Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ilustračné foto: Christopher BurnsUnsplash

Posledných pár mesiacov máme možnosť vidieť prečo a kvôli čomu, bola nutná  štvavá kampaň proti Róbertovi Ficovi a strane Smer, ktorá mala za cieľ zvrhnúť vládu R. Fica a rozbiť nielen politickú scénu na Slovensku, ale aj samotnú stranu Smer, aby oslabila jej vplyv.

Áno toto všetko sa podarilo. Tak, ako sa podarilo zlikvidovať posledné zbytky zvrchovanosti a samostatnosti nášho štátu. Podarilo sa zlikvidovať ekonomiku a sociálne istoty, následkom čoho budú občania uvrhnutí do jarma chudoby a ešte väčšieho dlhového otroctva, čo má zaistiť stratu schopnosti brániť sa a ich poslušnosť. Podarilo sa zlikvidovať právny štát a potlačiť ľudské práva občanov. V troskách nie je len ekonomika a sociálny systém, ale aj zdravotníctvo, školstvo a kultúra.

Ústavná väčšina, ktorú súčasná vláda má,  dovoľuje likvidovať Ústavu SR a ohýbať  a zneužívať právo spôsobom  akým jej  vyhovuje. Vďaka tomu sa ocitáme v stave bezprávia a totality, ktoré táto vláda používa ako spôsoby vládnutia a jej premiér sa správa ako diktátor.

Všetko toto vyvrcholilo záhadným zasamovraždením sa elitného policajného generála, ktorý dokázal rozložiť a dostať za mreže mafiu, ktorá terorizovala Slovensko.

A toto všetko sa deje vo „vyspelej Európe“ a v EÚ, ktorá sa pýši svojimi demokratickými hodnotami  a dovolí si kritizovať a uvaľovať sankcie na všetkých politikov a štáty, ktoré vraj porušujú demokratické princípy a ľudské práva.

Prečo predstavitelia EÚ a vyspelého západného sveta mlčia, keď sa toto deje priamo im „pod nosom“?

Odpoveďou je napríklad to, že  premiér Matovič bol referovať o celoplošnom testovaní najskôr pani Merkelovej, ktorá o ňom vedela takto skôr ako  naša pani prezidentka a tá napriek tomu, že mala možnosť zastaviť toto bezprávie páchané na občanoch štátu, tak neurobila, dokonca ho podporila.

Stav chaosu, nespravodlivosti a totality na Slovensku vyhovuje predstaviteľom EÚ  a dokazuje v akom postavení je SR voči EÚ a celému západnému svetu.

A odpoveďou je aj samotné vládnutie Smeru a R. Fica. Môžeme si o R. Ficovi myslieť čo chceme a mať na neho vlastný názor a nesúhlasiť s mnohými jeho rozhodnutiami.

Ale…

Počas jeho vlády sa zo Slovenska stával znova suverénny štát a politika jeho vlád bola zameraná na sociálne zlepšenie života občanov.

O tomto všetkom písal v marci Gustáv Murín v článku „Vďaka pán Fico“.

Žiaľ,  je neprípustné, aby sa štáty, ktoré sú vo vyspelom západnom svete vnímané ako surovinové prívesky a kolónie rozvíjali nielen po sociálnej stránke a zvyšovali životnú úroveň svojich občanov, ale je vrcholne neprípustné, aby sa v týchto kolóniách znova budovalo a vytváralo národné povedomie a vlastenectvo.

Preto v našom štáte nastal mediálny lynč nielen vlády R. Fica, ale aj snaha kriminalizovať a prenasledovať všetkých tých, ktorí sa hlásia k vlastenectvu.

Posledné roky sme boli svedkami úporného boja proti vláde R. Fica a aj jemu samotnému a dnes vidíme výsledok zmeny, ktorú nám sľubovali po zvrhnutí jeho vlády.

R. Ficovi môžeme vyčítať čo chceme, ale mali by sme si uvedomiť, akého silného protivníka mal proti sebe. A aj napriek tomu, že sme v spolku, pre ktorý je SR len montážnou halou s lacnou pracovnou silou, dokázal sa v mnohom  vzoprieť bruselskému diktátu a zabezpečiť občanom aspoň nejaké sociálne istoty a zvyšovať životnú úroveň.

Ľudia, ktorí podľahli tlaku  mediálneho  lynčovania a nenávisti  docielili to, že sa k moci dostali tí, ktorí si svoju moc  dokázali kúpiť a to aj pomocou tých, ktorým záleží na tom, aby sa zo Slovenska stal totalitný pracovný tábor, vedený tvrdou diktatúrou.

O úrovni demokracie na Slovensku svedčí napríklad to, že v médiách čítame, ako „slobodne“ protestujú  občania v Bielorusku proti diktátorovi Lukašenkovi, kým v našom demokratickom a slobodnom štáte je zákaz vychádzania, navštevovania sa v rodinách, dokonca je aj zákaz „tvorenia rodinných bublín“ a počet ľudí na spoločných akciách nesmie presiahnuť šesť osôb a toto všetko si vláda zabezpečila podvodným a protiprávnym spôsobom, len na základe nejakých  pofidérnych vyhlášok hlavného hygienika.

Takisto o úrovni právneho štátu svedčí to, že unikla lekárska správa o zraneniach generála Lučanskeho, ktorých pravosť dokázal svojím vyjadrením minister obrany Naď,  čo usvedčilo z klamstiev ministerku spravodlivosti, ale aj samotné nabádanie ľudí k udavačstvu pánom ministrom a snaha prekryť  a zahladiť to čo sa stalo,  vládnou mocou.

O tom, čo sa  skutočne deje v našom štáte  dokazuje, že doteraz nebola ani len vyvesená čierna vlajka na budove ministerstva vnútra, ale aj úroveň informovania v zahraničných médiách o smrti generála Lučanského.

Žiaľ, ešte aj teraz mnohí obhajujú vládnutie súčasnej vlády frázou „lebo Fico“.

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskénoviny .sk

Zdroje:

https://gumurin.blog.pravda.sk/2020/03/09/vdaka-pan-fico/

https://davdva.sk/sokujuci-medzinarodny-ohlas-na-smrt-generala-lucanskeho/?fbclid=IwAR1LbuJ2ED1FZiZZTnshZIMoaBBU–jxwkugxs1QbCr6LA2y-Y-Qww11FgY

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/573467-mikulec-lucansky-nemal-obmedzeny-styk-s-rodinou-ale-ziadost-neprisla/

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


5 thoughts on “Prečo „lebo Fico“?

 • 2. januára 2021 at 21:59
  Permalink

  Až na jedno ! Nebyť Fica nie je Matovič !

  Reply
  • 2. januára 2021 at 23:53
   Permalink

   Nebyť Fica, nie je Matovič, ale Kiska!
   A Kiska by to nedokázal za necelý rok zbabrať tak, aby každému príčetnému bolo jasné, kam smerujeme. Takže by sme tam smerovali ešte riadne dlho.

   Reply
   • 3. januára 2021 at 15:22
    Permalink

    Fico toleroval vznik dualít v polícii (NAKA), prokuratúre (Špec.prokuratúra), súdnictve (Špec. súd). Nebyť toho by Kiska predčasne skončil ako prezident. Chcem však veriť, že to Fico tentokrát ustojí. Za chyby však zodpovedať musí !

    Reply
    • 4. januára 2021 at 10:18
     Permalink

     Chyby boli, aj zločiny. Ale je chybou personalizovať všetko do Fica. Veď to sa nedá ani fyzicky, aby bol za všetko zlo zodpovedný jeden človek. To ich volanie „lebo Fico“ má aj jeden zásadný dôvod. Umožní im to „exemplárne potrestať“ jedného alebo pár ľudí a pritom v tichosti nechať všetko po starom. Vymeniť ľudí nie je riešenie, treba zmeniť systém.

     Reply
 • 3. januára 2021 at 22:58
  Permalink

  Nie je jasné, prečo Brusel útočí na Poľsko a Maďarsko, keď na Slovensku je väčší bezprávny stav ako v týchto krajinách. Predsa v týchto krajinách polícia nezatýka politických oponentov za obrovskej medializácie a v putách ako nejakých nebezpečných zločincov, napr. aj NAKA – Rostas, Dudáš prepadnú dom a potom ich prepustia. To už nevedia čo je to slušné predvolanie a výsluch? Občania sú zvedaví na aféru Lučanský, čo je pravda a čo agresia v podobe diktatúry.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *