Ľuboš Blaha poučuje o feminizme: Súčasťou rovnoprávnosti je aj to, že kritizujeme objektívne

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Hanzelová už zasa natočila videjko, v ktorom ma obviňuje, vraj šírim nenávisť voči ženám. Rozumej – kritizujem Čaputovú. To je normálne na kazajku. Ešte raz a naposledy, dievčatá – vy ste asi také feministky ako džihádistky z Islamského štátu. Mňa to uráža. Neuveriteľne si vážim ženy a vždy som bojoval za ženskú rovnoprávnosť. Súčasťou tejto rovnoprávnosti je, že ak sa žena rozhodne byť političkou, tak ju chápem ako rovnocennú bytosť a kritizujem ju presne tak isto, ako by som kritizoval akéhokoľvek iného politika. Bez ohľadu na pohlavie.

Ak veľké liberálky kričia, že ženy si zaslúžia rovnaký prístup a potom v politike vyplakávajú, že sú k nim muži málo galantní, tak by si mali asi poriadne premyslieť, čo vlastne chcú. Ak chcú, aby sme sa k nim správali ako stredovekí rytieri, nech sa páči, lenže potom nech sa láskavo vrátia k vareche a hrncom ako stredoveké ženy. Alebo nech sa zmieria s tým, že k rovnosti patrí aj to, že ich v politike nikto nebude ovievať ako nejaké menejcenné bytosti, ktoré si zaslúžia osobitý prístup.

Politika je ako šport. Ak ho chceš hrať, musíš rátať s tým, že od súpera schytáš. Platí to pre mužov aj pre ženy rovnako. Žiadne privilégiá. Rovnaké pravidlá pre všetkých.

JE KRITIKA FICA ÚTOKOM NA VŠETKÝCH MUŽOV? ŠIBE VÁM?

Tak prosím, drahé tetušky, nevyplakávajte. V politike ste političky, nie frajerky ani mamičky. Takže vás budem tvrdo kritizovať ako ktoréhokoľvek muža – pochopte to už. Ešte raz – o tom je rovnoprávnosť. Tváriť sa, že ak kritizujem konkrétnu političku, tak kritizujem svetové ženstvo, je hrozne trápne. To je, akoby som vyčítal tuná Hanzelovej, že ak kritizuje Fica, tak kritizuje všetkých mužov. Hej, hej, kritizovať Fica, Blahu, Harabina či Kotlebu, to je vlastne útok na svetové mužstvo a baba vlastne trpí mizandriou. A vlastne by sme mali vyplakávať, že ako ubližuje nám mužom. Cítite, aké je to absurdné?

NEROBÍM ROZDIELY MEDZI MUŽMI A ŽENAMI V POLITIKE

Vážené ženy v politike, tú najväčšiu úctu, akú vám môžem prejaviť, je práve v tom, že vás kritizujem úplne rovnako, ako kritizujem mužov. Čaputová to odo mňa schytáva rovnako ako Kiska. Nicholsonová úplne rovnako ako Beblavý. Vášáryová rovnako ako Kemka. A Hanzelová a Tódová rovnako ako Schutz či Hríb. Nerobím rozdiely. Ak sa sťažujete, že to robím preto, lebo nemám rád ženy, správate sa ako hlúpe stredoveké žienky v domácnosti, ktoré od muža chcú, aby sa k nim správal ako k deckám, ofukoval ich a dvoril sa im, ale zároveň očakával, že budú poslúchať a otročiť.

NEFŇUKAJTE A VZCHOPTE SA, BABY

Ak toto chcete – zabudnite na to. Ja mám ženy rád a vždy budem bojovať za ich rovnoprávnosť. Milujem ženy, naše mamičky, manželky, dcérky, sestry a súdružky. Cítim sa medzi ženami skvele a vážim si ich podporu. Ale keď vstúpia do politiky, nevnímam ich ako ženy, ale ako liberálky či socialistky. A ak sú liberálky, budem ich tvrdo kritizovať – nie preto, čo majú medzi nohami, ale preto, aké popletené to majú v hlave. To nie je osobné. To je politické.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Ohodnotiť článok

One thought on “Ľuboš Blaha poučuje o feminizme: Súčasťou rovnoprávnosti je aj to, že kritizujeme objektívne

  • 1. decembra 2019 at 18:26
    Permalink

    Aj vrahyňa je žena, znamená to, žeby sa nej mali muži správať galantne?

     
    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom