Maduro: Ľudia v Latinskej Amerike bojujú proti neoliberalizmu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

/countercurrents.org: Venezuelský prezident Nicolas Maduro povedal: Ľudia v regióne Latinskej Ameriky bojujú proti „divokému kapitalizmu“, najmä proti neoliberálnemu modelu presadzovanému Medzinárodným menovým fondom.

Maduro predniesol záverečné vyhlásenie na III. Antiimperialistickom kongrese proti neoliberalizmu. Maduro povedal, že aj keď sa zdá, že neoliberalizmus vzal opraty v Latinskej Amerike, je vzrušujúce pozorovať čílsky ľud, ktorý bojuje proti ústave vytvorenej Pinochetovou diktatúrou.

„[Existuje kontinentálne] povstanie ľudí proti modelu vylúčenia, privatizácie, ochudobnenia a individualizmu… divokého neoliberálneho kapitalizmu Medzinárodného menového fondu,“ uviedol Maduro.

Konkrétne sa zmienil o nedávnych ľavicových volebných víťazstvách v Argentíne, Bolívii, Uruguaji a častiach Kolumbie a o protestoch proti úsporným opatreniam v Čile a Ekvádore.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Ohodnotiť článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom