Komentár slobodného občana: Sloboda bez zodpovednosti?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Potom, čo si Poliačikovi stredoškoláci za peniaze tretieho sektora, pod vedením Bútoru a Demeša, vyvzdorovali odchod Roberta Fica, má Slovensko vydierateľného premiéra. Nový premiér sa správa ako mokrá handra, pripravená vytrieť každý špinavý kút. Naposledy si s ním vytierajú „podnikatelia“. Neubránil Druckera, aby ihneď, na pokyn z prezidentského paláca, zlikvidoval policajného prezidenta. Chodí a sľubuje, dušuje sa, napravuje všetko na čo mu adolescenti a mimovládky ukážu…

Podnikatelia si presadili dereguláciu „podnikateľského prostredia“. Podnikatelia, ktorí majú v daňových rajoch 4000 subjektov na pranie peňazí (aby sa vyhli financovaniu zdravotníctva, školstva, verejnej správy….). Podnikatelia, ktorí žmýkajú svojich zamestnancov s najväčším objemom vynútených presčasov v EÚ, za polovičné mzdy v porovnaní s krajinami s porovnateľnou produktivitou. Podnikatelia, ktorí dovolenkujú v exotických destináciách tri-štyrikrát do roka, vozia sa v SÚVečkach s tonážou ako ľahký tank. Tí podnikatelia chcú zjednodušiť „duálne vzdelávanie“ – v preklade dostať do fabrík lacnú detskú pracovnú silu a ešte dostať od „štátu“ (ktorý okrádajú) zaplatené…

Tí, istí podnikatelia sa rozčuľujú, že ich štát „obmedzuje“. Žiadajú zrušenie predpisov, obmedzení a prehľadov. Akoby ich anjelským ambíciám bránili štátni úradníci. Akoby len to bránilo lepšiemu životu ich zamestnancov…

Máme premiéra a ministrov, ktorí sa boja novinárov a stredoškolákov. Boja sa o fleky? Alebo o svoje podiely z korupčných projektov? Potrebujú defraudovať ďalšie tisíce € tzv. európskych dotácií a štátneho rozpočtu? Robia si srandu z vlastných občanov, keď dotujú pracovné miesta, na ktoré cudzí investori vozia agentúrnych otrokov z tretích krajín?

Kľúčovou otázkou je koľko hlúposti a arogancie ešte slovenskí občania znesú. Slovač je zvyknutá sklopiť oči, zhrbiť chrbát. Naozaj niet na Slovensku, už ľudí so zdravým sedliackym rozumom? Viem média, kontrolované zahraničnými kolonizátormi a ich domácimi kolaborantami monitorujú situáciu a poriadajú hony na neposlušných. Viem, že bezpečnostný experti odpočúvajú a čítajú mobilné telefóny a maily. Viem, že laickí cenzori si prilepšujú k dôchodkom judášskymi grošmi a tipujú blogy a blogerov, ktorých treba umlčať. 
No existujú aj tiché formy rezistencie (odporu). Úradnícka pasivita alebo prehnaná iniciatíva zosmiešňujúca kolaborantstvo špičiek. A verím, že kreatívni intelektuáli budú viesť partizánsku vojnu proti koloniálnemu režimu na Slovensku a jeho protagonistom…


Ing. Juraj Janošovský

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
4 thoughts on “Komentár slobodného občana: Sloboda bez zodpovednosti?

 • 5. mája 2018 at 21:09
  Permalink

  Pripomínam že zákonný rozsah zamestnávateľom nariadených nadčasov 150 h/ročne bol uvedený na začiatku kapitalistickej krízy „ako protikrízové opatrenie“ vychádzajúce v ústrety krvácajúcim podnikateľom.

  Už dávno toto opatrenie určené na žmýkanie zamestnancov malo byť zrušené ! Je toto ľavicová vláda ?

  Zlyhania sociálnej demokracie sú programom pre komunistov !
  Zlyhania kapitalizmu sú programom komunistov !

  Organizujme sa !

  Reply
 • 5. mája 2018 at 21:12
  Permalink

  No a to hodnotenie objavu teplej vody – duálneho vzdelávania ( po starom praktického vyučovania, praxe ) – tak to nie je zásah do čierneho, ale do ružového v čiernom !

  Reply
 • 6. mája 2018 at 8:38
  Permalink

  Pán Janošovský.
  Nejako sa Vám to mieša !
  Za to ako to na Slovensko JE je zodpovedná vláda = výkonný orgán štátu !
  Za to aké zákony platia je zodpovedná vládna koalícia tá hlasuje v NR SR!
  Vy píšete o opozícii, novinároch, študentoch, mladých, ….
  REALITA Slovenska je že najviac na „štátnom“ zarábajú a najväčšie výhody pre seba majú politici SMERu !!! Ich spolupracovníci, oligarchovia, sponzori a SMEROM dosadení na najvyššie štátne „FUNKCIE “ !!
  Pán Janošovský zavraždený novinár Ján Kuciak napísal o daňových rajoch !!!
  Podľa uniknutých informácií sa potvrdilo že „najbohatší“ prepojení na SMER majú v tých daňových rajoch „ULOŽENÉ“ veľké peniaze !!!
  O tom nepíšete!
  Nebojte sa napíšte koľko tam majú smeráci a ich ľudia a vymenujte koľko tam má opozícia a ďalší…
  Pán Janošovský otvorte si oči pred realitou. Nebojte sa kritizovať SMER.
  SMER nikdy nebol ľavicový! Vždy bol spolkom „podnikateľov“ a tých čo pomáhali a pomáhajú najbohatším !!!
  Schody sa zametajú ZHORA!!!
  Preto vždy má zodpovednosť najväčšiu ten čo vládne a má MOC !!! VŽDY !!!

  Reply
 • 6. mája 2018 at 10:24
  Permalink

  Pánu Janošovskému sa to určite nemieša, Vám sa to mieša! Vy pán Zvolen máte oči otvorné, no pán Janošovský má oči nielen otvorené, on aj VIDÍ. Vidí nielen realitu ako Vy, on vidí aj príčiny.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *