Kľúč OD TV: Pripravujeme film o kubánskom revolucionárovi Che Guevarovi

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


V pripravovanom filme o Ernestovi Che Guevarovi, scenár ktorého píše Tomáš Beník, možno odzneje aj časť z tohto listu, ktorý Che Guevarovi vyšiel v týždenníku „Marcha“ (Montevideo), 12. marca 1965, a v týždenníku Verde Olivo, v apríli 1965. Článok vo forme listu Che Guevara adresoval novinárovi Carlosovi Quijanovi z uruguajského týždenníka Marcha.

Dedičné choroby minulosti sa prenášajú do prítomnosti v individuálnom vedomí a je potrebná trvalá práca k ich vykoreneniu.

Ernesto Che Guevara

Časť z listu Che Guevaru: „Pokúsim sa teraz definovať jedinca, herca tohto mimoriadneho a vášnivého divadla, ktorým je vybudovanie socializmu, v jeho dvojakej entite jedinca a člena spoločenstva. Domnievam sa, že najjednoduchšie bude pozorovať jeho kvality ne-hotovej bytosti, a ne-dokončeného produktu. Dedičné choroby minulosti sa prenášajú do prítomnosti v individuálnom vedomí a je potrebná trvalá práca k ich vykoreneniu. Proces je to dvojaký. Na jednej strane je tu spoločnosť, ktorá pôsobí s priamou aj nepriamou výchovou; na druhej strane je tu jedinec, ktorý podstupuje vedomý proces sebavzdelávania.“

Video ku filmu, list Che Guevarovi v pozadí číta Nicole Blankenship:

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Kľúč OD TV: Pripravujeme film o kubánskom revolucionárovi Che Guevarovi

 • 4. februára 2020 at 20:01
  Permalink

  Múdre slová, v pozadí i v popredí.
  Áno dôvera, ale hlavne ÚCTA k človeku, tá chýba.
  Potvrdzujem, s radosťou som chodila do práce!!!

  P.S. Veľmi pekný hlas, príjemný prejav. Držím prsty!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *