Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Prehrali sme iba pár bojov. Stále sme neprehrali vojnu o mier!

Jalal Suleiman na proteste proti NATO:

Vážení priatelia, spolubojovníčky a bojovníci,

  1. Stretli sme sa tu po prvýkrát vo februári roku 2015 a odmietli sme základne cudzích vojsk na našom území. Naše protesty mali pozitívny ohlas a vyvolali verejný prísľub predsedu vlády Róberta Fica, že ak bude vystavený tlaku partnerov v otázke zriadenia základne cudzích vojsk, iniciuje v tejto otázke referendum. A realita? Zločinecká organizácia NATO má vo Vajnoroch základňu!
  2. Počas našich protestov sa na Slovensku uskutočnili parlamentné voľby. Vďaka našej vytrvalosti sme získali priazeň niektorých politikov, ktorí sa do parlamentu aj dostali. Patrí k nim napríklad Andrej Danko. Avšak, podviedli nás a na post ministra obrany menovali žoldniera NATO, ktorý neváhal vydať rozkaz k zaslaniu vojakov k hraniciam Ruska.
  3. Blokovali sme konvoj amerických vojakov, prechádzajúcich minulý rok cez SR. Realita je dnes taká, že tu stále premávajú kolóny vojnových štváčov a najväčšia kolóna prichádza 30.6.2017.
  4. Odmietli sme zaslanie slovenských vojakov k hraniciam s RF. Márne sme apelovali na poslancov NR SR, aby tento akt odmietli. V skutočnosti sa ukázalo, že z včerajšieho rokovania vlády je jasné, že sa chystá zaslanie ďalších vojakov pod novým názvom „stálej misie obrany partnerov!“. Teda ešte horšie než doposiaľ.
  5. Odmietli sme militarizáciu Slovenskej republiky. Z včerajšieho rokovania vlády slovenskej republiky vzišiel fakt, že armáda dostane 1.2 miliard EUR na kúpu novej techniky.

Na prvý pohľad to vyzerá akoby sme prehrali a márne sem zakaždým chodili.

Inými slovami:

  1. Nedokázali sme zabrániť prítomnosti cudzích vojsk na našom území.
  2. Nedokázali sme zabránili zavlečeniu Slovenskej republiky do priamej konfrontácie s Ruskou federáciou.

Toto však nie je totálna prehra. Konštatujem tým, že sme prehrali iba pár bojov. Sále sme neprehrali vojnu o mier! Vojnu o mier prehráme iba vtedy, ak neobstojíme v tejto veľkej výzve, ktorej sme svedkami.

Stav, ktorý je tu sa ešte dá zvrátiť. Naše prehraté bitky s predstaviteľmi militarizmu a vojnového štvania sú iba bitkami. Oni síce získali svojou zákernosťou priazeň vládnucej garnitúry a presadili spomínané úkony. No tie sa vždy dajú anulovať vládami, striedajúcimi tých, čo sú momentálne pri moci. To, čo sa však nedá anulovať vážení priatelia, je spoločenská atmosféra.

V tom sme neprehrali. Je to veľká výzva, ktorá je tu pred nami. Nepriatelia mieru usilovne vytvárajú spoločenskú atmosféru strachu a nenávisti voči Rusku a ruskému národu. Nebránia im v tom iba aktivity nášho hnutia tu prítomné už po tretí rok!

Aj preto pozorujeme útok neprajníkov a nepriateľov mieru na historickú pravdu o druhej svetovej vojne. I z tohto dôvodu sme zapojil do aktivity zvýraznenie vďaky Červenej armáde ako osloboditeľke Slovenska a Európy z fašizmu a nacizmu. Na aktivitách pri príležitostiach prejavenia vďaky osloboditeľom participovali aj niektorí farizeji, a tí už hlasne bubnujú na boj proti extrémizmu. Všimnite si, že opomínajú fašizmus či neonacizmus, ale extrémizmus, lebo tam sa dajú zahrnúť všetky politické a občianske sily, bojujúce proti tomuto prihnitému establišmentu a systému.

Šíria atmosféru nenávisti voči Rusku a ruskému národu. Presne to chcú dosiahnuť a nedarí sa im to! V tom my vyhráme priatelia. O tom je náš boj a verím, že my vyhráme, lebo naša morálka je silnejšia… Je to morálka progresivity a mieru. Nech žije mier. Nech žije!

 

Juraj Janošovský:

Vážení spoluobčania, priatelia, aktivisti hnutia proti militarizácii Slovenska,

je veľmi dôležité, že aj dnes tu stojíme s jasným postojom k pobytu cudzích vojsk na Slovensku. Že zreteľne hovoríme nie americkým základniam na Slovensku, stupňovaniu napätia s Ruskom a okupácií kontinentálnej Európy.

Práve tu a práve dnes vedieme boj za suverénne Slovensko, za mier v Európe a vo svete.

Napriek systematickému masírovaniu verejnej mienky občania Slovenska nevítajú cudzie vojská. Na Slovensku nemá úspech antiruská propaganda glorifikujúca ukrajinských fašistov, podporovaných Nemeckom a USA. Na Slovensku sme stále solidárni s obeťami humanitárneho bombardovania Juhoslávie (pod ktoré sa podpísal nielen V. Havel aj slovenská vláda pod vedením M. Dzurindu).

Väčšina na Slovensku sa teší s úspechov ruského letectva v Sýrii, ktoré zastavilo rozvrat na Blízkom Východe organizovaný USA a Izraelom, podporovaný renegátmi v Egypte a Saudskej Arábii. Rusko tak účinne zmiernilo mnohomiliónovú imigračnú vlnu vojnových obetí do Európy.

Áno, aj na Slovensku máme piatu kolónu tretieho sektora a Amerikou sponzorovaných jastrabov, ako je prezident Kiska, štátny tajomník Ondrejcsák, Šebej, Duleba, Osuský. A hoci s nimi kolaborubuje aj časť miestnych elít, my tu na námestí im pristrihujeme ich krídla. Naši jastraby nelietajú vysoko, iba sa plazia po televíznych štúdiách. Nemajú odvahu vyjsť na svetlo božie, tak, ako chodíme pravidelne my. Verejnosti sa boja aj lobbisti, najmä bývalí ministri obrany, by radi strčili svoje ruky do ešte väčšieho mešca spoločných peňazí, ale nemajú odvahu povedať, že budú musieť zrušiť lekársku pohotovosť v mnohých mestách, zavrieť nemocničné oddelenia a celé nemocnice, zrušiť školy a obmedziť vedu a výskum na Slovensku.

Poza chrbát verejnosti v týchto dňoch vrcholí kampaň za 50% zvýšenie štátneho rozpočtu na zbrojenie. Andrej Kiska vo Walese v roku 2014 sľúbil nárast rozpočtu na zbrojenie. Rozumiem jeho snahe lepšie chrániť svoje bankové kontá a chrániť investičné zámery jeho amerických, nemeckých a francúzskych priateľov. Preto zriaďujú americké vojenské základne na Slovensku. Preto sľubujú peniaze americkým zbrojovkám, ktoré chcú predať zastaranú výzbroj a získať zdroje na nové systémy pre vlastnú armádu.

Keď som Vás dnes chcel osloviť, mal som záujem si oživiť aj text Záverečného dokumentu KBSE (Helsinky 1975). S hrôzou som zistil, že jeho slovenský preklad nie je jednoducho na nete prístupný. Teda konštatujem: európske inštitúcie a naše vládne agentúry vedú hybridnú vojnu aj s dokumentami o medzinárodnom mieri. Našiel som český text a pochopil som, prečo im text vadí. V prvom koši sa 33 európskych štátov spolu s USA a Kanadou zaviazali dokonca aj garantovať právo na neutralitu signatárskych štátov. V tzv. druhom koši sa vlády zaviazali citujem: „žiadne zdôvodnenie nemôže poslúžiť k ospravedlneniu použitia hrozby silou alebo k použitiu sily“. Mŕtvi civilisti v Juhoslávii, v Iraku, v Líbii, v Sýrii, v Paname a na Grenade usvedčujú USA a ich spojencov z podvodu. Z podvodu usvedčujú R. Reagana, G.Busha, Clintona a Obamu. Základne NATO na území bývalého Sovietskeho zväzu a štátov Varšavskej zmluvy, hoci sa USA zaviazali v Reykjaviku a na Malte nerozširovať alianciu týmto smerom. Podvodom je konverzia zbrojárskeho priemyslu na Slovensku – z podvodu V. Havla (nejde o demilitarizáciu) usvedčujú nielen tisícky osudov ich zamestnancov, ale aj čísla medzinárodného obchodu so zbraňami, keď najmä USA obsadili uvoľnené trhy. Pravda v rukách V. Havla určite nezvíťazila, keď vyhlasoval, že vystúpenie z Varšavskej zmluvy je cestou aj k zrušeniu NATO a k ukončeniu činnosti vojenských paktov v Európe.

Podvodom je aj vstup Slovenska do NATO. V roku 1997 bolo zmarené referendum o vstupe do NATO, bolo vyhlásené, ale nekonalo sa. Doteraz!

No k dohode NATO sme sa pripojili. A zasa sú tu ďalšie podvody: po prvé pristúpili sme k dohode o spoločnej obrane a presviedčajú nás, že sme vstúpili do organizácie. Po druhé- obrana (ktorá je definovaná ako princíp spolupráce) je podľa všetkých vojenských poučiek iba činnosť na vlastnom území. NATO – a každý deň sme informovaní o jeho činnosti mimo územia členských štátov – je však útočný agresívny a nebezpečný nástroj.

Priatelia,

má zmysel s podvodníkmi diskutovať a dúfať v ich čestné konanie?

Nie! My s p. Kiskom a jeho kolaborantami nechceme diskutovať – oni nie sú partnermi pre dohodu. Tak, ako generáli našej žoldnierskej armády, ktorí prisahali vernosť socializmu a dnes slúžia Západu, tak, ani slovo kolaborantov nemá žiadnu hodnotu. My im potrebujeme iba nasadiť uzdu. Aby vedeli, že na Slovensku nie sú iba voliči z Hornej-Dolnej, manipulovaní komerčnými médiami a dotovanou propagandou a voliči z Mašličkova ochotní, za fľašu piva a cigarety, odovzdať hlas komukoľvek.

Tu sú dnes slobodní občania Slovenska, ktorý hovoria nie jeho militarizácii.

Hovoríme to aj kolaborantom, ale aj tým, ktorí z donútenia v parlamente, vo vláde a v armáde tolerujú príkazy amerických okupantov a ich miestnych prisluhovačov. Vám držíme palce vieme, že môžete okupáciu zmierňovať, že viete brániť naše záujmy. História to rozlíši. Nespojte svoje osudy a svoju povesť s podvodníkmi a hochštaplermi. Bez vás budú domáci quislingovia bezmocní.

 

Foto: screenshot z videa Igora Jurečku

Na našich stránkach poskytujeme priestor skutočne pestrej palete názorových línií, predstavujúcich alternatívu voči súčasnému zriadeniu. Preto čitateľov upozorňujeme, že nakoľko i samotní členovia redakčného kolektívu DAV DVA, spolupracovníci či korešpondenti vzišli z rôznych prúdov, v partikulárnych otázkach sa ich výklady a postoje môžu líšiť či si dokonca miestami protirečiť. Iba názorová pluralita totiž umožňuje skutočne plodnú a hodnotnú diskusiu s potenciálom vygenerovať tie najlepšie myšlienky, schopné načrtnúť pôdorys pre nové spoločensko-ekonomické zriadenie, zohľadňujúce potreby 21. storočia.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *