Juraj Janošovský: Európu obchádza strašidlo pandémie a vojny

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


V každodennej tortúre spravodajských relácií sa uchádza veľa pozornosti psím kúskom magistra Matoviča, či módnym kreáciám a tlačovkám amerických bábok v prezidentskom paláci, na zamini či v parlamente. Špekulácie na tému obnoveného ministrovania gorilami poznačeného ministra sociálnych vecí, by asi boli iba „bayerkou“ (pre tých, čo boli ušetrení detstva v bielych podkolienkach a kindermedchen, bayerka je základná výuka hry na klavír…). Naši miestni kolaboranti zlepení dohromady 7 miliardami európskych financií našli stratenú harmóniu svojich čiernych duší. Len tak ľahko ich nič od veľkého válova neodoženie… Ani vlastná hlúposť (najprv sa vyhrážajú Matovičovi zúčtovaním avantúry so Sputnikom a vzápätí sa rozčuľujú, že ide do Pešti a Moskvy pozametať stopy).

Vráťme sa však k bubákom, čo strašia európskych politikov. Ako každá viróza, aj tá covidová, sa v prichádzajúcej jari pomaly zmierňuje (o pár dní budeme oblažení sebachválou „novej“ vlády starých tvárí). Udržať vakcinačný biznis tak bude stále väčšia námaha. Zrejme strednú triedu zauzdia „zelenými europasmi“. Letné dovolenky v Grécku a Španielsku pomôžu vakcinačným plánom, ostro sledovaným globálnymi inštitúciami. Decimácia seniorov (v boji nepoužiteľné rímske légie nielen rozpustili, ale každého desiateho legionára popravili – odtiaľ pojem decimácia) bude poračovať. Kto prežil zdevastované zdravotníctvo bude vystavený inflácii.

Miliardy rozdané „podnikateľom“, miliardy Európskeho fondu obnovy, miliardy emitované Európskou centrálnou bankou nie sú milodarom z Bruselu. Okrem diabolského plánu uškrtiť národné vlády dlhovou slučkou, vykľulo sa šidlo z vreca: Budú európske dane! Zaplatia ich, ako každé dane pracujúci. Možno si niektoré osamelé mamičky uvedomia, že pri kúpe sunaru prispievajú – najmenej sumou zaplatenej DPH- „úbohým“ krčmárom a „umelcom“ na ich dovolenky na Zanzibare a Maledivách…

No nielen vygumovanie „národných vlád“, ale najmä korbáč inflácie, dopadne na chrbty seniorov. Aj tak úbohé dôchodky stratia hodnotu, rovnako, ako úspory na staré kolená… Reset civilizácie počíta so zelenou ekonomikou, rozumej drahšou dopravou. Teda s drahšou spotrebou. Spomedzi kameňov mohutného finančného mlyna (zhora rast cien potravín a energií a zdola inflačne znehodnotené úspory) neuniknú ani zdatní seniori. A mladú generáciu potešia, že prežije.

Hospodárska kríza aj ich však rýchlo doženie a popostrčí do mlynice… Ak dosť rýchlo nezostárnu, depresia služieb a výroby z nich urobí zbytočnú záťaž. A okúsia resetovej medecíny… Ako sa vyhnúť, v takomto prípade revolte? Ak nepostačí pandemický strach, v rukáve je vojna s Ruskom. Gauneri typu Klusa už ohýbajú pravdu: z bezprecendentného napadnutia Osetska počas olympiády Sakašviliho tlupami urobil v TA3 napadnutie Gruzie Ruskom!?! Pokus zopakovať to v Novorusku môže mať pre nás veľmi vážne následky. Vojna v susedstve, šialený strach transatlantických kolaborantov môžu nielen odstrašiť revoltujúcich, ale priamo viesť k zániku Slovenska. Juh a východ Slovenska môžu spadnúť do kyjevsko-moskovskej sféry a západ so severom si rozdelia pražskí a varšavskí transatlantickí kolaboranti. Ale ako povedal slepec, šliapnuci do exkremetu: „uvidíme…“

REAKCIA VLADIMÍRA MANDU

Juro Jánošovský vo svojom príspevku hovorí, že Európu obchádza strašidlo pandémie a vojny. Ja by som k tomu dodal, aj strašidlo Sputnik V, pretože čo už sa v tomto smere píše v našich médiách pod vedením nekompetentného ŠÚKL, ako svoj ústav charakterizovala riaditeľka Baťová, už celkom jasne pôsobí ako súčasť ideologického boja proti Rusku vedeného USA. Slovensko sa podľa všetkého pridáva k celosvetovému ohováraniu Ruska svojou troškou do mlyna tým, že „hlásna trúba“ záujmov farmaceutických firiem a teraz aj hlásna trúba politiky proti Rusku, ŠÚKL tvrdí, že to, čo máme u nás je nejaká „pančovaná“ vakcína, ktoré nie je zhodná s inými, že nemáme žiadne dokumenty a ďalšie reči. Na pozadí dlhodobého presviedčania našich občanov, že AstraZeneca nijako s vznikom trombózy nesúvisí, hoci aj EMA už súvislosť musela priznať sa ŠÚKL aj v prípade vakcíny Sputnik V, nielenže zosmiešňuje, ale stráca aj akúkoľvek autoritu. Na uvedenom pozadí je reakcia Ruska ohľadne navrátenia vakcíny z dôvodu ďalších možných provokácii zo strany ŠÚKL plne opodstatnená lebo v opačnom prípade by sme sa čo nevidieť pravdepodobne dozvedeli, že v Sputniku V je primiešaný aj novičok.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Juraj Janošovský: Európu obchádza strašidlo pandémie a vojny

 • 8. apríla 2021 at 23:18
  Permalink

  Také divadlo sme tu ešte nemali.
  Na to budú spomínať generácie.

  Reply
  • 9. apríla 2021 at 10:51
   Permalink

   Budú spomínať, ak tú katastrofu prežijú.
   ZLO, ktoré necháme rásť nás pohltí.
   Slováci, spite? Uspala vás uspávanka gaunerov Naďa, Klusa…?

   Reply
 • 9. apríla 2021 at 11:20
  Permalink

  Ja len verím, že keď nastúpia tak prejdu Bratislavou, Bruselom a zastavia sa na brehoch Atlantiku.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *