Korporácia Eset útočí na slobodu slova! Podľa médií podala na Blahu žalobu. Blaha reaguje: Nemôžeme dovoliť oligarchom, aby zlikvidovali demokraciu!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

To máte tak: natočíte videjko, kde naložíte americkej ambasáde, aby nepchali paprče do slovenského parlamentu a pár dní na to vám pošle ESET žalobu. Aká náhodička :-)

ŽEBY BOL ESET AŽ TAKÝ HLÚPY?

Ale vážne – ja som žiadnu žalobu od ESET-u nedostal. Možno ma čaká v kancelárii, uvidím zajtra, ale ako som napísal aj redaktorke SME, úprimne, nepredpokladám, že by boli vlastníci ESET-u takí hlúpi, aby útočili na slobodu slova ako nejakí vyšinutí fašisti. Ale ak áno, nebude to prvýkrát, čo liberálni milionári podľahli svojej arogancii a snažili sa eliminovať ľavicových kritikov.

CHCÚ OLIGARCHOVIA ZNIČIŤ DEMOKRACIU?

Budem sa samozrejme brániť a ešte hlasnejšie poukazovať na to, ako ESET, resp. jeho vlastníci, zneužívajú svoju ekonomickú moc na podporu liberálnych politikov a médií. Nemôžeme dovoliť oligarchom, aby zlikvidovali demokraciu. Ubezpečujem ich, že tento súboj sa im páčiť nebude páčiť.

A BUDETE ŽALOVAŤ AJ SME, AKTUALITY A PLUS 7 DNÍ, TRDIELKA?

Len pripomeniem základné fakty o ESET-e a jeho vlastníkoch, ktoré sa dajú nájsť v médiách hlavného prúdu:

 • 1. ESET je podľa ruského ministerstva zahraničných vecí napojený na americké tajné služby. Písalo o tom SME.
 • 2. Vlastníci ESET-u spolufinancujú protivládny liberálny Denník N, ktorý otvorene podporuje politikov Progresívneho Slovenska. Písalo sa o tom vo všetkých médiách, naposledy o tom otvorene hovoril Michal Kovačič v rozhovore s jedným z vlastníkov ESET-u.
 • 3. Vlastníci ESET-u spolufinancujú stranu Progresívne Slovensko a kampane viacerých liberálnych politikov, vrátane Čaputovej, Valla či Mistríka. Písal o tom napríklad Dag Daniš na Aktualitách.sk.
 • 4. Vlastníci ESET-u financujú nadáciu, prostredníctvom ktorej posúvajú peniaze liberálnym mimovládkam (napríklad Mesežnikovovo IVO, neoliberálne INESS či Transparency International s Beblavého manželkou v správnej rade) a školám (napríklad Gymnázium C.S. Lewisa, odkiaľ pochádza študent, čo chcel strieľať svojich oponentov). Nadácia ESET toto všetko uvádza na svojej stránke.
 • 5. Vlastníci ESET-u veľmi čudným spôsobom ovládli hotel Carlton – obviňovali ich zo spolčovania s konkurznou mafiou. Písali o tom v Plus 7 Dní.

LETO S ESETOM 

Ja tieto verejne dostupné správy hodnotím a glosujem. A za to ma chce ESET žalovať. No výborne – to je skoro ako za Hitlera. Neviem sa dočkať – to bude tá najsrandovnejšia žaloba v dejinách práva. Špeciálne sa pozriem na to, ktorí právnici zo seba idú robiť idiotov a idú do toho s nimi – budú videjká, priatelia, o každom jednom.

DÁ SA KÚPIŤ PRAVDA, AK MÁŠ DOSŤ PRACHOV?

Oligarchovia spustili útok na demokraciu a slobodu slova a vy, priatelia, dobre viete, ako zvyknem reagovať na útoky… Kto do mňa kameňom, ja doňho chlebom – ale trojdňovým do hlavy ;-) To je tak, keď máte na účte stovky miliónov a máte pocit, že si za ne môžete kúpiť pravdu… Nemôžete, milí moji, nemôžete. A odkážte to aj na americkej ambasáde. Cmuk :-)

Ľuboš Blaha

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Len vďaka Vašej podpore dokážeme robiť kvalitnú a nezávislú žurnalistiku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Korporácia Eset útočí na slobodu slova! Podľa médií podala na Blahu žalobu. Blaha reaguje: Nemôžeme dovoliť oligarchom, aby zlikvidovali demokraciu!

 • 7. júla 2019 at 18:57
  Permalink

  Ja sa o pána Blahu bojím…Tí oproti sú schopní všetého…Už môj dedo kedysi často vravieval. Chlapče, za pravdu ťa aj z voza zhodia! milan

  Reply
 • 7. júla 2019 at 20:15
  Permalink

  Set s ESET?
  Agresívni progresívni?
  Hmmmm! Sloboda v okovách?
  Len aby si nespravili PROGRESÍVNU antikampaň!
  Síkať proti vetru…

  Reply
 • 8. júla 2019 at 10:06
  Permalink

  Že ESET sú šmejdi, nie je žiadna novinka. Všetkých koho poznám nabádam nepodporovať ESET. Najmä nie užívaním ich šmíráckeho „antivirového“ programu.

  Reply
 • 8. júla 2019 at 15:00
  Permalink

  DenníkN nie je len spolufinancovaný Esetom, majitelia Esetu sú jeho zakladatelia. Sú štatutármi N Press, s.r.o. a Denník N, a.s.
  Predstavitelia firmy Eset sú zločinci. Predávajú antivírus a zároveň šíria malvér.
  http://www.dsl.sk/article.php?article=20260
  Používajte avast.com a avg.com , ak musíte používať antivírus.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *