Nekrológ Juraja Janošovského pre Ľubomíra Petráka

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Vnímam tragédiu Ľ. Petráka najmä ako stratu priateľa. Zoznámili sme sa v roku 1988, Ľubo bol súčasťou vynikajúcej generácie zväzáckych funkcionárov SVŠT (aj mojej alma mater). Priznám sa, že som za celý život nestretol intelektuálne a emočne lepšie disponovanú skupinu intelektuálov. Bola to zásluha vtedajšieho predsedu celoškoláku aj rektora Blažeja (toho menujem, je po smrti, dnešní inkvizítori by mohli žijúcich perzekvovať). Ľubo bol predsedom fakulťáku na strojarine. Všetci sa dokázali aj po prevrate, najmä odbornosťou, presadiť. Ľubo sa presadil emočne – stal sa mnohonásobným starostom, poslancom (ba dokonca začas bol aj predsedom SDĽ). Vtedy som to nechápal (ako sa môže rozumný a čestný človek uviazať o renegátsku iniciatívu). Po rokoch som ho pochopil, a on to svojim životom potvrdil: nebol renegátom ako sui generis schopným prezentátorom „hlasu ľudu“. Ľud, pokazený pseudomarxizmom mal zdeformovaný pohľad na marxistické, komunistické hnutie a veril svojej „verchuške“. Ľubo bol ľud!!! Trpel politicky a v politike…Upel sa na odborné témy vzdelávacieho systému. A trpel ešte viac, konfrontovaný s dobovou politikou dobových hochštaplerov. Ľuboš konečne máš pokoj, aj keď nám, čo Ťa poznali je smutno. S Tebou odišiel dobrý človek, a tých je dnes strašne málo…

Kandidátska debata: Ľubomír Petrák (Smer-SD), Roman Michelko (Vlasť) a Jozef Ďurica (Socialisti.sk) bola 20. februára 2020 v priestoroch Inštitútu ASA. Moderoval Juraj Janošovský. Videozáznam pripravil Peter Kele.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *