Monika Uhlerová v rozhovore pre Trend: Mzdy musia rásť aj počas krízy

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Redaktor Miroslav Homola a viceprezidenta KOZ SR Monika Uhlerová (prispela aj do našej ročenky DAV DVA) spolu spracovali rozhovor pre Trend. Uhlerová v rozhovore reaguje na neúspešné rokovanie zamestnávateľov a odborových zväzov. Uviedla:

Počas krízy by mali mzdy naopak rásť. Kompetentný orgán konfederácie prijal rozhodnutie, že budeme trvať na výpočte minimálnej mzdy na ďalší rok podľa vzorca. S týmto stanoviskom sme prišli aj na rokovanie so zamestnávateľmi. Ak budú zamestnávatelia trvať na tom, aby bola zmrazená, obávam sa, že sa určite na minimálnej mzde nezhodneme. To je pre nás neakceptovateľné.

Čítajte viac v rozhovore.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Monika Uhlerová v rozhovore pre Trend: Mzdy musia rásť aj počas krízy

  • 19. júla 2020 at 15:07
    Permalink

    Pani šéfke odborov Uhlerovej:Mzdy musia rásť? NEMUSIA!!! O mzdy treba bojovať a to práve spojenými ODBORMI. Ak bude hlásať takéto myšlienky, tak tam sedí na odboroch iba pre dobrý odborársky plat. Škoda…Zvolala aspoň jeden ZJAZD ODBOROV aby dala najavo, že budú BOJOVAŤ o mzdy zamestnancov na Slovensku? Nie? No, tak asi ozaj „sedí“ na dobrom plate…

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *