Pozvánka na povolebnú diskusiu s Romanom Michelkom v Košiciach

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Iniciatíva DAV DVA Vás pozýva na povolebnú diskusiu s Romanom Michelkom k eurovoľbám.

Diskusia sa uskutoční vo veľkej zasadačke na prvom poschodí bloku C na Hlavnej 68 v Košiciach dňa 27.5.2019 (pondelok) v čase od 17:00 – 19:00.

Vchod do budovy
Mapka k budove

Z kapacitných dôvodov je potrebné sa zaregistrovať na udalosť

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Pozvánka na povolebnú diskusiu s Romanom Michelkom v Košiciach

 • 25. mája 2019 at 16:58
  Permalink

  Tak som bol dať hlas KSS a Vzdoru, za to, že na mňa škaredo zazerajú:-).

  Ale bolo zaujímavé pozorovať komisiu. Vošiel som, stál pri určenom čísle a nič, nikto si ma okolo minúty nevšímal. Zo 4 členky ukladali lístky na okne, zo dve sa rozprávali, jedna robila niečo bokom.
  Neskôr som si pomyslel, že som mohol po odvolení si zobrať so sebou a vyniesť von volebnú urnu, vôbec by si to nevšimli a nechýbala im.

  V teórii verejnej voľby sa hovorí o úradníkoch a politikoch, že v prvom rade sledujú svoj osobný záujem, až potom verejný. To platí nielen o úradníkoch, ale vôbec ľuďoch – v kapitalizme, teda aj o takejto komisii. Ona za určitou hranicou začne žiť, podobne ako úrad, alebo aj škola, či iná inštitúcia svojím vlastným životom, voliči, občania, študenti tam už nie sú nejako potrební pre život takejto inštitúcie.

  Ale myslím, že to platí hlavne pre kapitalizmus, postavený ešte na pomerne barbarskom, nerozvinutom individualizme, kde individuálne záujmy majú prednosť pred spoločenskými.
  Preto aj pri uvažovaní o samosprávnych podnikoch, komunitách môže dôjsť k podobnej situácii, že v kapitalistickom prostredí samosprávny kolektív alebo komunita budú upretí na svoje komunitné záujmy a budú ignorovať verejné, celospoločenské, ekologické, mravné a iné kritériá. Nestačí sa teda orientovať len na vytvorenie komunitného či samosprávneho života, ako sa o to snažia napr. anarchisti, ale aj o vytvorenie celkovo progresívneho spoločenského rámca,. socializmu či komunizmu.

  Komunizmus individualizmus nepopiera, ale rozvíja ho z jeho vulgárnej kapitalistickej podoby do vyspelejšej. Vyspelá spoločnosť potrebuje rozvinuté indivíduá ako podmienku rozvinutej deľby práce.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *