Nicholas Tajomný Básnik: HISTÓRIA SA OPAKUJE V PRAVIDELNÝCH INTERVALOCH, alebo PRED KAŽDOU VOJNOU MUSÍ NAJPRV PRÍSŤ VOJNA MEDIÁLNA

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom
21. storočie

Život a svet dospeje len tak ďaleko ako tomu sami dovolíme. Človek, samotný občan, je vždy tým najsilnejším článokm v reťazci krajiny a ten, kto tvrdí, že to nie je pravda je buď politik, ktorý má neutíchajúcu chuť po krvi a po moci a svojou bezchrbtovou prázdnou dušou zabíja občanov, alebo je to človek, ktorý ešte nepochopil svoju skutočnú vlastnú silu, silu pravdy a silu vôle.

Historia repetit se certis spatiis interiecti – História sa opakuje v pravidelných intervaloch

Keď sa pozriem objektívne a bez emócií okolo seba, to čo sa vôkol nás deje, je skutočná ľudská katastrofa. Pred každou skutočnou vojnou musí prísť najprv mediálna vojna.
Omieľanie dookola tej istej informácie, len inak podanej má za následok ovplyvnenie verejenj mienky. A tá je jednou z najdôležitejších krokov k vedeniu vojny. Pod rúškom „oslobodenia“ zabíjať iných, nevinných ľudí. Politici to veľmi dobre vedia, čo znamená verejná mienka. Tej sa boja najviac. Hlavne tí, čo majú „bočné plány a úmysly“. Len si predstavte ako by to vyzeralo, kedy nenapadli bez postupnej mediálnej kampane vymývania mozgov krajiny. Najprv sa začalo písať o možných chemických zbraniach, potom o tom, že určite disponujú, neskôr, že ich hodlajú použiť. Krok za krokom sa slová približujú ku skutočným úmyslom. Islamisti (takto ich prezentujú médiá, skutočnosť je však iná) napadli redakciu Charlie Hebdo písali média. Ale škoda, že nevravia A, keď povedali B. V tomto prípade je to, že ich redakcia osočovala a dehonestovala ich Boha, ich vieru. Nemám rád násielie a neobhajujem to, čo sa stalo. Ale na druhej strane, prečo sa nepíše, koľkokrát bola táto redakcia upozorňovaná na to, aby voči viere iného národa takto nepísala? Malo sa to riešť iným spôsobom,ale zjavne ten iný spôsob niekomu nevyhovoval.

Takýchto správ boli denne stovky a stovky. K napadnutiu krajiny a likvidácii režimu. Neskôr sa vydalo krátke vyhlásenie, že žiadne chemické zbrane nenašli. Zámerom však nebola sloboda, ale ropa, podniky a doslova ekonomické vycucanie krajiny. Takýchto prípadov je nanešťastie veľmi veľa a tí, ktorí toto majú za následok, si len v tíšku mädlia ruku a penaize im doslova tečú. Krvavé peniaze. Tisíce mŕtvych, desaťtisíce rozbitých rodín, milióny hladujúcich. Toto je následok okupácie. Škoda, že toto už neukazujú v správach. Čo napadnutá krajina, to zničenie krajiny a ľudí.Takto sa napadla a doslova zlikvidovala bývalú Juhoslávia, Iran, Irak, Sýria….atď atď atd. A netreba zabudnúť tam, kde to začalo – DVOJIČKY. Všade sa píše o útokoch. Našiel som však na nete článok, kde sa píše, že začiatkom roka 2001, to je rok, ked bol útok na ne, dvojičky zmenili majiteľa a ten si ich nechal len pár týždňov pred útokom poistiť proti teroristickým útokom. Náhoda?

Vrátim sa trošku späť ale do histórie.
Keď pozerám okolo seba všade čítam o moslimoch akí sú nenávistní a agresívni vrahovia, ako nás Rusi okupujú a ohrozujú. Neviem ako vás, ale mňa a ani moje okolie neohrozujú a ani necítim, že by sa tak malo stať. Skôr by som povedal, že sú iné skupiny, ktoré ohrozujú, okupujú, ničia, dehonestujú, zabíjajú ľudí a aj národy. O nich sa píše ako o strojcoch slobody a nie ako o tých, čo v skutočnosti sú a čo robia ich „osloboditeľské návštevy“. Tieto mediálne udalosti, ktoré sú všade okolo nás mi veľmi pripomínajú 30-roky 20. storočia v Nemecku, keď sa k moci postupne dostával Adolf Hitler. Aby dokázal ovplyvniť davy ľudí, potreboval sa a aj postupne začal ovládať médiá. Keď si pozriete noviny z vtedajšej doby, letáky a iný tisk, všade sa píše len o židoch a Slovanoch. Dokonca to zašlo tak ďaleko, že Hitler verejne prehlasoval, že len vďaka židom prehralo Nemecko 1. svetovú vojnu, pretože boli neschopní. Písalo sa, že Slovania sú podradný národ, že ich ohrozujú, okupujú územie, ktoré patrí len a len Nemecku, že nenávidia Nemcov. Tieto články vychádzali každý deň a postupne menili verejnú mienku až kým neovládli nemecký národ. Ľudia nešli za Hitlerom, pretože bol schopný štátnik a politik, nebodaj rečník, ale preto, lebo média uevrejňovali správy, z ktorých išiel pocit, že Slovania, židia a celkovo ostatní európania ohrozovali Nemecko. Strach, strach a opäť šírenie strachu. Strach je ten najhorší a aj najmocnejší pán. Ovplyvňuje myseľ človek, pud sebazáchovy dokáže zahmlievať pravdivý obraz skutočnosti. Tento mediálny jav trval roky a pokračoval aj po začiatku 2. svetovej vojny. Uvediem zopár príkladov. Napríklad Hilerova kniha Mein kampf je najpredávanejšia kniha v histórii Nemecka. Ale nie preto, že by bola tak skvelo a hlboko napísaná a každý ju chcel mať, ale preto, lebo bola zákonov stanovená. Ten, kto ju nemal, ten bol prezentovaný ako zlý občan Nemecka. Kupovali ju súkromné podniky, štátne inštitúcie a dávali sa darom. Napríklad ju dostávali darom manželia pri sobáši, či pri akejkoľvek príležitosti. Týmto spôsobom si Hitler zadovážil obrovský majetok. Nemysliteľné? Možno, zato bohužiaľ, ale pravdivé.

Hitler mal vlastné vojenské jednotky, ktoré odstraňovali tých, ktorí voči jeho osobe postavili. Postupne týmto sa málokto voči nemu verejne postavil a časom nebolo ani koho. Ďalší príklad toho ako sa mediálne šíri zlo, keď sa nemá kto voči nemu postaviť.

Všade sa píše len o tom, ako Nemci napadli Poľsko. Vo vtejších nemeckých médiách sa písalo, že poľské jednotky ako prvé napadli nemecké a útok v médiách bol prezentovaný len za odvetu. Dosť zaujímavá odveta. Opak bol však pravdou. Je dokázané, že nemeckí vojaci prezlečení do poľských uniforiem napadli vlastné, nemecké jednotky. Len preto, aby mohli zaútočiť na Poľsko. Zaujímavosťou je to, že už za pár hodín bola celá nemecká armáda pripravená napadnúť,, zlikvidovať a okupovať krajinu. Milióny vojakov, tankov, obrnených vozidiel, letectvo. Toto všetko sa nedá za pár hodín zjednotiť. Ale každý, kto niečo vie o vojenskej stratégii a organizovaní vie, že je to práca na niekolko dní, či týždňov. Nemecké vojská boli v skutočnosti pripravené na útok a keď si nenašli zámienku, sami si ju vyrobili. Niečo vám to pripomína? Verím, každému zmýšľajúcemu človeku to niečo pripomína. Nič nie je dielom náhody.

Vždy si treba uvedomovať možné následky a pointu možných následkov a zistíme, aká je v skutočnosti pravda, pretože nie slová, ale skutky robia život. Uzavrel by som to krátkou a veľmi múdrou myšlienkou „Len ten človek, ktorý hľadá pravda, nájde aj riešenie.“
Jediný zmysel života je v láske, milovať a ak tak nie je, treba spozornieť, pretože život a svet dospeje len tak ďaleko ako tomu sami dovolíme.

História sa opakuje v pravidelných intervaloch, alebo Pred každou vojnou musí najprv prísť vojna mediálna 2/3


Prednedávnom som prešiel bratislavským Slavínom. Prechádzal som sa pomedzi hroby vojakov a v duchu ďakoval každému jednému, že išli na neznáme Slovensko, kde možno ani v tom najväčšom sne netušili, že sa tam raz dostanú a už vôbec, že tam položia svoje životy. Každý jeden z nich bol synom a každá jedna matka si vie predstaviť tú bolesť, keď vie, že jej syn padol a padol za slobodu pre nich v neznámej zemi.
Pozeral som si fotografie, ktoré sú na hroboch a bol som z toho smutný, že niekto dovolil, aby vojna zvíťazila nad životom, že peniaze a boj o moc malej skupinky zničili život miliónov nevinných ľudí.
Každý jeden z nich chcel žiť, milovať, užívať si života. Padli za našu slobodu, aby sme sa my a aj naše deti mali lepšie ako mali oni. Padli v nádeji, že už ďalšie generácie nepoznajú čo je to hladomor, vojna a genocída. Fašizmus zničil milióny rodín, zabil milióny ľudí. Smrť má veľa podôb, ale vždy je na konci rovnaká.
Sovietski vojaci priniesli slobodu. Oslobodili našu krajinu a za to im patrí veľká vďaka.

Predstavoval som si pocity tých matiek rodiny, priateľov, žien a detí, všetkých tých, čo sa to bytostne dotýkalo. Čo cítili keď bojovali a čo cítili ich rodiny, keď sa dozvedeli, že ich syn, manžel, otec, brat zahynuli.
Zomierali preto, lebo určitá časť ľudí sa chcela zmocniť krajín a svoje vlastné malé egá chceli cez bolesť iných povýšiť. Ale hlavne zomierali preto, lebo ľudia nespoznali zlo a nepostavili zlu už na začiatku.
Každý jeden z nich bol synom a každá jedna matka si vie predstaviť tú bolesť, keď vie, že jej syn padol a padol za slobodu pre nich v neznámej zemi, kde si ich nik neváži. Fašizmus zničil milióny rodín, zabil milióny ľudí… a… stále ešte žije. Len pod iným „menom“.

História sa opakuje v pravidelných intervaloch, alebo Pred každou vojnou musí najprv prísť vojna mediálna 3/3

Prednedávnom som zháňal jedu knihu a dostal som sa na internetovú stránku nemenovaného bratislavské antikvariátu. Popritom ako som listoval stránkou mi ukázalo nové knihy, ktoré dostali do predaja. Jedna z nich ma veľmi zaujala. Čítal som ju ako ešte ako malý chlapec a priznám sa, že vtedy som mal z nej úplne iný dojem a aj osoh, ako mám doteraz. Bohužiaľ. Žil som v dobe, kde rodina bola na prvom mieste. Ľudia mali pokojný život, jeden si vážil druhého, hodnoty života a hodnoty človeka neboli degradované, dehonestované a utláčané, rodičia mi nechodili zničený a strhaný domov. Ale vrátim sa k tej knihe. Dnes som ju začal čítať knihu a aj som ju celú prečítal. Nedalo sa mi od nej odrthnúť. Kniha sa volá “Reportáž spod šibenice”. Fascinujúce čítanie človeka, ktorému záležalo na ľuďoch, na živote a ten svoj obetoval pre blaho ďalšej generácie. Fascinujúce čítanie o človeku, ktorý nikdy nevedel, kedy odbije jeho posledná hodina a celý čas žil s predstavou, že otvoria sa dvere na jeho cele a popravia ho.

Neviem si pomôcť, ale nemusím ani veľmi perzonifikovať a ak si odmyslím, že sa to odohrávalo pred 70 rokmi, veľmi mi to pripomína túto dnešnú dobu. Prenasledovanie, diktatúra, mučenie, hlad, pokusy o prevrat a nastolenie slobody. Čítal som veľa o histórií Slovenska a v kľude a bez emócií môžem prehlásiť, že jediné čo zmenilo, sú spôsoby šikanovania obyvateľov. Vždy bol nejaký “gauner”, ktorý sa chcel zmocniť vlády a vždy tam bol odpor. Kde je + zákonite musí byť aj – . Je to vždy len a len na ľuďoch ako a kam sa generácia dostane. Ak vidím “zlo” a nepostavíme sa mu tvárou v tvár, “zlo” sa začne rozmáhať a jeho chápadlá dostanú väčšiu silu. Lenže toto “zlo” sa kŕmi jedine ďalším “zlom” a konkrétne tým, čo je v nás. Ak niečomu neveríme, ak niečomu nechceme rozumieť, ak nemilujeme, ak nevidíme, ak sme skeptický….toto všetko a aj iné spôsoby života, znásobujú silu “zla”. Je to jeho potrava. Človek nepotrebuje oči, aby videl, čo sa v skutočnosti deje. Pravú tvár uvidíme až vtedy, keď oči zavrieme a vtedy bude silnejší iný vnem. Doslova sa znásobí. Viem to podľa seba. Ak chcem vedieť viac o niečom, zatvorím oči a načúvam. Sluch, počúvanie ušami a počúvanie srdcom. Ďakujem, že ste si to prečítali priatelia. Uzavriem to citátom “ Len ten, čo sa narodil ako bubon, bude celý život mlátený a bitý.”

Nicholas Tajomný Básnik

20. storočie

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
7 thoughts on “Nicholas Tajomný Básnik: HISTÓRIA SA OPAKUJE V PRAVIDELNÝCH INTERVALOCH, alebo PRED KAŽDOU VOJNOU MUSÍ NAJPRV PRÍSŤ VOJNA MEDIÁLNA

 • 4. augusta 2019 at 13:41
  Permalink

  Súdruhovia,

  znamenia sú jasné – presuny vojenskej techniky jedným smerom – na východ – pričom táto sa nevracia späť, za ohlušujúceho mlčania slovenskej štátnej ( údajne našej ) tlače. Svedčí o tom pravidelne sa opakujúce partizánske zverejňovanie fotiek s presunov pancierových holubíc mieru po cestách a tratiach, od provojnovo neuvedomelého občianstva.

  Asi sa pohybujem vo veľmi neslušnej spoločnosti, no nebadám vo verejnosti nejakú náklonosť k vojenským dobrodružstvám na východ od nás, ktorých máme byť aktívnymi účastníkmi. Naopak, badám pomerne podráždené reakcie na to, že by sme mali byť údajnými nepriateľmi sibírskeho Míšu. Vy to máte ako, s tými protiruskými náladami vo vašom okolí ?

  Pýtam sa preto, lebo ak je tá nechuť k vojne a ešte k tomu k vojne s Ruskom skutočná ( rozumej väčšinová ), potom sa ale pýtam, čo ( bude ) s takým nevďačným obyvateľstvom ? A nemôžem sa zbaviť silného pocitu, že by ste sa to mali pýtať tiež aj Vy…kým nie je neskoro…

  Reply
  • 4. augusta 2019 at 16:03
   Permalink

   Martine, klidné nedělní odpoledne.

   Vy se ptáte, já se také ptám, Vás, Martine. PROČ ruskému vedení nijak NEVADÍ, že si NATO v čele s USA vytírá celým Ruskem doslova prdel?

   Reply
   • 4. augusta 2019 at 21:23
    Permalink

    Vašku

    viete že ste jediný, kto predstavuje Rusko ako americký protektorát ?

    Nikde inde som sa s podobným opisom situácie nestretol. Preto budem zatiaľ dôverovať „oficiálnej“ verzii, že Rusko je strategickým nepriateľom Kovbojstanu č.1 a NATO robí všetko preto, aby vyprovokovalo konečnú vojnu o eurázijský priestor, ktorý sa bude deliť ako vojnová korisť. O možnej vojne vo vesmíre o vesmírne priestory ani nehovoriac.

    Budem však sledovať, či sa nezačne potvrdzovať Vaša verzia.

    Reply
 • 5. augusta 2019 at 1:37
  Permalink

  Martine, na DAV-DVA jsem jediný,

  kdo představuje Rusko jako amer. protektorát. Zato v samotném Rusku si tohle myslí snad všichni ekonomové a politici, s výjimkou snad jen vládnoucí špice pyramidy ruské moci. Přesněji, i tato špice to ví,
  ale veřejně to nepřizná.

  Martine, nerozumíte-li rusky, nevadí, vyznačte a zkopírujte si text článku ruského prof. Valentina Katasonova (viz pod čarou), abyste jej vlepil do okna pro strojový překlad buď na amer. Googlu nebo na ruském Yandexu. Na ruském Yandexu překlad z RJ do ČJ funguje zde:

  https://translate.yandex.com/?from=tabbar&lang=ru-cs&

  ▬▬▬
  Профессор Катасонов: «Давайте не будем называть разбой экономикой!» tj. Profesor Katasonov: «Nuže, nebudeme nazývat loupež ekonomikou!»

  PODNADPIS HLÁSÁ:
  «НЕ ПРАВИТЕЛЬСТВО, А КОЛОНИАЛЬНАЯ АДМИНИСТРАЦИЯ»
  «NE VLÁDA, ALE KOLONIÁLNÍ SPRÁVA»

  https://www.business-gazeta.ru/article/369735

  P.S.
  Martine, válka mezi RF a USA (NATO) je vyloučena. Zaprvé by byl konec lidského rodu, zadruhé proč by Západ voj. napadl Rusko, když prezident Putin s ředitelkou Centrobanky RF Nabiullinovou skoro veškeré zisky leje do amer. FEDu. Jinak řečeno, RF je protektorátem USA a EU, takže voj. napadnout RF je pitomost na kvadrát. Martine, povím to jinak, abyste mi porozuměl tím tuplem. Více než polovina ruských fabrik má zahraničního majitele.

  Reply
  • 5. augusta 2019 at 8:53
   Permalink

   Vašku,

   nesledujem to podrobne, ale pokiaľ viem, Rusko začalo robiť všetko preto, aby svoju menu oslobodilo od dolára. Myslím, že chceli spolupracovať s Čínou a obchodovať v inej mene ako v doláre, alebo chceli vytvoriť nejakú novú obchodnú menu, podporenú zlatým rezervami.

   Pokiaľ ide o politiku voči RF, potom sa jedná o jasne útočnú politiku. Podpora opozičných „bojúvek“ , provokácie na hraniciach, politické a ekonomické útoky. Skrátka – dnes nad RF nikto nemá moc, ale robí sa všetko preto, aby sa tá moc získala. Buď rozdelením krajiny, alebo aspoň bábkovou vládou. A keďže pri použití zbraní HN by došlo vyhubeniu ľudstva, práve preto pôjde o vojnu bez použitia týchto zbraní, alebo bez ich hromadného použitia.

   Reply
 • 5. augusta 2019 at 19:45
  Permalink

  Keď tak sledujem vzťahy medzi Putinom, Trumpom a Netanjahuom, zdá sami, že si celkom dobre rozumejú.
  Keď tak sledujem, ako Putin rešpektuje v ekonomickej sfére Kudrina a Nabjulinu a úplne ignoruje Glazjeva, Kasatonovaa alebo Chazina, nestačím sa diviť.
  Keď tak sledujem, že vlastne za Jeľcina zavedený ekonomický a finančný model od amerických poradcov (Jeffrey Sachs …) Putin vlastne vôbec nezmenil, prestávam sa diviť, lebo ide o jednotnú globálnu schému (vrátane SR samozrejme).
  Ide tu o odpor voči oligarchom, o obmedzenie ich vplyvu a tak sa mi zdá, že úspešnejší je Trump ako Putin, aj keď USA biznis pretláča bezohľadne aj k nám. Ale je len naša chyba, že od nich kupujeme staré vrtuľníky a stíhačky. Niet ozajstných chlapov v politike, len vechte …

  Reply
  • 5. augusta 2019 at 21:57
   Permalink

   Pane Juhár, klidný večer Vám ode mne.

   No ano, vše jste pochopil NAPROSTO SPRÁVNĚ. Co Vám budu říkat více, asi nic. A pokud snad, jen toto. Žije v ruském Petrohradu jistý profesor Igor Jakovlevič Frojanov, v letech 1982-2001 byl děkanem historické fakulty Petrohradské státní univerzity. V letech 1983-2003 byl vedoucím katedry ruských dějin. Za své prosocialistické a prosovětské postoje byl profesor Frojanov v r. 2003 doslova vyštván z univerzity, o což se mj. postaral i tehdejší a současně i nynější ruský prezident Putin.

   Pane Juhár, proč Vám to sděluji. Proto, že prof. Frojanov, kterého si já osobně vysoce vážím za jeho erudici i obč. postoje, v r. 2003, když byl z děkanátu histor. fakulty vyhozen, prohlásil toto: „Nynější prezident RF V.V. Putin je pokračovatelem zhoubné protinárodní a protiruské politiky Západu, kterou započal M.S. Gorbačov, a kterou dále prohloubil B.N. Jelcin. Je to cesta, na jejímž konci se rozpadne Rusko jako stát a ruský národ zmizí z ruských dějin.“

   P.S.
   Byl to nynější ruský prezident Vladimír Putin, kdo v r. 2012 v Leninově rodiště Simbirsku (od Leninovy smrti r. 1924 Uljanovsk) po dohodě s USA a amer. Pentagonem povolil zřídit voj. základnu NATO ─ šílené a hluboce PRAVDIVÉ zároveň. Akt Putinovy velezrady v r. 2012 dospěl dokonce až do takového stádia jeho patolog. nenávisti vůči Rusku, že OBHAJOVAL SVÉ ROZHODNUTÍ se základnou v Uljanovsku dokonce v parlamentu RF. Vystoupení oponenta a odpověď prezidenta Putina v dubnu 2012 k základně USA v Uljanovsku jsem zde na DAV-DVA v minulosti zveřejnil na jiném místě.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *