Ľuboš Blaha: Nenechajme si ukradnúť ekologickú tému liberálmi, Thunbergová je marketingový produkt, svojim hysterickým prejavom iba škodí

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Prosím vás, ak chcete pomôcť prírode, zbaľte Gréte kufríček so všetkými jej plastovými príborčekmi a kelímkami a najbližším člnkom ju odpádlujte späť do Švédska, lebo to, čo to dievča predvádza, je čistá katastrofa. Smeje sa z nej celý svet.

GRÉTA JE ČISTÝ FAIL – POŠLITE TO DECKO DOMOV!

Myslím, že všetci odporcovia existencie klimatickej zmeny túto mladú devu dostali do daru, pretože nikto tak neškodí ochrane prírody ako ona – však to je taká hanba, že až.

Čo to tam ziapala? Že jej niekto ukradol detstvo? Haló. Jediný, kto jej ukradol detstvo, sú liberálne mimovládky, čo si ju vymysleli ako marketingový produkt a robia z nej celebritku, hoci dievča okrem agresívneho výrazu a infantlilných hysterických scénok nemá čo ponúknuť.

OCHRANA PRÍRODY JE PRÍLIŠ DÔLEŽITÁ, ABY JU STRÁPŇOVALI RÔZNE GRÉTY A ČAPUTOVÉ

Poznám stovky ľudí, čo by položili život pre ochranu prírody, ale keď sa povie Gréta, dostanú okamžite alergické vyrážky a najradšej by v prvom lese odhodili plastovú fľašu do potoka – taký má efekt to dievča.

Ona zeleným témam len škodí. Opakujem – pošlite to domov, zavrite do školy a dajte jej do ruky biokoláčik a knihy. Nech sa to učí. A nech to nestrápňuje tému ochrany životného prostredia.

Je to príliš dôležitá téma, aby ju komunikovali také lacné marketingové nepodarky ako Gréta, alebo, preboha – Čaputová. Naša slovenská „Gréta“ – liberálny gýč bez obsahu a vízie.

LIBERALIZMUS A ZÁCHRANA PRÍRODY NEJDE DOKOPY

Čo za gýčové drísty to tam dáva v New Yorku? Ona nechápe, že ochrana prírody nemôže ísť v chudobnejších štátoch na úkor sociálnej otázky a rozvoja?

Nechápe, že planétu tu za posledné storočia zrumpľovali tie jej slávne liberálne západné mocnosti, takže dnes nemajú čo poučovať rozvojový svet?

Nechápe, že zelené otázky sa nedajú oddeliť od kapitalizmu? Že pokiaľ tu budú korporácie pustošiť planétu, lebo z toho majú brutálne zisky, tak jej trápne marketingové rečičky nič nevyriešia?

A že jej liberalizmus je v skutočnosti príčinou devastácie prírody, nie riešením?

VRÁŤTE SA DO ŠKOLY, GRÉTKY A ZUZANKY, UŽ STE TOHO POKAZILI DOSŤ!

Ak nepošleme do zadku kapitalizmus, drahé slniečka, tak s ochranou prírody nevyriešite nič.

Milá Gréta, milá Zuzana, bežte späť do školy, lebo tému ochrany prírody len strápňujete.

PROBLÉM JE LIBERALIZMUS, DETI!

Mňa to neskutočne vytáča, pretože ochrana prírody je veľká téma, ktorú musíme brať vážne.

Musíme bojovať proti korporáciám a mocnostiam, čo kvôli ziskom ničia planétu. Musíme bojovať proti tomuto ekonomickému systému, ktorý nás všetkých likviduje. Musíme bojovať proti liberalizmu, ktorý je dvornou ideológiou kapitalizmu.

Nesmieme dovoliť liberálnym slniečkam, aby si ukradli túto tému a strápňovali ju rôznymi Grétami a Zuzanami, v porovnaní s ktorými ešte aj Donald Trump pôsobí ako dôvtipný a inteligentný dobrák. Celé zle.

Go home, Gréta. Go home.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


10 thoughts on “Ľuboš Blaha: Nenechajme si ukradnúť ekologickú tému liberálmi, Thunbergová je marketingový produkt, svojim hysterickým prejavom iba škodí

 • 26. septembra 2019 at 15:05
  Permalink

  Pán Blaha prečo sa o vašom ministrovi Žigovi píše, že rozkráda slovenské lesy? Prečo za vlády smeru sa ničia slovenské lesy. Keď to poviem lesníkom, ktorí práve prezentujú školákom ako sa o lesy starajú, tak sa na mňa hnevajú. Prečo na každom kroku človek vidí tony odpadu a smetia? Pri potokoch v lesoch neďaleko dedín?
  Viete aký je rozdiel medzi cigánom a Východniarom? Cigán odhodí odpad pod seba v autobuse, na chodníku, von oknom z bytu, či domu. Slovák – východniar nie. Všetko natlačí do vreca vyhodí na chrbát a odnesie 200-300 metrov od bydliska. Ku potoku, do poľa, či lesa. Keď to hovorím spoluobčanom tak mlčky súhlasia. Vyhoďte zo svojho stredu tlačitkárov a konečne dosaďte na príslušné miesta ľudí, ktorí niečo vedia a robia a nie riťolezcov, slniečkárov, unudených a prispôsobivých. Začnite už riešiť prízemné veci a nie celosvetové. Tie prízemné nám „prízemným“ viac pomôžu ako vykecávanie o ničom.

  Reply
  • 26. septembra 2019 at 16:11
   Permalink

   Veru tak,
   plamenné reči sa vedú ďalej a drancovanie lesov a divoké skládky pokračuje bez zmeny. Hlavne aby sme si „nenechali ukradnúť ekologickú tému“. Tými liberálmi. Veď čo by sme si bez nej počali.
   Apropo, ktože nám to tu už 12 rokov vládne?

   Reply
 • 26. septembra 2019 at 17:35
  Permalink

  1.Švédka GRETA JE AUTISTKA! to potvrdil p.Martin Schmarz: info.cz na TV ČT24 22:30 h: 25.9.2019.Pri všetkej úcte k postihnutým, to treba liečiť a nie dávať do svetovej politiky…
  2. O Zuzaninom boji s pezinskou skládkou sa píšu romány: zájdite si do Pezinka a presvedče sa na vlastné oči, čo vybojovala…posunula skládku bližšie ku obytnej zóne, vietor fúka odtiaľ do okien panelákov…
  3. Jedna erupcia sopky vytvorí viac znečistenia a CO2 ako jedno Slovensko za 365 dní… – a čo – zakážeme sopky?
  4. Predovšetkým globálne korporácie už 70 – 80 rokov zarábajú na TOTÁLNOM znižovaní nákladov vo výrobe presúvaním toxických výrob mimo svoje domovské krajiny. A v ich krajinách je najviac búriacich sa proti znečisťovaniu – nie v tých koloniách, kde to teraz účinkuje – ak by sa TAM ľudia búrili, zasiahlo by NATO… (a my sme niekde na okraji tohto koloniálneho úsilia – preto sme preposratí i v OSN…a robíme nadprácu (naši politici)
  A odpoveď Imrovi: Estonsko malo v roku 2006 už dobre zorganizovaný výkup PETfliaš a plechoviek. Prešlo 13 rokov a naša vláda iba vzdychá, že svetové globálne predajné siete s tým majú problém. V Estónsku s tým pravicová vláda nemala. Dala zákon a tomu sa museli všetky siete prispôsobiť. Dokonca aj výrobcovia – vrátilo sa tam mlieko v sklenených flašiach…

  Reply
 • 26. septembra 2019 at 18:06
  Permalink

  Opakujem príspevok, ktorý som napísal do článku pána Melichera. Aktuálne sa hodí aj do tejto diskusie.
  Ochrana životného prostredia sa robila aj v minulosti, viac sa pre prírodu robilo a menej hovorilo. Nešťastím pre ochranu životného prostredia je, že tejto témy sa zmocnili politici. V poukazovaní na škodlivé faktory sa zabúda na jeden moment a to svetelnú reklamu. Keby táto bola obmedzená na polovicu, tak vo svete by sa ročne ušetrili miliardy kWh a teraz si to premietnite do výroby elektrickej energie a spotreby palív. Jednoduché riešenie s malým dopadom na zníženie pracovných miest. Všetko ostatné je vzájomne prepojené. Bezhlavé opatrenia majú dopady do sociálnej oblasti.

  Reply
 • 27. septembra 2019 at 8:07
  Permalink

  Greta by mohla zacat u seba, zobrat 100 stromcekov a ist ich vysadit.
  Je zneuzivana a opat z toho budu ryzovat len bohati a mocni ludia tohto sveta, budeme im platit za vymyslene nezmysly, ako napr. „dan zo vzduchu“ a ine hluposti. Tesim sa, co pride prve…
  Kto jej plati tieto cesty? Odtial bysme mali zacat. Mozno bysme sa velmi divili alebo mozno ani nie. Je to k placu.

  Reply
 • 27. septembra 2019 at 8:32
  Permalink

  Súhlasím s pánom Blahom. Mala by sa liečiť a hlavne sedieť v škole. Kde je sociálna kuratela? Prečo jej rodičia sa už nezodpovedajú pred súdom za to , že jej umožňujú záhaľčivý život? Nemali ju už sociálni pracovníci umiestniť do náhradnej rodiny? Toto má byť príklad pre naše deti???
  Laco!
  Tie nelegálne skládky vedľa dedín na západe (čo sa permanentne pertraktujú v TV), chodia robiť Slováci- východniari? Alebo sme takí, všetci občania Slovenska?
  Pán Blaha,
  mňa skôr znepokojuje sociálny prístup o ktorom bolo hovorené. Tak napr. pri schvaľovaní ústavného zákona o dôchodkovom strope koalícia odmietla sociálnejší návrh opozície ( 40 odpracovaných rokov, 62 vek), teraz schválila návrh na „odstránenie diskriminácie“ troch ročníkov žien a odmietla sociálnejší návrh opozície ( Kolárovci za každé dieťa 6 m). A tak tri ročníky žien ostali ďalej diskriminované. Na odstránenie diskriminácie žien peniaze nie sú, ale na podporu luxusu bohatých dotáciou na luxusné elektromobily pán Žiga, prisľúbil dotáciu vo výške päť a desať tisíc, na to peniaze sú? A to priamo súvisí aj s ekológiou pretože, ak chceme zmierniť ekologické dôsledky je potrebné znížiť spotrebu a hlavne luxus. Bohatým treba pridať aj z dani chudobných? Nehovoriac o tom, že ešte ani nevieme, aké ekologické dôsledky bude mať výroba a likvidácia týchto aut. Zvláštny sociálny aj ekologický prístup.
  A opäť som sa dostal k tomu, že voda sa káže a víno pije. Nestačí len teoretizovať. Viete vy nám to napíšte, akoby ste čítali z našej duše, ale Vaši spolustraníci robia pravý opak. Veď len pozrite Lajčaka (naposledy v OSN rozdával našu suverenitu, ako pri Mníchovskej zrade, o nás bez nás) a neurobili ste ani pokus o jeho stiahnutie z obehu. Ako praktik chcem vidieť výsledky.

  Reply
 • 27. septembra 2019 at 10:28
  Permalink

  Ja mám veľmi vážnu obavu, že Grétku využila pravica na doslovnú likvidáciu enviromentálnych tém v očiach bežnej verejnosti, pretože spôsob, akým predstavila túto tému ( pravdepodobne chorá ) Grétka, ja skrátka na pozitívne prijatie tejto témy ( zdravou ) nezúčastnenou verejnosťou neprijateľný.

  V tom prípade sa pravici podarilo vyraziť ľavici z objatia jednu z jej nosných tém. Ak je to naozaj tak, tak je to geniálne a obludné zároveň – to by som bol schopný už aj uveriť tomu, že WTC si „vybavili“ kovbojstanci sami. Obludné !

  Čakal by som súdnosť aspoň od Grétkiných rodičov, no obaja sú umelci, a je dosť možné, že takto stavané osobnosti majú sklon k predvádzaniu sa ( exhibicionizmu ) a majú teda aj posunutý prah súdnosti, oproti bežným „neumeleckým“ ľuďom.

  https://bit.ly/2lsosPt

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *