Láska v tieni vojny, kniha o krutej občianskej vojne na Ukrajine

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Iva Vranská Rojková (1963) je slovenská spisovateľka, autorka odbornej literatúry, poézie, kníh pre deti a mládeže a prózy. Dodnes vydala knihy Davidov odkaz, Krídluška v krajine tŕňov a ďalšie. Najnovšou knihou autorky je román opisujúci hrôzy vojny na Ukrajine s názvom Láska v tieni vojny. Vydalo ho Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov vedené Romanom Michelkom.

Vojna o lásku a vojna devastujúca lásku – to sú dve vzájomne sa prelínajúce roviny príbehu mladej dvojice, ktorú rozdelí súčasný vojnový konflikt. Igor, pobúrený násilným prevratom v Kyjeve a otrasený upálením ľudí v Odese pocíti hlas svedomia i korene predkov, preto odchádza ako dobrovoľník do novorosijskej domobrany. Nina retrospektívne skúma hlbiny ich lásky, aby v nich načerpala silu a našla cestu, ako ďalej žiť.

V umeleckej výpovedi sa prelína do duše vnikajúca lyrizovaná próza s dynamikou epického románu, rozšíreného o bohaté faktografické informácie, približujúce pravdivý obraz udalostí na Ukrajine. Láska v tieni vojny je zároveň generačnou výpoveďou z čias rýchlych ťahov na geopolitickej šachovnici a novej vlny vojnovej eskalácie. Ako sa vyvíjali udalosti na Ukrajine? Čo vieme z médií? Čo sa skutočne deje? Bojujú v Novorosiji teroristi či domobrana? Smieme zatvárať oči pred banderizmom? Čítajte a premýšľajte…

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *