Mrazivo aktuálne slová Laca Novomeského o zapredaných žurnalistoch a výrokoch pánskych kortešov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Dostávajú tisícové platy, netreba im závidieť, konajú prácu iste veľmi ťažkú a namáhavú. Lebo čo môže byť ťažšieho, ako vymýšľať nové a nové argumenty, ktoré majú dokázať, že pracujúci národ je hlúpy, nemá pravdu, jeho želania sú ničomné. Je spojená iste s veľkou námahou práca takého pánskeho korteša, ktorý dostane od svojho chlebodarcu príkaz, aby ľudu dokázal, že je to nezmysel žiadať chlieb, prácu a slobodu, že jeho želania sú bezbožné a priečia sa písaným a nepísaným zákonom. Sme v demokratickej republike, kde síce hlavnú a závažnú úlohu hrá otázka moci, avšak kým to len ide, odporúča sa používať „argumenty duševné“, ktoré sa k národu dostávajú v podobe novinárskych článkov a v podobe rečníckych výrokov pánskych kortešov.

Laco Novomeský 1934

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *