc (!) nákl. vozů TATRA 815, v r. 2016 1326 nákl. vozů celkem, tedy více než 11x méně.

  Za prezidenta G. Husáka měla ČSSR 54 moderní cukrovary, nedováželi jsme ani gram cukru, dnes Češi a Slováci mají sotva 7 cukrovarů, slovy sedm, zbytek, tedy 47 cukrovarů, se buď vyhodil do šrotu, anebo na vlastní náklady zrekonstruoval, aby posléze se vyvezl do Německa a do Francie, např. supermoderní cukrovar z Němčic na Hané se doslova zadarmo vyvezl franc. fy EASTERN SUGAR.

  10 let po převratu Francie ocenila Husákovo čs. zemědělství jako nejrozvinutější v celé Evropě. Dnes jsme také vysoce „rozvinutí“, když sušené švestky, které u nás na Valašsku prodávala za Husáka na trhu kdejaká tetka z pasek, vozíme 15 tisíc km z jihoamer. Chile, no nekup to, že jo!

  ČSSR za G. Husáka byla v potravinách soběstačná, s min. obsahem cizorodých látek ve srovnání s dneškem. Dnes vozíme rajčata, okurky aj. zeleninu přes půl Evropy ze Španělska kamióny, je to bez chuti a bez zápachu, minerály v takové skleníkové tzv. zelenině abyste hledali pod mikroskopem, je to zcela jalové. Dokonce ani v létě polní okurky v Česku nekoupíte, jsou jen španělské skleníkové okurky balené v igelitu – každý kus zvlášť, ať žije svoboda a demokracie v EU!

  V pol. 90. let, mj. díky Hustávu Husákovi, měla být dostavěna JE Temelín se 4 bloky o celk. el. výkonu přes 4 GW, zatímco v r. 2019 se Babiš a spol. hádají, kdo ty 2 dosud nepostavené bloky dostaví do r. 2050, prostě globální kapital. moderna se vším všudy.

  Na Moravě koncem 90. let měla být hotová jaderná teplárna Blahutovice o stejném výkonu jako JETE, tedy 4 GW. Měly být takto zásobeny teplem takřka všechny byty a skleníky na Moravě. Atd, atd…

  POSTSKRIPTUM
  Takže DÍKY ZA VŠE, Vám, soudruhu prezidente Husáku, protože Vy jste předal ČSSR panu Havlovi komplet vybudovanou, bez dluhů, dnes se akorát jen kšeftuje s tím, co se v ČSSR vybudovalo. A taky se hodně filosofuje, jak je dnes vše OK, se stále rostoucími dluhy až do úplného defoltu.

  Reply
  • 11. januára 2019 at 16:43
   Permalink

   Áno – takýmito číslami by mali prispieť komunisti k tohtoročným oslavám 30.výročia návratu ku kapitalizmu.

   Reply
  • 11. januára 2019 at 20:39
   Permalink

   P. Vašek, áno, tieto čísla treba zverejňovať, ukazujú socializmus v inom svetle. To je najúčinnejšia metóda.
   Podľa mňa by sme tieto údaje mali sústrediť na jedno miesto (napr. ako Encyklopédiu socializmu, alebo Digitálny obraz socializmu, ap.), aby neboli roztratené v jednotlivých článkoch, komentároch, aby sme ich nemuseli stále vyhľadávať a aby ľavica vedela v diskusiách, polemikách aj mladých odkázať na celistvý obraz socializmu, fakty o ňom.
   Podľa mňa toto by bol veľký počin KSS, či Vzdoru.

   Reply
   • 12. januára 2019 at 0:40
    Permalink

    Pane Antal, Vaši vizi plně PODPORUJI.

    Vždyť DĚJINNÁ PAMĚŤ a naše PRAVDA je to poslední, co nám zůstalo v rukou jako zbraň. V této souvislosti zopakuji, co jsem na jiném místě již uvedl. DAV-DVA nesmí zmizet ze scény na internetu. DAV-DVA je v současnosti obdobou Leninovy Jiskry.

    Reply
   • 12. januára 2019 at 1:05
    Permalink

    Milan, vďaka….za ten názor, že by sa mali údaje a fakty o socializme sústreďovať – a ja dodám – v nejakej národnej inštitúcii. Len „netipuješ“ správne…KSS je v dlžobách a Vzdor niekedy vzdoruje i sám sebe a svojej politickej kampani.
    Veľa pre osvetu i fakty robí práve ten váš web Alternativy.sk. Myslím, že J.Janošovský „má šarm“, aby oslovil bohatých ľavicovo cítiacich mecenášov a tí aby prispievali finančne na rozvoj zbierania faktov o socializme. A mladí nech sa vydajú do terénu pýtať sa mapovať, zbierať fakty ako kedysi národní buditelia keď zachytávali ľudovú slovesnosť Slovákov. Vidíte, že sa to oplatilo v 19.storočí – už v 20.storočí sme sa pozdvihli na štátotvorný národ.
    Máme nakoniec i druhý rok existencie Spolku pre šírenie národohospodárskej osvety obč.združenia, ktoré postupne zbiera priaznivcov a ľudí fandiacich socializmu. Sme síce špecializovaní na oblasť národného hospodárstva Slovenska, ale mapujeme celú históriu – teda hlavne roky socializmu. Nielen vo vysielaniach Klubu národohospodárov Slovenska, kde aj kritizujeme súčasnosť. Na Slobodnom vysielači som mal autorskú sériu relácií Spomienky na socializmus, nuž ale po 33.pokračovaní som zistil, že akosi „chýbajú hostia“…mnohí oslovení „sa zľakli“ takého ne-smeráckeho rádia…. ozvite sa, môžeme pokračovať. A možno raz bude i videoštúdio.

    Reply
    • 12. januára 2019 at 9:49
     Permalink

     Peter, ja som aj pôvodne chcel napísať, že sa čudujem, že sa KSS nevenuje takémuto dielu, bol by to jej veľký počin. Jednak by vlastne vytvorila dokument, kroniku svojej minulosti. Jednak by vytvorila obrovský zdroj pre každého na rýchle čerpanie argumentov v prospech socializmu. A vytvorila celistvý obraz socializmu, na ktorý by mohla záujemcov odkazovať.

     K tomu nepotrebuješ mimoriadne zdroje, potrebuješ hlavne zapálených ľudí. Aj na podobnom webe ako Alternativy.sk je možné sústrediť ohromné množstvo údajov.
     Niečo v tomto smere som urobil aj ja, napr. som pod Kalendár ľavicových akcií sústredil, čo sa vlastne na ľavicovom fronte deje. Sústredil som ľavicovú literatúru. Vytvoril som Pamätné dni socializmu. Začal som vytvárať Pamätné miesta socializmu. Sústredil som údaje o obetiach protisocialistických akcií, údaje o migrácii do socializmu, atď.

     Prekvapuje ma pasivita najmä Vzdoru, ale aj KSS. Aj na tomto vidieť, že KSS a vôbec klasické komunistické hnutie je už vyhorené, vlastne ani neviem, čo robia. Urobia zo 10 nenáročných akcií za rok, napíšu 10 článkov. Potrebuje to nové impulzy a nový ľavicový revolučný subjekt.

     Reply
     • 12. januára 2019 at 13:00
      Permalink

      Pán Antal súhlasím s tým, že treba najmä zapálených ľudí pre dobrú vec. Mnoho tých, ktorí sa venujú zbieraniu informácií, alebo inej činnosti to však robia len vo voľnom čase, preto je potrebné získať čo najviac takýchto ľudí, ktorí sa venujú rôznym oblastiam, pár ľudí to nemá šancu zvládnuť, najmä pri tej protikomunistickej propagande, ktorá tu beží na plné obrátky.
      Je potrebné postupne otvárať oči mladým ľuďom, aby začali chápať, čo je v skutočnosti pravda, Oslovovať pamätníkov, pretože 30 rokov je dlhá doba na to, aby sa začalo zabúdať…

     • 12. januára 2019 at 14:16
      Permalink

      Máš pravdu Milan. Ale už to pôjde lepšie…

    • 12. januára 2019 at 13:03
     Permalink

     Kantor, robíte skvelú prácu, počúvam Vaše relácie z archívu. Toto by si mali vypočuť mladí, ale aj tí, ktorí kydajú na socializmus, ale doteraz na ňom zarábajú…

     Reply
 • 11. januára 2019 at 16:58
  Permalink

  Klobúk dolu, palec hore, Jalalovi….
  Gustáva Husáka už nik v novej dobe nenahradí – ako sa hovorí, ak sme si nakadili na najlepšieho syna národa, teraz musíme pár generácií za to trpieť … nielen Slováci.
  Možno sa udeje nejaký ľavicový zázrak s tým, že „sa vynorí na povrch“ nejaký ľavicový prezidentský kandidát – ešte je do 30.januára času dosť. Stačí 15 poslancov a určite tentoraz Ľuboš Blaha nebude šaškovať a seriózne s tými 15 poslancami jedného navrhnú, nenadarmo sa hovorí, že „ľavica je aj o viere – v lepšiu budúcnosť“…len, nech neblnú s oficiálnymi Ševčovičami, Pellegriniovcami či Lajčákovcami – Smer SD ako taký je na tom podobne ako SDĽ v 2002 – skompromitoval sa SmerSD a už sa bude len rozsýpať…kým nezanikne a v zániku možno predbehne i KSS.

  Reply
  • 11. januára 2019 at 17:09
   Permalink

   Ak Fico odskočí do nejakej „funkcie“ je to koniec SD v podobe Smeru.

   A ľudáci s kryptogardistami budú oslavovať….

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *