Jalal Sulejman: Trochu pozornosti poslancovi Ondrejovi Dostálovi

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Tomu, kto aspoň trochu sleduje politiku a prácu našich zákonodárcov určite pozornosti neuniklo meno aktívneho  poslanca NR SR Mgr. Ondreja Dostála. Je vyštudovaným sociológom a právnikom. Pôsobil aj ako novinár v pravicovom denníku SME. Je známy spoločne so svojim spolubojovníkom Petrom Osuským  ako tvrdý konzervatívec, agresívny  antikomunista, politik šíriaci bohapustú rusofóbiu,  deformátor výkladu dejín  a zarytý vyznávač euroatlantickej orientácie, ochotný a schopný zapredať  Slovensko. Je veľmi šikovným a vypočítavým  politikom potratovej Občiansko-konzervatívnej strany (OKS). Táto mini strana, s mini podporou občianskej verejnosti, dnes sediac v NR SR na pleci SAS, je na okraji politického spektra. Ondrej Dostál, veľmi úspešne, už dlhé roky derie nohavice a aj sako v slovenskom zákonodárnom orgáne. Samozrejme okrem výkonu verejných funkcií v samospráve.  Je totiž veľmi úspešným skokanom s kandidátky na kandidátku. Dobre platené parlamentné kreslo predsa za to stojí. Ako chlap, svojim vekom blížiacim sa k polstoročnici, preskákal toho veľmi veľa. Je jedným z hrdých  detí novembra 1989, a spoluzakladateľom Občiansko-demokratickej mládeže. V roku 2010 sa mu podarilo skočiť do poslaneckých nohavíc na kandidátke MOST-HÍD. Do Euro parlamentu sa v roku 2016 usiloval  prešmyknúť za koalíciu strán NOVA, KDS a OKS. Rovnako v roku 2016 nemal problém kandidovať  a bol aj zvolený  za poslanca slovenského parlamentu  na   kandidátke liberálnej  strany Sloboda a Solidarita (SaS). Obdobne svoju kariéru zmänežoval aj v posledných parlamentných voľbách v roku 2020 a dnes si zase spokojne sedká v drese SaS na strane koaličnej barikády, ovládajúcej ústavnú väčšinu v našom ctenom parlamente. Toto všetko nie je problém si o pánovi poslancovi zistiť. Je verejným činiteľom a preto je prirodzené a logické, že aj on spolu s rodinou je v centre pozornosti nás bežných občanov – voličov.   Pán poslanec sa nám  v minulosti zabudol pochváliť,  že nielen v politike sa mu darí ale, že aj   doma má veľmi vydareného syna.   Pán poslanec sa nepochválil zaujímavým zážitkom syna  Richarda. Ide o príhodu starú už takmer desať rokov ale svojim obsahom nezvyčajnú a uznajte sami aj dosť humornú.

     Podľa oficiálneho spisu okresnej prokuratúry v Bratislave V.  došlo koncom apríla 2012 ešte pred polnocou  k útoku na uzavreté vonkajšie priestory budovy Okresnej prokuratúry  Bratislava V. Pri tomto útoku došlo nezisteným predmetom k rozbitiu dvojitej sklenenej výplne  na dverách  o rozmere 80 x 50 cm a k prasknutiu sklenenej výplne  na okne o rozmere 1,5 x 1 meter. Na uvedenom okne došlo aj k poškodeniu uzatvárania a teda k jeho znehodnoteniu. Týmto činom vznikla Okresnej prokuratúre v Bratislave škoda vo výške 361,20 Euro aj s DPH.

     Viete, kto bol vykonávateľom  tohto hrdinského činu? Bol to vydarený synáčik pána poslanca Ondreja Dostála, chlapec chodiaci po tomto svete v čase spomenutého hrdinského  činu niečo málo cez dvadsať rokov, menom  Richard. Na základe  skráteného vyšetrovania nebol tento čin  klasifikovaný ako trestný čin, ale  bolo vznesené obvinenie Richardovi Dostálovi  pre prečin poškodzovania cudzej veci.  Ako k uvedenej udalosti došlo? Z výpovede samotného obvineného  Richarda Dostála vyplýva, že niekedy v apríli 2012 bol s otcom (cteným pánom poslancom NR SR) a dedom v Bratislave v hoteli Crowne Plaza, kde sa zúčastnili ochutnávky vín. Išli tam podľa výpovede už okolo 13.00 hod. Niekedy okolo 18:00 hodine mala akcia končiť. Dosť času na to, ochutnať ozaj veľa, veľa vína. Čo poviete?   Obvinený tvrdil, že počas celej ochutnávky bol v spoločnosti svojho  otca a deda. Takže vínečko ochutnávali všetci spolu. Následne obvinený Richard Dostál nevie čo sa dialo.

Nevie, ako sa dostal do Petržalky. Letmo si spomenul,  že s niekým komunikoval a niekoho naháňal. Následne si spomenul už len na náraz do nôh a príchod policajtov na ktorých čakal v spoločnosti  vrátnika. Vrátnik vo svojej výpovedi skonštatoval, že obvinený bol úplne dezorientovaný, no na šťastie nebol agresívny. Podľa výpovede člena prítomnej hliadky PZ mal obvinený Dostál po ich príchode konštatovať, že celá udalosť bola vecou stávky s kamarátmi. Stávka mala spočívať v tom, že viaceré osoby mali vyliezť na strechu budovy no mladý Dostál to už nezvládol… .

     Škoda spôsobená obvineným bola samozrejme  uhradená. Za pozornosť však  stojí fakt, že sám otec páchateľa, poslanec NR SR Ondrej Dostál v rámci svojich možností a politických kontaktov intervenoval u kompetentných za čo najnižší trest pre svojho syna. Za zmienku stojí aj ten fakt, že to bol ten poslanec NR SR  Ondrej Dostál, ktorý nedávno vypočúval kandidátov na generálneho prokurátora a smelo,  bez hanby kázal o morálke.

Obvinenému synovi Richardovi Dostálovi, už dnes   zostala jedna veľká a nepríjemná spomienka. S odstupom času možno aj trochu humorná. Mladý Richard Dostál si určite odniesol aj jedno veľké ponaučenie. Buď,  nech sa naučí poriadne a bezpečne  piť tak, aby nespôsoboval škody svojmu okoliu, alebo nech nepije vôbec. Pán poslanec parlamentu Ondrej Dostál by  si mal na syna dávať väčší pozor, veď za výchovu detí sú v značnej miere  zodpovední rodičia. Vo výchove pán poslanec zrejme niečo zanedbal. Alebo v tom bol  len alkohol? Osobná morálka v celej tejto veci ale aj mimo nej u pána poslanca je už len na jeho svedomí. Takíto poslanci sú dnes súčasťou vládnej koalície … . 

Jalal Suleiman
 V Bratislave 25. 2. 2021

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Jalal Sulejman: Trochu pozornosti poslancovi Ondrejovi Dostálovi

 • 26. februára 2021 at 19:36
  Permalink

  …nerozumiem.Trocha pod úroveň pána Suleimana aj tohoto média.

  Reply
 • 1. marca 2021 at 13:33
  Permalink

  Ak ste „tatko“napísal, že … „nerozumiem, Trocha pod úroveň pána Suleimana aj tohto média“, tak Vám poviem, že „nerozumiete“ toho viac. Poslanec O. Dostal bol iniciátor skupiny 16 poslancov, čo predložili do NR SR zákon č. 338(2020 Z.z. o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému. Bol koalíciou schválený a účinný od 1.12.2020. O tomto zákone, zámeroch autora nie je tu priestor a zmysel viac písať. Predmetný skutok syna p. poslanca nebol trestný čin, mal iba finančné dôsledky. Vám nič nehovorí a neprekáža, že je to minimálne nevychovanec a je hanbou aj „morálneho“ otca. Je to na Vašom svedomí tým viac, že podľa Vás auutor a médium sú „pod úroveň“.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *