Ľuboš Blaha: Fico nič zlé o Rómoch nepovedal! Socializmus im dal prácu, na rozdiel od kapitalizmu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ráno som priletel z Bieloruska, otvorím počítač a nikto na Slovensku nerieši nič iné ako video Roberta Fica. Pritom nič zlé o Rómoch nepovedal.

FICO SA ZASTAL BEŽNÝCH ĽUDÍ Z KRČIEM – ZASTREĽTE HO!

Sociálna demokracia musí stáť na strane týchto bežných ľudí, do ktorých od rána do večera kopú arogantní liberáli z mestských kaviarní, ktorí živého Róma videli len z auta v Žehre, cestou, keď sa šli zhúliť na Spišský hrad.

Fico sa len zastal bežných slovenských ľudí z krčiem, ktorí musia žiť v strachu, že ich tu bude šikanovať polícia za to, že povedia slovo „C**án“ (cenzurujeme kvôli Facebooku) či si zanadávajú na Rómov vedľa z osady. A to je fakt choré.

Ako chcete riešiť rómsku problematiku, keď zakážete ľuďom rozprávať, čo ich trápi?

UŠLA VÁM POINTA, SLNIEČKA!

Fico má moju plnú podporu. Mne sú ukradnutí nejakí poslanci ĽS-NS, veď to predsa vôbec nebola pointa jeho videa – to bol len nepodstatný kontext.

Tu ide predsa o bežných ľudí zo Slovenska. Tu ide o rómsky problém. O tom Fico hovoril.

Nemôžete z bežných ľudí robiť nacistov či fašistov len za to, že cítia nespravodlivosť a hnev. Úlohou ľavice je riešiť tento sociálny problém a nie kopať do ľudí.

TO, ŽE ODMIETAŠ FAŠIZMUS, NEZNAMENÁ, ŽE MÁŠ BYŤ ODTRHNUTÝ OD REALITY

Fico zdôraznil, že je antifašista a odmieta rasizmus. Poznám ho roky a viem, že to myslí úprimne.

Ale to neznamená, že bude ignorovať, že Slovensko čelí rastúcemu odporu väčšinovej populácie proti tomu, čo sa deje v osadách.

Jasné – poďme to riešiť systémovo, sociálne, komplexne, pokrokovo – ale pointa je, poďme to riešiť! A nebojme sa o tom hovoriť! Tvrdo a nahlas!

Lebo inak ľudia začnú hľadať extrémne a skratkovité riešenia! A keď ich budete trestať za to, že vidia problém, tak just to hodia Kotlebovi – čo to nevidíte, kávičkári?!

KEĎ MESTSKÍ LIBERÁLI NAHÁŇAJÚ HLASY FAŠISTOM…

Slniečka sa môžu aj ohádzať o zem – nemajú s ľavicou či humanizmom nič spoločné, pokiaľ sa nevedia zastať normálneho bežného človeka.

Rómsky problém nevyriešime tým, že budem zatvárať pracujúcich ľudí, ktorí v krčme nadávajú na Rómov.

To nie je o nejakej generalizujúcej nenávisti voči Rómom. O ničom takom Fico nehovoril. Naopak.

Je to o tom, že ľudia odmietajú rómsku kriminalitu a za to ich predsa nemôžete trestať. Čo je na tom rasistické?

Je to o tom, že ľudia odmietajú, aby rómske deti rodičia znásilňovali a týrali v osadách. Je rasistické, ak vám je z toho zle?

Je to o tom, že ľudia chcú žiť v pokoji a bezpečí. Je rasistické, ak nechcete, aby vaše dieťa dobili nejakí chuligáni, ktorých v osade nenaučili, že násilie nič nerieši?

Ak toto budete ľuďom tvrdiť, tak len nahrávate fašistom. A presne to robia slniečka už roky – sú tými najväčšími spojencami krajnej pravice. Vďaka nim prekvitá, vďaka nim rastie.

ĽUDIA SI ŽELAJÚ PORIADOK – NA TOM NIE JE NIČ ZLÉ

Represia proti iným názorom nie je riešenie. Nič iné Fico vo videu nepovedal.

Nehádzal nikoho do jedného vreca, nenavrhoval žiadne extrémne opatrenia voči Rómom.

Iba upozornil na problém, ktorí majú bežní pracujúci ľudia, ktorých ako sociálni demokrati musíme zastupovať, je to naša psia povinnosť!

Ľudia si želajú poriadok – prejdite sa po slovenských dedinách, pri ktorých sú rómske osady a porozprávajte sa s bežnými rodinami.

Nie s intelektuálmi z bratislavských mimovládok, ktorých financuje Brusel či Washington. Tí ľudia v živote Róma nevideli, tí len mudrujú o ľudských právach. Sú komplet odtrhnutí od reality.

SOCIALIZMUS VEDEL, AKO RIEŠIŤ RÓMSKY PROBLÉM

Keď sa spýtate bežných ľudí, tak vám povedia, že poriadok s Rómami tu bol za socializmu, keď museli pracovať, tak ako každý. A áno, socializmus im dal prácu, na rozdiel od kapitalizmu. Toto treba riešiť!

A ak Rómovia kradli, tak išli natvrdo do basy, kde museli drieť ako murovatí – nechodili tam prezimovať ako do trojhviezdičkového hotela, čo je bežnou praxou dnes. Mali pokoru, pretože polícia mala autoritu. A tak to má byť.

Tí, ktorí chceli, dostali vzdelanie a vďaka tomu dnes môžu žiť plnohodnotný život. A tak to má byť.

Tí, ktorí sa rozhodli pre zneužívanie systému, boli potrestaní. A tí, ktorí ubližovali svojim deťom, dostali od štátu cez pysk. A tak to má byť.

PO ROKU 89 DOŠIEL BORDEL A TU MÁTE VÝSLEDOK!

Nikto rómskej populácii nepomohol tak ako socializmus. Pretože im dal vzdelanie, sociálne práva a nastolil poriadok. Chce niekto povedať, že bývalý režim bol fašistický? Choďte to povedať veteránom z SNP a opľujú vás do tváre.

Po roku 89 došla chudoba, zločin a bordel. A rómsky problém sa prestal riešiť, lebo – ľudské práva. Odrazu nemôžete o probléme hovoriť, lebo z vás spravia rasistu. Výsledok je sociálne napätie, ktoré rozožiera Slovensko. Vrie to. Kvôli liberálnym magorom. Kvôli bordelu, čo prišiel.

A za to nemôžu tí bežní dobrí slovenskí ľudia, ktorí dnes žijú pri rómskych osadách. Za to môže liberalizmus, ktorý dáva ľuďom práva bez istôt, práva bez povinností, práva bez dôstojnosti. Neviňte za rómsky problém tých, ktorým ničí život.

Ak chceme Rómom pomôcť, tak treba ísť do terénu a hľadať riešenie, ktoré nebude frustrovať väčšinové obyvateľstvo. Inak bude nenávisť len rásť.

A nikto viac nepomáha nárastu tzv. anticiganizmu, než slniečka z mimovládok, ktoré chcú trestať každého, kto vôbec upozorní na to, že tu je problém.

MESTSKÍ LIBERÁLI VERZUS PRACUJÚCI ĽUDIA

Celá tá trápna spŕška hejtu voči Ficovi za jeho video ukázala, že Slovensko je rozdelené na dva tábory.

Liberálni inťoši, či už sa zastrešujú ľavicou alebo pravicou, považujú za rasizmus úplne všetko, čo nejde podľa manuálov z ľudskoprávnych mimovládok z Nemecka a Švédska.

Väčšinou sú to dobre živené mestské typy, ktoré kašľú na záujmy robotníkov a bežných ľudí – riešia len menšiny a kopú do ľudí práce. Namiesto riešení ponúkajú vzletné frázy a bežný človek, ak náhodou nie je Róm, je pre nich len odpad, lúza, potenciálny rasista a šovinista.

A keď dôjde na Fica, je jedno, či sa hrajú na ľavičiarov, alebo pravičiarov, odrazu sú všetci najlepší kamaráti a spoločne sa objímajú na stránke Zomri. Ako by ich jedna mater mala.

No a potom tu máte normálnych pracujúcich ľudí z malých miest a dedín, ktorí sa živia tvrdou robotou. Tí sa nechodia vyburovať na stránku Zomri, ani nejdú podávať trestné oznámenia na Roberta Fica.

Tí sú radi, že sa ich niekto zastal. A že hovorí ich jazykom. A že chce riešiť problém, ktorý tu jednoducho existuje.

FICO U ĽUDÍ ZABODOVAL – JA VIEM, ŽE TO BOLÍ

Nikto nechce Rómom ubližovať. Ale ani oni nesmú nikomu ubližovať. Je úlohou ľavice ponúkať sociálne riešenia. A pomáhať pracujúcim ľudom.

Ešte raz: nekopať do ľudí, pomáhať im.

To je jediná cesta, ako poraziť fašizmus.

Nič iné Robert Fico nepovedal. A ľudia to vidia a stoja na jeho strane.

A čím viac budete Fica lynčovať, tým viac ho budú ľudia milovať.

Frustrujúce, že? ;-)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
21 thoughts on “Ľuboš Blaha: Fico nič zlé o Rómoch nepovedal! Socializmus im dal prácu, na rozdiel od kapitalizmu

 • 6. septembra 2019 at 13:18
  Permalink

  Pán Bláha, Slováci začínajú žať plody politiky SMERU. Kto obmedzil slobodu prejavu, slobodu vyjadrovania? Nebol pri vláde SMER?
  Teraz idete opäť prijať zákon na svojvoľné zasahovanie policajtov do práv a slobôd občanov. Policajt bude môcť pri cestnej kontrole bez akéhokoľvek dôvodu snímať odtlačky občanov. Je to opäť obmedzenie slobody, bezdôvodné zasahovanie štátnej moci do práv a slobôd občanov. A určite opäť budete dvíhať ruku za. Hanba, opäť si to odskáču Slovenský občania.

  Reply
  • 6. septembra 2019 at 14:25
   Permalink

   Paradoxne je to tak.
   Chmelár podal trestné oznámenie práve na základe tých ustanovení Trestného zákona, ktoré pritvrdila „náhubkovou novelou“ práve Ficova vláda.
   Ďalej sú tu špecializované súdy, prokuratúra atď., čo sú orgány, ktoré nemajú v demokratickej spoločnosti čo robiť. Každý prípad majú riešiť bežné súdy na základe náhodného pridelenia vylučujúceho alebo aspoň značne obmedzujúceho zaujatosť a politický vplyv.
   Fico povedal len svoj názor a neschvaľoval nikoho trestný čin. Ale ničoho sa nedopustil ani Rostas alebo ďalší, ktorých stíha NAKA.

   Reply
 • 6. septembra 2019 at 16:11
  Permalink

  V relácii „Debata na telefón“ Rádia Frontinus v októbri 2016 Mazurek hovoril napríklad toto: „150 miliónov eur sa použije iba na domy pre ľudí z týchto cigánskych komunít, z cigánskych osád. To znamená ľudí, ktorí nikdy pre náš národ, pre náš štátny rozpočet, pre našu kultúru neurobili nič, práve naopak, rozhodli sa žiť týmto asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém“.

  V rozhovore tiež povedal, že preňho je prvým a jediným skutočným prezidentom Jozef Tiso

  *****************************************************************************************

  § 338 Schvaľovanie trestného činu
  (1) Kto verejne schvaľuje trestný čin alebo verejne vychvaľuje pre trestný čin jeho páchateľa, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

  (2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto v úmysle prejaviť s trestným činom súhlas

  a) páchateľa alebo osobu jemu blízku odmení alebo odškodní za trest, alebo

  b) zbiera prostriedky na takú odmenu alebo odškodnenie.

  § 423 Hanobenie národa, rasy a presvedčenia
  (1) Kto verejne hanobí

  a) niektorý národ, jeho jazyk, niektorú rasu alebo etnickú skupinu, alebo

  b) skupinu osôb alebo jednotlivca pre ich skutočnú alebo domnelú príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, etnickej skupine, pre ich skutočný alebo domnelý pôvod, farbu pleti, politické presvedčenie, náboženské vyznanie alebo preto, že sú bez vyznania,

  potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až tri roky.

  (2) Odňatím slobody na dva roky až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

  a) ako člen extrémistickej skupiny,

  b) ako verejný činiteľ, alebo

  c) z osobitného motívu.

  § 424 Podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti
  (1) Kto verejne podnecuje k násiliu alebo nenávisti voči skupine osôb alebo jednotlivcovi pre ich skutočnú alebo domnelú príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, etnickej skupine, pre ich skutočný alebo domnelý pôvod, farbu pleti, sexuálnu orientáciu, politické presvedčenie, náboženské vyznanie alebo preto, že sú bez vyznania, alebo verejne podnecuje k obmedzovaniu ich práv a slobôd, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

  (2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto sa spolčí alebo zhromaždí na spáchanie činu uvedeného v odseku 1.

  (3) Odňatím slobody na dva roky až šesť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2

  a) z osobitného motívu,

  b) ako verejný činiteľ,

  c) ako člen extrémistickej skupiny, alebo

  d) za krízovej situácie.

  Reply
 • 6. septembra 2019 at 20:43
  Permalink

  By som ani neveril, že som tu na diskusii cenzurovaný, vdaka Dávid a ľavicoví mládežnici…najmä ak hájim fakt, že nenávisť voči komunistom trestaná po 1989 NEBOLA….

  Reply
  • 6. septembra 2019 at 21:27
   Permalink

   Nebol si nijako cenzurovany, vsetky komentáre boli aj su viditelne, asi si mal len nejaku chybu u seba…

   Reply
   • 7. septembra 2019 at 11:22
    Permalink

    Dávid, ďakujem…vrátilo sa to na miesto.

    Reply
 • 8. septembra 2019 at 18:58
  Permalink

  A ja sa musííím pridať! Neznášam nespravodlivosť!!!
  Pozrela som si video a…Prekrúcačka! Médiá si povyberali hrozienka z koláča, manipulujú. Prejav pána Fica je predsa o niečom úplne inom, vôbec nie o obhajobe Mazureka. To je nehorázne, čo robia s tým človekom, myslím s pánom Ficom.
  Pán Zvolen, nestrašte tu paragrafmi! Mimochodom, pod ktorý spadáte Vy? Žeby pod § 424
  (1) Kto verejne podnecuje k nenávisti voči jednotlivcovi pre jeho politické presvedčenie?
  A, pán Zvolen, tlieskačka. Nie však Vám, ale pánu Blahovi.

  Reply
  • 8. septembra 2019 at 22:07
   Permalink

   Vážená pani Kotrádyová a ďalší tlieskači ficovi a blahovi

   smer tu vládne od roku 2006 – mohol a mal riešiť problémy aj rómov (cigánov/ – osád a ďalších MARGONALIZOVANÝCH skupín ! Ale aj problémy chudoby a zadlžovania občanov a rodín !
   A ako ich riešil ? Eurofondy na ich vzdelávanie a bývanie rozkradol a rozdal SVOJIM!
   Vláda má moc ale aj zodpovednosť = SVOJ podiel viny má teda aj fico aj blaha…aj vy ich voliči !

   AK nemá mať ten čo mal „politickú“ funkciu za ktorú BRAL plat a mnoho rokov žiadnu zodpovednosť o čom je teda politika a o čom sú voliči a aj ich zodpovednosť ?

   To by musel mať fico a blaha ale aj ďalší nejaké politické presvedčenie aby bolo možné ho „nenávidieť“. Oni žiadne politické presvedčenie nemajú.
   Vedia len dávať výhody zo štátneho a v štáte SVOJIM … Zarývať a ututlávať kšefty a zatlkať …
   fico a blaha sú pripravení vládnuť s kotlebom a to je tragédia ktorú vy čo ste vypisovali o SNP PODPORUJETE !

   blaha neurobil počas pôsobenia ako poslanec nr sr nič ľavicové = NIČ.
   Rovnosť, sloboda a bratstvo mu nič nehovoria.
   Ako POLITIK v NRSR čusí o legislatíve EU a nerobí nič aby ju SLOVENSKO PRIPOMIENKOVALO a neschvaľovalo. Iba TREPE. Ako človek najviac zodpovedný za schvaľovanie predpisov EU na SLOVENSKU !
   Ak to Vám stačí mne nie.

   Všetko o čom píšete je vychvaľovanie smeru a to je celá ľavicovosť ?
   Pri tom smer tu vládne vytvára oligarchisticko korupčný systém a drží ho zubami nechtami.

   Ľavicovosť je „kolektívne vedenie“ pre prospech drvivej väčšiny občanov !
   Ten váš blaha sa nestal ani členom smeru aby sa mohol dookola vykrúcať a neniesť zodpovednosť.
   Tak aké kolektívne vedenie? Aká ĽAVICOVOSŤ ?

   Viete niečo o ľavici a ľavicovosti ? Mne sa zdá že ani ň…

   Reply
 • 8. septembra 2019 at 22:35
  Permalink

  Pán Zvolen, napísali ste: „To by musel mať fico a blaha ale aj ďalší nejaké politické presvedčenie aby bolo možné ho „nenávidieť“. Oni žiadne politické presvedčenie nemajú.“
  Otázka: „Tak prečo ich potom nenávidíte?“
  Kto je zodpovedný za problémy, o ktorých píšete? Jednoduchá odpoveď: Tlieskači kapitalizmu, pán Zvolen. Teda i Vy, lebo viete, ja si dobre pamätám na Vašu vetu: „Áno, kapitalizmus sa mi páči.“ Táto veta jasne hovorí, čo viete o ľavici Vy. Myslím si, že ň.
  P.S. Ešte drobná otázočka, pán Zvolen: Vy máte aké presvedčenie? „Progresívne“?

  Reply
 • 9. septembra 2019 at 11:12
  Permalink

  Vážená pani
  ja nemôžem nenávidieť niečo čo nie je
  vo švédsku, fínsku, nórsku, dánsku alebo vo švajčiarsku bol „kapitalizmus“
  viac ľavicový ako v takzvanom „komunistickom“ bloku
  naštudujte si….
  naštudujte si ako sa žije na Novom Zélande
  jedna rovnaká PENZIA = dôchodok pre všetkých
  to by „vaši“ fico a blaha nikdy nedovolili LEBO to je ľavicové…

  opakujem blaha , fico a im podobní nie sú ľavica
  ľavica je kolektívne vedenie pre „dobrý život“ väčšiny obyvateľov – činy sú ľavica !
  je to rovnosť, sloboda PRE všetkých
  ale u nás na slovensku máme skorumpovaný oligarchistický štát KDE sa dá kúpiť všetko….
  ten štát vedie od roku 2006 KTO?

  na tom máte ako volička smeru veľkú zásluhu pani KOTRÁDYOVÁ VY
  ako to na SLOVENSKU je…
  to nepíšem s nenávisťou ale ako FAKTY
  rómske = cigánske osady tu máme roky…ako ste sa zaujímali o ne?
  ako ste ich spolu s tými čo ste ich volili RIEŠILI?
  kupovať si hlasy rómov na to boli dobrí…???
  ale pomáhať im ako ľuďom a riešiť problémy aby mali rovnaké práva ale aj povinnosti to nie
  radšej budete smeráci vládnuť s kotlebom ako sa vzdať korupcie, oligarchov, sponzorov a výhod ktoré máte od VAŠICH pri moci a zo štátneho = spoločného všetkých obyvateľov …
  je zaujímavé čítať niečo od niekoho KTO sa tak rád dá kúpiť…

  Reply
  • 16. septembra 2019 at 11:32
   Permalink

   nuz nikto nema zazracny prutik, aby vyriesil „romsku otazku“, predstavujete si to tak, ze sa im mame poskladat na ich blahobyt ? tu si musia vyriesit hlavne oni sami, lenze chyba lavky vacsina z asocialov len ziada, aby sa niekto o nich postaral, je vela romov ktori ziju „normalnym zivotom“ , niekto moze a vie a iny nie ? preco? velkej casti z nich viac vyhovuje brat davky ci podporu prepijat ich a vydrzat do dalsieho brania. moze byt Fico vo vlade aj 100 rokov ale on to nevyriesi , nikto to nevyriesi ak to oni sami nebudu riesit svojim chovanim, vzdelanim, pracovnou moralkou atd. 15 rokov pred prvou vladou Fica tu boli ine vlady , vtedy Vam nevadilo, nevyriesenie romskej otazky? len u Fica Vam to vadi ? lebo Fico ?

   Reply
   • 16. septembra 2019 at 16:33
    Permalink

    milý davista

    je to úsmevné ak „fico“ dal a dáva dávky rómom a najviac kupoval hlasy rómov smer
    teraz to že majú dávky a nemajú byty a vlastné bývanie kritizuje NIEKTO = fico, korý
    bol aj davistami držaný pri moci od roku 2006 a bol najdlhšie premiérom od roku 1989 !

    najväčší gól je že fico je rovnako chudobný ako chudobný róm = nemá kde bývať a žije iba z peňazí štátu a strany !!!

    vždy mi to vadilo AK NIEKTO klame ako blaha
    vždy mi vadí ak niekto ako davista sa pýta či LEBO fico ? !
    áno fico tu mal moc najdlhšie
    fico, blaha smer a ich ľudia sa PRI každej príležitosti tvária že ONI sú „v opozícii“
    ale oni mali a majú moc najdlhšie na slovensku zo všetkých !!!

    fico išiel do politiky a k moci aby riešil problémy slovenska – nasľuboval a ???

    stačí si prečítať alebo vypočuť CHMELÁRA = toho hádam NIKTO nepodozrieva že je PRAVIČIAR
    edochmelar.sk
    https://www.ta3.com/clanok/1164255/kocnerova-obhajoba-pre-koho-je-dobra-volba-socialisti-e-chmelara.html

    chmelar ktorý píše ľavicovo a založil stranu SOCIALISTI
    sa stal nepriateľom LEBO kritizoval fica a smer !
    dokonca WEB Slobodny vysielac ho VYHODIL spomedzi tých na ktorých sa dá kliknúť….

    to je teda „ľavica“… jedine smer… iba smer = jedine fico a iba fico…

    na DAVDVA jedine a iba davista objektivne = smer a fico za nič nemôžu LEBO oni iba vládnu 12 rokov !!!

    Reply
    • 16. septembra 2019 at 19:57
     Permalink

     s Vami je zbytocne komunikovat , argumentujete mimo temu a este k tomu nepodlozenymi tvrdeniami, podla mna klamstvami, Odpoviem Vam vasim stylom.
     Styria sloni zmrzlina vcera

     Reply
     • 17. septembra 2019 at 7:46
      Permalink

      Vážený pane „blaha“
      článok bol o ficovi a rómoch

      je jasné že argumety nemáte – ani sa nezmôžete napísať ktoré sú nepodložené

 • 9. septembra 2019 at 11:57
  Permalink

  Nevážený pane!
  Nemôžete nenávidieť niečo, čo nie je?
  Nechápem teda, prečo si tu pravidelne vylievate žlč na Ficovi, na Blahovi…?
  Nechápem, prečo sa namáhate kritizovať niečo, čo ako píšete, nie je? Čudné.
  Ľavicový kapitalizmus? Hmmm! To je asi taký výraz ako povedzme výraz „slobodný otrok“.
  A kto sa to dá kúpiť? O kom píšete? O tých SVOJICH?
  Čudujem sa sama sebe, že strácam s Vami čas. Musím si dohovoriť.

  Reply
  • 16. septembra 2019 at 16:38
   Permalink

   pani kotrádyová
   je to úsmevné ak „fico“ dal a dáva dávky rómom a najviac kupoval hlasy rómov smer
   teraz to že majú dávky a nemajú byty a vlastné bývanie kritizuje NIEKTO = fico, korý
   bol aj pani kotrádyovou držaný pri moci od roku 2006 a bol najdlhšie premiérom od roku 1989 !

   najväčší gól je že fico je rovnako chudobný ako chudobný róm = nemá kde bývať a žije iba z peňazí štátu a strany !!!

   vždy mi to vadilo AK NIEKTO klame ako blaha
   vždy mi vadí ak sa pýta ktokoľvek či LEBO fico ? ! áno on TU vládne 12 rokov ak ste si nevšimli !!!

   fico, blaha smer a ich ľudia sa PRI každej príležitosti tvária že ONI sú „v opozícii“
   ale oni mali a majú moc najdlhšie na slovensku zo všetkých !!!

   fico išiel do politiky a k moci aby riešil problémy slovenska – nasľuboval a ???

   stačí si prečítať alebo vypočuť CHMELÁRA = toho hádam NIKTO nepodozrieva že je PRAVIČIAR
   edochmelar.sk
   https://www.ta3.com/clanok/1164255/kocnerova-obhajoba-pre-koho-je-dobra-volba-socialisti-e-chmelara.html

   chmelar ktorý píše ľavicovo a založil stranu SOCIALISTI
   sa stal nepriateľom LEBO kritizoval fica a smer !
   dokonca WEB Slobodny vysielac ho VYHODIL spomedzi tých na ktorých sa dá kliknúť….

   to je teda „ľavica“… jedine smer… iba smer = jedine fico a iba fico…

   na DAVDVA jedine a iba objektívna pani kotrádyová = smer a fico za nič nemôžu LEBO oni iba vládnu 12 rokov !!!

   Reply
   • 16. septembra 2019 at 19:58
    Permalink

    Pán Zvolen, to je veľmi zaujímavé, že vychvaľujete stranu SOCIALISTI, keď sa Vám páči KAPITALIZMUS. Som z toho MAGOR.
    Vaša zaklínacia formulka „smer a fico“ na mňa nepôsobí. Keby ste použili formulku „Budaj, Kňažko, Dzurinda, Kaník, Mikloš, Sulík, Kollar, Kiska, Čaputová, Truban a i.“to by zabralo. Mimochodom, tí, pokiaľ viem, tiež majú „strechu nad hlavou“ nielen Fico. Však? A buďte si istý, že týchto problémy chudobných Rómov zaujímajú akurát tak pred voľbami. So mnou sa netrápte, ja viem, koho mám voliť, určite to nebudú Progresívci a podobná pravica, ktorá hádže ľavicové ksichty.
    P.S. Podľa môjho názoru píše Blaha pravdu pravdúcu a píše zaujímavo, má štýl. Nebudem predsa písať, že klame a trepe len preto, že si to Vy „demokraticky“ vynucujete.

    Reply
 • 13. septembra 2019 at 7:51
  Permalink

  Pre pana Zvolena: naco sem leziete, ze by platene trollovanie? Chodte na slnieckarske platky, tam Vam to budu zrat a tlieskat, vsak viete na ktore…. Zasa zafungovala formulka „Lebo Fico“ :). Ten moze aj za to, ze je dnes piatok 13-teho, vsak?

  Pan Blaha tlieskam, opat ste to vystihli presne. Velmi rad citam Vase komentare.

  Reply
  • 15. septembra 2019 at 15:27
   Permalink

   Blaha je jeden boľševicko-neokomunistický odpad, ktorý pre Slovensko neurobil absolútne nič, len primitívne uráža ľudí s inými názormi,ako sú jeho. Je to blbec, ktorého vzdelanie ďaleko predbehlo jeho úbohý intelekt.

   Reply
  • 15. septembra 2019 at 19:26
   Permalink

   Vážený objektivny pán Mil

   chodím sem preto aby som videl KTO je ľavica
   blaha tou ľavicou nie je – je to podržtaška fica

   fico a smer tu vládnu od roku 2006 a mali dosť času urobiť niečo s rómami
   blaha píše o ficovi a tak pripomienka …lebo fico je taká smerácka – článok blahu je o ficovi

   blaha o sebe tvrdí že je ľavičiar?
   ale ľavica je o KOLEKTÍVNOM vední…
   blaha ani len nevstúpil do smeru aby mohol byť nezávislý a BEZ KOLEKTÍVNEHO vedenia !

   ak sa vám páči spolupráca blahu a smeru s kotlebovcami je to vaše právo

   keby ste si prečítali alebo vypočuli aspoň CHMELÁRA
   napr. na TA3
   zistili by ste čo je ľavica…

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *