Ľudovít Štúr v projekte Slovenský panteón. Nakrúcalo sa priamo na miestach, kde Štúr pôsobil

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


V poradí štvrtej časti cyklu Slovenský panteón, ktorú pripravuje RTVS na základe výsledkov súťaže Najväčší Slovák, možno vidieť prehľadný komentovaný životopis prvého slovenského filozofa, národného buditeľa, jazykovedca, publicistu, básnika i politika, kodifikátora spisovnej slovenčiny Ľudovíta Štúra.

Štúra si zahral nitriansky herec Juraj Ďuriš a taktiež si tu zahral aj predstaviteľ Štúra z populárneho seriálu Štúrovci – Dušan Jamrich. Nakrúcalo sa v Modre, v Trnave, na Devíne, pri Evanjelickom lýceu v Bratislave, na cintoríne a dokonca aj na mieste, kde došlo k Štúrovmu osudovému poraneniu. Reláciou sprevádza Štefan Chrappa a taktiež osobnosti zo Slovenskej akadémie vied.

Projekt mal premiéru 24. januára 2021. Celý dokument si môžete pozrieť z archívu tu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Ľudovít Štúr v projekte Slovenský panteón. Nakrúcalo sa priamo na miestach, kde Štúr pôsobil

  • 18. februára 2021 at 20:11
    Permalink

    „My chytili sme sa do služby ducha, a preto prejsť musíme cestu života tŕnistú.“/Ľ.Štúr/

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *