Monika Uhlerová v rozhovore pre Trend: Mzdy musia rásť aj počas krízy

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Redaktor Miroslav Homola a viceprezidenta KOZ SR Monika Uhlerová (prispela aj do našej ročenky DAV DVA) spolu spracovali rozhovor pre Trend. Uhlerová v rozhovore reaguje na neúspešné rokovanie zamestnávateľov a odborových zväzov. Uviedla:

Počas krízy by mali mzdy naopak rásť. Kompetentný orgán konfederácie prijal rozhodnutie, že budeme trvať na výpočte minimálnej mzdy na ďalší rok podľa vzorca. S týmto stanoviskom sme prišli aj na rokovanie so zamestnávateľmi. Ak budú zamestnávatelia trvať na tom, aby bola zmrazená, obávam sa, že sa určite na minimálnej mzde nezhodneme. To je pre nás neakceptovateľné.

Čítajte viac v rozhovore.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Ohodnotiť článok

One thought on “Monika Uhlerová v rozhovore pre Trend: Mzdy musia rásť aj počas krízy

  • 19. júla 2020 at 15:07
    Permalink

    Pani šéfke odborov Uhlerovej:Mzdy musia rásť? NEMUSIA!!! O mzdy treba bojovať a to práve spojenými ODBORMI. Ak bude hlásať takéto myšlienky, tak tam sedí na odboroch iba pre dobrý odborársky plat. Škoda…Zvolala aspoň jeden ZJAZD ODBOROV aby dala najavo, že budú BOJOVAŤ o mzdy zamestnancov na Slovensku? Nie? No, tak asi ozaj „sedí“ na dobrom plate…

     
    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom