Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ilustračný obrázok: Prensa Latina

(zdroj)

Ruský premiér Michail Mišustin 19. 2. ohlásil dokončenie vývoja a úspešnú registráciu tretej ruskej vakcíny, ktorá nesie názov KoviVak. Prvé dávky tejto vakcíny z výrobnej šarže 120 000 kusov sa budú distribuovať už v polovici marca. Výrobcom vakcíny je Federálne vedecké centrum na výskum a vývoj imunologických a biologických produktov M. P. Čumakova. Rusko plánuje v prvom polroku 2021 vyrobiť 88 miliónov vakcín, z toho viac ako 83 miliónov bude vakcíny Sputnik V a 5,4 miliónov vakcíny druhého typu EpiVakKorona.


(zdroj)

Prvá ruská vakcína Sputnik V má potvrdenú efektívnosť ochrany proti Covid-19 viac ako 90 % a je rovnako kvalitná ako ostatné komerčné západné vakcíny.

Na rozdiel od vakcíny Sputnik V aj západných vakcín, bol na vývoj novej vakcíny KoviVak použitý celý reťazec neaktívneho vírusu.


(zdroj)

To, že hlavnou zložkou vakcíny KoviVak je celý reťazec neaktívneho vírusu (viriónu) znamená, že vírus v tele nenapáda bunky a nereplikuje sa. Pritom však telo ho identifikuje ako cudzorodý materiál a mobilizuje voči nemu imunitu. Výhodou prítomnosti celého reťazca, oproti vakcínam iného typu, je to, že stimuluje imunitný systém komplexne a je pravdepodobnejšie, že poskytne ochranu aj proti budúcim variantom vírusu.

Ajdar Išmuchametov, riaditeľ Čumakovovho centra hovorí: „Vakcína, ktorú sme vyvinuli… je výsledkom celej histórie ruskej, ale aj celosvetovej, náuky o vakcínach.“

KoviVak sa podáva v dvoch dávkach s odstupom 14 dní a môže sa uchovávať v chladničke v rozpätí teplôt 2 – 8 stupňov Celzia.


Správu tiež potvrdili:


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *