Juraj Janošovský o konšpiračných teóriách

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Konšpiračná teória

Politici a média sa predháňajú v boji s „konšpiračnými teóriami“. Naozaj je to syzifovská námaha: presvedčiť ľudí, že nie brutálna imperiálna moc, ale demokratické ideály určujú súčasné politické a medzinárodné dianie. Nezávidím námezdnym novinárom denníka SME, Markízy, RTVS, či podnikových novín majiteľa Esetu, keď musia vymyslieť ako „demokraticky“ priodieť americké intervenčné ambície v ropnom eldoráde – vo Venezuele. Skutočne ma zaujíma ich konšpiračná teória, ktorá by vysvetlila, že USA zadržali peniaze patriace za predanú ropu venezuelskej štátnej ťažobnej spoločnosti a súčasne poslali do krajiny, ktorú brutálne okradli o zdroj jej príjmov „humanitárnu“ pomoc!

Súcitim s nimi, keď musia oslavovať zbúranie berlínskeho múru a obhajovať výstavbu sto krát dlhšieho a vyššieho múru na juhu USA. Skoro také ťažké ako, keď Izrael, chce pripomínať koncentračné tábory z polovice minulého storočia a súčasne vypínať elektrinu (a vodu!) v historicky najväčšom koncentračnom tábore v Gaze. Na dvanásť metrov vysokom betónovom múre tam strieľajú do neozbrojených ľudí rasovou teóriou sfanatizovaní ťažkoodenci. (pre tých, ktorí sa budú brániť, že múr je vysoký len šesť metrov: šesť metrov je nadzemná a šesť metrov podzemná časť oplotenia koncentráku…) 

Rétorika „medzinárodného práva“ u normálneho človeka naozaj spôsobuje žalúdočné problémy… USA vraj stiahnu zo Sýrie 2000 vojakov, zo súčasného kontingentu tisícov zahraničných vojakov. Mohol by mi niekto vysvetliť, ako sa tam dostali? A prečo nie je americká intervencie do Sýrie, postihnutá ako flagrantné porušenie Charty OSN?

Je moja „konšpiračná teória“ založená na tom, že si USA „kupujú“ kolaborantov (kolaborujúce vlády) v treťom svete, do ktorého patria aj krajiny Strednej a Východnej Európy?

Konšpirujem, ak vnímam zastrašovanie špionážnymi informáciami a brutálnou vojenskou silou európskych vlád? Keď CIA a BND zverejnili odposluchy Merkelovej išlo o nedopatrenie, alebo oznámenie európskym lídrom: „Pred nami sa neschováte!“?

A ešte raz Venezuela. Spomeňte si ako, po rozvrate Sovietskeho zväzu, americké komando unieslo nikaragujského prezidenta M. Noriegu, a na doživotie ho zavreli v americkej väznici. V Nikaragui dosadili vojenskú juntu, ktorá zavraždila (bez súdu) viac, ako štyridsaťtisíc Norriegových stúpencov. Už rozumiete, čo je medzinárodné právo a demokracia? A nežiadajú po „chudákoch“ novinárov nemožné, ak chcú po nich, aby vysvetlili, ako môže prevziať moc v suverénnej Venezuele americký poskok? Iba „demokrati“ typu Lajčáka sú tak otupelý, že dlhoročné drízdy o práve a demokracii, dokážu nahradiť vlastnou „konšpiračnou teóriou“ o práve samozvanca…

Len ilustrujú základný kolaborantský princíp: kto platí, má pravdu! Novinári, so žoldom desaťkrát nižším, ako palmáre absolventu MGU v amerických službách, sa teda naozaj natrápia…

No a toto je moja „konšpiračná“ ľútosť nad ich osudom. Osudom lacných pouličných prostitútok…

Ing. Juraj Janošovský

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Ohodnotiť článok

9 thoughts on “Juraj Janošovský o konšpiračných teóriách

 • 25. februára 2019 at 11:29
  Permalink

  Mate to v tej hlavicke bravcovej dost pomotane. Noriega sa pise s jednym r a v Nikarague bol mozno na dovolenke, ale inak to bol panamsky diktator (a antikomunista).

   
  Reply
   • 25. februára 2019 at 12:03
    Permalink

    Akurat, ze nejde o pravopis :D

     
    Reply
  • 25. februára 2019 at 17:09
   Permalink

   Vážený pán diskutér Sunková pena Matko…
   Inteligentný a slušný človek dokáže upozorniť autora článku na možné chyby, slušným a kultivovaným spôsobom.
   Inteligentný a slušný človek nehodnotí iného človeka podľa jeho fyzického zjavu a nepožíva hrubé a primitívne osobné útoky.
   Inteligentný a slušný človek vie, že jeho písomný prejav v debate je osobnou vizitkou intelektuálnej vyspelosti diskutéra.

    
   Reply
 • 25. februára 2019 at 12:39
  Permalink

  A to som chcela reagovať na článok PÁNA Janošovského! Vždy si rada prečítam Vaše múdre články, PÁN Janošovský! Konšpirujem s Vami!

   
  Reply
 • 25. februára 2019 at 13:33
  Permalink

  Jurko s hlavnou ideou článku plne súhlasím. Dnes sú to predovšetkým novinári mainstreamových médií a dnešní liberálni politici, ktorí neustále „konšpirujú“ t.j. podieľajú sa na jednom veľkom komplote proti pracujúcemu človeku, proti skutočnej slobode človeka a jeho otroctvo mu mediálne vykresľujú ako jeho veľkú individuálnu slobodu.

   
  Reply
 • 25. februára 2019 at 17:12
  Permalink

  Výborný článok Juraj, je veľmi potrebné upozorňovať na účelové zavádzanie a klamanie mainstreamových médií, ktoré takýmto spôsobom šíria kapitalistickú propagandu…

   
  Reply
 • 25. februára 2019 at 17:14
  Permalink

  Treba to doplniť ešte o krutý fakt, že dnešná Smerovláda posiela NAKA práve na „konšpirátorov“, a to na základe pritvrdenej legislatívy (novela Trestného zákona) a ktorej zmäkčenie práve teraz dosiahol cez ústavný súd Lipšic. Dané „skutkové podstaty extrémizmu“ sú podľa nálezu ÚS protiústavné.
  Tomu hovorím paradox!
  Pod „konšpirátormi“ rozumiem ľudí, ktorí sa snažia o pravdu tým, že zisťujú, čo sa deje „za oponou“
  tzv. demokracie. A to sa zrejme neodpúšťa …

   
  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom