Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bývalý šéf jednej z izraelských spravodajských služieb Yakov Kedmi v televíznej diskusii zdôraznil, že Nemecko nevynašlo zločiny proti ľudskosti, ale ani Norimberský proces za nimi nedal bodku. Spomínaný súd neriešil vojnové zločiny víťazov – napríklad anglo-americké kobercové nálety na Drážďany. Prvé koncentračné tábory vytvorila Veľká Británia počas búrskych vojen a zhromaždila v nich civilných obyvateľov (starých ľudí, ženy a deti), pričom ich väznili v takých podmienkach, že zahynulo viac ako 90 % internovaných osôb. Keď Turci systematicky vyvraždili 1,5 milióna etnických Arménov, pričom dodnes túto genocídu popierajú, tiež dali Hitlerovi návod, ako možno pristupovať k likvidácii politických oponentov, židov a príslušníkov rozličných národov, najmä slovanských.

Európska kolonizácia ostatných kontinentov sa zakladala na chápaní domorodcov ako súčasti prírody, ktorej sa treba zmocniť, preto ich beztrestne zotročovali, usmrcovali, vystavovali v zoologických záhradách a šľachta si ich vypreparované pozostatky umiestňovala do svojich sídel medzi iné lovecké trofeje z divočiny. Neutrálne Švédsko dodávalo Hitlerovi oceľ, Rockefellerovci mu dodávali ropu. A nacistickú expanziu financovali známe americké bankové domy.

Göringa umlčali tak, že mu pohrozili fyzickým násilím, keď na Norimberskom procese začal hovoriť o rasizme v USA. Eichmann sa pri procese v Izraeli čudoval, že západonemecká vláda, riadená z Washingtonu, necháva v podstate celý nacistický personál v činnosti. Tak prečo stíhajú práve jeho? Príslušníci SS a ďalších nacistických ozbrojených zložiek poberali štátne dôchodky v Nemecku i Rakúsku. V Litve a ďalších krajinách nepotrebovali na likvidovanie svojich židovských spoluobčanov nemecký nacizmus.

V Sovietskom zväze a v krajinách, ktoré sa nachádzali pod jeho veľmocenským vplyvom, bolo obdobie politických represií, ale pri ich historickej a mediálnej reflexii spravidla chýbajú mená ľudí, ktorí ich rozpútali, pretože sa neskôr sami stali ich obeťami, alebo sa zaradili do prvého radu ich dôsledných kritikov. Zväčša sa bagatelizuje, či obchádza antikomunistická hystéria v USA, ktorú podnietil Joseph McCarthy a ktorá postihla mnohých popredných predstaviteľov vedy a kultúry, najmä židovského pôvodu, takže kampaň bola vlastne prejavom amerického antisemitizmu.

O tom, kam odvtedy dospela medzinárodná situácia, svedčí skutočnosť, že britské médiá v aktuálnom období označujú animované filmy pre deti o Máši a medveďovi za nebezpečnú ruskú propagandu a súčasť agresívnej hybridnej vojny vednej priamo z Kremľa. To je už naozaj ťažké komentovať aj pri mimoriadne veľkom zmysle pre humor.

Bez akýchkoľvek žartov však treba upriamiť pozornosť na líniu vojnových zločinov západnej proveniencie od už spomínaných cez francúzske a neskôr americké zverstvá vo Vietname až po bombardovanie Juhoslávie členskými štátmi NATO, pričom niektorí slovenskí intelektuáli sa vtedy zmohli nanajvýš na kuloárne a marginálne pohoršovanie sa nad zničením mostov, ale počet nevinných civilných ľudských obetí našu akademickú, kultúrnu a mediálnu elitu nijako osobitne nevzrušoval. O politikoch, ktorí umožnili prelety bombardérov ponad naše územie, škoda hovoriť.

V súčasnosti USA rozmiestňujú na hraniciach Ruskej federácie v pobaltských republikách, v Gruzínsku a v iných štátoch rakety krátkeho a stredného doletu, čo im umožňuje zaútočiť na Rusko bez použitia interkontinentálnych balistických striel, a teda bez automatizovaného ruského strategického odvetného úderu. Vie si niekto vôbec predstaviť, že by podobné zbraňové komplexy inštalovala Moskva napríklad na Kube, v Mexiku či v Kanade?

Slovenský politik, ktorý sa chváli tým, že zabezpečil integráciu Slovenska do NATO, teraz organizuje protesty proti NATO. To by bolo priveľa už aj na trojitého agenta Dušana Popova – Srba, ktorý pracoval pre Nemecko, Britániu a USA. Mimochodom – práve on sa stal predobrazom Jamesa Bonda pre spisovateľa Iana Fleminga, ktorý počas vojny pôsobil ako pobočník šéfa britskej námornej rozviedky, pričom vojnové loďstvo bolo a je tradične najsilnejšia ozbrojená sila ostrovného impéria.

Ako bude vyzerať vystúpenie Británie z Európskej únie nielen vo vzťahu k Severnému Írsku a k jeho hranici s Írskou republikou, ale aj vo vzťahu k Gibraltáru, ktorý hraničí so Španielskom a to si naň navyše robí územné nároky? Bude môcť Grécko, s ktorým máme spoločnú európsku menu, niekedy splatiť svoje dlhy? A kto sa odváži žiadať a akou formou splácanie závratných dlhov najsilnejšej ekonomiky na svete – Spojených štátov amerických?

Keď už poukazujeme na zamlčiavané fakty, tak pripomeňme, že všetky elektronické sociálne siete, vrátane najrenomovanejších, vznikli s výdatnou podporou vlády USA ako prostriedky globálneho špicľovania, teda hromadného porušovania občianskych práv a slobôd, pretože v bezprecedentnom rozsahu zasahujú do súkromia ľudí na celom svete.

To sú podstatné otázky, ktoré premýšľajúcej menšine kladie prax relativity zla a na ktoré nik kompetentný nepozná odpovede. Nepremýšľajúcej väčšine zatiaľ dlhodobo poskytujú intelektuálnu narkózu všetky druhy médií, ktoré sú osvedčeným a účinným nástrojom informačnej vojny.

Mgr. art. Pavol Janík, PhD.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *