Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

O chvíľu chcem zhruba toto (bez papiera) povedať na zhromaždení za odstúpenie inžiniera Kisku z funkcie prezidenta SR:
Vážení spoluobčania, chcem vás informovať, že hoci sme pána inžiniera Kisku pred 10 dňami požiadali, aby sa verejne občanom SR ospravedlnil za trestný čin podvodu, ku ktorému sa priznal, doteraz tak neurobil. Je to dôvod k našej požiadavke na jeho odstúpenie z čestného úradu prezidenta! Máme legitímne právo žiadať po prvom občanovi svojej vlasti, aby nielen rozdával rady a vydával súdy voči iným, ale aby aj on demonštroval občianske cnosti. Pán Kiska odstúpte!
Pán Kiska, vy ste pri prezidentskom sľube vyhlásil, že budete reprezentovať a rešpektovať všetkých občanov Slovenskej republiky. My, čo tu dnes stojíme sme občania Slovenskej republiky, hrdí na svoju vlasť a pamätliví generácií, ktoré na Slovensku prežili zložité a ťažké časy. Chceme byť dôstojnými dedičmi generácií, ktorí odolávali stáročia maďarským, tatárskym, tureckým i nemeckým okupantom a chceme byť hrdí na svojho prezidenta, na človeka s morálnym kreditom. Pán Kiska, vy ste síce prokurátorovi a daňovej správe prejavil účinnú ľútosť. To je formálne mimosúdne uznanie viny. No nám – občanom SR , ste sa za svoje činy neospravedlnil. Neospravedlnil ste sa za za svoje moralizovanie, hoci sám ste delikvent, človek nerešpektujúci zákony. Namiesto toho sa vyhýbate zodpovednosti. Preto si myslím, že je legitímne žiadať vás- Pán Kiska odstúpte!
Pán inžinier je hanebné vaše úsilie zastrieť podstatu tejto kauzy, kritikou nesporne podozrivých okolností, ako sa o vašom podvode dozvedela verejnosť. Naposledy ste so svojou kolegyňou pani Wienkovou vymysleli aj dalšiu kamufláž zatiahnutím generálneho prokurátora a premiéra do kauzy. Iste je nefér, že páni Čižnár a Fico kryli dva roky váš podvod, keď o tom, že ste spáchal trestný čin neinformovali občanov Slovenska. Všetci máte imunitu a tak nemôže žiaden súd posúdiť, či nie sú vašimi spolupáchateľmi. Pánovi Demešovi, Bútorovi a pani Wienkovej odkazujeme prestaňte rozohrávať hry na skrytie trestného činu inžiniera A. Kisku. Bez jeho úspešného pokusu o daňový podvod by sa nič nedialo. Preto vás žiadame buďte muž pán Kiska a odstúpte!
Osobitne by som chcel upozorniť, že vaše detské výhovorky o tom, že ste nevedel , že „podnikáte“ bez oprávnenia ak realizujete prezidentskú volebnú kampaň mimo podnikateľskej licencie a že daňový podvod je dôsledkom vašej neznalosti daňových zákonov. Pán prezident zaplatím Vám kurz úvodu do podnikania. Na prvých hodinách sa dozviete, že podnikať môžete len v rozsahu živnosti zapísanej v obchodnom registri a že daňovým nákladom môžu byť len položky súvisiace s vašim podnikaním. Šírite propagandu úspešného podnikateľa. Ak podnikáte v 35 firmách na Slovensku a vo 8 v ČR a neviete základné veci o podnikaní , ste buď biely kôň alebo klamár. V oboch prípadoch je to pre nás dôvod na to, aby sme vás vyzvali – Pán Kiska odstúpte.
Pán Kiska uviedol ste, že vás prezidentská kampaň stála viac ako 1,3 milióna eur, čo vysoko prekračuje zákonom stanovené limity. Daňová kontrola vám dokázala daňový podvod pri prezidentskej kampani. Možno teda konštatovať, že ste sa prezidentom stal na základe podvodov. Je to zrozumiteľný dôvod žiadať vás Pán Kiska odstúpte!
Som pripravený s ďalšími spoluobčanmi – ak nechápete – ako zahanbujete úrad, ktorý zastávate, SR, ktorú reprezentujete a nás občanov Slovenska vysvetliť Vám, to s ďalšími spoluobčanmi verejne z očí do očí. Vyzývam vás prijmite delegáciu 10 účastníkov tohto zhromaždenia a verejne pred televíznymi kamerami prediskutujme problém, ktorý zaťažuje našu spoločnosť. Opakovane kritizujete korupciu verejných funkcionárov – postavte sa priamo a z očí do očí buď obhájte vaše postoje, alebo Pán Kiska odstúpte! A tak, ako končil senátor Cato, každé svoje vystúpenie v rímskom senáte požiadavkou „a napokon Kartágo musí byť zničené“. Končím aj ja požiadavkou korupcia musí byť odstránená – pán Kiska nelegálne ste si kupoval funkciu . Pán Kiska odstúpte!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Janošovský o Kiskovi

  • 22. januára 2018 at 19:39
    Permalink

    Súhlasím so všetkým, čo napísal p. Janošovský. Som presvedčená, že je to názor väčšiny obyvateľstva
    Slovenskej republiky.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *