Keď samozvaná „Youtubová učiteľka“ hovorí o prekrúcaní histórie vo videu Americkej ambasády

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Tak už sa nám pomaly približuje 17. november. Na pripravovanom balíku ultra-otravnej propagandy sa priživuje aj Americké veľvyslanectvo. Sandra Sviteková (nazývajúca sa ako Youtubová učiteľka), v propagandistickom videu hovorí, že na „históriu sa nedá pozerať všelijako.“ Slečna v tričku Václava Havla o sebe hovorí, že bojuje za kritické myslenie. Nuž tak jej zrekapitulujeme historické fakty. Viac pod videom, ktoré si rozhodne pozrite, aby ste vedeli ako funguje dnešná propaganda.

Ambasáda spustila nový projekt Odvaha byť slobodní. Do projektu zapojili herečku Emíliu Vašáryovú, repera Tona S., propagandistického pseudokomika Jána Gorduliča (známeho nekritickou podporou nenávistných liberálnych stránok), bubeníka Martina Valihoru a akéhosi Youtubera zvaného Gogo, ktorý je údajne “ vzorom pre státisíce mladých Slovákov„. Nuž, vzory sa menia. Doba, keď boli vzormi osobnosti vystriedala dobu, kedy sú „osobnosťami“ Youtuberi…

Historickým faktom je, že po roku 1989 došlo k transformácii socialistickej spoločnosti na trhovo-liberálnu, k rozpredaju (rozkradnutiu) národného majetku súkromnými vlastníkmi (prvotná akumulácia) a predovšetkým došlo k prevzatiu moci úzkou elitou nikým nevolených ľudí. Pozri aj: Zoznam národných podnikov pred rokom 1989. Z potravinovej sebestačnosti nad 90% sme sa dostali pod úroveň 40%. Naša ekonomika je preukázateľne závislá od krajín centra a Slovensko sa stalo po ekonomickej transformácii zo sebestačnej krajiny, krajinou semi-periférie a výrobnou dielňou pre nadnárodné korporácie. Vďaka Dzurindovsko-Miklošovskej privatizácii sa zo Slovenska stala banánová republika, v ktorej Slovákom už takmer nič nepatrí. A to málo čo ešte máme dorazí budúca neoliberálna vláda. S víťazstvom liberálnej demokracie prišlo prepúšťanie, nezamestnanosť, strata sociálnych istôt, hypotéky, bezdomovectvo, sociálne samovraždy, rozmach kriminality a chudoby. Sloboda slova, o ktorej pred rokom 1989 hovorili, je dnes brutálnym spôsobom obmedzovaná na sociálnych sieťach a tlačové agentúry informujú iba o tých veciach, ktoré im politicky vyhovujú. Dokonca niektorí liberálni politici, ktorí sa slobodou oháňajú, proti nej horlivo bojujú v Európskom parlamente.

Taktiež k pravde o roku 1989, ktorú na stránkach ambasády nebudete počuť, patrí príbeh o zinscenovanej smrti študenta Šmídu, teda agenta Por.v.v. Ludvíka Žifčáka. Ďalším zaujímavým faktom je, že jeden z organizátorov onej „nežnej“ revolúcie bol evidovaný ako agent Domovník. No a do tretice, istý pán Havel dal slovo Dubčekovi. Dubček za záhadných okolností havaroval.

Ono tých faktov je samozrejme viac. Myslite kriticky, a nenechajte sa manipulovať. November 1989 nebola žiadna spontánna aktivita, ale dobre naplánovaný a zahraničím platený prevrat za účelom prevzatia moci novými elitami.

Názov kanálu Youtube znie Dejepis inak. Nuž, jej poňatie histórie je skutočne iné. Slečna Sviteková by si ešte mohla naštudovať dejiny Spojených štátov Amerických. Od vyvražďovania Indiánov až po vojenské zásahy do suverénnych štátov (Vietnam, Laos, Juhoslávia, Lýbia, Afganistan…). Aj to je história, slečna Sviteková,a je mimoriadne tragikomické ak nás o slobode poučuje propaganda Spojených štátov Amerických, ktoré druhým národom so zbraňami v rukách slobodu berú.

Pozrel som si čomu sa slečna Sviteková venuje. Hneď v úvode „spontánneho rozhovoru“ sa pochváli propagáciou homosexuality, čo považuje za prejav svojej odvahy. Slečna by chcela zažiť priamu demokraciu a hovorí o kritickom myslení. Nuž, pod Americkou vlajkou priamu demokraciu zažije asi ťažko.

Pravda a láska zvíťazila nad lží a nenávistí,
nosí slečna Sviteková na tričku…
preto nám tu funguje stránka Zomri,
aby sme sa o tom presvedčili,
každý deň na ich láskyplných memečkách.
A samozrejme je to obrovská náhoda,
no pani Sviteková má na svojom profile,
hneď na úvodnej fotke,
v mene lásky a pravdy,
nápis:
KEEP CALM AND ZOMRI.
A facebookové motto slečny znie:
Inteligencia plus charakter,
to je cieľom skutočného vzdelania.

Tí traja zomríci s pytlami na hlave,
ten charakter určite majú.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
11 thoughts on “Keď samozvaná „Youtubová učiteľka“ hovorí o prekrúcaní histórie vo videu Americkej ambasády

 • 25. októbra 2019 at 18:21
  Permalink

  Inovovaná Grétka.

  Reply
 • 26. októbra 2019 at 19:45
  Permalink

  Žiaľ, Sandra Sviteková nie je sama. Učiteľky dejepisu – pripravené aktivistky zamerané na prevrat 1989 majú plné ruky práce – organizujú workshopy pre 9.ročníky, výlety s tematikou „Nežnej revolúcie“- učia deti kriticky myslieť, konfrontovať rodičov a starých rodičov s ich životom v socializme. 14-ročné deti majú porovnávať obdobie socializmu a súčasnosť (kapitalizmus). „Hlavným poslaním je priblížiť deťom dobu, ktorá bola nedemokratická, popierala významné ľudské, občianske, morálne hodnoty a deformovala charakter ľudí.“ A čo s tým ? Vôbec nič. Má to „požehnanie“ ministerstva školstva.

  Reply
  • 26. októbra 2019 at 20:31
   Permalink

   Presne tak, pani Klimentová.
   A čo to má pani učiteľka napísané na tričku? Pravda a láska zvíťazí nad lží a nenávistí?
   Je fakt bystrá, ani si nevšimla, že zvíťazila lož a nenávisť. Nevie posúdiť prítomnosť a chce učiť o minulosti. Naozaj Dejepis inak — hore nohami.
   Nacvičujú. Premiéra 17. novembra 2019.

   Reply
  • 27. októbra 2019 at 10:06
   Permalink

   Vítam Vás tu súdružka Klimentová.

   Ku smútočnému zhromaždeniu, pripravovanému KSS na 17.11.2019 o 10 hodine na námestí SNP v Banskej Bystrici mám nasledujúcu výzvu, k vedeniu KSS :

   =====================================================
   Súdruhovia,

   je veľkou chybou – alebo hanbou – potom ako istý trnavský Psychopatovič „obsadil“ na 17.11. všetky prešporské námestia, že ste sklopili uši a idete sa zdekovať kdesi do stredoslovenskej diery medzi kopcami.

   Naopak – mali ste trvať na tom, že zhromaždenie uskutočníte v hlavnom meste, najlepšie niekde v blízkosti námestia SNP tak, aby nás bolo jasne vidieť aj v tlači, že ( veľká ) časť verejnosti nie je so súčasným kapitalizmom spokojná. Trochu pokaziť slávnostné pravicové blúznenie o našej krásnej súčasnosti a temnej minulosti.

   Keby sme mali podobnú účasť, ako pri rovnakej príležitosti v roku 2009 – to by bolo niečo ! A ešte na nepovolenej demonštrácii. Účastníkov by bolo potrebné upozorniť a pripraviť na to, že silové zložky kapitalistického režimu zasiahnu a pokúsia sa zhromaždenie rozohnať. Mali by ste vyzvať na neústupnosť a vzdor účastníkov ( aspoň tých mladších ) voči silovému potlačeniu demonštrácie – to by bol krásny konflikt s kapitalizmom – asi prvý väčší v novodobých dejinách kapitalizmu na Slovensku. A ak by taký veľký bol , potom určite by sa im médiá – hlavne tie nezávislé – nemohli vyhnúť. Konečne by sa odhalila pravá, násilná tvár kapitalizmu, a tak ako údajne „mlátili“ policajti študentov 17.11.1989 v Prahe, rovnako by mlátili 17.11.2019 antikapitalistov v Bratislave. Prišli by o svoju ideologickú zbraň, a vložili by ju nám do rúk.

   Dokonca si myslím, že na nepovolenej demonštrácii na ktorej by bol pravdepodobný silový zásah štátu proti nej, by sa zúčastnili aj účastníci, ktorí priamo nesympatizujú s KSS, no nie sú spokojní ani s kapitalizmom.

   Zvážte rýchle presunutie demonštrácie do stredu hlavného mesta ( na, alebo do okolia námestia SNP ), kam v skutočnosti patrí, aby sa nevytváral dojem z výhradne pravicových zhromaždení, že všetci sa radujeme z kapitalizmu !

   A vyzývajte ku vzdoru účastníkov, pri rozháňaní nepovolenej demonštrácie !

   Doba si už žiada konflikt s mocou, slúžiacou domácemu a svetovému veľkokapitálu !

   Reply
   • 28. októbra 2019 at 2:12
    Permalink

    Martine, zdravím Vás.

    Vaše bojové výzvy mě zaujaly, cituji: „A vyzývajte ku vzdoru účastníkov, pri rozháňaní nepovolenej demonštrácie! Doba si už žiada konflikt s mocou, slúžiacou domácemu a svetovému veľkokapitálu!“ Konec cit.

    Nic proti, milý a vážený kolego, jenže podmínky zatím nedospěly do stavu, aby se cokoli podobného událo. Připomeňme si dějiny. V lednu 1905 procesí vedené popem Georgijem Gaponem hodlalo předat carovi petici požadující zlepšení prac. podmínek, zrušení cenzury a toleranci v nábož. otázkách. V zástupu kráčelo k sídlu cara asi 140 tisíc dělníků. Co se posléze stalo, víme oba. Martine, tento „konflikt s mocou, slúžiacou domácemu a svetovému veľkokapitálu“ jste měl na mysli? Postavíte se Vy sám do čela průvodu 140 tisíc dělníků v Bratislavě? A vůbec, půjdou ti dělníci za Vámi?

    Můj pohled na věc, na rozdíl od Vás, Martine, je odlišný. Je bezpředmětné o čemkoli podobném uvažovat v maličké zemi, jakou je buď Slovensko nebo Česko. Tohle, Martine, musí nejprve proběhnout v Rusku, ne na Slovensku. Revoluční plamen byl zažehnut před více než sto lety na východ od nás, protože právě tam byl nejsilnější útlak proletariátu. A v současnosti tomu není jinak. Je bezpředmětné uvažovat o revolučním zápalu ve starých zemích EHS, když tamější dělnictvo si žije vysoko nad poměry ve srovnání se Slováky nebo s Rusy. Společenskou hnilobu je třeba léčit nejprve tam, kde vznikla nákaza, tj. v Rusku. Až pak má smysl uvažovat o tom, co máte na mysli Vy, Martine.

    Mé úvahy se dají velice dobře vypozorovat i na životní dráze Dr. Ľuboše Blahy. Když se připravoval k obhajobě svého doktorátu, pracoval v KSS jako referent pro styk se zahraničím. Od roku 2012 je Blaha poslancem slov. parlamentu za SMER-SD a je členem poslaneckého klubu SMER-SD, ačkoli řádným členem strany SMER poslanec Blaha ─ není.

    Proč to zmiňuji, Martine. Představte si jen na chvíli, že by poslanec Blaha zůstal v řadách KSS, tj. nestal by se členem poslaneckého klubu SMER-SD. Pak by mělo smysl se ptát, zda by jeho politický vliv byl větší nebo menší než nyní? Odpověď známe oba, Martine. Konec konců, ani Vladimír Uljanov nebyl zpočátku komunistou, ale soc. demokratem. Tím chci říci, že Blahova role skrze soc. demokraty strany SMER na krajně levic. křídle je naprosto správná a v dané situaci jedině možná, aby Blahův politický vliv byl co největší. Skrze KSS by Blaha rozhodně neuspěl.

    Závěr? Nepřeskakujme vývojové schody, Martine, abychom neskončili jako v lednu 1905. Celospolečenská situace musí nejprve uzrát. Máme na pořadu dne jiné věci, čekají nás velkolepé oslavy Listopadu 1989, zejména v Praze na Letné. Hnutí Milión chvilek bude opět v čele celospolečenského boje proti levici. A pravicový proletariát bude podporovat Milión chvilek proti levici. Na Slovensku to nebude lepší, důchodci, dělníci aj. soc. slabé společenské vrstvy budou demonstrovat proti levici.

    Myslíte, Martine, že to je zralá situace pro boj levice s pravicí? Teprve až nadejdou oslavy 40. výročí Listopadu 1989, věřte mi, vše již bude jiné natolik, že se až budete divit, poněvadž sociální situace ve společnosti bude nadále již neudržitelná, ale především v podmínkách kapitalismu NEŘEŠITELNÁ . Zhroutí se totiž důchodový systém nejen na Slovensku a v Česku, ale i v Rusku. A tím se vytvoří PODMÍNKY PRO REVOLUCI, protože bez důchodového zabezpečení nastane sociální kolaps. Bohužel, Martine, pokud proletář nedostane kladivem po čuni, nepochopí smysl toho, o čem mj. často píše a mluví i již zmíněný Ľuboš Blaha. Je tragédie, když levicově orientovaná inteligence společenský pohyb chápe, zatímco proletariát nikoli, ba naopak, když se proletariát stává vlastním hrobařem.

    Reply
 • 27. októbra 2019 at 11:03
  Permalink

  I TAK KONČÍ VYSOKOŠKOLÁCI V TOMTO REŽIMU:
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/z-novin-cely-zivot-pomahala-ted-malem-zemrela-hlady-40301382?dop-ab-variant=6&seq-no=1&source=hp

  P.S.
  Tož tak to dělnická třída pro nás všechny před 30 roky vycinkala v ulicích a na náměstích. Však dělníci řvali spolu se studenty a herci jako tuři. Prima, jen si to neškrábat! A na Letné za tři týdny může dělnická pravic. elita pod taktovkou Miliónu chvilek cinkat a řvát za lepší zítřky i nadále.

  P.P.S.
  Slovo k té chuděře ve videu, tedy k blbce s tvarohem v dutině lební:

  І. SLOVO Z KŘÍŽE:
  „OTČE, ODPUSŤ JIM, NEBOŤ NEVĚDÍ, CO ČINÍ!“ (LK 23,34)

  Reply
 • 28. októbra 2019 at 7:08
  Permalink

  Toš Vašku,

  Som si vedomý toho, že socialistická revolúcia, ak prebehne v malej krajine, tak sa pri pôsobení svetového kapitálu, nerozšíri do sveta. Môže sa týkať nanajvýš krajiny, v ktorej prebehla. S týmto s Vami súhlasím.

  Ja som však vo svojom príspevku nevolal po revolúcii, a ani neočakávam zmenu režimu u nás, ale volám KONEČNE po zviditeľnení sa komunistov a protikapitalistickej ľavice. A toto, pri slávnostnom slnečnom o-prevratovom pravicovom besnení by bola najlepšia príležitosť. „Oslavy“ sa uskutočnia v hlavnom meste, a komunisti sa nemôžu presunúť na druhú stranu krajiny, a protestovať proti – to je smiešne, lebo nik iný, okrem nich samých si ich nevšimne. Ide o to ukázať, že časť občanov neoslavuje, ale smúti, a že sa čelom hrdo postaví zoči jednak „oslavujúcim“ pravičákom , a jednak silovým zložkám štátu chrániacim kapitalihnus. Predstavte si, že by došlo ku konfliktu, najväčšiemu počas kapitalizmu, priamo v hlavnom meste, a ešte počas pravicových osláv údajnej „slobody“, „demokracie“ , „pravdy“ a „lásky“, policajti by tam mlátili deti a starcov fsjo rovno, a tlač – štátna ale aj súkromná, pro-kapitalistická, ale aj „alternatívna“ by o tom nepovedala ani zmienku. Konečne ukážeme, pravú tvár kapitalizmu voči jeho reálnej opozícii, ukážme , že 17.11. policajti „mlátili děti“ tak nežne, až z toho bol kapitalistický prevrat, a že silové zložky kapitalizmu predstavujú, oproti nežným ČSSR policajtom, inú brutalitu pri potláčaní protiapitalistických vzopätí vo svete – a čo vidíme vo svete napr. Francúzko, Grécko, G20, teraz Čile , zrazu uvidíme aj u nás – a tupé stádočko uvidí, a možno aj pochopí, že pokiaľ ide o ochranu kapitalizmu, kapitál a jeho výkonná moc postupuje voči jeho aktívnym odporcom „se vši rozhodnosti“ – rovnako ako zložky moci, ktoré chránili socializmus pred kapitalistickým prevratom.

  Pozrite si, najväčšie ľavicové zhromaždenie na Slovensku, počas novodobého kapitalizmu :
  https://www.youtube.com/playlist?list=PL7F4CA89EE175923D

  Keby bola účasť protikapitalistov aspoň taká ako vtedy, a aspoň silní a mladí by boli odhodlaní na stret s kapitalistickou mocou, potom by malo zmysel organizovať nepovolené zhromaždenie, na priek režimu. A ako zistíte účasť a odhodlanosť ? No len tak, že takú akciu urobíte.

  Vašku ! – toš takhle vystupuji kaleňi komuniste, kurňa ?!
  Že namiesto toho, aby „kazili“ oslavy pravičákom priamo na mieste, aby čelili silovým zložkám kapitalizmu, zdekujú sa kdesi ďaleko medzi hory do mesta, ktoré je ľavicové už len v spomienkach – naopak, je pomaly rovnako pravičácke ako hlavné mesto, a „alternatívou“ voči kapitalizmu je v ňom fašizmus klerikálno-ľudáckeho typu, ktorého je dokonca centrom !!!

  Z vašej pasivity, som sklamaný, čakal by som , že vystúpenie voči kapitalizmu oceníte a podporíte, lebo potom neviem, ako by mali komunisti v podmienkach kapitalizmu, vystupovať, pracovať a organizovať sa ( nahor politicky a nadol smerom k masám ) , ak nie takto. Alebo ako eurosocialisti a euro“komunisti“, mierne a hlavne v súlade s kapitalistickým a globalizačným režimom ?! To chcete so založenými rukami čakať, kým sa niečo udeje v Rusku, USA, Nemecku … ?
  Tak s tímhle materiálem, k socialismu nedojdem.

  Reply
  • 28. októbra 2019 at 11:39
   Permalink

   Martine, vítejte.

   V ČR je dnes státní svátek, na Slovensku ne. Jste v tomto směru pokrokovější. ) Oslavovat společný stát, když byl rozbit na šrot bez referenda, je pokrytectví státní moci. Ale ne o tomto jsem chtěl s Vámi pohovořit.

   Vy vyzýváte kdekoho do ulic na demonstrace, i za cenu krvavého střetu. Jenže, Martine, tohle se děje, až když národ neví kudy kam, tedy i v tom lednu 1905 v Petrohradu. TENTO STAV VŠAK ZATÍM NENASTAL.

   Národ má v rukou nekrvavý nástroj zvaný internet, aby se dohodl, za koho hlasovat ve volbách. O tom se bavme, tedy o tom, PROČ NÁROD NAVZDORY SVOBODĚ SLOVA NA INTERNETU I NADÁLE VOLÍ KAPITALISMUS.

   Podívejte, Martine, jsem správce webu http://www.nasrestart.cz/ Mohu se Vás tedy zeptat, co si o mé práci myslíte, je to marné nebo naopak? Pokud je to marné, to mám jít řvát podle Vás do ulic jako pavián, aby mě posléze uklidili někam do ústavu? Rád se od Vás poučím. )

   Reply
 • 28. októbra 2019 at 8:26
  Permalink

  K poslancovi Blahovi – vidím že ste lepšie uzrozumený ako ja – o jeho pôsobení v KSS som nevedel.

  Každopádne, takto si pôsobenie ľavicového poslanca nepredstavujem. Poslanec Blaha vystupuje ako opozičný poslanec, nie ako vládny poslanec, a ešte k tomu za najsilnejšiu vládnu stranu.

  Od ľavicového vládneho poslanca by som očakával predkladanie ľavicových zákonov, nastoľovanie ľavicových tém na diskusiu, tlak na verejnoprávne zdroje na vyvážené informovanie verejnosti a podobne – a to nie len napriek pravicovým poslancom, ale napriek niektorým poslancov z „vlastnej“ strany. Ľavicových tém je celá halda, ako napríklad pracovné agentúry, nočná práca, príplatky za nočnú, víkendovú a sviatočnú prácu – a vôbec celé pracovné právo a prostredie, štátna bytová politika, o náhrade na štáte parazitujúcich súkromných podnikov štátnymi podnikmi ( napr. stavba ciest ) ani nehovorím. Do ktorej oblasti kapitalistického štátu nazriete, tam sa dajú navrhnúť ľavicové riešenia.

  Namiesto toho, poslanec Blaha sa uzaviera do svojej bubliny priaznivcov, a celá jeho činnosť sú len dřisty na internete, aj keď musím priznať, že mi spôsobuje nesmierne potešenie, ako niekedy privádza celú pravičácku politickú a mediálnu mašinériu ku do biela rozžhavenému šialenstvu.

  Blaha by si mal vybrať – buď bude pôsobiť ako ľavicový politik, a potom ale musí vymeniť ďristy na internetu za vyššie spomínané skutky v rade, alebo prestane zaberať miesto v rade a uvoľní ho ľavicovému politikovi, ktorý bude uvedené robiť namiesto neho, a Blaha bude pôsobiť mimo politiku ako ľavicový intelektuál – potom už s plným právom a podporou toho čo robí teraz.

  Vašku – neviem ako Vy vnímate sociálnu demokraciu, no ja ju vnímam tak, že VŽDY si získala ľudí ľavicovou slovesnosťou ( za pomerne dobrej finančnej podpory – odkiaľ asi ? ) aby napokon týchto ľudí VŽDY zradila spoluprácou s veľkoburžoáziou ( ku ktorej väčšina jej čelných predstaviteľov vlastne patrí ) a veľkokapitálom – Vašku VŽDY ! A čo je pre Vás sociálna demokracia ?

  Preto by som bol veľmi sklamaný, pokiaľ by po rozpade SD s.Blaha zakotvil v niektorej z komunistických strán ( ktorá by ho privítala s otvorenou náručou ), pretože podľa môjho názoru, medzi komunistov nepatrí a spoluprácou so SD ( = buržoáziou a kapitálom ) sa „znečistí“.

  Reply
 • 28. októbra 2019 at 10:01
  Permalink

  Veľmi pozorne sa snažím čítať príspevky a vnímať ich. V každom som našla myšlienku, ktorá korešponduje s mojim myslením. Je pravda, že naša demonštrácia by bola účinná v hlavnom meste, zaujímavá niečím, čo by upútalo pozornosť (polície a médií), ako napr. s.Pirošík s petardou pred prezidentským palácom, ale najúčinnejšou by bola vtedy, keby za nami išli tisíce zbedačených účastníkov tohto režimu. Rafinovanosť organizátorov pompéznych osláv tzv. „Nežnej revolúcie“ nemá hranice a nepochopiteľným je, že ľudia, ba davy zmanipulovaných ľudí, rovnako ako pred 30-timi rokmi im na tie námestia prídu.
  Ani však veľmi nepochopiteľné nie. Socializmus sme budovali viac ako štyridsať rokov. Tiež sme preskakovali jeho zákonité etapy. Keď bolo v spoločnosti najhoršie, tak bola vyhlásená rozvinutá socialistická spoločnosť. Komunizmus je beztriedna spoločnosť v ktorej dochádza k prerozdeľovaniu podľa potrieb a v 60-tich rokoch, kedy prezident (Novotný) vyhlásil, že „ešte naša generácia bude žiť v komunizme“ bola cesta k nemu veľmi, veľmi ďaleká. Naša generácia však vtedy ani netušila, že zažijeme spätný chod vývoja – ku kapitalizmu.
  Od prevratu je tridsať rokov a jeho protagonisti pracujú intenzívne proti myšlienkam sociálne spravodlivej spoločnosti už od konca druhej svetovej vojny. Generácia, ktorá s nadšením vítala pád socializmu, už vychovala novú generáciu v duchu falošnej lásky, slobody a demokracie. Dôkazom sú tisíce „detí“ v demonštráciách „Za slušné Slovensko“. Je to zložité, a len ťažko možno myšlienky na túto tému zhutniť do pár riadkov. Jedno je však nesporné. Po prevrate sme to nechytili za správny koniec. Dnes sme mohli mať za sebou tisíce trpiacich obetí súčasného režimu.
  Vrátim sa k Banskej Bystrici. Som smutná z toho, aký je pohľad na naše historicky významné mesto, skutočne učupené medzi horami. Sú to pamätné hory, ktoré poskytli útočište hrdinom SNP, ale zároveň aj ich posledné miesto odpočinku. 17. novembra nám Banská Bystrica poskytuje priestor pre vyjadrenie odporu voči súčasnému systému. Oznamovaciu povinnosť sme tiež splnili pred niekoľkými mesiacmi (hneď ako prišla informácia, že Bratislava je obsadená).
  K tomu, aby sme zorganizovali nepovolenú demonštráciu nevidím reálne podmienky. Predovšetkým z hľadiska účasti – odvahy, ochoty a hlavne presvedčenia zúčastniť sa. Už máme skúsenosť a pritom bol protest povolený.
  Áno, komunistická strana vzišla so sociálnej demokracie, pretože cieľom komunistov nie je prispôsobovať sa vykorisťovateľskému režimu ale zmeniť ho. Čudujem sa, ako ľudia v fb diskusiách velebia „nových“ vodcov, ktorí až doteraz využívali a slúžili tomuto systému, po ktorom volali cez VPN a zrazu tiahnu do boja za spravodlivosť. Skôr to bude boj za stratené pozície a nenaplnené ambície. Ale to je taktiež nie na pár riadkov.
  Prosím, nepozerajte sa na protest komunistov 17. novembra z hľadiska miesta jeho konania, ale z pohľadu jeho cieľa, obsahu a zmyslu. nebudeme to mať ani v Banskej Bystrici jednoduché. Už dávno nie je ľavicová.

  Reply
  • 28. októbra 2019 at 10:25
   Permalink

   S. Klimentová, podľa mňa ste to vymysleli dobre, Banská Bystrica je srdce Slovenska a ľavica, to je srdce.
   A máte pravdu, PRAVDA nedozrela, ľudí majú stále v moci demagógovia. Chce to čas.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *