Jozef Hrdlička: Komunisti odmietajú globálny pakt o migrácii!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Prevzali sme z Hlavných správ. Predseda Komunistickej strany Slovenska Jozef Hrdlička sa dnes ostro postavil proti tzv. globálnemu paktu o migrácii.

„Takýto dokument Slovensko nepotrebuje. Musíme mať kontrolu nad tým, koho k nám prijmeme a musí byť zachovaná suverenita Slovenska,“ povedal Hrdlička.

Konštatoval, že Vláda SR chce prijať dokument, ku ktorého oficiálnemu prekladu majú občania a ostatné politické strany prístup jeden týždeň. Ostro kritizoval ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka aj premiéra Petra Pellegriniho.

„Ak nám tvrdia, že podpis dokumentu nie je pre nás záväzný, prečo sa ide Slovensko k nemu pripojiť? Je to úsmevné, vláda nás zaťahuje do niečoho, čomu možno sama nerozumie,“ povedal Hrdlička.

Zároveň upozornil, že vláda tvrdí, že dokument nie je záväzný, ale z dokumentu vyplýva, že jeho nedodržiavanie sa dá vynútiť. Podľa jeho slov sa tu dohaduje zvláštna globálna hra, na ktorú skočila aj strana Smer SD.

„Najprv USA napadnú Irak, Líbyu a Sýriu. Potom pre občanov utekajúcich z týchto krajín pred konfliktom uzavrú Američania svoje vlastné hranice a nám budú diktovať na globálnej úrovni, že ich máme prijať? Jedinou cestou pre Slovensko je vystúpiť z NATO a presadzovať na úrovni vlád a Európskeho parlamentu vytvorenie spojenej európskej armády, ktorá by chránila vonkajšie hranice a nezapájala sa do vojenských konfliktov,“ vyhlásil Hrdlička.

Jozef Hrdlička

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


16 thoughts on “Jozef Hrdlička: Komunisti odmietajú globálny pakt o migrácii!

 • 8. novembra 2018 at 10:53
  Permalink

  Jedinou cestou pre Slovensko je vystúpiť z NATO a EU

  Reply
  • 8. novembra 2018 at 12:13
   Permalink

   Snaha prijať a presadiť takýto pakt svedčí o podriadenosti nášho štátu EÚ a NATO, niekdy sme neboli a nebudeme rovnocennými partnermi v týchto spolkoch a na konaní politikov veľmi jasne vidieť, komu v skutočnosti slúžia.
   Ale u nás vládnu…
   Súhlasím s tým, čo si napísal, je to jediná možnosť, ako zachrániť tento štát, pretože o pár rokov bude len minulosťou.

   Reply
   • 8. novembra 2018 at 14:16
    Permalink

    Paní Devano, zdravím Vás.

    Vaše poslední věta je klíčová pro pochopení stavu věcí nejen na Slovensku či v Česku, ale také ve všech nových zemích EU po r. 2004. Cituji Vás: „Súhlasím s tým, čo si napísal, je to jediná možnosť, ako zachrániť tento štát, pretože o pár rokov bude len minulosťou.“ Konec cit.

    Co se členství ve fašistickém paktu USA, Německa, Francie a Británie, tedy voj. bloku NATO týče. Jedná se v zásadě o ekonomické členství ze strany ČR a SR (dělnické i úřednické daně hloupých Slovanů lijeme po kýblech do kasy NATO), poněvadž naše armády nejsou armádami, ale jen několika pluky pro demonstraci naší vlezdoprdelské věrnosti proti Rusku v Afghánistánu, abychom tam spolu s amer. soudruhy hlídali největší makové plantáže na světě. To aby 90 % svět. spotřeby heroinu v Ruské federaci nezvadlo. 30 tisíc mladých Rusů ročně končí v márnici po afghánském heroinu. A kdyby náhodou Rusi provedli novou revoluci směrem doleva, tak abychom posloužili jako nástupiště na ruského Ivana.

    Závažnější je však naše členství v EU. Toto je pro nás opravdová katastrofa ve stylu novodobého Říma. Je to nejhrubší forma neokolonialismu. Jsme skoro 30 let po státním převratu díky předání moci na rozkaz soudruhů z Kremlu pod ohnivým znamením na čele toho, kdo se dodnes těší skvělému zdraví, aby to hemžení slovanského mraveniště zpovzdálí s pobavením vítězného císaře sledoval.

    Strčili jsme dobrovolně za hlasitého jásotu a bouchání šampusů počátkem května 2004 hlavu do chomoutu pod názvem EU. Máme delší prac. týden oproti Německu o 1/3 až o 1/2, avšak reálné platy (tedy to, co si můžeme koupit za vydělané peníze) máme oproti témuž Německu 3x menší! Německo vyprodukuje jen o 1/3 více dolarů na osobu, než Češi nebo Slováci. Co to ale znamená…

    Co to znamená? JEN JEDNO TO ZNAMENÁ! KDYŽ NĚMCI VYROBÍ O 1/3 NA OSOBU VÍCE, MĚLI BY MÍT PLATY O 1/3 VYŠŠÍ OPROTI NÁM – NE VÍCE! Jenže? Jenže je to jinak! Není to o 1/3, nýbrž 3x tolik, tedy o 200 % více! My je tedy v těch jejich platech vzorně dotujeme! Proto paní Merkelová si může dovolit vyplácet měsíčně každému přičmoudlému migrantovi min. 800 eur za to, že v Německu nedělá nic jiného než samý bordel!

    V Česku tschechische Schweine makají 12 hodin denně jako otroci, přičemž o takové odměně za práci se jim může akorát tak zdát. A TAK JEDINÝM SMYSLEM, PROČ ČEŠI A SLOVÁCI VLEZLI DO EU, BYLO, ABY V NOVODOBÉM REICHU HLOUPÍ ČEŠI, SLOVÁCI, POLÁCI ATD. DOBROVOLNĚ ŽIVILI NĚMECKÉHO NADČLOVĚKA.

    Podstatná věc o rostoucím dluhu všech vyspělých ekonomik světa, zejména USA, Německa, Japonska, ale také Francie, Británie. Tyto dluhy se splatit mírovými prostředky NEDAJÍ. A bez těchto dluhů se tyto ekonomiky do měsíce zhroutí. Současný imperialismus, jako nejvyšší stádium kapitalismu, kterému řada ekonomů a politiků říká globalismus, žádným globalismem není, protože slovo globalismus jen zastírá správný pojem – NEOKOLONIALISMUS, tj. takovou imperiální politiku, díky které několik národů na této Zemi si žije vysoko nad poměry na úkor miliard otroků zbytku světa.

    Jinak řečeno, co zde bylo před sto lety, je dnes v bledě modrém naprosto to samé. Včetně Velké deprese 1929-1933. Před sto lety v Texasu stále mlátili karabáčem černochy na plantážích, dnes to samé se děje s dělníky ve slovenských či českých automobilkách, které však patří Němcům či jižním Korejcům.

    Reply
    • 8. novembra 2018 at 15:20
     Permalink

     Dobrý deň pán Vašek.
     Načali ste tému, ktorú mám akurát rozpísanú.
     Pád socialistického bloku bol dlhodobo plánovaný práve kvôli tomu, aby si Západ udržal životnú úroveň, tá po 30-tich znova padá a aby si ju udržal, snaží sa vyvolať vojnový konflikt s Ruskom…
     Viac krát som písala, že sme súčasťou „Štvrtej ríše“ a čo sa Západu nepodarilo vojenskou cestou, tak to sa podarilo ekonomickou.
     Migranti sú mocenskou pákou na zastrašovanie vlastného obyvateľstva a na prijatie rôznych reštrikčných opatrení voči nemu, napríklad aj ten zvláštny boj proti extrémizmu je jedným z nich, aj keď to boj proti zdravému rozumu a základným ľudským právam obyvateľov Európy.
     Súhlasím s Vami, že naša spoločnosť sa vrátila do dôb spred sto rokov, ale mocní sveta majú nové korbáče na ľudí v podobe médií a zapredaných politikov a drábov.
     Je smutné pozerať sa, ako sa napríklad v zahraničných fabrikách správajú títo ľudia k ostatným…
     Podľa príslovia „Poturčenec horší od Turka“…

     Reply
  • 8. novembra 2018 at 12:20
   Permalink

   Vystúpenie z NATO? Samozrejme, je to agresívny útočný pakt, obraňujúci súkromné záujmy skupiny najbohatších a v globálnej civilizácii nemá čo robiť.

   Treba vystúpenie žiadať, aj keď je to zložitý proces, len tak nás z NATO nepustia. Má nielen vojenský rozmer, ale aj ekonomický, chráni investície korporácií aj na Slovensku.
   A tak ako v prípade r. 1968, v línii NATO by vznikla diera, slabé miesto, preto budú intervenovať politicky (ovplyvňovať voľby), demaršami, ekonomickými sankciami, vojensky.

   Vystúpenie z EÚ? No, to je zložitejší proces. Skôr by som povedal, že žiadať 1. buď transformáciu EÚ na plnohodnotné integračné zoskupenie rovnocenných krajín, aby sme neboli vnútornými kolóniami Západu, alebo 2. rozdelenie EÚ na východnú a západnú časť, máme inú štruktúru ekonomiky, historickú skúsenosť, alebo 3. nahradiť EÚ novou organizáciou alebo 4. hľadať miesto Slovenska v inom integračnom zoskupení.

   Totiž žiadať návrat na národnú úroveň bez návratu ekonomickej štruktúry, technológií na predchádzajúcu úroveň by uvrhlo Slovensko do hlbokej krízy. Čo aká je EÚ zlá, ale je predsa len nejakým integračným zoskupením a zodpovedá teda úrovni vývoja výrobných síl.
   Majú vôbec žiadatelia o návrat k národnej úrovni vôbec predstavu o ekonomickej, sociálnej, politickej, ekologickej, bezpečnostnej previazanosti krajín tohto sveta?

   Ukážem stav a paniku elít na posledných krokoch USA, prezidenta Trumpa, ktorý ako naši antiglobalisti tiež zatrúbil do útoku na globaĺizáciu, snaží sa o návrat ekonomiky na národnú úroveň. Samozrejme, že s pokračovaním obchodnej vojny proti Číne museli v USA rozpracovať aj scenáre možnej vojny proti Číne ako pokračovania politiky inými prostriedkami. Nuž a analytici Pentagonu v týchto dňoch s hrôzou zistili, že USA vlastne nemôžu viesť vojnu proti Číne. Pretože sú s ňou natoľko ekonomicky, technologicky previazaní, že sa množstvo zariadení pre americkú armádu vyrába v Číne, Od látok po hliník, ktorého zablokovaním by Čína vyrobila problém americkej armáde. A nabehnúť na vlastnú výrobu hliníka nie je také jednoduché. Jednak korporácie kupujú hliník v Číne kvôli cene, zisku, ktorého sa sotva vzdajú. Jednak je to o postavení fabrík, výrobe technológií, výchove odborníkov. Čína je dodávateľom väčšiny vzácnych zemín, ich zablokovaním by takisto nastal problém. A čo je najhoršie, Čína dodáva pre americkú armádu množstvo elektronických súčiastok, je otázne, či ich Čína nevyrobila tak, aby znemožnila činnosť americkej armády.

   Myslíte, že Američania sa v prospech svojej národnej nezávislosti na globálnych trhov vzdajú ich výhod, zmieria sa s úpadkom svojej životnej úrovne a technologického vybavenia?

   Takže musíme navrhovať reálne scenáre ako riešiť tento problém.

   Reply
 • 8. novembra 2018 at 11:53
  Permalink

  Do budúcnosti sa jednoznačne žiada regulovať migráciu, aby sa zamedzilo súčasnému chaosu, zneužívaniu. Tento pakt však skôr zodpovedá záujmom korporácií, ako by mal vyriešiť problém migrácie. Preto ho treba odmietnuť.

  Reply
 • 8. novembra 2018 at 12:04
  Permalink

  Toto je zásah do čierneho:„Najprv USA napadnú Irak, Líbyiu a Sýriu. Potom pre občanov utekajúcich z týchto krajín pred konfliktom uzavrú Američania svoje vlastné hranice a nám budú diktovať na globálnej úrovni, že ich máme prijať? Jedinou cestou pre Slovensko je vystúpiť z NATO…“

  Reply
  • 8. novembra 2018 at 12:19
   Permalink

   Konflikty, ktoré USA vyvoláva po celom svete, svedčí len o tom, že západný systém je vo veľkom rozklade a my sme nútení sa na tejto agresii podieľať, len preto, že sme v NATO…
   Krajiny strednej Európy boli prijaté tak rýchlo do NATO aj kvôli tomu, pretože Západ potreboval nárazníkovú zónu kvôli chystanému vojnovému konfliktu s Ruskom.

   Reply
 • 8. novembra 2018 at 16:45
  Permalink

  Priatelia,
  plne podpisujem a hlásim sa k tomu, čo je vyššie povedané. A teraz jeden paradox: jediná strana, ktorá v našom parlamente v tomto duchu aj koná, je Kotlebova ĽSNS (jej hlasovania proti vyslaniu našich vojsk na hranice Ruska, hlasovanie o súhlase SR so vstupom Čiernej hory do NATO vrátane skvelého Kotlebovho prejavu v tej veci a pod …).
  Takže, Česť ich práci. Hoci s týmto by zase nesúhlasili oni.
  Kuá, kto sa v tomto už má vyznať …

  Reply
 • 10. novembra 2018 at 17:23
  Permalink

  Dobrý večer, kam ste to všetci kolegovia diskutéri vlastne „odišli“? Článok informuje neuveriteľnú správu, že komunisti odmietajú globálny pakt o migrácii. To znamená, že v roku 2018 buď konečne niekto z radov KSS pochopil po hlbokej analýze, že tie státisíce utečencov či imigrantov či čo sú to, čo boli prepašovaní ILEGÁLNE z juhu cez severnú Afriku a cez Turecko/Grécko do európskeho šengenského bezcolného priestoru, to NIE SÚ PROLETÁRI, ba nie sú ani roľníci. Maximálne to sú obete podvodu na nich samých, ak zaplatili pašerákom za cestu „do bieleho raja“. Stali sa súčasťou obrovského biznisu organizovaného zločinu globálneho sveta. Každopádne však ich správanie sa a už pár rokov tvrdá skúsenosť s ich pobytom v Európe znamená, že sú to predsa len aj neprispôsobivé masy a nebezpečné individuá medzi nimi, ktoré proletári tiež odmietali. KONEČNE! Pochopené na tvrdých skúsenostiach. A keďže to nie sú „naši čierni bratia proletári“, tu neplatí žiadny PROLETÁRSKY INTERNACIONALIZMUS. …všetky ostatné pripomienky tu pod diskusiou sú tu nepatričné…bodaj by sa tak zobudili aj sociálni demokrati a všetky tie antifa-a kvázi ľavé a humanitné sily, vrátane progresívnych Slovákov a podobne…a dokázali, že ten „neomarxizmus“ je iba výmysel antikomunistov a patrí viac stredopravým „humánnym silám“ v Európe.

  Reply
 • 11. novembra 2018 at 12:22
  Permalink

  K TĚM PARADOXŮM KOTLEBOVY ĽSNS

  Pane Juhár, klidnou neděli nejen Vám z východní Moravy!

  Toto napsala historie o Benito Mussolinim. Přečtěte si to, je to pozoruhodné.

  Otec Alessandro Mussolini byl nejdříve kovářem v Predappiu a pak majitelem hostince ve Forli, matka byla učitelkou. Rodina byla revolucionářská. Benito Mussolini vystudoval učitelský ústav (1901), poté jeden rok působil jako učitel. Roku 1902 uprchl do Švýcarska, aby se vyhnul vojenské službě. Zde se živil různými nekvalifikovanými pracemi, kupř. byl pomocníkem zedníka, téhož roku se stal členem Italské socialistické strany. Podle některých zdrojů se ve Švýcarsku stýkal s ruskými emigranty a s bolševiky, např. i s V.I. Leninem. Když už ve Švýcarsku nenašel žádné pracovní místo, musel žebrat, byl zatčen za potulku a nakonec vykázán ze země.

  Roku 1904 se vrátil do Itálie, kde nastoupil voj. službu, kvůli které před tím uprchl. Od roku 1908 byl novinářem, v roce 1912 se stal redaktorem, o dva roky později se stal šéfredaktorem Avanti! – novin Italské socialistické strany. V roce 1911 byl zatčen při demonstraci proti italsko-turecké válce. V roce 1913 napsal své publicistické pojednání „Giovanni Hus, il Veridico“ čili „Jan Hus, hlasatel pravdy“, vyšlo to tiskem v Římě.

  Pane Juhár, co z toho plyne? I někteří socialisté a komunisté začali dobře a skončili špatně, tedy na opačném břehu. Nejinak skončil ÚV KSSS, 70 let pod jeho vedením se budoval socialismus pro stovky miliónů lidí, aby posléze tito představitelé ÚV KSSS skončili na platformě ZRADY s fašistickými sklony v politice (třeba B.N. Jelcin). Ale opak platí jakbysmet! Tedy, když krajní pravičák nakonec skončí mezi levicově orientovanými vlastenci. Takže? Už ten paradox chápete?

  P.S.
  Pane Juhár, ve fyzice to není jiné. Hmota se mění v energii a naopak. Nikdy dopředu nevíte, kdo je kdo.

  Reply
  • 12. novembra 2018 at 16:39
   Permalink

   Hmmm…, otázka už len je, kto je dnes na slovenskej politickej scéne (ale môže byť aj v ČR) krajní pravičák?
   Do hlavy nikomu nevidím a nemôžem vedieť, ako bude konať o 10 rokov. Hodnotím podľa činov.

   Reply
   • 12. novembra 2018 at 17:06
    Permalink

    Pane Juhár, do hlavy nevidí nikdo,

    dokonce ani nejlepší současná diagnostika v medicíně, stejně jako nikdo nespatřil elektrony, ale už jste to napsal – podle činů, ne podle slov poznáme je. Takže krajní pravicí jsou liberálové, kteří jsou pro EU, pro NATO, pro MMF atd. Přesněji, nejen oni, ale i ti, kteří NEhlasují proti těmto organizacím, aby se zašili v době hlasování kamsi bokem. V tomto směru u vás na Slovensku v parlamentu jsou nejlevicovější kupodivu právě ti Kotlebovci, u nás v Česku KSČM.

    P.S.
    Buďte v klidu, pane kolego, události již v nejbližších několika letech naberou natolik rychlý spád, že se z toho posereme dočista všichni. Radím dobře nejen Vám, vyberte si vklady z banky, dokud je čas (moc ho nezbývá), ovšem, pokud je tam, tedy ty peníze, vůbec máte. )

    Zatím se kdekdo jen směje v duchu, že ještě nikdy nebylo Čechům a Slovákům tak dobře, jako právě nyní. Ovšem, před smrtí se pacientům zpravidla uleví, to je známo. Jsou však jevy, o kterých nejen Vám, pane kolego, nepoví žádné sdělovadlo ani slovo. Např., co mi sdělili mí blízcí ruští přátelé, kterým mohu opravdu věřit, a sice, že rodiny předních finančníků světa ve velkém skupují pozemky daleko od USA. Proč asi, že? Přečtěte si tohle, a není to jediný důvod (ten další Vám třeba taky povím), proč se tak děje:

    https://www.euportal.cz/Articles/16791-prichazi-pry-ekonomicky-armageddon-kolaps-je-nadosah-druha-financni-bublina-daleko-vetsi-nez-ta-predchozi-brzy-praskne-a-neni-nic-co-by-tomu-dalo-zabranit-ani-trump-.aspx

    Reply
    • 13. novembra 2018 at 16:09
     Permalink

     Plne s vami súhlasím, pán Vašek.
     A vďaka za link. Na tom Armagedone (ekonomickom) sa už pár dobrých ekonómov zhodlo a pád systému je neodvratný.
     Tie smiešne figúrky zvané politici však riešia úplne iné problémy ako hroziace dôsledky. Alebo neriešia vôbec nič …

     Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *