O zámere koalície siahnuť na dôchodky „predstaviteľom komunistického režimu“

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Tento komentár Viery Klimentovej, podpredsedníčky KSS, reaguje na zámer súčasnej vládnej koalície pripraviť reformu dôchodkového systému, ktorá by mala byť zameraná na znižovanie už priznaných dôchodkov, ktoré sú podľa nej príliš vysoké, a nie na zvyšovanie tých, ktoré sú dnes príliš nízke. O tomto zámere informovala denná tlač, napríklad portál teraz.sk: „Predstaviteľom komunistického režimu by sa malo siahnuť na dôchodky“.

Súčasní mocní si nedajú pokoj, kým dielo skazy nedokonajú.

A dnes majú k tomu jedinečnú príležitosť. Tá sa už nezopakuje. Sú pri moci, pri moci absolútnej-ústavnej. Sú pri peniazoch a delia si ich ako supy korisť. Ich moc sa však otriasa a blíži sa ich koniec. Uvedomujú si to. Konajú to, čo vedia. O kom píšem? Nuž o našich, po pomste túžiacich pánoch, koaličných poslancoch. Zmára ich Nenávisť – Pomsta – Odplata. Kvôli nim sa budú držať pri moci ako kliešte. Dennodenne preukazujú neschopnosť riešiť problémy, ktoré priniesla pandémia koronavírusu. A ľud trpí, pokoruje sa, ale jeho hnev pomaly narastá. Vidia a cítia to. Pred  hnevom ľudu, pred organizovanými protestami a demonštráciami, majú jedinečné riešenie – cielene predlžovaný núdzový stav a zrejme jediná možnosť, ako dovládnuť celé volebné obdobie.

Keďže nie sú schopní zvládnuť situáciu, hľadajú zástupné témy a umocňujú ich prostredníctvom legislatívneho procesu v skrátenom legislatívnom konaní, plne v rozpore s významom tohto legislatívneho inštitútu. Z vládnej dielne sa na politickú scénu dostáva nový návrh na zriadenie pracovnej komisie, ktorej úlohou bude zamerať sa na dôchodky vrcholových politických predstaviteľov „komunistického režimu“, príslušníkov ozbrojených zložiek, funkcionárov inštitúcií zodpovedných za ich riadenie a tiež najbližších pozostalých príbuzných, ako sú vdovy či vdovci. Pracovná skupina by sa mala zamerať na dôchodky vrcholových politických predstaviteľov komunistického režimu, príslušníkov ozbrojených zložiek, funkcionárov inštitúcií zodpovedných za ich riadenie a tiež najbližších pozostalých príbuzných, ako sú vdovy či vdovci. Úlohou pracovnej skupiny bude pripraviť odborné stanovisko dôchodkového zabezpečenia pre prípravu návrhu zákona o odobratí nezaslúžených benefitov komunistických predstaviteľov. Dohodli sa na postupe pri vyhľadaní a výbere osobných spisov bývalých príslušníkov štátnej bezpečnosti.Termín splnenia tejto úlohy je apríl 2021.

Tento krok nie je prekvapením. Veď žiadny víťaz nezačína svoju moc aktom milosrdenstva. A súčasní víťazi nechali na svoju pomstu čakať tridsať rokov. K politickému prevratu využili zradcov (aj z radov KSČ a ŠTB) a odporcov režimu. Bez nich by sa prevrat neuskutočnil. Odmenou im bude „benefit“, podľa ktorého budú mimo pripravovaného zákona. Od januára tohto roku sa zvýšil príspevok „veteránov protikomunistického odboja“ v zmysle schváleného zákona, ktorým  sa mení a dopĺňa zákon č. 274 / 2007  Z. z. o príplatku k dôchodku politickým väzňom v znení neskorších predpisov a ktorým sa dopĺňajú niektoré zákony.

Mimoriadne aktívna je pri realizácii „antikomunistického ťaženia“ mladá, šarmantná poslankyňa NR SR Anna Andrejuvová (OĽANO). Dobre premyslený ťah profesionálov. Mladé žieňa, ktoré malo v čase prevratu desať rokov, prešlo politickou výchovou Igora Matoviča pri volebnej kampani, ale aj špeciálnou školou Daniela Lipšica ako asistentka, počas jeho výkonu funkcie poslanca NR SR za lukratívnu finančnú odmenu. V súčasnosti aktívne spolupracuje s inkvizítorským Ústavom pamäte národa. Nie je to náhoda. Antikomunistická mašinéria pracuje intenzívne a žiaľ v daných podmienkach aj účinne.

Ak sa národ nevzoprie  súčasnému systému a súčasnej štátnej mašinérii, ktorá už ovláda finančné, represívne a ozbrojené zložky štátu, dôjde k represiám, prenasledovaniu, väzneniu a likvidácii zástancov pokrokových myšlienok, smerujúcich k sociálnej spravodlivosti a skutočnej demokracii. Ak národ dopustí, aby ešte tri roky vyčíňala súčasná vláda šialencov, dopustí tragédiu tisícov občanov, vlastencov a statočných príslušníkov bezpečnostných zložiek.

Viera Klimentová, podpredsedníčka ÚV KSS

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “O zámere koalície siahnuť na dôchodky „predstaviteľom komunistického režimu“

 • 27. februára 2021 at 16:51
  Permalink

  Nebude problém to neskôr zrušiť a znížiť dôchodky poslancom a politikom podieľajúcich sa na privatizačných zlodejstvach.

  Reply
 • 28. februára 2021 at 1:30
  Permalink

  Je to precedens, ktorý môže použiť ktokoľvek, kto príde po týchto zločincoch. Začali salámovou metódou. Obávam sa, že je to len začiatok.

  Reply
 • 4. marca 2021 at 21:27
  Permalink

  Netreba plakat, treba sa postavit na odpor podla clanku 32 Ustavy SR.!!!!Hneď…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *