„Keby nebolo vraždy Kuciaka, Čaputová nie je prezidentkou,“ pripomenul český liberálny komentátor, ktorý opísal Čaputovú ako symbol krízy demokracie

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Politický komentátor Bohumil Pečinka, ktorý sám seba v relácii Českého rozhlasu označil za klasického liberála pripomenul, že liberalizmus je už dnes takmer nadávka. Prezidentku Čaputovú označil za veľmi nebezpečný experiment pripomínajúci seriál Spadla z oblakov. Čaputová je podľa Pečinku príznakom krízy celého politického systému nakoľko o nej spoločnosť vie iba to, že je pekná dáma a zvolila ju len preto, že chcela akúkoľvek zmenu. Taktiež dodal, že keby nebolo Kuciakovej vraždy, Čaputová by nebola prezidentkou.

Pre mňa je to kríza demokracie… tak ako na Ukrajine zvolili komika, tak na Slovensku príjemnú dámu. Je to kríza dôvery v systém, ako nám ukázali aj Európske voľby.

Bohumil Pečinka

Pripomenul polarizáciu spoločnosti, taktiež pripomenul, že posledná kríza 2008 spôsobila nedôveru voči systému (zaplatila sa za banky a došlo k morálnemu hazardu). Kritizoval Európsku únia za to, že sa v nej neintegrujú kritické názory.

Budujeme médium. Podporte nás.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Z umiernených konzervatívcov sa stávajú nacionalisti a populisti, z umiernených socialistov ľavičáci, ktorí chcú spasiť svet a z umiernených liberálov sa stávajú diktátori politickej korketnosti, netolerantní ľudia a mňa desí tento trend a nesúvisí to s politickými názormi.

Bohumil Pečinka

Celé video Českého rozhlasu je k dispozícii online:

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *