Prekonaním infekcie COVID-19 človek získa ochranu na 6 mesiacov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Predchádzajúca infekcia COVID-19 poskytuje ochranu pred opakovanou infekciou najmenej po dobu 6 mesiacov

Odhaduje sa, že infekciu COVID-19 už prekonali desiatky miliónov ľudí, no až táto štúdia Oxfordskej univerzity, Oxfordskej fakultnej nemocnice, Výskumného centra NIHR a úradu verejného zdravotníctva Spojeného kráľovstva je prvou rozsiahlou štúdiou zameranou na získanú imunitu po prekonaní infekcie.
Výskum sa vykonával v období marec - november 2020 na skupine 12 180 zamestnancoch Oxfordskej fakultnej nemocnice.
Podstatou výskumu bolo, že zamestnanci sa pravidelne testovali na prítomnosť vírusu aj na prítomnosť protilátok. Cieľom bolo zistiť, ako často sa objaví opakovaná infekcia u zamestnancov, ktorí prekonajú ochorenie.
Výsledky:
- u 89 zamestnancov sa vyvinulo ochorenie s príznakmi,
- u 1246 sa zistila prítomnosť protilátok, teda prišli do styku s infekciou, ale neobjavili sa príznaky a v tejto podskupine sa menej často objavoval pozitívny výsledok PCR testu na prítomnosť vírusu - len u 3, bez príznakov,
- v podskupine bez zistených protilátok bolo 76 pozitívne testovaných na prítomnosť vírusu.
Slovo „najmenej“ v titulku znamená, že z ľudí, ktorí prekonali infekciu, doteraz (6 mesiacov) nikto neochorel po druhý raz.
Štúdia ďalej pokračuje, no Dr. Katie Jeffrey, riaditeľka oddelenia prevencie pred infekciami to komentuje: „Je to veľmi povzbudzujúce zistenie, lebo naznačuje, že po prekonaní infekcie získa pacient aspoň krátkodobú ochranu pred opakovanou nákazou.“
. Zdroj: MedicalXpress

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Prekonaním infekcie COVID-19 človek získa ochranu na 6 mesiacov

  • 27. novembra 2020 at 20:12
    Permalink

    Ako pri chrípke.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *