Ľuboš Blaha píše fejsbúky: zvýšenie príplatkov za prácu, kritika pravicových médií a list Medzinárodnému olympijskému výboru

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vyberáme z príspevkov Ľuboša Blahu na sociálnych sieťach. S Ľubošom Blahom sa bude možné osobne stretnúť na konferencii DAV DVA, 28.2. v Prešove.


Na večer som si trochu preletel internet, že čo píšu naše drahé pravicové médiá o politike. Jedna šleha za druhou 

Denník SME nás informuje, že Kiska zo svojho platu podporí desať rodín. Ich ťažký osud SME podrobne opisuje, aby zdôraznili, aký je Kiska svätec, obetavec, dobrodinec, anjel, olympijský patrón, macko Pú, dobro samo, ach, Andrej, prosíííím, kandiduj, lebo budú v redakcii SME tiecť potoky sĺz! Myslím, že viac ako Andy z Popradu svoj národ nemiluje ani Kim Čong Un. Ale ani toho severokórejské médiá nevynášajú do takých nebies, ako nášho nekonečne dobrotivého vodcu. O daňových podvodoch ani zmienky. Ani o jeho letoch do Popradu. Mimochodom, keby Kiska takto neoberal štát o peniaze, mohlo sa takto pomôcť tisíckam rodín. Ale to SME nezaujíma, treba nekriticky písať o tom, ako multimilionár Kiska rozdával päťstovky, waw, nech žije kritická slovenská tlač, ktorá politikov trhá na kusy 

Pochlapili sa aj Aktuality.Sk. V rubrike Politická aréna dali priestor poslancovi Galkovi, o ktorom sa najnovšie zistilo, že nielenže odpočúval novinárov, kamionistov či sekretárky, ale on to dokonca robil preto, aby zisťoval infošky pre svoju stranu SaS. Nič bizarnejšie v dejinách politiky, ak nerátame Orwellov román 1984, asi neexistuje. A takémuto eštébakovi dávajú Aktuality.Sk neobmedzený priestor. Veď odpočúvanie je vlastne cool. A veď čo by sa vlastne novinári urážali, však nech ich Galko odpočúva – on môže, chrústik náš. Mimochodom, schválne som si kukol, kto dostáva priestor v rubrike Politická aréna. Od začiatku roka sú tam tri články od politikov SaS, jeden od politika strany NOVA, jeden z OKS, jeden z Beblavého strany. Z vládnych strán nikto. Gratulujem – fakt politická aréna. Len v tej aréne akosi súperi chýbajú. Len pravica, len opozícia. Je milé, že médiá sa už ani nesnažia predstierať, že chcú dávať priestor aj druhej strane. Tiež také severokórejské.

Postrehol som aj nevídanú aktivitu pravicových internetových magorov, ktorí sa bavia na tom, že Eduard Chmelár zvažuje kandidatúru na prezidenta. Ono je to už skoro národný šport: ľudia bez vysokej školy si svoje komplexy menejcennosti vylievajú na vysokoškolských učiteľoch. A tajne dúfajú, že si ich vysokoškolskí učitelia všimnú. A tí bastardi si ich všímajú len jeden mesiac za semester – keď ich vyhadzujú zo skúšky, lebo sa zase nič nenaučili. Treba to brať s humorom: komplexy sú sviňa. Ale úplne najlepšie je, že niektorí zúfalci dokonca píšu o tom, že si treba dávať pozor, aby si „lúza“ nezvolila svojho prezidenta. Veď, preboha, „lúza“ určite nebude voliť božského Kisku, ach! Ja síce chápem, že mnohí ľudia nikdy nezískajú dosť sebavedomia na to, aby začali rešpektovať iných, ale vyhlasovať za „lúzu“ polovicu národa, čo má iný názor, to môže zdvíhať sebavedomie fakt iba najväčším lúzrom.

Slovenské médiá nesklamali. Kiska je svätec, Galko je hrdina a pozor na Chmelára a „lúzu“. Plus každodenné hejty na Fica, Putina a Zemana, bez toho by ani kávička nechutila. A takto si žijú v tej svojej bratislavskej bublinke, zopár stoviek zakomplexovaných a nevzdelaných trdielok, ktoré na Slovensku nikoho nezaujímajú. Nechajme ich na pokoj, priatelia, nerobme im zle, veď oni sa vlastne liečia  Pekný večer!


Podľa Aktuality.Sk už komunisti nemajú Kube čo ponúknuť… Hej, hej, zatiaľ jej ponúkli iba jeden z najlepších systémov bezplatného vzdelávania na svete, do ktorého ide 9% HDP, čo je viac než v najbohatších štátoch. Ponúkli Kube jeden z najúspešnejších systémov zdravotníctva, ktorý je slávny všade, pretože kubánski lekári liečia chudobných ľudí po celom svete. Ponúkli ľuďom poriadok, bezpečnosť a základné sociálne práva. Toto všetko napriek polstoročiu pod americkou blokádou a v neustálom vojenskom ohrození zo strany USA. Zato v neďalekom Hondurase či na Haiti, v krajinách, ktoré majú pod kontrolou Spojené štáty, veľkí demokrati ponúkli mafiu, gangstrov, drogy, chudobu, rozvrat a vojny. A takto isto by vyzerala Kuba, nebyť komunistov. Ako bordel USA. Ako feťácky brloh. Rozumiem tomu, že Aktuality.Sk slúžia Američanom a teda musia písať agresívne nezmysly o Kube. Len by ma zaujímalo, či sami tej americkej propagande, čo šíria, vôbec veria. Pretože to by bolo na návštevu psychiatra… Jedno je isté: kubánski komunisti a kubánski vlastenci majú úplne na saláme, čo si o nich myslia nejakí americkí mopslíci Sme s Tebou, Kuba! Hasta siempre!


Edo Chmelár spomína na to, ako sme pred 15 rokmi protestovali proti americkej invázii do Iraku. Bola to jedna z najväčších protivojnových demonštrácií na Slovensku a my sme sa ukrutne hanbili za Dzurindovu vládu, ktorá robila mopslíka vojnovému zločincovi Bushovi Juniorovi. Za asistencie denníka SME a ďalších pravicových médií a skorumpovaných novinárov, ktorí dodnes nie sú ničím iným, než vojnovými štváčmi. Vtedy proti Iraku, dnes proti Rusku. Som rád, že som tam mohol byť a som rád, že dodnes som neuhol ani o milimeter, pokiaľ ide o americké imperiálne vojny. Veľmi si vážim tieto Edove slová: „Ten chalan s vrkočom, ktorý stál pod pódiom počas môjho prejavu – vtedy som nenosil fúzy a bradu – nie je nikto iný ako súčasný poslanec NR SR Ľuboš Blaha. Vtedy som ho ešte osobne nepoznal. Ale už vtedy bolo jasné, kto stojí na strane mieru a spravodlivosti.“ Hasta siempre!

 Pred chvíľou sme v parlamente schválili zvýšenie príplatkov za prácu v noci, cez víkendy a počas štátnych sviatkov. Po tom, čo sme aj vďaka mojej iniciatíve nedávno presadili, aby cez sviatky nemuseli predavačky chodiť do práce a mohli sa venovať rodinám, ide o ďalší krok smerom k pomoci tým najzraniteľnejším zamestnancom. Počas tejto schôdze sme pomohli aj sociálnej ekonomike, družstvám a sociálnym podnikom – aj v prospech tejto iniciatívy som sa dlhodobo angažoval. A teraz – zvyšovanie platov!

Všetko, čo môže pomôcť pracujúcim ľuďom, som vždy podporoval a budem podporovať. Na takéto zákony som hrdý a som rád, že Slovensko sa posúva bližšie k sociálnej demokracii. Áno, musíme robiť ďaleko viac, aby sa pracujúcim ľuďom na Slovensku žilo lepšie a aby robotníci neboli vykorisťovaní. Ale každý krok správnym smerom treba podporiť a oceniť. Robert Fico má vo svojich sociálnych opatreniach moju plnú podporu, pretože skutočná ľavica je o obhajobe záujmov pracujúcich a o podpore sociálnemu štátu. Pekný deň, priatelia!


Otvorený list slovenských poslancov Medzinárodnému olympijskému výboru

 


Uštvali Mílu Ransdorfa. Uštvali Ivetu Bartošovú. A teraz uštvali novinára Slezáka

Dnes sme na európskom výbore z mojej iniciatívy zmenili mandát ministerstvu zahraničných vecí, aby v Bruseli pritvrdilo vo vzťahu k revízii tzv. Európskej občianskej iniciatívy. Je totiž neuveriteľné, čo si už bruselskí úradníci dovoľujú. Keď sa do Lisabonskej zmluvy dostala klauzula o Európskej občianskej iniciatíve, ktorá dala právo ľuďom zozbierať milión podpisov k nejakej požiadavke a žiadať Európsku komisiu o legislatívnu činnosť, všetci sme sa tešili, že je to krok k participatívnej demokracii. Aby mohli ľudia navrhovať témy, ktoré má EÚ riešiť.

Niekoľko rokov praxe ale otvorilo oči aj tým najväčším eurooptimistom. Nazbierať milión podpisov stojí obrovské úsilie, no napriek tomu sa to štyrikrát podarilo. A hádajte, čo sa stalo. Všetky štyri iniciatívy komisia sfúkla zo stola. Pri občianskej iniciatíve STOP TTIP! sa nazbieralo dokonca 3 milióny podpisov, no komisia sa tvárila, že vyjednávanie o TTIP nie je jej právomoc (čo je klamstvo ako hrom!), až kým ju nedonútil Všeobecný súd EÚ, ale to už bolo neskoro. Arogancia komisie nemá hraníc.

Po týchto negatívnych skúsenostiach s Európskou občianskou iniciatívou jednoducho ľudia v Európe prestali zbierať podpisy a kašľú na to. A dnes sa komisia zobudí a pýta sa, že čo by mohla zlepšiť, aby to ľudia neignorovali. Hlava 22! To je ako z komédie! Vytvorili figový list demokracie, aby zapchali kritikom ústa a dnes sa eurotechnokrati všetkým vysmievajú.

Na eurovýbore sme prijali veľmi kritické uznesenie s viacerými návrhmi, ako posilniť Európsku občiansku iniciatívu (ďakujem našim expertom z Odboru pre európske záležitosti v NR SR za ich nápady). Kým ale bude komisia ignorovať ľudí, nič sa nezmení. Európska občianska iniciatíva je epic fail. Je to len ďalší dôkaz, že EÚ nie je demokracia, a teda vláda ľudu, ale obyčajná elitárska technokracia, a teda vláda úradníkov. Z pozície eurovýboru to nevieme zmeniť, ale aspoň to bruselským úradníkom nebudeme uľahčovať 


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


5 thoughts on “Ľuboš Blaha píše fejsbúky: zvýšenie príplatkov za prácu, kritika pravicových médií a list Medzinárodnému olympijskému výboru

 • 17. februára 2018 at 15:36
  Permalink

  Na Chmelárovi mi prekáža jedine jeho nesúhlasný ( presnejšie viac než kritický ) postoj voči socialistickému Československu, prednesený občas v príliš „demokratickej“ tónine a sklony k oslave ( tentoraz naopak často nekritickej ) Sociálnej demokracie ( politický prúd ) niektorých jej predstaviteľov ( napr. Dubček ).
  Inak si nespomínam, že by ma nejakými svojími názormi ( a teda že ich má ) niekedy pamätne podráždil.

  Ak by ľavica nebola znovu schopná stoporiť svojho prezidentského uchádzača, potom by bol Chmelár, tak ako ho zatiaľ poznám, pre mňa prijateľným prezidentom – ak si medzičasom nepostaví svoj program na témach mestskej ľavice…

  No a pokiaľ sa naša, tzv. „inteligentná satira“ zmôže len na to, že Edkovou najväčšou slabinou je jeho nová veľmi blízka priateľka nadváha, potom sme na dobrej ceste …

  Reply
 • 17. februára 2018 at 17:26
  Permalink

  Tak ako sme sa vtedy pred 15 rokmi hanbili za Dzurindovu vládu (Irak), sa teraz hanbíme za Ficovu. Snáď netreba uvádzať prečo …

  Reply
  • 17. februára 2018 at 18:06
   Permalink

   Pre toto !!!

   Dobrý deň,
   pochádzam z východu, konkrétne z Košíc. Momentálne som nezamestnaný, no aktívne si hľadám prácu. Dosť ma začína zarážať jedna vec.

   Posledné dni som absolvoval niekoľko pracovných pohovorov, na ktorých to vyzerá absolútne rovnako. V každej jednej firme to začína a končí presne rovnako. Príde pán v obleku a začne prednášku, akú to máme česť zúčastniť sa na pohovore v ich super medzinárodnej firme, jednotkou na trhu s miliónovými ziskami a bla bla bla.

   Nuž a potom príde smutná realita platových podmienok. Bol som za posledné dva týždne na siedmich pohovoroch a maximálnu hrubú mzdu som dostal ponúknutú 680 eur. Takže bežný človek z východu môže zabudnúť na ten „slovenský priemer“ 940eur.

   A ešte jedna pikoška. Z úradu práce ma poslali v utorok na pracovný pohovor pre spoločnosť DHL. Nakoľko majú hneď 3 prevádzky Košiciach, tak ma to celkom potešilo. Nuž, na pohovor nás poslali zhruba 200 ľudí, čo bolo super. Natrepali nás do jednej miestnosti a pán z DHL opäť začal klasicky: akí sú len nesmierne úspešní a aké nesmierne zisky ich super firma má. No a prvá bomba prišla s miestom výkonu práce:

   SENEC pri BRATISLAVE.

   Druhá bomba prišla so mzdou 650-680 eur v HRUBOM podľa zaradenia. Čiže ja z Košíc s tehotnou partnerkou, by som mal ísť podľa úradu práce pracovať celý nadšený do Bratislavy za NEJAKÝCH 520 EURO ČISTÉHO. Z toho platiť byt v Košiciach, ubytovanie, stravu, dopravu v Bratislave, účty, telefóny, a uživiť ešte aj rodinku a samozrejme aj niečo ušetriť. Čo keď pre bábo budeme možno potrebovať až dva balíky plienok za mesiac. Super ponuka, ktorá sa proste nedá odmietnuť.

   No najlepšie na tom je, že keď po mne chceli dôvod, prečo odmietam ich skvelú ponuku a povedal som im, že proste za takýto plat a z rodinných dôvodov odmietam cestovať do Bratislavy, tak nesmierne otrávená a znudená pani z úradu práce mi oznámila, že náš skvelý sociálny úrad práce ma na základe toho vylučuje z evidencie úradu práce. Proste radosť tuná žiť.
   A pán Richter a pán Fico sa opäť môžu tešiť a mávať tabuľkami, ako nám nesmierne skvelo a ľahko klesá nezamestnanosť.

   Ďakujem, aj sa mi trochu uľavilo. Prajem pekné dni a držím palce, v čom ste začali.

   Takže – kto je tá ľavica ?!!
   Na toto len komunistické kladivo !!!

   Reply
   • 17. februára 2018 at 18:12
    Permalink

    Ozaj, súdr…pán Blaha !

    Čo vy na to ?

    Reply
 • 18. februára 2018 at 0:44
  Permalink

  Veď sa na neho príďte podívať do Prešova 28.2. a možno sa ho budete môcť aj niečo spýtať a aj mu objasniť ako v skutočnosti žijú Slováci, ktorých pričinením aj on sedí v poslaneckej lavici.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *