Maduro: Ľudia v Latinskej Amerike bojujú proti neoliberalizmu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


/countercurrents.org: Venezuelský prezident Nicolas Maduro povedal: Ľudia v regióne Latinskej Ameriky bojujú proti „divokému kapitalizmu“, najmä proti neoliberálnemu modelu presadzovanému Medzinárodným menovým fondom.

Maduro predniesol záverečné vyhlásenie na III. Antiimperialistickom kongrese proti neoliberalizmu. Maduro povedal, že aj keď sa zdá, že neoliberalizmus vzal opraty v Latinskej Amerike, je vzrušujúce pozorovať čílsky ľud, ktorý bojuje proti ústave vytvorenej Pinochetovou diktatúrou.

„[Existuje kontinentálne] povstanie ľudí proti modelu vylúčenia, privatizácie, ochudobnenia a individualizmu… divokého neoliberálneho kapitalizmu Medzinárodného menového fondu,“ uviedol Maduro.

Konkrétne sa zmienil o nedávnych ľavicových volebných víťazstvách v Argentíne, Bolívii, Uruguaji a častiach Kolumbie a o protestoch proti úsporným opatreniam v Čile a Ekvádore.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *