Slovenský politik a vedec Karol Ondriáš reaguje: Ľuboš Blaha – Pokračovateľ odkazu SNP

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Je to vždy dobrý pocit a hrdosť, že na Slovensku máme Pokračovateľov odkazu Slovenského národného povstania (SNP), kde naši otcovia a dedovia ukázali v auguste 1944 povstať proti presile okupačnej nacisticko-fasistickej organizácii.

V duchu odkazu SNP, reaguje aj Ľuboš Blaha na petíciu „aktivistov“, ktorá vyzýva na prijatie Bezpečnostnej stratégie Slovenskej republiky.

V skratke: „Aktivistom“ ide v oblasti bezpečnostnej stratégii o príslušnosť Slovenska k civilizácii, ktorú predstavuje NATO a jej vlajková loď USA. Zdôrazňuje, že ak chceme byť civilizovaní, musíme považovať Rusko za našu hrozbu a robiť všetko na jeho zničenie.

Pretože „aktivisti“ zabudli aspoň naznačiť fungovanie civilizácie, ktorej máme byť súčasťou, ja v ďalšom napravím ich chybu a uvediem aspoň pár príkladov:

V súťaži posledných prezidentov USA, kto zhodí viac bômb na územie cudzieho suverénneho štátu a zabije čo najviac ľudí, vedie v súčasnosti prezident D. Trump.

Podľa údajov Pentagonu, za vlády prezidenta USA, George W. Bush’s, počas ôsmych rokov USA zhadzovali priemerne 24 bômb denne, t.j. 8750 bômb ročne. Lepší bol prezident USA Barack Obama, počas jeho vlády vojská USA zhadzovali 34 bômb denne, t.j. 12500 ročne. Zatiaľ v súťaži demokratov vyhráva súčasný prezident Donald Trump, kde v prvom roku jeho vládnutia bombardovali suverénne krajiny 121 bombami denne, čo je 44 096 za rok. Dosiahol priemernú ročnú rýchlosť bombardovania: 1 bomba každých 12 minút.

V bombardovaní Afganistanu USA dosiahli tiež dobré výsledky. USA zhodili od 1.1.2018 do októbra 2018 pri bombardovaní Afganistanu 5982 bômb. Počet nevinných obetí bombardovania len od roku 2001 sa odhaduje na viac ako pol milióna.

Podľa „Stockholm International Peace Research Institute“ v roku 2017 v obchode so smrťou sa USA podieľali na predaji zbraní 57% vo svete, druhé bolo Rusko s 9,85%. Vo fiškálnom roku 2018 USA predali zbrane do zahraničia za 55,6 miliárd dolárov, čo je zvýšenie o 33% v porovnaní s 2017.
(1) (2) (3) (4) (5) (6)

Keďže naši „aktivisti“ preferujú takúto civilizáciu, znamená to, že po každej zhodenej bombe zajasali a pripili si šampanským? Len neviem, prečo máme jasať aj my?

USA poskytujú vojenskú pomoc Izraelu okolo 3 miliardy US dolárov ročne, aj na bombardovanie územie suverénneho štátu Sýrie. Podľa správy OSN, Izraelskí vojaci len v roku 2018 úmyselné zavraždil (zastrelili) 295 Palestínčanov a 29000 ich zranili. (7)

Keďže naši „aktivisti“ preferujú takúto civilizáciu, znamená to, že po každom zastrelení Palestínčana alebo zabití Sýrčana jasajú od radosti? A to máme jasať aj my?

USA a ich satelity zorganizovali prevraty v desiatkach krajín, vyrobili mnoho teroristických organizácií, ako napríklad Al-Qaeda alebo ISIS. (8, 9)

Keďže naši „aktivisti“ preferujú takúto civilizáciu, znamená to, že po každom majdane jasali od radosti? A to máme jasať aj my?

Je veľa faktov, že po roku 1991 sa obranná aliancia NATO zmenila na útočnú a agresívnu. Jej agresivita sa prejavuje v mnohých štátoch, ktoré nemajú nič spoločné s NATOm. (10)

Keďže naši „aktivisti“ preferujú takúto civilizáciu, znamená to, že po každom novom bombardovaní suverénneho štátu NATOm jasali od radosti? A to máme jasať aj my?

Podľa USA Centers for Disease Control and Prevention (CDC) viac ako 700000 Američanov zomrelo na predávkovanie liekmi-drogami v rokoch 1999-2017. V roku 2018 to bolo 70238, čo je viac ako počet amerických vojakov, ktorí zahynuli vo vojne vo Vietname. (11)

Slovensko po majdane v roku 1989 tiež nabehlo na narkomániu a máme stovky (tisícky?) mŕtvych z predávkovania drogami, z čoho zrejme „aktivisti“ musia mať veľkú radosť, lebo tým sme nastúpili cestu ich vysnenej civilizácie.

V roku 2017 osem najbohatších ľudí malo rovnaký majetok, ako 3,6 miliardy chudobných. V roku 2017 si 2158 miliardárov na svete zvýšilo majetok o 1400 miliárd dolárov. (12, 13)

Keďže naši „aktivisti“ preferujú takúto civilizáciu, znamená to, že po každom novom miliardárovi zajasali od radosti dúfajúc, že im nejaké odrobinky nadelí? A nadelí aj nám?

Po majdane 1989 a skúsenostiach s „aktivistami“ vysnenou civilizáciou, úzkostnými poruchami na Slovensku trpí 20 percent populácie, depresiami 16 percent. Po slovenskom majdane v roku 1989 návštevnosť psychiatrických ambulancií dospelých stále stúpa a v roku 2016 bola 1 702 055. Počet hospitalizovaných bol 43 516. Už sme predbehli mnohé „civilizované“ krajiny. Dúfam, že v štatistikách sú započítaní aj „aktivisti“. (14)

Keďže naši „aktivisti“ preferujú takúto civilizáciu, znamená to, že každého nového depresanta vítajú s jasotom radosti? A to máme jasať aj my?

Je úplne jasné, že „aktivistami“ vysnená strategická civilizácia už stráca na morálnej, ekonomickej a vojenskej sile v konkurencii komunistickej Číny a Ruska. Ostáva jej 10-20 rokov, počas ktorých sa bude snažiť nahnať do vojny „demokratické stádo“ na zničenie Ruska a Číny. V každom prípade vysnená strategická civilizácia pomaly pôjde do zabudnutia, ako jej predchodkyne, a nepomôže jej ani 100 petícií „aktivistov“.

P.S. Zo všetkého vyvstáva akademická otázka: Je dostatok overiteľných dôkazov, že civilizácia, ktorej máme byť podľa „aktivistov“ súčasťou, je humánne demokratická alebo v rámci možností profesionálne zločinná? Samozrejme pre „aktivistov“ je odpoveď jasná. Ale, ako odpovedajú ostatní?

Vážime si Pokračovatelov odkazu Slovenského národného povstania!

190112

RNDr. Karol Ondriaš, DrSc., člen DAV DVA, člen KSS, vedec, politik, bývalý poslanec NRSR 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
7 thoughts on “Slovenský politik a vedec Karol Ondriáš reaguje: Ľuboš Blaha – Pokračovateľ odkazu SNP

 • 13. januára 2019 at 10:20
  Permalink

  K článku: V-Y-N-I-K-A-J-Ú-C-E!
  Tie čísla majú silnú výpovednú hodnotu!!!
  A to porovnanie s pokračovateľmi odazu SNP je výstižné!

  Reply
 • 13. januára 2019 at 10:40
  Permalink

  Clanok je super, ako vsetky Karolove :)

  Reply
 • 13. januára 2019 at 10:53
  Permalink

  Keď sa výsledky „civilizácie“, ku ktorej máme podľa „aktivistov“ či Americko-NATOvských „pudlíkov“ patriť redukujú na jej podstatný vplyv na ľudské životy, tak Karolom predložený obraz danej civilizácie, opierajúci sa o dostupné fakty, je nie len odpudzujúci, ale pre väčšinu obyvateľov našej planéty, odsúdených na biedu, živorenie a choroby je aj tragický.
  Otázka, ktorú Karol kladie na záver, či daná „civilizácia“ je „humánne demokratická“ alebo „zločinecká“, dnes už nie je len akademickou otázkou, ale aj otázkou praktického prežitia tých miliard obyvateľov našej planéty, ktorí sú denno denne „obšťastňovaní“ či už bombami, biedou a chorobami produkovanými danou civilizáciou.

  Reply
 • 13. januára 2019 at 14:19
  Permalink

  To už tu začína byť kult osobnosti, priatelia zľava…v čom to konkrétne pán poslanec naväzuje na tradíciu Slovenského národného povstania? Takýmito častuškami, pán Ondriáš, nám kedysi znechutili socializmus a socialistickú elitu pre ľudí v socializme…ja viem, Vy za to nemôžete, bol ste vtedy vraj v Amerike a nemáte tú skúsenosť…palec dolu, je to iba „prevarený odvar“ z pôvodného Blahovho statusu.
  Ale
  Originálne sú iba tie údaje o narkománii v USA, o chudobe aj v bohatých krajinách či o agresivite USA a NATO, za to pochvala.

  Reply
 • 13. januára 2019 at 14:41
  Permalink

  Pán Ondriáš, na akých základoch je civilizácia vybudovaná, taká potom je…
  Naši predstavitelia neustále hovoria o nutnosti Slovenska zotrvávať vo vyspelej Európe a bojujú za tzv. „západné hodnoty“
  „Vyspelá Európa“ je mýtus, presne tak, ako aj neustále dokola omieľané západné hodnoty.
  Kto čo i len trošku pozná dejiny Európy vie, aká je vyspelá…
  Mohli by sme veľmi veľa písať, aký vplyv malo kresťanstvo na vývoj celého kontinentu, ale dá sa považovať za vyspelosť považovať prenasledovanie, podmaňovanie si národov a zabíjanie nevinných ľudí za znak vyspelosti?
  Dá sa za znak vyspelosti považovať kolonizovanie a zotročovanie celých štátov a kontinentov a život na ich úkor? Deje sa to aj v súčasnosti, len oveľa sofistikovanejším spôsobom…
  Dá sa za znak vyspelosti považovať vraždenie a vojnové besnenie, ktoré vyspelá Európa považuje doteraz za normálne?
  Prečo naši predstavitelia tak túžia byť v takejto „vyspelej spoločnosti“?
  Je veľmi dobre že poslanec Blaha poukazuje na tieto problémy, ale mal by poukazovať aj na iné…
  Napríklad aj a to, ako tento štát štedro podporuje nadnárodné korporácie a EÚ mu to milostivo dovolí…

  Reply
  • 13. januára 2019 at 16:26
   Permalink

   Devana, veru tak, vyspelá Európa je mýtus. Najlepšie sa bavím na tom, ak sa o Európe hovorí ako o vyspelej, o Číne ako rozvojovej krajine. To sme spoločenskovedne padli o100 rokov dozadu. Čína má o epochu modernejší spoločenský systém, preto dáva aj viac priestoru pre modernejší výrobný spôsob, technológie a iniciatívu ľudí. Pritom jej systém nepovažujem za zodpovedajúci súčasným potrebám.

   Ale o to viac zaostáva Západ. O západoeurópskych krajinách sa dá hovoriť len ako o vyspelých kapitalistických krajinách. Znovu sa tu žiada prívlastok, aj keď bude Marián Moravčík protestovať:-). Z hľadiska civilizačného vývoja sú to už zaostalé krajiny. Tá zaostalosť sa prejavuje napokon v tom, že ich nástrojom riešenia problémov sú hlavne vojny, intervencie, zasahovanie do vnútorných záležitostí. Pretože starý kapitalistický systém už nemá k dispozícii nástroje zodpovedajúce súčasnej úrovni vývoja civilizácia, tak používa staré nástroje.
   Videli sme, žeby Západ vysielal nejaké rozvojové impulzy, ktoré by vyvolávali tvorivé nadšenie v ľuďoch, najmä v mládeží? Skôr vnáša do civilizácia chaos, nechuť k poctivej práci, pretože sa nevypláca.

   Reply
  • 13. januára 2019 at 17:00
   Permalink

   To delenie na rozvinuté (západné) a rozvíjajúce sa (rozvojové) krajiny sa veselo v médiách používa. Ale pred nejakými 10 rokmi sa Nemci zbadali, čo je to za hlúposť, pretože prispievali v rámci rozvojovej pomoci aj Číne. A Číňania to s úsmevom prijímali. Lenže Čína sa pomaly predrala na čelo civilizácie, Nemci sa zbadali, že staré hodnotenia neplatia a prestali s rozvojovou pomocou.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *