Karol Ondriáš – kandidát DAV DVA a KSS na kandidátke č. 23: Volebný program v skratke

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom
Karol Ondriaš – kandidát DAV DVA na kandidátke KSS

Moje meno je Karol Ondriaš a kandidujem za poslanca Európskeho parlamentu vo voľbách 2019. Kandidujem za Komunistickú stranu Slovenska a aj za občianske združenie DAV-DVA.

Program do EP 2019 v skratke:

 • Geopolitika EÚ bez vplyvu USA
 • Postupný prechod ekonomiky na socializmus s európskymi charakteristikami
 • Odluka cirvki od štátu
 • Zmena volieb kapitalistického typu
 • Zavedenie „Európskeho Matriarchátu“
 • Zrušenie reklamy v Európskej únii
 • Vyriešenie problému s imigrantmi
 • Rovnaká mzda za rovnakú prácu v EÚ

Geopolitika EÚ bez vplyvu USA

V otázke geopolitického postavenia Európskej Únie: Presadzovať geopolitiku EÚ bez vplyvu USA, zrušiť NATO, nadviazať ekonomicko-vojenské bezpečnostné vzťahy s Ruskou federáciou a komunistickou Čínou.

Postupný prechod ekonomiky na socializmus s európskymi charakteristikami

V otázke politicko-ekonomického systému: budem presadzovať postupne prejsť zo systému kapitalistického kanibalizmu na politicko-ekonomický systém socializmu s európskymi charakteristikami (niečo podobné ako je v komunistickej Číne). Jedine tak bude EU konkurencie schopná komunistickej Číne.

Odluka cirvki od štátu

V otázke ústavného práva na slobodu náboženstva, budem presadzovať, odluku cirkvi od štátu, vyučovanie náboženstva až od 21. roku života občana EU. Každý občan ma právo na slobodu náboženstva ale aj ateizmu a môže sa rozhodnúť, až keď je dospelý. O náboženstve nedospelých detí nesmú rozhodovať násilne ich rodičia alebo náboženské organizácie.

Zavedenie „Európskeho Matriarchátu“

V otázke postavenia žien/mužov v EU (tzv. gender) budem presadzovať zavedenie „Európskeho Matriarchátu).
Priemerný vek prvorodičky v Európskej únii sa stále zvyšuje a teraz je okolo 30 rokov. Ideálny vek je okolo 20-27 rokov.
Ako človek starne, tak do jeho genetického kódu sa dostáva stále viac škodlivých mutácii, ktoré sa prenášajú na potomstvo. Tieto deti potom majú štatisticky častejšie psychické poruchy, čo má postupne vplyv na celú civilizáciu.
V prípade, že budem zvolený, budem presadzovať v Európskom parlamente zákony, ktoré by zabezpečovali také podmienky rodiny a matky, aby matky rodili deti v najvýhodnejšom produktívnom veku, t.j. 20-27 rokov. Aby v týchto rokoch, rodina už bola finančne, bytovo…zabezpečená.
Aby sa vrátila úcta k žene, ako k matke.
Lebo už naši dávny prarodičia hovorievali: Najlepšie, čo môže dieťa dostať sú šťastní zdraví rodičia.

Zmena volieb kapitalistického typu

V EP budem presadzovať zrušenie demokratických volieb súčasného kapitalistického typu a nastolenie socialistických volieb.
Odhaduje sa, že až 80% populácie podľahne propagande, čo sa využíva v slobodných demokratických voľbách. Proste, stačí ovládať propagandu a väčšina ľudí v slobodných demokratických voľbách z volí každého, kto sa im určí. 

Uvedomujem si, že nie je ľahké nájsť systém voľby a výberu odborníkov na rôzne posty organizácie štátu a celosvetového verejného života. Niektoré prvky volieb a výberu odborníkov by sa mali zobrať z bývalého komunistického bloku. Z úspechov komunistickej Číny predpokladám, že ich volebný systém a organizácie výberu odborníkov ide pozitívnym smerom a mohol by byť počiatočným vzorom aj pre EU.

Zrušenie reklamy v Európskej únii

Budem presadzovať zrušenie reklamy v Európskej únii.
To, že všadeprítomné reklamy účinkujú na ľudí je vedeckým dôkazom, že veľká časť súčasnej populácie sa mentálne neodlišuje od stáda oviec a baranov. A že vodcovia stád, t.j. majitelia médií-reklám, na požiadanie ženú toto ľudské stádo hore grúňom alebo dolu grúňom.
Preto v EP budem presadzovať zákaz všetkých reklám, čo by bol veľký civilizačný krok dopredu. Nové výrobky by v médiách povinne prezentovali odborníci, kde by sa prezentovali ich technické, výživné, a ďalšie parametre.
Uvediem pasáž z knihy Oliviero Toscani: Reklama je navoňaná zdochlina: (lebo taká je pravda): 
Chcem otvoriť Norimberský proces s reklamou.
Usvedčujúce dôkazy?
Zločin mrhania obrovskými sumami
Zločin sociálnej zbytočnosti
Zločin klamstva
Zločin proti inteligencii
Zločin skrytého presviedčania
Zločin zbožňovania naivnosti
Zločin výlučnosti a rasizmu
Zločin proti občianskemu mieru
Zločin proti jazyku
Zločin proti tvorivému mysleniu
Zločin plagiátorstva

Budem presadzovať aby všetky médiálne programy, ktoré vychovávajú deti k násiliu, rasizmu, narkománii, k nenávisti… boli zakázané.

Budem presadzovať preskúmanie, či v EÚ existuje systém doživotných kást a rentierov?
Či EÚ využíva voľný, slobodný trh a demokraciu na upevňovanie politickej a ekonomickej moci Európskych a svetových korporácií, alebo aj na upevňovanie politickej a ekonomickej moci Európskych doživotných kást a rentierov?
Budem presadzovať, aby sa táto otázka preskúmala, a ak je to pravda,
budem presadzovať aby sa takéto praktiky v EU skončili a vyvodili sa adekvátne protiopatrenia.

Účinné opatrenia proti kriminalte

V EP budem presadzovať, aby sa už skončila permanentná a neúčinná vojna v EU proti narkomafii, predaju ľudí, vraždy na objednávku… 
Aby sa to vyriešilo tak, ako to úspešne vyriešili v bývalých východoeurópskych socialistických krajinách. Je úplne jasné, že prechodom na socializmus s európskymi charakteristikami v EU by razantne prispelo k riešeniu tohto problému.

Riešenie problému s imigrantmi

Budem presadzovať otázku riešenia problému s imigrantmi. Táto otázka sa dá vyriešiť veľmi jednoducho. Stačí, keď Európska únia zabezpečí utečencom v domovskej krajine podmienky na dôstojný život. 
Alebo pravdivejšie povedané:
Stačí, keď Európska únia zabezpečí, aby sa úmyselne neničili podmienky pre život ľudí v Afrike a na Blízkom Východe. Stačí, keď pod taktovkou USA sa tam prestane bombardovať, vyvolávať umelé majdany, okrádať ich o surovinu a brániť im ekonomickému rozvoju.
Toto budem presadzovať v Európskom parlamente.
Súčasná imigrácia do Európy je zákonným výsledkom plánovaného ničenia životných podmienok na Blízkom východe, v Afrike…, je zákonným produktom systému kapitalistických ekonomických a politických vzťahov založených na maximálnom zisku. 
Nežiaduca imigrácia do Európskej únii bude pokiaľ sa tieto neprávosti neodstránia.

Rovnaká mzda za rovnakú prácu v EÚ

V EP budem presadzovať, aby sa u niektorých ľudí alebo národov odstránil oprávnený pocit, že v EU sú občanmi druhej triedy.
To je tiež jednoduché. Budem presadzovať aby občania Európskej únie mali rovnakú mzdu za rovnakú prácu, rovnakú minimálnu mzdu, rovnaký odchod do dôchodku, rovnaký dôchodok. Pričom lokálne dane môžu byť rozdielne.

Po odstránení komunistov od moci, Európska únia sa účinne podieľala na zničení poľnohospodárstva, priemyslu, vedy, techniky a kultúry v následne kolonizovaných krajinách.
V EP budem presadzovať prešetrenie tejto otázky, ospravedlnenie sa a náhradu spôsobených škôd.

Som proti vystúpeniu Slovenska z EÚ. Slovensko leží v strede Európy a nedá sa presťahovať. Je s krajinami Európskej únie spletené historicky, ekonomicky, kultúrne, atď… Vystúpenie Slovenska z EU by nám prinieslo oveľa viac negatív, ako pozitív. Vždy je jednoduchšie niečo rozbiť, ako poskladať. 
Otázka by mala byť položená ináč: Aké by malo byť postavenie Slovenska v Európskej únii, aby sme sa my cítili nielen občania Slovenskej republiky, ale aby sme boli hrdí na to, že sme Európania. Že sme hrdí na politiku, ekonomiku, kultúru EU. Aby sme cítili, že občania v Európskej únii sú našimi spoluobčanmi. 
Pretože väčšina zatiaľ ten pocit nemá a právom, je potrebné aby politici, poslanci v Európskom parlamente, ale aj všetci občania to napravili. 
Toto budem ja v EP presadzovať.

Občan Slovenska nesmie mať pocit, že v Európskej únii je len občanom druhej triedy. Bohužiaľ v mnohých prípadoch to tak aj stále je.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “Karol Ondriáš – kandidát DAV DVA a KSS na kandidátke č. 23: Volebný program v skratke

 • 9. mája 2019 at 16:08
  Permalink

  Soudruhu (nebo pane?) Ondriáš, zdravím Vás!

  Nic z toho, co jste napsal, se ani hypoteticky splnit nedá! Snažíte se převychovat velkoněmeckou organizaci ku obrazu svému. Tohle je důkaz, že jste nepochopil vůbec samu polofašistickou podstatu Evropské unie. Členství v EU je jistá sebelikvidace. Následující Vaše slova jsou TRAGICKÁ, cituji:

  Som proti vystúpeniu Slovenska z EÚ. Slovensko leží v strede Európy a nedá sa presťahovať. Je s krajinami Európskej únie spletené historicky, ekonomicky, kultúrne, atď… Vystúpenie Slovenska z EU by nám prinieslo oveľa viac negatív, ako pozitív. Vždy je jednoduchšie niečo rozbiť, ako poskladať.

  Konec citace.

  Pane Ondriáš, píšete, že „vždy je jednoduchšie niečo rozbiť, ako poskladať.“ Vy jste, člověče, naprosto nepochopil to NEJSTRAŠNĚJŠÍ! Byla to právě EU, která ze Slováků, Moravanů a Čechů učinila nesvéprávnou masu otroků na Velkoněmeckou říši pod názvem EU! A kdo koncem září 1938 rozbil v Mnichově Československo na dlouhých více než 6 let? Kdo? Tatáž EU, akorát tehdy se tomu pravila Velkoněmecká říše pod vedením A. Hitlera!

  Dnes, Pane Ondriáš, máme 9. máje, kdy přesně před 74 roky na úsvitu, vstoupila vojska Rudé armády do Prahy, aby tak byl završen Protektorát Velkoněmecké říše nad Čechami a Moravou. Vaše slova, v tomto duchu, mi zní jako zlý sen.

  Safraporte, pane Ondriáš, Vy to nechápete, že všechny nové členské země EU, kromě vůdčí trojice Německo-Francie-Velká Británie, jsou jen ohlodané kosti v podobě kolonií s naprosto bezperspektivní budoucností??? S takovým myšlením, pane Ondriáš, se fakt nedivím, že komunisty Slováci nechtějí volit! To němečtí komunisté jsou jiná třída než ty Vaše nesmysly, promiňte mi:

  http://www.nasrestart.cz/ocima-radikalni-opozice/196-program-nemeckych-komunistu-dkp-pro-nadchazejici-volby-do-evropskeho-parlamentu

  Reply
  • 9. mája 2019 at 23:01
   Permalink

   Pán Vašek, K. Ondriašovi sa dá skutočne všeličo vyčítať ohľadom téz programu, ale vybrali ste si práve to, kde je realistický a podľa mňa náš vzťah k EÚ opísal dobre.

   Váš problém sú emócie, emócie a emócie, chýba tam rozumné uvažovanie. Vaše posledné príspevky o Rusku – to bola len znôška nenávisti, ale nie geopolitického uvažovania. Vo Váš hrajú city, nenávisť, a frustrácia. Lenže v politike sa o to nemožno oprieť, to je tak na pokec v krčme s kamarátmi.

   Nemôžete predsa porovnávať situáciu roku 1938 s Európskou úniou. To nie p. Ondriaš nič nepochopil, ale Vy ste nič nepochopili. Európska únia síce nesie ešte v sebe aj starú imperiálnu tendenciu, lenže nemožno nevidieť, že nás do integrácie (ako aj väčšinu národov po svete) ženie integrujúca sa, globalizujúca ekonomika, energetika, doprava, bezpečnosť, životné prostredie, komunikácia, atď.
   To sme nepochopili ani v r. 1968, že tieto ekonomické, energetické, politické, bezpečnostné… sily, väzby treba rešpektovať a netárať emocionálne o našom práve a na to a to … , to si mohli dovoliť spisovatelia, ale nie politici. Pritom integračné väzby boli vtedy oveľa slabšie ako dnes. A Vy to dnes opisujete presne tak, ako spisovatelia, ktorí si kde tu pokecali, niečo opísali, ale žiadnu zodpovednosť za spoločnosť neniesli. Ale rozhodovať o nej chceli – ale bez zodpovednosti.

   Reply
   • 10. mája 2019 at 0:01
    Permalink

    Pane Antal,

    o Rusku a EU jsem nepsal z emočního pohnutí mysli, ale jen řečí faktografie. Jako rodilý rusofil a levičák bych byl ten poslední, kdo by se radoval tragédii ruského národa pod vedením dolar. miliardáře Putina, který doslova decimuje ruský lid až do samotného hrobu.

    Pokud jste toho vůbec schopen, pane Antal, pokuste se prokázat na faktech, že jsem o Rusku, EU či o Putinovi lhal. Nenajdete totiž v celém Rusku snad jediného intelektuála, který by tvrdil opak toho, co jsem zde zveřejnil. Pokud si myslíte, že geopolitika ze strany Ruska vede přes GENOCIDU RUSKÉHO NÁRODA, pak si rozumět, pane Antal, my dva nebudeme nikdy. Přesně tohle se totiž v Rusku pod vedením Vladimíra Putina děje. A tvrdí to už dokonce i nejpravicovější ruští politici z vládnoucí strany Jednotné Rusko. A to už je co říci, pane Antal. Bez emocí, abychom si to ujasnili.

    K tomu, co je to Evropská unie, tedy genocidní společenství vůči slovanským národům. Předkládám nejen Vaší pozornosti tento vysoce výmluvný film. dokument a komentáře k němu. Jsem přesvědčen, že NEJEDEN Z ŘAD STOUPENCŮ DAV-DVA NÁZOR NA EU – ZMĚNÍ.

    http://www.nasrestart.cz/signaly-nadeje/73-hledali-jsme-svobodu-v-eu-nasli-jsme-ji

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *