Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ilustračný obrázok: The Citizen

(zdroj)

7. februára sa konajú prezidentské voľby v Ecuadore. Podľa prieskumov je favoritom Andrés Arauz, kandidát socialistickej koalície Únia nádeje (UNES).

(zdroj)

Podľa prieskumov, ktoré boli zverejnené v stredu 27. 1. vedie Andrés Arauz s veľkým náskokom, keď má podporu takmer 40 % z rozhodnutých voličov. Nebude to teda zrejme stačiť na víťazstvo už v prvom kole, ktoré sa koná 7. 2. 2021.

V rozhovore pre The Citizen povedal Andrés Arauz aj toto:

Základom našej politiky je to, čo máme v ústave zakotvené ako „dobrý život“. Ústavu podporuje väčšina obyvateľstva a bola ratifikovaná referendom. Koncepcia „dobrého života“ je založená na zabezpečení ľudských, sociálnych, ekonomických a kultúrnych práv, ktoré sa väčšinou opierajú aj o medzinárodné dohody, ale v našom prístupe je dôležitá aj harmónia s prírodou a nasledujúcimi generáciami.

V Ecuadore sa veľmi znížila životná úroveň. 80 % domácností klesol príjem na polovicu alebo ešte nižšie. Bolo zúfalé, že uprostred pandémie sa nenašli zdroje na podporu ich bezprostredných potrieb a na riešenie ich okamžitej situácie.

Aký význam prikladáte pôvodným obyvateľom Ecuadoru?

Je to pre nás jedna z absolútne najvyšších priorít. Chceme vybudovať pluralitný štát s koexistenciou kultúr. Nielen do tej miery, ako je to definované v ústave, ale aby sa to stalo skutočnosťou. Kvôli tomu musíme prispôsobiť naše mediálne, vzdelávacie a právne systémy tak, aby fungovali transverzálne. A jedna z najdôležitejších vecí je ochrana pôvodných jazykov.
Niektorým pôvodným jazykom hrozí eliminácia a chceme okamžite pre ne vyhlásiť stav ohrozenia, aby sa zachovali. Ak pre tieto jazyky nevytvoríme ihneď vhodnú infraštruktúru, nebudeme ich dokumentovať, vytvárať pre ne slovníky, literalizovať a uvádzať do života, môžu úplne zaniknúť.


(zdroj – Wikipédia)

Pripomeňme, že Ecuador je kľúčová krajina v príbehu Juliana Assangea. Od júna 2012 do apríla 2019 bol pod diplomatickou ochranou veľvyslanectva Ecuadoru v Londýne, kde požiadal o politický azyl. K jeho zatknutiu viedla práve zmena v prezidentskom úrade Ecuadoru a osobná averzia prezidenta Lenina Morena, ktorý ho nazval „nespratným faganom“, čo zneužíva inštitút politického azylu. Bývalý prezident Rafael Correa, ktorý pôvodne schválil Assangeov azyl, odsúdil jeho vydanie londýnskej polícii.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *