Koho prezidentkou má byť pani Čaputová?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Autorka: Devana

Pred dvoma týždňami uverejnil portál Sme článok pána Ivana Mikloša, v ktorom sa zamýšľal nad tým, či pani prezidentka Čaputová má byť prezidentkou všetkých občanov , ako uviedla po svojom zvolení a tak porušiť svoju hodnotovú i programovú orientáciu.

Vyzýval ju, aby „spájala všetkých tých, ktorí vyznávajú a rešpektujú hodnoty liberálnej demokracie a slobody,  presadzujú spravodlivosť a rovnosť pred zákonom a podporujú našu euroatlantickú orientáciu a ukotvenosť“ a radil jej, aby k tým,

“ ktorí sú nepriatelia liberálnej demokracie a slobody a spochybňujú, či rozbíjajú euroatlantickú orientáciu a ukotvenosť, ale aj k tým, ktorí sú priamym ohrozením pre právny štát a rovnosť ľudí pred zákonom, zaujala iný postoj“.

Zároveň jej radil, aby rozlišovala medzi vinníkmi, medzi ktorých radil politikov, alternatívne médiá a aktivistov a obeťami, za ktoré označil občanov – voličov.

Pán Mikloš má právo na svoj názor a má právo ho uverejniť, dokonca má právo radiť novej pani prezidentke. Ale mal by nechať pani prezidentku rozhodnúť sa samotnú, ako bude vykonávať svoj mandát.

Na jeho komentári ma však zaujala téma hodnôt, ktoré pán  Mikloš vyzdvihoval.

Aké sú skutočné hodnoty liberálnej demokracie a slobody?

To, aké v skutočnosti  sú „hodnoty liberálnej demokracie a slobody“,  keď jedným dychom dokázal hovoriť o  hodnotách a zároveň sa snažil  odopierať ľuďom s iným názorom, základné ľudské práva týkajú sa slobodného myslenia, vyjadrovania, názoru a politického presvedčenia, ktoré sú ukotvené nielen v Ústave SR, ale aj napríklad vo Všeobecnej deklarácii ľudských práv, či Charte základných ľudských práv Európskej únie.

Zaujala ma aj téma spravodlivosti  a rovnosti pred zákonom.

Ako si takúto spravodlivosť a rovnosť pred zákonom, predstavujú zástupcovia liberálnej demokracie na Slovensku vidíme bežne. Ukážkovým príkladom je bývalý prezident Kiska, ktorý  z prezidentského mandátu vyrobil svojimi kauzami a politickými postojmi morálne dno a ktorý počas prezidentského mandátu zakladal politickú stranu, čím porušil Ústavný zákon č.357/2004 Z.z.

Dokonca bez povšimnutia ostal aj jeho veľmi známy výrok o tom, že „ľudské práva, nesmú byť nadradené obchodným záujmom“.

To, koho a akou  prezidentkou, bude pani Čaputová, ukáže čas.

Prečo som sa  zamyslela nad vyjadreniami pána Mikloša?

Pretože v svojom článku písal o hodnotách liberálnej demokracie a vzápätí ukázal aké sú to hodnoty.

Nie je to len používanie dvojakého metra pri hodnotení občanov, či popieranie ľudských práv, ale priamo vyzval novú prezidentku, aby v záujme týchto  hodnôt porušila Ústavu SR a prezidentský sľub.

Zdroje:

https://komentare.sme.sk/c/22146676/da-sa-byt-prezidentkou-vsetkych.html#ixzz5r5c9ILYN

https://www.prezident.sk/page/postavenie-prezidenta/

https://archiv.vlada.gov.sk/old.uv/8578/druha-hlava.html

https://sk.wikipedia.org/wiki/Charta_z%C3%A1kladn%C3%BDch_pr%C3%A1v_Eur%C3%B3pskej_%C3%BAnie

http://www.ucps.sk/Vseobecna_deklaracia_ludskych_prav

https://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-357

Článok pôvodne vyšiel na Blog Pravda.sk

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Koho prezidentkou má byť pani Čaputová?

 • 6. júla 2019 at 12:27
  Permalink

  Príspevok kontakt: humorista@milankupecky.eu

  Sme konzervatívci, volíme Harabina – podporte nás, Slovákov, kontaktujte, ifomujte, podporte, dajte vedieť…, bojujme spolu!!!

  Nedostali sme na HUMORIKON od štátu z Ministerstva kultúry Slovenskej republiky grant, čiže odmietli nás naši, nepodporuje nás žiadna štedrá zahraničná nadnárodná protislovenská nadácia, pretože sme Slováci, navyše satirici, čo nie je po vôli najmä sveto vládcov, zapredancov a najmä politikov, ktorí sa satiry boja ako čert svätenej vody. Áno, bojujeme vtipne svojim nadhľadom za zvrchovanosť Slovenska v spoločnej Európe, za záujmy väčšiny občanov, sme konzervatívci, máme sociálne cítenie i zmýšľanie, čo však neznamená, že sme proti súkromnému podnikaniu, najmä vlastných šikovných ľudí, ktorých máme na Slovenku neúrekom. Sociálne znamená spravodlivo, čiže humorom a satirou bojujeme proti odovzdávaniu strategických podnikov do rúk západných jastrabov, vrátane odovzdávania územia na vojenské účely, čo sa stále ukazuje veľmi alarmujúco pre väčšinu občanov. Chceme aby si štát ponechal v rukách kultúru, školstvo, zdravotníctvo, plyn, vodu, proste nevýrobné organizácie, ktoré ak sa všetky dostanú, inými sovami predajú do vlastníctva západných oligarchov, Slovensko bude ešte chudobnejšie. Naopak, podporiť treba najmä náš domáci výrobný súkromný sektor, ktorý upadá vďaka nerovnosti podmienok v konkurencii so zahraničným, ktorí k nám dovážajú neraz podradný tovarov, vrátane potravín. Pritom si ho vieme sami dorobiť a vyrobiť, oveľa kvalitnejšie a sebestačne, a to najmä v poľnohospodárskom sektore. Pre nikoho, okrem občanov svojej vlasti sa neangažujeme, nie sme na nikom závislí (až na peniaze), sme objektívni, bez cenzúry, proste sme slovenskí profesionálni umelci, humoristi, väčšinou bývalí „roháčovci“, ktorí na rôznych humoristických podujatiach, i ďaleko za hranicami dosahujú pozoruhodné úspechy. Vďaka internetu sme si sami vytvorili priestor (Humorikon) na písanie a kreslenie karikatúr v mene doby, zachovania pokoja a mieru, udržania štátnej suverenity a boja proti spoločenským neduhom.
  Ak máte záujem finančne podporiť tento projekt – HUMORIKON, môžte tak urobiť prevodným príkazom na účet:
  IBAN: SK 54 7500 0000 0040 0096 0499
  Milan Kupecký publicista, humorista, predseda Redakčnej rady HUMORIKONU.SK

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *