Prešovský kraj: Ľuboš Blaha pozýva na verejné diskusie

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Milí priatelia, dostávam od vás množstvo správ, kde presne sa budú konať tento týždeň besedy v Prešovskom kraji, na ktorých sa môžeme stretnúť a porozprávať.

Ide o besedy v Bardejove, Starej Ľubovni a okolí, Prešove a Poprade. Streda až piatok.

Takže tu sú všetky informácie, akcie organizuje SMER-SD, ale vstup je voľný pre všetkých, teším sa na vás :-)

Len pripomínam, že podobné diskusné turné chystám aj po ďalších krajoch, len to musím zladiť so zahraničnými cestami, mám pred sebou viacero pracovných ciest do Bieloruska a zrejme aj do Ruska – ale už čoskoro zavítam aj do vášho kraja.

Viva la revolución!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


19 thoughts on “Prešovský kraj: Ľuboš Blaha pozýva na verejné diskusie

 • 9. októbra 2019 at 8:26
  Permalink

  Česť !

  Goťák zomrel na leukémiu. Viete ? Viete.

  Máte leukémiu ? Vy nie ? Ani ja.

  Ale – keby sme mali …

  … vo včerajších správach STV som sa dozvedel, že DOPLATOK za leukemický liek je 2 166 € !!! Máte na takýto doplatok ? Ja nie. A koľko balení tohto lieku je na liečbu potrebných ?

  Teraz ide o to, či naša sociálna vláda takto razantne zlepšuje sociálnu situáciu občanov a výsledky (liečby) v zdravotníctve, alebo išlo o neúplnú informáciu pre občanov v STV, kde sa nespomenulo, že každé ( teda aj toto ) liečivo má náhradu BEZ DOPLATKU. Bol to zámer, na vyvolanie nespokojnosti a pobúrenia medzi občanmi, v prospech pravicovej opozície – v štátnej…ehm, verejnoprávnej…STV !?

  Takže – ak pôjdete na besedu so súdruhom Blahom, opýtajte sa ho na to.

  Či sa sociálno-demokraticky rozhodli zlikvidovať nákladných pacientov, ktorí nebudú mať na doplatky, ako príťaž na rozpočet, alebo či je normálne, že verejnoprávnosť RTVS-TASR tieto inštitúcie chráni pred zásahmi vlády zvolenej občanmi, keď sa zmenili na ideologickú agitku – v tomto prípade kapitalizmu, euro a svetovej globalizácie a pravice , zneužitú na vnútroštátny politický boj, a vláda a občania sa môžu len prizerať ? ( Spravodajstvo ) RTVS už ( dávno ) neposkytuje spravodajstvo a osvetu, ale ideologickú propagandu ! Len si na toto spomeňte, keď pri pravicovom blúznení o víťaznom novembri, uvidíte archívne zábery, kde pravicoví svetríkoví revolucionári horlia za pluralitu – všestrannosť – v tlači a elektronických zdrojoch. Kdepak loňské sněhy jsou ….

  Takže ak sa zúčastníte besedy, namiesto súdružského pochlebovania, toto sa nezabudnite opýtať súdruha Bla-Guevaru !

  Ďakujem za pozornosť.

  Reply
  • 9. októbra 2019 at 8:44
   Permalink

   Najvyšší čas, aby si ľavica vzala za svoje, okrem zoštátnenia zdravotníctva a farmácie ( s možnosťou jestvovania súkromných zariadení , lekárov, lekární ) aj znovuvybudovnie štátneho farmaceutického priemyslu – podniku, zabezpečujúceho vývoj a výrobu vlastných vybraných druhov liekov.

   Reply
 • 9. októbra 2019 at 19:18
  Permalink

  Sme občianska iniciatíva, ktorá šíri povedomie o alternatívach voči súčasnému ekonomicko-spoločenskému zriadeniu. Ako už názov naznačuje, voľne nadväzujeme na skupinu DAV
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Teda občianka ľavicová iniciatíva DAV DVA BOJUJE proti súčasnému ekonomicko spoločenskému systému tak ŽE PODPORUJE toho KTO je v Našej vláde (toho čo vládne od roku 2006 !) = blahu a tým podporuje súčasný ekonomicko spoločenský model zriadenia na SLOVENSKU !!!
  Kto tomuto niekedy porozumie ???????????????????????????????????????????????

  Reply
 • 9. októbra 2019 at 20:47
  Permalink

  Pane Zvolen, dobrý večer!

  Chci Vám vzkázat naprosto ZÁSADNÍ věc. To, že Dr. Blaha je ve straně SMER, nijak neznamená, že my, stoupenci DAV-DVA a levičáci vůbec, budeme do něho bušit jako do box. pytle. Již proto ne, že se jedná o chytrého chlapa s vysoce pokrokovými názory na současnou situaci.

  Pochopte proboha, že politika je mince o dvou stranách, pokud voličská základna, elektorát, volí pořád dokola tutéž stranu SMER, tak čemu se chcete, proboha, divit?! Máme zde na stránkách docela často např. Dr. Karola Ondriaša, vynikajícího odborníka a opravdového komunistu, jeho článek „Prosperujúce národné podniky v ČSSR: O čo všetko sme prišli po roku 1989?“ je prostě opravdový skvost, již mi čeští komunisté poděkovali za odkaz na něj, protože se jedná o neocenitelný zdroj o ČSSR, jaký se dnes na netu sotvakde najde!

  A pravím Vám, pane Zvolen, toto vše proto, že onen elektorát přesto Dr. Ondriaša nevolí! A já se Vás ptám ─ PROČ NEVOLÍ???

  Reply
  • 10. októbra 2019 at 11:26
   Permalink

   Vážený pane Vašku

   alternatívou PROTI súčasnému zriadeniu nemôže byť KOLABORÁCIA so súčasným zriadením.
   Blaha je v smere pre peniaze, funkcie a výhody. Nič ľavicové nepresadil !

   Vznikla nová strana SOCIALISTI ktorú založil pán Chmelár.
   Ešte ju ani nestačil ani založiť a už mal ODMIETAVÉ reakcie na DAV DVA !
   Stačí si prečítať jeho program. Ale to by vyžadovalo úsilie.

   Preto najvýznamnejším a najviac propagovaným je blaha.
   Nie je jediný a aj ďalší smeráci chcú meniť to čo sami vytvárajú cez smer a vládnutie od roku 2006 = súčasné ekonomicko sociálne ZRIADENIE tým že sa na DAV DVA tvária ako tí čo ho chcú meniť !
   Len vo vláde a NR SR kde majú väčšinu neurobili vôbec nič.
   Tam im stačia peniaze, funkcie, výhody…
   Ľahko je byť ľavicovým za štátne …

   Reply
   • 10. októbra 2019 at 18:59
    Permalink

    Nemusím poznať program Chmelárom založenej strany „Socialisti“,keď poznám už dlhodobo názory p.Chmelára.Jemu, podobne ako vám na Blahovi vadí to,že presadzuje hodnoty klasického socializmu (old left)a odmieta pseudosocializmus presadzovaný p.Chmelárom a tzv.“eurosocialistami“(new left).Tento typ socializmu nemá so socializmom tak ako ho vníma verejnosť vôbec nič spoločné,čo napokon priznal aj Chmelár,keď vysvetľoval význam pomenovania ním založenej strany „Socialisti“.Zájdite k nám na východ a skúste vysvetľovať ľuďom,že dôležitejšie ako práca,možnosť zárobku ktorý zabezpečí slušnú životnú úroveň jemu aj jeho rodine,je genderizmus,práva LGBTI komunít a multikulturalizmus.p.Blahovi ľudia rozumejú a intuitívne mu veria!P.Chmelárovi nie!

    Reply
    • 11. októbra 2019 at 10:25
     Permalink

     Mne nevadí Váš názor že chmelárovi neveríte
     ani ten že blahovi veríte

     iba mám stále tú istú otázku
     blaha je smer a za smer aj vo funkcii a poslancom
     a svojimi činmi neurobil nič a to nikomu z jeho podporovateľov nevadí

     Reply
     • 11. októbra 2019 at 11:27
      Permalink

      Re :Ján Zvolen
      A čo ste očakávali?Čo Blaha mal urobiť aby vás to uspokojilo? Lebo keď chcete niekoho odsudzovať,tak musíte najprv jasne formulovať svoje očakávania a sľuby ktoré dotyčný nesplnil podľa vašej predstavy!Politika je umením možného povedal Bismarck.Vy ale nevidíte pozitíva vládnutia strany Smer.Vy len lupou hľadáte spolu s opozíciou každú špinku na tej strane,na jej predsedovi alebo na p.Blahovi.Ale viete,ono je to tak,že na čistej bielej plachte vidno každú,aj tú najmenšiu špinku a je ľahké na ňu ukázať prstom.Na špinavej ufúľanej handre sa to nedá!
      Podľa vás je p.Blaha v strane Smer len pre vlastný prospech a nepresadil nič ľavicové !Tak teda napíšte,čo také ľavicové mal ten Blaha s Ficom presadiť aby ste to konkrétne vy s uznaním kvitoval?Čo mali znárodniť automobilky a všetky cudzie montovne?Človeče zobuďte sa !
      Na tom,že si môžete pichnúť pštrosie brko do zadku a ísť exhibovať nd Gay pride ja nič ľavicového nevidím!Ani na ochote Chmelára prijať Istambulský dohovor!

   • 10. októbra 2019 at 22:32
    Permalink

    Pane Zvolen, dobrý večer!

    Napsal jste, že novou stranu SOCIALISTI založil pan Eduard Chmelár. Připsal jste, že si mám přečíst jeho program, ale že by to vyžadovalo úsilí. Poněkud podivný tón z Vaší strany, jako bych toho nebyl schopen či co. )

    No nic, když už jste za E. Chmelára, něco Vám na tohoto člověka prozradím. Ale nebudete z toho nadšen. O čem je Istambulská smlouva, patrně tušíte. Istambulská úmluva je přímým zásahem do školství a vzdělávání mládeže. Na základě této úmluvy mají být děti poučovány o „nestereotypních genderových rolích“, což je snaha o indoktrinaci dětí vedoucí ke „genderové neutralitě“ a vzniku jakéhosi třetího pohlaví. Praxe západních zemí hovoří jasně. Tam si děti v raném věku vývoje „mohou vybrat“ vlastní pohlaví, což je naprosto společensky, morálně, kulturně a historicky nepřijatelné.

    No, proč jsem tu smlouvu zmínil. Eduard Chmelár, který loni projevil svůj zájem kandidovať na post prezidenta SR, prohlásil, že, nyní, pane Zvolen, zpozorněte, jako prezident SR by ratifikoval Istambulskou smlouvu!

    Pane Zvolen, když E. Chmelára podporujete proti L. Blahovi, jenž na rozdíl od E. Chmelára je proti Istamb. smlouvě, zkuste to nějak okomentovat.

    ZDROJ:
    https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Chmelar-Ako-prezident-by-som-ratifikoval-Istanbulsky-dohovor-300647

    Reply
    • 11. októbra 2019 at 10:33
     Permalink

     Pane Vašku

     Mne nevadí Váš názor že chmelárovi neveríte
     ani ten že blahovi veríte

     iba mám stále tú istú otázku
     blaha je smer a za smer aj vo funkcii a poslancom
     a svojimi činmi neurobil nič ľavicové ani proti systému
     a to nikomu z jeho podporovateľov nevadí
     smer tu máme od roku 2006 a je to mafia oligarchia a ožobračovanie ľudí na zdraví, životoch, majetku a morálke…

     blaha ako poslanec mnohokrát HLASOVAL celkom inak ako hovorí
     stačí si naštudovať jeho HLASOVANIA odkedy je v parlamente
     antiglobalista hlasoval za jednoduchší prísun zamestnancov aj z indie na úkor našich !
     v prospech tých najbohatších a medzinárodný kapitál mnohokrát

     chmelár ešte ani raz nehlasoval a už je nedôveryhodný

     OPAKUJEM
     DAVDVA je proti súčasnému zriadeniu a najviac PODPORUJE a dáva priestor tým a tomu KTO
     podporuje a spoluvytvára a hlasuje zaň !!!
     ???????????????????????????????????????????

     Reply
     • 11. októbra 2019 at 12:24
      Permalink

      Pane Zvolen,

      o hlasování Dr. Ľuboše Blahy ve smyslu, jak jste napsal, nevím zhola nic. Jste schopen uvést web. odkaz na to jeho hlasování? Budu Vám vděčen. Aby se nejednalo o tvrzení proti tvrzení, chápete.

      Já Vám odkaz na Chmelárovo prohlášení poslal, abyste věděl, že tento Váš politik je ochoten přistoupit dokonce i na prznění děcek a mládeže skrze tzv. třetí pohlaví. Promiňte mi, pane kolego, ale už jen orgie s děcky nám chybí, abychom byli dokonalí s Istanbulskou smlouvou (omlouvám se za předchozí Istambul s „m“).

      Dále, již jsem Vám o tom napsal. Nereagoval jste, a proto to ZOPAKUJI, pane Zvolen. Mám na mysli vysoce závažný fakt, že elektorát, ať již na Slovensku, v Česku či dokonce na Ukrajině nebo ve velkém Rusku ─ VOLÍ VYSLOVENÉ PRAVIČÁKY A BOHÁČE tělem i duší, kteří doslova ruinují to, co se v našich zemích vydřelo a vybudovalo v poválečném období až do přelomu 80. a 90. let, kdy se řízeně sešrotoval socialismus ve střední a východní Evropě.

      Tím jsem chtěl podtrhnout mou ZÁSADNÍ myšlenku, že se Blaha a spol. mohou doslova umlátit k smrti se svými levic. snahami, pokud však národ nebude volit levici a tím naději k socialistické budoucnosti, je veškeré útočení vůči Blahovi atd. BEZPŘEDMĚTNÉ. Je opravdu zbytečné nadávat na mamu v rodině, že děcka se jí nevydařila, když tata všecky peníze utrácí v bordelu s děvkami a za chlast po hospodách.

 • 11. októbra 2019 at 15:49
  Permalink

  pane Vašku
  na stránke nrsr.sk sú aj hlasovania o všetkom čo sa v našej národnej rade HLASOVALO
  tam sú dôkazy aj o decembrovom hlasovaní blahu ZA zjednodušenie prijímania zamestnancov z tretích krajín

  teda podľa vás nie je chmelár ľavičiar?
  nemá ľavicový program?
  ani princípy?

  stačí ak si prečítate ako píše blaha o svojej ceste po východe zo včera a to TU na dav dva
  ANI si len nevšimol že je súčasť vládnej koalície a najsilnejšej vládnej moci.
  píše akoby bol v opozícii..
  a o tom píšem DOOKOLA ja

  dav dva je opozícia ktorá si nevšmila že propaguje vládu ! ?

  to nie je útok ak sa napíše PRAVDA že blaha inak kecia a inak hlasuje a koná !
  PRAVDA je len jedna = a nikto mi zatiaľ nevyvrátil že blaha koná inak ako to píšem ja !

  je to ako keby marx písal že proletariát by mal ešte 100 rokov makať a pomáhať kapitalistom
  aby si zarobil na revolúciu !!!

  Reply
  • 11. októbra 2019 at 23:25
   Permalink

   Pane Zvolen, naposledy, protože stále se vyhýbáte odpovědi.

   Mám na mysli vysoce závažný fakt, že elektorát, ať již na Slovensku, v Česku či dokonce na Ukrajině nebo ve velkém Rusku ─ VOLÍ VYSLOVENÉ PRAVIČÁKY A BOHÁČE, kteří doslova ruinují to, co se v našich zemích vydřelo a vybudovalo v poválečném období až do přelomu 80. a 90. let, kdy se řízeně sešrotoval socialismus ve střední a východní Evropě.

   Ptám se Vás proto naposledy, PROČ SE TAK PODLE VÁS DĚJE JIŽ 30 ROKŮ??? PROČ NAŠE NÁRODY ODMÍTAJÍ SOCIALISMUS??? Tady nejde o Chmelára, tady nejde o Blahu, tady jde o ZÁSADNÍ PRINCIPIÁLNÍ otázku, tj. PROČ ČEŠI A SLOVÁCI ODMÍTAJÍ SOCIALISMUS???

   P.S.
   Pokud ani tentokráte mi neodpovíte, považuji naši další diskusi za bezpředmětnou. Díky za pochopení.

   Reply
   • 12. októbra 2019 at 18:53
    Permalink

    Skúsim zasiahnuť do debaty k dvom zásadným otázkam:

    1. Prečo naše národy odmietajú socializmus?
    Ono to nemusí byť celkom tak, že ho výslovne odmietajú ako formu spoločenského zriadenia. Problém je asi v tom, že nenachádzajú nositeľa potrebnej systémovej zmeny. V ČR stráca KSČM preferencie vlastnou vinou (ústupky z programu „v mene koalície alebo jej tichej podpory“, odstavenie takých ľudí ako Josef Skála a podobne). V SR by hlavne bývalí členovia KSS vedeli hovoriť, prečo zo strany odišli. A boli tam kvalitné kádre. Táto strana jednoducho personálne zvetrala, a preto tiež nemôže byť nositeľom systémovej zmeny. Ani neviem, či ju vôbec chce …

    2. Problém Blaha (nazvem to tak) nie je v myšlienkach a názoroch, ktoré hlása. S tými sa musí každý ľavičiar stotožniť. Problém v jeho „neznesiteľnej ľahkosti rozporu medzi rečami a skutkami“. Ak je niekto poslanec parlamentu, jeho skutkami sú jeho hlasovania prípadne poslanecké návrhy zákonov. A tu je zásadný problém.

    Poviem len jeden ale významný príklad, a to je hlasovanie za zabetónovanie druhého dôchodkového piliera do Ústavy SR, pre ktoré bohužiaľ získal Smer aj časť opozície pod populistickou zámienkou hranice dôchodku 64 rokov, s ktorou to spojil. Privatizácia staroby priamo v ústave štátu je svetový unikát a zároveň zločin proti ľudskosti. Brať starým ľuďom z prvého priebežného piliera do druhého, kde sa tieto peniaze potom súkromným sektorom „investujú“ na finančných trhoch a ešte to aj zakotviť v ústave – v koho záujme to urobili? Pán Vašek, tak ako spolu nechápeme, prečo sa mladým hypotéka zdá lepšia ako bývalý družstevný byt, tak ja nechápem, prečo Smer (vrátane Blahu), nie je za tento extrémne pravicový čin zadupaný do zeme. Ja také niečo urobiť, tak chodím kanálmi.
    A podobných rozporov medzi rečami a činmi by sa našlo dosť…

    Reply
    • 12. októbra 2019 at 22:00
     Permalink

     Pane Juhár, klidný sobotní večer.

     Úvodem Vám děkuji za Váš názor. A chci říci, že o mnohém vypovídá. Upřesním a sděluji zároveň, že s Vámi v zásadě souhlasím. )

     Nejprve ke klíčovému momentu Vašeho komentáře, tj. k 1. bodu. Ano, potvrdil jste historickou PRAVDU č. 1, že pokud chybí předvoj proletariátu, tedy utlačované, tj. vykořisťované společenské vrstvy, tato vrstva sama o sobě naprosto NENÍ SCHOPNA se bránit tomuto útlaku, je v zásadě jen tupým stádem ovcí, abych to upřesnil.

     Kdyby nebylo Uljanova-Lenina se stranou bolševiků v Rusku před více než sto lety, k ŽÁDNÉ revoluci by nedošlo. Z uvedeného plyne, že pokud KSČM nevymění komplet celý ÚV, české komunisty očekává ke stému výročí založení KSČ osud slov. komunistů. Ovšem, s důsledky z toho plynoucími.

     Já to zopakuji, proletariát je bez politické avantgardy NAPROSTO SLEPÁ A HLUCHÁ MASA BEZ VĚDOMÍ VLASTNÍHO SPOLEČENSKÉHO ZAČLENĚNÍ A VÝZNAMU. Tohle je alfa a omega politického boje za kapitalismu. A proto kecy, které se zejména šířily v Rusku po rozpadu SSSR, že Velkou vlasteneckou válku nevyhráli komunisti ani Stalin, ale jen a pouze prostý ruský voják a ruský člověk v týlu fronty, jen dokazovaly NAPROSTOU BEZZUBOST A IDEOVOU TUPOST.

     Vždyť bez vysoce sofistikovaného řízení veškerých válečných operací proti fašistické agresi hitlerovského Německa by VELIKÉ A DOSLOVA AŽ NADPŘIROZENÉ VÍTĚZSTVÍ sovětského národa NEBYLO ANI TEORETICKY MOŽNÉ!

     Takže ano, pane Juhár, popsal jste to hezky s tím personálním zvětráním našich kom. stran, nemám nyní na mysli jen tu vaši tam KSS, ale také a zejména tu naši KSČM, která doslova hnije od hlavy, až je smradu cítit na všechny strany.

     Zadruhé, pane Juhár. Tedy k penzijní reformě s přičiněním SMERu a samotného Dr. Blahy. No, budu k Vám, jak jen to je možné, max. upřímný. Nevěděl jsem o tomto až tak do důsledku. ( No, je to zlé, ovšem, co si budeme povídat. (

     Víte, je zde paralela s ruskými reáliemi, které jsem opakovaně popsal nejen během posledních mých diskusních vystoupení. Mám na mysli děsivý fakt s penzijní ruskou reformou, tj. +5 let věku odchodu do důchodu u žen i mužů stejně. S katastrof. demograf. důsledkem ─ pol. ruských mužů se nové hranice odchodu do důchodu prostě a jednoduše nedožije. (( Bez bližšího komentáře. (

     ZOPAKUJI JEDINÝ ZÁŘNÝ FAKT na poli sociální politiky státu ve svět. praxi. Mám na mysli ČLR. Tam během příštích 3 let odchod do důchodu se uspíší NA ROZDÍL OD RF A EU ─ O 5 LET!!! Takto se čínští komunisté starají o vlastní národ, jako v dobách SSSR a ČSSR!

     POSTSKRIPTUM
     Ano, pane Juhár, hezky jste to napsal s těmi kanály, nyní narážím na ruského prezidenta Putina, který se loni v únoru strašně bil v prsa, že dokud bude prezidentem on, nemusí se ruský člověk nikdy bát, že by se odchod do důchodu věkově pohnul nahoru. Rok se sešel s rokem, aby ten sám prezident Putin zahodil vlastní slib do záchodu a spláchl se vším všudy, když podepsal +5 let odchodu do důchodu. Tak je to, pane kolego Juháre. (

     Reply
 • 13. októbra 2019 at 13:16
  Permalink

  Vážený Pane Vašku
  najviac boháčov má smer
  najviac kšeftov zo štátnych peňazí išlo za smeru oligarchom
  a to futbalový a zimný štadión sú len omrvinky ale NAJJASNEJŠIE dôkazy

  moja otázka na ktorú mi ti na davdva NIKTO nezopakoval je:
  Ako chcú davdvaisti bojovať proti súčasnému zriadeniu ak s ním denno denne kolaborujú ?

  Vážený pane Vašku
  ľudia preto odmietajú socializmus
  lebo v štátnom a zo štátneho sa najľahšie KRADNE, najľahšie sa tam dosadzujú svoji
  a najľahšie sa to tam POKAZÍ…

  Preto odmietajú občania Slovenska socializmus lebo tí čo o ňom najviac kecajú
  svojimi činmi dokazujú že IM záleťí len na peniazoch, funkciách a výhodách…

  Dajte pane Vašku vo svojom okolí otázku:
  Ste za to aby každý občan krajony mal rovnaký dôchodok?

  Môžem vám prezradiť že v mojom okolí sú najviac proti tí čo dookola opakujú
  ako sú sociálni a ako sú za rovnosť !
  Iba tom píšem keď dookola opakujem že smer ani blaha nie je ani ľavica ani sociálnosť.

  Pane Vašku svoju otázku dajte tým čo volia smer = prečo volia tých čo tu dávajú výhody a peniaze najbohatším. To platí aj pre mnhých dvadvaistov.

  Reply
  • 13. októbra 2019 at 17:47
   Permalink

   Pane Zvolen, vítejte.

   Jste se ale vybarvil, jen co je pravda! ) Na jedné straně obhajujete Eduarda Chmelára s odkazem na jeho „levicovost“, na straně druhé odmítáte i se slov. národem socialismus, protože, dle Vás, se za socialismu „jen kradlo a všecko se jen pokazilo“. Vy ale fakt kecáte, pane Zvolen! ) Vy si fakt myslíte, že na tohle Vám skočím nebo co? ))

   Tak aby bylo jasno, pane kolego diskutére Zvolene!

   V ČSSR státní dluh byl skoro nulový. A pokud nějaký přece jen byl, sotva pár miliard Kčs kvůli tomu, že pohledávky v celé řadě rozvoj. zemí byly jednoduše nedobytné, protože tam měli akorát tak v řiti vši. Dále, když se kradlo v ČSSR, ovšem, kradlo se, já to nepopírám, ostatně, krade se i dnes, že jo )), i dělníci to v ČSSR rádi praktikovali na stavbách svých rodinných domů )), nejen papaláši, jak se mylně doposud soudí. ) Jenže ukradený materiál zůstal hezky doma, v republice, nekradlo se ve stylu pana dolar. miliardáře Bakaly, jenž nakoupil za směšnou cenu desítky tisíc bytů na Ostravsko-Karvinsku, aby je pak prodal za 10-násobnou cenu!!! Zisk si pan Bakala odvezl do Švýcar, ne jako dělňasi a papaláši v ČSSR, kteří s krádeží skončili doma na stavbě, protože dále se nedostali!!! Poučte se, pane Zvolen, kdo je pan Bakala, jak vidno, víte o něm kulové, tohle by se v ČSSR nestalo ani omylem:

   http://www.nasrestart.cz/z-cerne-kroniky/227-vladni-mafie-v-kauze-privatizace-okd-jely-uplne-vsechny-politicke-spicky-tehdejsi-vlady-mame-dukazy

   P.S.
   Jsem rád, pane Zvolen, že jste odhalil svou pravou tvář, tedy, že jste tvrdě na straně eurounijního kapitálu proti levici, proti socialismu. A o E. Chmelárovi mi vykládejte co chcete, nepochválíte ho v mých očích, když obhajuje Istanbulskou smlouvu. To je přece ZVRHLOST, NE LEVIČÁCTVÍ, obhajovat takovou ZRŮDNOST!

   Reply
   • 13. októbra 2019 at 19:34
    Permalink

    Veru tak,
    za socializmu zmizlo pár tehál zo stavby alebo nejaké to vrece cementu na rodinný dom.
    Dnes si len Penťáci na jednej fúzii Dôvera-Apollo trhli temer pol miliardy eur (vraj „ocenenie poistného kmeňa“ – človek by sa váľal po zemi od rehotu, keby to nebola tragédia). Alebo len cez druhý pilier odtieklo z prvého 8 miliárd eur a stále odtekajú. Súkromné zdravotné poisťovne veselo ryžujú cez tzv. zisk. Do milostivej EU odtekajú miliardy zo SR dvakrát viac ako zo štátov Západu k nám, v ČR je to dokonca 4 krát viac – zdroj: Thomas Piketty.
    Spolu s pánom Vaškom sa zrejme môžem opýtať: Čo vy na to pán Zvolen?

    PS
    Druhá vec je, že Pellegrini dnes vyhlásil, že si vie predstaviť kolaličnú vládu s Kiskovou stranou. Toto by tu mal vysvetliť pán Blaha.

    Reply
 • 13. októbra 2019 at 13:23
  Permalink

  dubník

  progresívne slovensko je ľavicové
  chmelár je ľavicovejší ako smer násobne
  máme tu REALITU –
  smer nikdy nebol ľavicou vždy iba populistami v prospech oligarchov a veľkokapitálu !!!

  to je smutné ak taký obdivovateľ a podporovateľ smeru sa pýta mňa čo mal smer urobiť?
  teda vy nemáte ani šajnu čo je ľavicové?

  ROVNOSŤ = pred zákonom, v školách, na úradoch, v zdravotníctve… atď…

  prečo štát postavil štadión šrokému a nie mne = smer to zariadil
  prečo štát postavil a odkúpi štadión od kmotríka = odo mňa by nič neodkúpil

  dubník
  ja by som si prial iba jedno
  aby všetci voliči a podporovatelia smeru písali o tom čo všetko smer vykonal
  aj tých vyše 100 000 ľudí ktorých zomrelo za jeh vlády zbytočne pretože NEDOSTALI
  včasnú a odbornú zdravotnú starostlivosť !
  o súdnictve = súdoch, polícii, prokuratúre ani nehovoriac

  je to otázka na vás či sa vám to ako slovensk vypadá a aká je u nás chudoba nevadí
  potom sa ale nevydávajte za ľavicou ktoru smer nikdy nebol

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *