Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Quod licet Iovi, non licet bovi!
Čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi!

Je zvláštne, že v časoch, keď už reálne padla gloria dokonalého „anjela“, „prvého medzi rovnými“ a „boha“ v ľudskom tele – „svätého“ Andreja, tak média sa nekritický snažia zachrániť, čo sa dá. Ticho je aj Ičo z príliš obyčajných ľudí, vo zasvätených kruhoch volaný aj ako „zmrd z Trnavy“, hoc od neho by človek, ten skutočne obyčajný, čakal najviac výlevov o Bašternakoch okrádaniach ľudí a podobných žvástoch, v ktorých si tento politik z“Malého Ríma“ tak ľubuje.

Zostalo ticho, také ticho, až je to trápne. Preč sú výkriky o rozkrádačke „na Bašternáka“, preč sú výlevy o odvážnych Gerojoch typu istého asistenta poslanca od liberálov, ktorý odhalil daňové „techtle-mechtle“ istého milionára z ministrov, natretého na ružovučko po socánsky. A tak miesto „odvážneho“ daňového úradníka, počujeme o „mafiánskych praktikách“ z 90. rokov.

Bolo by to veselé, keby to nebolo vážne. Ako naše média majú dvojaký meter na jednu a tú istú rozkrádačku na daňových únikoch. Keby to urobil pracujúci, je v base, vlastne, dneska do áreštu sa dostanete celkom jednoducho, stačí „čmajznúť“ dva rožky a klások kukurice. Toto urobte trikrát a ste recidivista s nárokom na štátnu opateru vo väznici s najnižšou ostrahou. Papaláš z koalície, opozície, prezidentského paláca, ten si môže dovoliť hocčo, veď keď to praskne, z naketasených môže dať 2 „melóny“ raz dva. S väčším, či menším komentárom. Ak je to „súdruh“ zo sociálnej demokracie, média spustia hromy blesky, ale v konečnom dôsledku je takýto buržuj podržaný. Ak to spácha prezident, či ovečka z košiara opozície, média tento škandálik ospravedlňujú a snažia sa ho zakryť tliachaním, typu výhovoriek, aký je ten ktorý chlapák čestný, veď daruje money, money chudobným ľuďom. A pritom pravda pravdúca je taká, že zlodeji sú vlastne všetci. Chrumkavučký prezident, súdruh minister rozhodujúci o polícii, súdruh predseda vlády i súdruh minister a predseda OSN v jednom – súdruh kariérny diplomat s do taktu hrajúcimi liberálmi, fašistami, slovenskými Maďarmi a celou to chátrou, čo sedí v parlamente a unisono jednohlasne si nadáva do zlodejov.

Voskovec, Werich a Filipovský kedysi spievali

v piesni „Co na světe mám rád“
„Nemáte ani zdání
že jsou s vámi páni
falešně hrají s vámi
chtějí vás obehrát“

 

A tak je to na Slovensku, sú tu s nami páni, čo falošne hrajú s nami, pretože nás chcú obohrať.

A aby sme sa vrátili na začiatok príspevku – Quod licet Iovi, non licet bovi ! Čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi! A my voly im to trpíme !

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


15 thoughts on “Mojimi očami

 • 15. septembra 2017 at 9:59
  Permalink

  V predmetnej súvislosti sa zamlčiava ešte jeden fakt s predvolebnou agitáciou prezidenta Kisku, ktorá sa začala 2 roky pred voľbami hoci to volebný zákon nepripúšta. Keď sa toto zrejmé porušenie zákona opýtal na Ustavnom súde Košiciach neúspešný kandidát prof. Melník dostalo sa mu „odporúčania“ aby svoj podnet stiahol.

  Reply
 • 15. septembra 2017 at 11:59
  Permalink

  Ach ach. To je ale žumpa žumpúca. Tento pisálek o ktorého charaktere si myslím svoje sa teraz konečne odbavuje. Áno, nachytal som charakter a posmievam sa. „Si Andrej taký istý ako my, nesnaž sa byť iný“
  .
  Nuž v živote som videl niekoľko takých prípadov, keď charakterný človek pochybil a hneď sa naňho vrhla svorka tých najbezcharakternejších supov, ktorí mu chceli dokázať že sa od nich neodlišuje.
  .
  Nuž ale pán autor akosi zabudol v tomto zúrivom pokrikovaní na obrovské nebezpečenstvo. A to je unikanie dôverných dokumentov z daňových úradov či polície. Andrejové pochybenie je v porovnaní s týmto niečo ako blcha oproti slonovi. Ale autor na to asi nemá aby to pochopil:)

  Reply
  • 15. septembra 2017 at 13:28
   Permalink

   Pán Charakter,

   mohli by ste nám konkrétne predniesť Vaše poznatky o charaktere autora, a o charaktere prezidenta.

   Ďakujeme.

   Reply
   • 15. septembra 2017 at 21:11
    Permalink

    Pán Pisálek.
    Náuku o charaktere pána prezidenta potrebuje iba človek čo asi nevie čítať a vnímať skutočnosť. Ale predsa len jeden príklad dám. Svoj plat rozdeľuje medzi chudobných. A vieme že nie je malý. A určite už rozdal viac ako mal pôvodne ušetriť na započítaných výdavkoch na reklamnú kampaň prezidenta. Stačí si zrátať počet mesiacov v úrade.
    .
    No a teraz o charaktere pisálka.
    Je všeobecne známe, že špinavú škvrnu vidíme na čistom človeku výraznejšie ako na špinavom. Ak tomu neveríte, tak skúste obliať atramentom špinavé šatstvo a čisto biele. Uvidíte rozdiel. Preto sa tá pomyselná špina na čistom človeku tak dobre sarkasticky rozmazáva.
    Pisálek sa snaží omyl ba nech aj úmysel Kiskovej firmy zveličiť a pošpiniť jeho charakter tak, aby bol vlastne celý špinavý. Pán Kiska nezapadá do jeho videnia sveta. Avšak veľmi vážny zločin štátnych úradov, t.j vynášanie dôverných informácií o politikoch ( Matovič, Kiska. Danko) pokladá za hrdinstvo štátneho úradníka. Tak to môže urobiť iba človek s pokriveným charakterom.
    .
    Tak už viete.
    A podpíšte sa pravým menom zbabelec.

    Reply
 • 15. septembra 2017 at 22:28
  Permalink

  Pán Charakter,

  chudobní nepotrebujú strácať svoju dôstojnosť milodarmi , ale potrebujú vytvoriť podmienky na to, aby si mohli vlastnou prácou zabezpečiť dôstojné živobytie. To platí dvojnásobne, ak majú prijať omrvinky od „anjela“, ktorý ich úžerou pripravil o tisíce.

  Čo urobil dobrý Andrej preto aby tu chudoba nebola ? Či horlenie za zvýšenie rozpočtu na armádu o pol miliardy je tým bojom proti chudobe ?!

  Pochybujete o tom že nevieme čítať, či vnímať skutočnosť ? Práve preto že vieme čítať aj vnímať skutočnosť, sme si nevšimli , že by sa charakter prezidenta niekedy zajagal tak, že by Slovensko malo byť naň hrdé. Vy ste si to niekedy všimli ?

  Och koľká že to krivda sa na našom svätom Andrejovi deje, že si niekto dovolil poukázať na to, že si náš dobrý Andrej chcel vlastne zo štátnych peňazí preplatiť svoju dva roky trvajúcu predvolebnú kampaň. Z peňazí čo budú chýbať na jedlo, bývanie, oblečenie, lieky a deti tej chudoby, ktorú tak veľkodušne podporuje.

  Aké typické – aké kapitalistické – aké buržoázne – aké katolícke !

  Dobrý anjel ?!

  Dobrý Hajzel !!!

  Reply
  • 16. septembra 2017 at 13:33
   Permalink

   Milý zbabelý súdruh ktorý sa neodváži ani podpísať svojim vlastným menom.
   .
   Podmienky pre chudobných na to aby sa živili vlastnou prácou sú vytvorené. Stačí aby sa im chcelo pracovať.
   Úlohou prezidenta nie je takéto podmienky vytvárať, a ani tú možnosť nemá v tom zmysle ako hovoríte. To je úloha vlády. Ale v rámci svojich možností už pomohol ľuďom ktorí mali smolu aspoň rozdávaním svojho vlastného platu. ( už rozdal podstatne viac, ako boli ušetrené peniaze nesprávnym zaúčtovaním volebnej kampane) A ak sa pýtate čo urobil pán Kiska proti chudobe, tak určite viac ako Vy. Založil Dobrého Anjela čím pomáha ťažko chorým ľuďom a rozdáva svoj plat. Nepoznám politika ktorý by urobil osobne viac. Možno vy rozdávate peniaze a pomáhate. Tak povedzte koľko ste už rozdali.
   .
   Ja som na pána Kisku hrdý. Je to charakterný človek a rozumiem mu. Má dobré meno nielen u nás, ale aj v zahraničí.
   .
   Pokiaľ mi je známe rozdal viac na svojom plate ako mohla jeho firma znížiť daňový základ. To čo sa udialo p. Kiskovi sa udialo v mnohých firmách. Firma pána Kisku všetko uhradila a zaplatila penále tak ako to robia bežne firmy ktoré pochybili.
   .
   A pokiaľ by vám išlo o národ a spoločnosť a jeho dobro, všimli by ste si v tejto kauze podstatnejšie veci.
   A podpíšte sa vlastným menom zbabelec.

   Reply
   • 16. septembra 2017 at 19:41
    Permalink

    Aha – takže tomu štrvťmiliónu nezamestnaných, polmiliónu pracujúcich chudobných a ďalšiemu štrťmiliónu pracujúcich v zahraničí sa nechce pracovať ? Kde to písali – v ultrapravicovom denníku hlieN ? Prečo sem tí zahraniční kapitalisti potom len lezú – medzi tú lenivú chudobnú svoloč, ktorej sa nechce drhnúť ?

    Chcete povedať že tí ľudia sú chudobní preto, že chcú, a že sa im nechce pracovať ?! A vlastne že môžu byť teda radi, keď môžu prijať milosrdenstvo od dobrého „anjela“.

    To že výška Kiskovej daňovej sprenevery je nižšia ako údajná výška milodarov zo štátneho platu má byť akože ospravedlnenie ? Alebo nebodaj vykúpenie ( z hriechov ? ) ?
    Pre nás je to len ďalším potvrdením skazenosti kapitalizmu, toho čo znamená kapitalistický režim – že je to spleť podnikania, politiky a práva. Úplatkárstvo, sprenevera a skupinky ( teda korupcia ) patria ku kapitalizmu tak, ako biela ku snehu. Kapitalizmus bez nich nejestvoval, a ani by bez nich nejestvoval.

    To že sa bohatí pokúšajú občas vykúpiť zo svojich vín zdanlivou a hranou dobročinnosťou dojme snáď len ich samotných a možno ešte aj prostoduchých podnikateľov ako ste vy. Schvaľujete Slizkovu dobročinnosť, ale jeho úžernícke podnikanie si nevšímate. Cenníte si jeho dobré meno v ( akom ? ) zahraničí, ale to že je vojnový štváč ochudobňujúci Chudobu o peniaze na armádu to vám isto tiež nevadí. O jeho útočných, protiruských postojoch zaťahujúcich našu malú krajinu na hranu vojny medzi mocnosťami ani nehovoriac. Vyzdvihujete jeho charakter, ale jeho obrat od pôsobenia v ľavicovom Socialistickom zväze mládeže a uchádzanie sa do ľavicovej Komunistickej strany Československa, ku dnes vám blízkej extrémnej ultra-pravici nevidíte.

    A napokon – čo si to dovoľujete posudzovať charakter autora, keď ho ani nepoznáte. Treba vám tridsiaty siedmy krát zopakovať, že si treba si prečítať aj článok a nie len nadpis ?
    V článku sa autor pozastavuje nad tým, akým spôsobom spracovala tlač ( a hlavne, žiaľ aj verejnoprávna, na ktorú prispievajú komunisti rovnako ako vy kapitalisti ) prípady Baštrnák, Rybanič/Kaliňák a akým Kiskovu daňovú spreneveru, či každotýždenné oplodňovacie lety do Popradu.
    Tá vaša svätá slizka je len pozadím hlavnej témy, článku tak čo sa doňho navážete – vy podnikateľ.

    Vskutku, vaše vypláchnuté ultrapravicové názory ktoré sem pravidelne „kladiete“ svedčia o vašej obmedzenosti. A vôbec, načo sem vôbec chodíte ? Čo si od svojich pravicových zvratkov tu na ľavicovej stránke sľubujete ?

    Ste pravicový extrémista, a ten milión chudobných schvaľuje, že za socializmu také živly ako ste vy izolovali od ostatnej spoločnosti.

    Reply
    • 17. septembra 2017 at 19:21
     Permalink

     Ale netrepte zbabelý súdruh.
     Na Slovensku je v súčasnosti asi 125 000 voľných pracovných miest. Tak kde sú tí prácechtiví zamestnanci. A v zahraničí pracuje aj moja dcéra ale motív prečo odišla nebolo o práci, ale o zdokonaľovaní sa v anglickom jazyku a praxe súvisiace s jej povolaním.
     A dovolím si tvrdiť o ľuďoch, ktorým sa ponúka práca a odmietajú ju tak pracovať nechcú!
     .
     Cha cha cha….
     Nuž keďže som žil v socialistickej spoločnosti tak si dovolím tvrdiť že vtedy bola aspoň 500 x vyššia korupcia ako dnes. Keďže je všetkého dostatok a služby prevyšujú dopyt je celkom prirodzené že nemusíme podplácať aj za to, aby sme si mohli na pôžičku kúpiť tehly.
     Naopak komunizmus nemôže bez korupcie existovať. Nevytvára dostatok tovarov a služieb a nezaoberá sa individuálnymi potrebami ľudí. Naopak, potláča ich, aby akože neexistovali.
     A Kiska sa ničoho nedopustil. Jeho firma sa pokúsila znížiť daňový základ a po chybe všetko napravila. Nič nového pod slnkom.
     .
     Choďte sa spýtať ťažko chorého človeka, či sa vzdá podpory od Dobrého anjela a tiež tých, ktorým Kiska rozdal svoj plat čo Vám na to povedia. Mimochodom, za socializmu sme žiadnych bohatých ľudí nemali a chudobní boli ešte chudobnejší ako dnes. Takže to v existencii bohatých nebude.
     Nevšimol som si, že by bol Kiska vojnový štváč. Ale že Rusko je našim nepriateľom je jasné každému kto sa riadi faktami. Už sme tu Ivana v 68 -mom mali, takže vieme ako veriť rusovi.
     A že bol v socialistickom zväze mládeže nikomu nevytýkam. Boli to mladí ľudia ktorí to spájali s partiou, zábavou a dievčatami. A lietanie do Popradu je lacnejšie ako Schusterove cestovanie vlakom. Staňte sa prezidentom a vozte sa na bicykli a potom rozprávajte.
     .
     Kiskova sprenevera je len vo Vašej hlave. Je to Vaša túžba, to je všetko. Kauzy Bašternák, Rybanič, Kaliňák majú celkom iný rozmer. Ale nepredpokladám že by ste to dokázali rozlíšiť.
     .
     Zvratky máte v hlave Vy, keďže nerozoznáte politicky názor od komunikácie jednoduchých reálnych faktov. A obmedzený je ten človek, ktorý namiesto toho aby prevzal zodpovednosť za svoje názory a dokázal ich v diskusii obhájiť, tak sa podpisuje skomoleninou mena svojho oponenta. To ste teda fakt úbožiak.
     .
     Vaša stránka nie je ľavicová. Moderná ľavica nie je o túžbe zobrať bohatým majetok, ale napr. vytvoriť tým, ktorí chcú pracovať tie najlepšie podmienky. A tým ktorí nemôžu pracovať dôstojný život. S takouto myšlienkou súhlasím, avšak to predsa nie sú Vaše myšlienky.
     Vaša stránka je len zmes konšpirácii, ekonomického analfabetizmu, neschopnosti pochopiť ako funguje spoločnosť a nedostatku sily rešpektovať fakty. Nie je o túžbe pomáhať chudobným, ale o závisti voči úspešným a bohatým, aj keď úspech a bohatstvo nie je to isté.
     .
     Za socializmu som pracoval ako robotník za strojom a bol som rovnako izolovaný od sveta či slobody ako všetci okolo mňa. A ako robotník viem, po čom obyčajní a pracovití ľudia túžia oveľa lepšie ako Vy.

     Reply
   • 5. októbra 2017 at 18:24
    Permalink

    To, čo Kiska rozdal, sú len záplaty na to, čo vzal.Tvrdíte: „Podmienky pre chudobných na to, aby sa živili vlastnou prácou sú vytvorené.“ Aha, takže uznávate, že sú tu chudobní, zaujímavé, zo socializmu taký pojem nepoznám, vypadol z nášho slovníka. Ktože to len tých chudobných vyprodukoval? No zrejme, vy, „dobrí anjeli“! Budem citovať matku Terezu, a to som neveriaca:“Nie je umenie nasýtiť chudobných, ale bohatých.“ Ste neuveriteľne arogantný, vyprodukujete nezamestnaných a ešte im nadávate, že nechcú pracovať. A neprskajte tu po diskutujúcich svoje jedovaté sliny. To akože Vy ste ten charakter?! To ste ma teda pobavili.

    Reply
    • 6. októbra 2017 at 16:21
     Permalink

     Slavomíra Kotradyová.
     Nuž len povedzte čo ten pán prezident vzal. Ach aká ste nechutná klamárka čo sa nehanbí očierňovať iných ľudí. No a za socializmu sme boli chudobní všetci. S výnimkou zopár vyvolených…
     A či ma človek Vašich vedomostí a úrovne chce zbaviť charakteru mi je fakt jedno. PS a nijakých nezamestnaných neprodukujem, naopak zamestnávam jedného človeka:))

     Reply
     • 10. októbra 2017 at 0:14
      Permalink

      Ach, bože, až jedného! Vy spasíte svet! Za socializmu sme boli chudobní? Bezplatné vzdelanie, bezplatné zdravotníctvo, lacné potraviny, lacná doprava, žiadne lietačky za prácou do zahraničia…ach, ach, vy chudobný duchom!

 • 16. septembra 2017 at 10:10
  Permalink

  Podstatne je,ze tisice obcanov tohoto statu pana Andreja neuznava v jeho funkcii,je to urcite vacsi pocet,ako ho volilo do terajsej funkcie,to,ze neurobil spravne danove priznania je ozaj malickost oproti tomu,ze ide recnit pri oslavach oslobodenia,pri oslavach SNP a zaroven sa bratrickuje s fasistickym Porosenkom atd.,je to farizejstvo a darmo ho jeho hovorcovia budete obhajovat,je hanba,ze mame takeho….

  Reply
  • 16. septembra 2017 at 13:36
   Permalink

   Pán Krošlák.

   Pán Kiska navštívil Porošenka ako prezidenta susedného štátu s ktorým chceme udržiavať dobré vzťahy. A Porošenko nie je žiadny fašista, ako nie je fašistický ani slovenský parlament napriek tomu, že v ňom sedia fašisti.

   Reply
   • 10. októbra 2017 at 0:19
    Permalink

    Pán Jankech, a s ostatnými štátmi nechce pán Kiska udržiavať dobré vzťahy? Napríklad s Ruskom ?Och, človek Vašich vedomostí a Vašej úrovne by mohol trošku aj rozmýšľať.

    Reply
    • 10. októbra 2017 at 1:59
     Permalink

     A ešte niečo, pán Jankech, k tým Vašim vedomostiam a úrovni! Venujem Vám jeden môj aforizmus, myslím, že ho veľmi potrebujete: „Morálka je viac než vzdelanosť, doktor Mengele, Anjel smrti, mal vedomostí dosť !“ Toto je posledný komentár, ktorým na Vás reagujem, ja totiž neznášam egoistov a povýšeneckých ľudí, ktorí používajú ako argument urážky a ponižujú ostatných. HOWK!

     Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *