Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Pred pár dňami sme pozerali v tv prírodopisný dokument o varanovi komodskom. V komentári zaznelo, že varan nemá na území kde žije, prirodzeného predátora. Môj potomok len lakonicky poznamenal, že má šťastie, pretože tam možno nie je ropa.

Včera  média priniesli správu o zavraždení iránskeho generála Kásema Solejmáního v Iraku, na priamy rozkaz amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten to zdôvodnil tým, že generál Solejmání zavraždil a zranil  tisíce Američanov a chystal sa zavraždiť mnoho ďalších. Pre SR a ostatných spojencov USA pod hlavičkou NATO, je táto úkladná vražda, vyhlásením vojny Iránu. Všetci tí, ktorí majú aspoň trošku prehľad o situácii na Blízkom východe vedia, kto bol generál Solejmání. A slová prezidenta Trumpa o tisícoch zavraždených a zranených Američanoch, hovoria za všetko…

 Mnoho ľudí  si myslí, že žijeme v mieri. Ale to už dávno nie je pravda. SR je členom vojenského paktu NATO a spojencom najväčšieho vojenského agresora vo svete USA a je spoluzodpovedná za všetky vojenské zverstvá, ktoré USA páchajú pod zásterkou NATO. Vzletné slová o obrannom pakte sú už len prázdnymi frázami a nehanebným klamstvom.

Vojna má mnoho podôb. Oproti  minulosti, keď sa viedli vojny klasickým vojenským spôsobom, sú podoby novodobých vojen veľmi sofistikované. Časom sme si zvykli na nové pomenovanie „hybridné vojny“. A ľudia si ani neuvedomujú, že v skutočnosti žijú v neustálom stave vojny.

V  klasických vojnách, ktoré sa vedú vojenskou agresiou, je náš štát ich súčasťou. Naši politickí predstavitelia musia slepo poslúchať rozkazy svojich vojenských nariadených a vynakladať obrovské sumy na zbrojenie.

A občania? Väčšina z nich ani netuší, čo sa deje. Už dávno boli porazení v „hybridných vojnách“, ktoré sa po páde socializmu vedú proti nim samotným. V skutočnosti boli tlaku hybridnej vojny, v ktorej boli porazení, vystavení už pred „Novembrom 89“.

Mediálna vojna, ktorá spočíva v cielenom podávaní dezinformácií, stále prináša svoje plody. Takisto ako aj cielené otupovanie citov a zmyslov v podobe mediálnej propagácie  násilia, vraždenia a tvrdého sexu, ktoré sú považované za zábavu. Ľudia sú ovládaní pomocou vlastných pudov. Iným druhom hybridnej vojny, ktorá drží ľudí na reťaziach ako poslušných psov, je  finančná vojna, ktorá prinútila ľudí žiť v dlhovom otroctve, ktoré považujú za normálne a niektorí dokonca  za životný štýl, či výšku životnej úrovne.  

Je to spôsobené tým, že človek je vo svojej podstate pudové stvorenie, ktoré sa dá len veľmi ťažko vychovávať a kultivovať. Oveľa jednoduchšie je spôsobiť jeho mravný a morálny úpadok a celkovú degeneráciu. Nuž a  toto sa často deje práve spomínanými druhmi hybridnej vojny, ktoré sa považujú za bežnú súčasť hodnôt spoločnosti. Aj preto si ľudia ani neuvedomujú, že svojím konaním podporujú vojnové besnenie vo svete. Slepo poslúchajú a podporujú politických lokajov, ktorí ich rozoštvávajú medzi sebou a ktorí verne za svoju gážu slúžia agresorom. Presne takto to bolo aj v minulosti a ľudstvo sa doteraz nedokázalo na jeho škodu, z nej poučiť. Pretože novodobé podoby vojny sú rovnako kruté ako tie, ktoré sa viedli tisícročia a ich jediným cieľom, bolo zničiť a ovládať iných.  

V súčasnosti sme zatiahnutí do vojen proti terorizmu. Proti tomu terorizmu, ktorí stvorili tí, ktorí z neho najviac ťažia a bohatnú z neho a pre ktorých má ľudský život nemá hodnotu, alebo má  len hodnotu peňazí, ktoré z neho môžu vyťažiť.

V súčasnosti sa prizeráme vraždeniu čelných predstaviteľov iných krajín a to dokonca v tretích krajinách. Naši slovenskí najvyšší predstavitelia mlčia, aj keď mnohí svetoví, takéto vraždenie považujú za nemorálne porušovanie medzinárodného práva a Charty OSN. Zabúdajú, že nie sme ničím výnimoční a ani chránení ako varany komodské vo svojej rezervácií, ktoré tam nemajú prirodzeného nepriateľa. Nezachráni nás ani to, že nemáme ropu, kvôli ktorej sa vedie vo svete vojnové besnenie. Sme spojenec tých, ktorí aj kvôli nej vedú vojny. „Spojenec“, ktorý nemá práva, iba povinnosti. Povinnosť vynakladať financie, ktoré štát potrebuje na nezmyselné zbrojenie, na ktorom zbohatnú len tí, ktorí vedú vojny a povinnosť zomrieť za ich mocenské záujmy.

Podoby vojny…  Všetky sú desivé, aj tie ktoré sa vedú vojenskou agresiou, aj tie hybridné.

Dnes si málokto uvedomuje, že sme na prahu novej svetovej vojny. A to už nebude vojna, ktorú poznáme z učebníc, ale oveľa strašnejšia a krutejšia…

A kvôli čomu?

Kvôli chamtivosti, nenávisti, egoizmu, arogancii, bezcitnosti, nenásytnosti a šialenej túžbe po moci pár ľudí?

Podoba tejto vojny môže byť aj taká, že zbrane, ktoré kvôli tomu na planéte sú, nezničia len štáty a nezabijú len ľudí, ale aj planétu samotnú…

Článok pôvodne vyšiel na Blog Pravda.sk

Iveta Hajdová

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Podoby vojny…

  • 5. januára 2020 at 22:53
    Permalink

    Veľmi dobre položené otázky na zamyslenie. Je to tak, vojna už dlho zúri okolo nás. Aj tá občianska „slušných“ proti „neslušným“. Budeme musieť hľadať nové formy, ako sa proti tomu postaviť. Kedysi bol proti vojne rock, hippies a dúhové vlajky. Už nám ukradli aj to.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *