Juraj Janošovský o konšpiračných teóriách

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Konšpiračná teória

Politici a média sa predháňajú v boji s „konšpiračnými teóriami“. Naozaj je to syzifovská námaha: presvedčiť ľudí, že nie brutálna imperiálna moc, ale demokratické ideály určujú súčasné politické a medzinárodné dianie. Nezávidím námezdnym novinárom denníka SME, Markízy, RTVS, či podnikových novín majiteľa Esetu, keď musia vymyslieť ako „demokraticky“ priodieť americké intervenčné ambície v ropnom eldoráde – vo Venezuele. Skutočne ma zaujíma ich konšpiračná teória, ktorá by vysvetlila, že USA zadržali peniaze patriace za predanú ropu venezuelskej štátnej ťažobnej spoločnosti a súčasne poslali do krajiny, ktorú brutálne okradli o zdroj jej príjmov „humanitárnu“ pomoc!

Súcitim s nimi, keď musia oslavovať zbúranie berlínskeho múru a obhajovať výstavbu sto krát dlhšieho a vyššieho múru na juhu USA. Skoro také ťažké ako, keď Izrael, chce pripomínať koncentračné tábory z polovice minulého storočia a súčasne vypínať elektrinu (a vodu!) v historicky najväčšom koncentračnom tábore v Gaze. Na dvanásť metrov vysokom betónovom múre tam strieľajú do neozbrojených ľudí rasovou teóriou sfanatizovaní ťažkoodenci. (pre tých, ktorí sa budú brániť, že múr je vysoký len šesť metrov: šesť metrov je nadzemná a šesť metrov podzemná časť oplotenia koncentráku…) 

Rétorika „medzinárodného práva“ u normálneho človeka naozaj spôsobuje žalúdočné problémy… USA vraj stiahnu zo Sýrie 2000 vojakov, zo súčasného kontingentu tisícov zahraničných vojakov. Mohol by mi niekto vysvetliť, ako sa tam dostali? A prečo nie je americká intervencie do Sýrie, postihnutá ako flagrantné porušenie Charty OSN?

Je moja „konšpiračná teória“ založená na tom, že si USA „kupujú“ kolaborantov (kolaborujúce vlády) v treťom svete, do ktorého patria aj krajiny Strednej a Východnej Európy?

Konšpirujem, ak vnímam zastrašovanie špionážnymi informáciami a brutálnou vojenskou silou európskych vlád? Keď CIA a BND zverejnili odposluchy Merkelovej išlo o nedopatrenie, alebo oznámenie európskym lídrom: „Pred nami sa neschováte!“?

A ešte raz Venezuela. Spomeňte si ako, po rozvrate Sovietskeho zväzu, americké komando unieslo nikaragujského prezidenta M. Noriegu, a na doživotie ho zavreli v americkej väznici. V Nikaragui dosadili vojenskú juntu, ktorá zavraždila (bez súdu) viac, ako štyridsaťtisíc Norriegových stúpencov. Už rozumiete, čo je medzinárodné právo a demokracia? A nežiadajú po „chudákoch“ novinárov nemožné, ak chcú po nich, aby vysvetlili, ako môže prevziať moc v suverénnej Venezuele americký poskok? Iba „demokrati“ typu Lajčáka sú tak otupelý, že dlhoročné drízdy o práve a demokracii, dokážu nahradiť vlastnou „konšpiračnou teóriou“ o práve samozvanca…

Len ilustrujú základný kolaborantský princíp: kto platí, má pravdu! Novinári, so žoldom desaťkrát nižším, ako palmáre absolventu MGU v amerických službách, sa teda naozaj natrápia…

No a toto je moja „konšpiračná“ ľútosť nad ich osudom. Osudom lacných pouličných prostitútok…

Ing. Juraj Janošovský

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


9 thoughts on “Juraj Janošovský o konšpiračných teóriách

 • 25. februára 2019 at 11:29
  Permalink

  Mate to v tej hlavicke bravcovej dost pomotane. Noriega sa pise s jednym r a v Nikarague bol mozno na dovolenke, ale inak to bol panamsky diktator (a antikomunista).

  Reply
   • 25. februára 2019 at 12:03
    Permalink

    Akurat, ze nejde o pravopis :D

    Reply
  • 25. februára 2019 at 17:09
   Permalink

   Vážený pán diskutér Sunková pena Matko…
   Inteligentný a slušný človek dokáže upozorniť autora článku na možné chyby, slušným a kultivovaným spôsobom.
   Inteligentný a slušný človek nehodnotí iného človeka podľa jeho fyzického zjavu a nepožíva hrubé a primitívne osobné útoky.
   Inteligentný a slušný človek vie, že jeho písomný prejav v debate je osobnou vizitkou intelektuálnej vyspelosti diskutéra.

   Reply
 • 25. februára 2019 at 12:39
  Permalink

  A to som chcela reagovať na článok PÁNA Janošovského! Vždy si rada prečítam Vaše múdre články, PÁN Janošovský! Konšpirujem s Vami!

  Reply
 • 25. februára 2019 at 13:33
  Permalink

  Jurko s hlavnou ideou článku plne súhlasím. Dnes sú to predovšetkým novinári mainstreamových médií a dnešní liberálni politici, ktorí neustále „konšpirujú“ t.j. podieľajú sa na jednom veľkom komplote proti pracujúcemu človeku, proti skutočnej slobode človeka a jeho otroctvo mu mediálne vykresľujú ako jeho veľkú individuálnu slobodu.

  Reply
 • 25. februára 2019 at 17:12
  Permalink

  Výborný článok Juraj, je veľmi potrebné upozorňovať na účelové zavádzanie a klamanie mainstreamových médií, ktoré takýmto spôsobom šíria kapitalistickú propagandu…

  Reply
 • 25. februára 2019 at 17:14
  Permalink

  Treba to doplniť ešte o krutý fakt, že dnešná Smerovláda posiela NAKA práve na „konšpirátorov“, a to na základe pritvrdenej legislatívy (novela Trestného zákona) a ktorej zmäkčenie práve teraz dosiahol cez ústavný súd Lipšic. Dané „skutkové podstaty extrémizmu“ sú podľa nálezu ÚS protiústavné.
  Tomu hovorím paradox!
  Pod „konšpirátormi“ rozumiem ľudí, ktorí sa snažia o pravdu tým, že zisťujú, čo sa deje „za oponou“
  tzv. demokracie. A to sa zrejme neodpúšťa …

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *