Robert Fico: Ak budú sudcovia a prokurátori rozhodovať na základe Denníka SME alebo Denníka N, je to koniec demokracie v tejto krajine!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Doc. JUDr. Robert Fico, CSc. absolvoval rozhovor v Denníku Pravda, kde sa vyjadroval k aktuálnym šialeným obvineniam a politickým procesom, ktoré pripomínajú atmosféru 50. rokov. Kriticky sa vyjadril aj voči neoliberálnym opatreniam ministerky zdravotníctva. Fico to opisuje ako návrat Zajaca do slovenského zdravotníctva. Na otázku obvinenia Andreja Kisku odpovedal slovami: „Je obrovský rozdiel povedať názor a kradnúť dane.“ Fico taktiež pripomenul, že Dobroslav Trnka bol zvolený vládou Mikuláša Dzurindu a zdôraznil, že je skutočne zaujímavé, že Denník N zverejňuje nahrávky selektívne a salámovou metódou. Taktiež dodal, že spoločnosť ovláda bratislavská liberálna kaviareň a slniečkári, ktorých praktiky sú vyslovene totalitárne.

Celé video je k dispozícii online:

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


26 thoughts on “Robert Fico: Ak budú sudcovia a prokurátori rozhodovať na základe Denníka SME alebo Denníka N, je to koniec demokracie v tejto krajine!

 • 12. decembra 2019 at 12:58
  Permalink

  …ak budú redaktori a novinári spravodajstva RTVS spracovávať témy na základe toho, čo ráno vyjde v denníku hlieN alebo SMiEch, potom je to koniec nestranného spravodajstva u nás…

  Budúci čas tu už nie je na mieste, pretože tento stav nastal.

  Počúvajte p. Fico a kol. : Riadite Vy ešte tento štát ?!

  Reply
  • 12. decembra 2019 at 20:10
   Permalink

   uz asi zacinam rozumiet Vasim a aj ostatnym kritikom, co kritizujete Blahu, Smer a tak dalej, za to ze neprimaju nejake velke opatrenia…vy si asi fakt myslite, ze oni za to,ze su vo vlade maju aj nejaku realnu moc… :D :D ved sme kolonia, to nie je metafora, to je fakt

   Reply
   • 12. decembra 2019 at 21:29
    Permalink

    Áno – a to je základný bod masívnej diskusie o kapitalizme a globalizácii a vojenstve v Slovenských pomeroch.

    Čo sa stane, ak sa ukončíme kapitalizmus a vymaníme sa z globalizácie ? Niektorí (pseudo)ľavičiari a Egá hneď pri tejto otázke skončia – že by nastal koniec slnka, koniec sveta, koniec Slovenska, tuhší mudrci pletú niečo o arbitrážach… Naozaj ? To by v Severnej Kórei, Bielorusku, Kube, Švajčiarsku mal byť len prach a popol …
    Takáto (pseudo)ľavica ma nezaujíma – očakávam politickú silu, ktorá odvážne zavelí na abfart z Eurozväzu, globalizácie a perspektívne aj z kapitalizmu, a ponúkne túto myšlienku obyvateľstvu. Lebo máme na výber – byť otrokmi v nezvrchovanom štáte, alebo byť vlastnými „pánmi“ v štáte o ktorom si budeme rozhodovať sami.

    Slovenskí komunisti namiesto toho aby boli nositeľmi týchto myšlienok, tak sa ich hanebne vzdali, a znesvätili úsilie a krv našich predkov, preliatu za našu samostatnosť, svojbytnosť a zvrchovanosť.

    Bojovali povstalci v povstaní za to, aby sme boli ostkolonie Deutschland ?

    Už len smutne sledujem, ako obe komunistické strany skočili do prúdu zaslepených eurozväzáčikov, pochodujúcich do pekla. Do akého ? To uvidíme….

    Reply
    • 12. decembra 2019 at 23:45
     Permalink

     Martine, srdečně Vás zdravím, vítejte.

     Obsah Vašeho příspěvku plně ladí s mými představami. Nebudu to nijak okecávat. Jen doplním toto. Nám nejbližší hvězda, tedy naše drahé a životodárné Slunce, je na váhu těžší než naše domovská planeta Země 330 tisíc krát! A o tomto obrovském kolosu, tedy o Slunci, církev svatá ve středověku tvrdila, že obíhá kolem makového zrnka pod názvem planeta Země! A kdo s církví svatou nesouhlasil, toho upálili!

     A dnes je to stejné, jakmile povíte, vážený Martine, že socialismus je lepší než kapitalismus, a že proto je jedinou možnou naší budoucností, máme-li jako lidstvo vůbec přežít, tak Vás doslova zavrhnou jako nejhoršího dacana… Tož tak to je, abyste věděl. Jako správce webu jsem zveřejnil přesně na den před 8 měsíci tuhle vizi amer. miliardáře, komentovat to nemusím:

     http://www.nasrestart.cz/signaly-nadeje/99-americky-miliardar-vesti-konec-kapitalismu

     A plně s Vámi, Martine, souhlasím, co se našeho členství v EU týče. Pokud v EU setrváme i nadále, pak nás čeká národní smrt. ABSOLUTNĚ JISTĚ. Během nadcházející krátké doby (max. několik let) proběhne konfiskace os. bank. účtů vkladů obyvatel nejen ČR a SR ze strany ECB. Proč? Aby se zachránily centrobanky EU s eury krytými akorát tak mýdlovými bublinami na burzách. Jistě mi rozumíte, Martine, co jsem nyní napsal.

     To nebude sranda, vážený slovenský bratře. Jen duchem osvícení Češi a Slováci, jako třeba my dva, Martine, to chápou. Tohle jsem na webu Náš Restart vyvěsil 4.4., to video v článku pod názvem ►PRYČ Z EU!◄ si zcela určitě pusťte, abyste při Vašem oblíbeném nápoji se dozvěděl věci, které nejen Vám osobně, Martine, nepoví dokonce ani jeden komunista, ovšem, kromě mě:

     http://www.nasrestart.cz/signaly-nadeje/73-hledali-jsme-svobodu-v-eu-nasli-jsme-ji

     POSTSKRIPTUM ANEB O ČEM DNES, TJ. 12.12.2019,
     ŽÁDNÁ TV NEŘEKLA ANI SLOVO!

     Smlouva o přátelství, vzájemné pomoci a poválečné spolupráci mezi Československem a Svazem sovětských socialistických republik byla dvoustranná smlouva podepsaná 12. prosince 1943 mezi čs. exilovou vládou a Sovětským svazem.

     Signatáři smlouvy byli čs. velvyslanec v Moskvě Zdeněk Fierlinger a sovětský komisař zahraničních věcí Vjačeslav Michajlovič Molotov, přičemž při podpisu byl přítomen také Edvard Beneš a Josif Vissarionovič Stalin.

     Smlouva byla prohloubením československo-sovětské smlouvy o vzájemné pomoci v případě útoku Německa podepsané 16. května 1935 v Praze a potvrzením dohody o obnovení diplomatických styků a společném postupu ve válce proti Německu mezi čs. exilovou vládou a SSSR podepsané 18. července 1941 v Londýně. Znamenala závazek o vzájemném postupu ve válce proti Německu a základní předpoklady budoucí poválečné spolupráce.

     Reply
     • 13. decembra 2019 at 6:33
      Permalink

      Zatiaľ čo KSS sa z politického boja stiahla úplne, s tým že neustále pripomína že Európsky zväz je „jedinou možnosťou pre Slovensko“, chlapci zo V-SP sa včlenili k Ego-vi za podmienky, že nebudú predvádzať žiadne „výstrednosti“, ako je napríklad aj požiadavka vystúpenia z Eurozväzu. EZ je pritom dieťaťom ( a ešte stále rastúcim-dospievajúcim ) globalizácie. Je smutné, že chlapci, čo chceli robiť komunistickú politiku „inak“ ako KSS zrazili opätky a prijali takéto pravidlá hry globalizácie, betónujúcej kapitalihnus.

      Ľavica a komunisti na Slovensku sú v úplných troskách.

      Som za samostatnosť, zvrchovanosť, nezávislosť a medzinárodnú mierovú spoluprácu.

    • 13. decembra 2019 at 6:36
     Permalink

     …založíme stranu…?

     Reply
   • 13. decembra 2019 at 8:04
    Permalink

    To mi pripomína výhovorky nacistických vodcov počas Norimberského procesu. Tvrdili, že za nič nemôhli, a že nevedeli o tom, čo ich režim páchal počas ich vlády.

    Reply
   • 13. decembra 2019 at 8:22
    Permalink

    Pán Diczházy, v programoch strany SMER – sociálna demokracia, nebolo nikdy uvedené vybudovanie kolónie. Na svojich stránkach uvádzajú, že „jednoznačne zastupujú záujmy Slovenska“, alebo že Slovensko je „pod premiérskou taktovkou strany SMER“. To že v krajine majú reálnu moc je fakt už aspoň dve volebné obdobia.
    Možno ste si ich pomýlil s nejakou inou stranou. Blaha je však členom práve tejto vládnucej strany.

    Reply
    • 13. decembra 2019 at 13:50
     Permalink

     Ja nemozem za to, ze vy nedokazete prijat realitu, ze nerozhoduju politici, strany ani vlada, ale vladnuca trieda. A este aj su tu geopoliticke vplyvy…to ze si daco date do programu, a ked stym aj ziskate vacsinu, aj keby ustavnu s tym nic nezmeni. Nikoho z o skutocnych vladcov to nezaujima…

     Reply
     • 13. decembra 2019 at 13:57
      Permalink

      …a riešenie je …

 • 12. decembra 2019 at 13:54
  Permalink

  Komu by z nich neskákal tlak? Z poskokov kapitálu.
  Fico je vynikajúci politik, no Smer by mal pritvrdiť. Vyhral voľby? Vyhral! Tak…

  Reply
 • 13. decembra 2019 at 10:01
  Permalink

  A myslíte si, že keď založíte novú komunistickú stranu, podarí sa Vám získať vo voľbách viac ako 0,?%? Pochybujem! Na Slovensku nezlyhávajú komunistické a ľavicové strany, ale občania. Občania sa zamilovali do kapitalizmu, sú pravicovo, nanajvýš stredovo orientovaní. Ešte nepochopili, že cesta kapitalizmu je síce pekne vydláždená a vysvietená, ale na jej konci je priepasť — NIČOTA, MRAVNÝ ÚPADOK, DEŠTRUKCIA MEDZIĽUDSKÝCH VZŤAHOV, VOJNA.
  Politika nie je umenie nemožného, ako tvrdí Kiska, ale umenie MOŽNÉHO, nemožný je Kiska.
  Fico je v tomto smere jednotka.
  Jediné, čo môže v súčasných podmienkach ľavica urobiť pre prospech obyčajných ľudí, je postaviť hrádzu dravému kapitalizmu, ktorý sa na nás valí a často v maske ľavičiarstva. Takže demaskujem, ultra pravica, čiže kapitalistickí predátori sú strany: SaS, Za ľudí, Progresívci/Spolu, KDH, OĽANO, Sme rodina
  Zbytky ľavičiarstva sú v sociálnej demokracii, tá je umiernenejšia, hoci je to iba taký učesaný kapitalizmus, no oproti dravcom kapitálu je to ovečka. Sociálna demoracia však nie je konečné riešenie, v sociálnej demokracii rastú oligarchovia, prívrženci kapitálu/Lajčiak, Beňová a i./, a tí tú ovečku zožerú.
  Čo robiť? Pracovať na vedomí občanov!/ Ak sa vôbec ešte dá o nejakom vedomí hovoriť, lebo to už skôr pripomína občianske bezvedomie./
  Takže: OSVETA!
  NATO je zločinecká organizácia! EÚ je pijavica prisatá na ekonomiky svojich, ako tu bolo správne pomenované, KOLÓNIÍ! Kapitalizmus je sprosté parazitovanie jedných na práci druhých! Jedine SOCIALIZMUS nás môže vyslobodiť z marazmu, v ktorom žijeme, pretože socializmus je ROVNOSŤ a rovnosť je PRIATEĽSTVO a priateľstvo je MIER.
  Hoci mám obavu, že ani osveta už nepomôže a ľudia pochopia, až keď budú padať do tej priepasti. Koniec koncov už tam mnohí spadli.
  P.S. Cítim sa byť komuniskou, no nie som kozervatívec, chápem, že spoločnosť musí ísť dopredu, ale vlak neokapitalizmu, do ktorého sme nasadli, sa vykoľají.

  Reply
  • 13. decembra 2019 at 10:27
   Permalink

   Uskutočnenie toho čo popisujete si vyžaduje aktivitu, nie debakel, ktorý predviedli KSS – úplne a VSP – čiastočne.

   Nemôžete na jednej strane hlásať koniec kapitalizmu, a na druhej strane podporovať EZ, aj keď za podmienky istých zmien, pretože EZ je dieťa kapitalizmu, pretože kapitál potrebuje odstrániť AKÉKOĽVEK obmedzenia.

   No a čo sa týka SD a Fica – SD od vzniku komunistického hnutia dokazuje, že vždy v pravý čas zradí proletariát v prospech kapitálu.

   – Fico vládne bez dvoch 13 rokov. To čo sa tu deje je aj jeho zásluhou. Alebo že by nie – znovu sa pýtam – p. Fico riadite vôbec tento štát ?

   Reply
   • 13. decembra 2019 at 10:51
    Permalink

    Dobre, Martin, súhlasím, AKTIVITU! Ale s kým? KSS zorganizovalav Banskej Bystrici skvelú protiakciu pri príležitosti osláv 30. výročia „Nežnej revolúcie“? Bola to aktivita? Bola, a skvelá! A? Koľkých ľudí oslovili? Kde sú tí odporcovia kapitalizmu? No nie sú! Realitu nemôžeme ignorovať, to je zaslepenosť, ak nie slepota. Ľudí treba najprv presvedčiť. Už som raz napísala, budem sa opakovať: „Osobností by bolo, chýbajú masy!“ REVOLUČNÁ SITUÁCIA, MASY, OSOBNOSŤ! Keď čo len jedno z vymenovaného chýba, na zmenu zabudnite.
    P.S. Čo podporujem? EZ? Možno sa znemožním, ale priznám sa nerozumiem tej značke. Čo je to?

    Reply
    • 13. decembra 2019 at 12:05
     Permalink

     Slavomíra, ako si to predstavujete ? Že najprv ľud osvieti, potom sa zobudí a až potom príde čas na tú „správnu“ politickú stranu ?

     Ja nevyčítam že komunisti nemajú podporu, ale vyčítam im to, že na základe tejto malej podpory obmedzujú svoju činnosť, nehája vlastný program a jestvovanie a robia absolútne nepochopiteľné kotrmelce, ako napríklad teraz, že nejdú do volieb. Údajne kvôli nedostatku peňazí, čo im ale neverím. A oslovili voličov s tým, aby vznikla zbierka na tento účel ? Nie ! Bolo by ďaleko prijateľnejšie, ak by sa pokúsili zozbierať peniaze, ale nenazbierali by dosť ako vystrájať takéto debakle, v mene akéhosi taktizovania a vyšších záujmov. To takto získajú viac priaznivcov ?!

     Aj ja sa budem opakovať : myslíte si, že by komunisti v ČSSR niekedy vládli, keby vyvíjali svoju činnosť, keby prijímali „kompromisy“ tak, ako to robia dnešní komunisti ?

     Reply
     • 13. decembra 2019 at 12:30
      Permalink

      Martin, presne tak si to predstavujem.
      Martin, najprv ste sa oženili a až potom ste sa zamilovali alebo opačne?
      A potom, koľko hlasov by dostali komunisti vo voľbách? 0, 01%? Len by sa znemožnili a vyhodili by peniaze svojich sympatizantov. Dobre urobili!

  • 13. decembra 2019 at 11:27
   Permalink

   Pani Kotrádyová, nemôžem s Vami súhlasiť, že ľavicové strany nezlyhávajú a že občania sa zamilovali do kapitalizmu. Ľavicové strany na Slovensku totiž niesu. A občanov, ktorým sa nepáči kapitalizmus je dosť. Ale neuvažujú o podpore strán, ktoré o sebe tvrdia, že sú ľavicové. Stačí ak sa pozriete na volebnú účasť v pralamentných a prezidentských voľbách. Takmer polovica občanov nechodí voliť. Nemajú koho.

   V dnešnej dobe občania často vyjadrujú nespokojnosť so smerovaním krajiny. Kapitalizmus na Slovensku ešte nieje celkom zavedený, hoci sa pomaly blížime k požadovanému stavu. Až tu bude ako v skutočných kapitalistických krajinách, potraviny budú stáť niekoľkonásobne viac, budeme platiť tisíce eur školného za semester/polrok, kvalitná zdravotná starostlivosť bude len pre bohatých, vojaci NATO budú beztrestne znásilnovať,…. potom sa zopakujú udalosti zo štyridsiatych rokov.

   Myslím si, že zlyhávajú predovšetkým sami komunisti, pretože sa nedokážu zorganizovať, rozbehnúť reálne projekty a získať tých ktorí odmietajú kapitalistické smerovanie krajiny.

   Reply
   • 13. decembra 2019 at 12:41
    Permalink

    Pán Čelko, súhlasím s Vami, že“ kapitalizmus na Slovensku ešte nie je celkom zavedený“, ale zaroveň musím pripomenúť, že len vďaka brzde, ktorú zaradil toľko kritizovaný Fico.
    Ale zase na 100% súhlasím s Vami, že ak ľudia budú voliť prokapitalistické strany/SaS, PS/Spolu, Za ľudí, KDH…/nastane presne to, o čom píšete, cit.“potraviny budú stáť niekoľkonásobne viac, budeme platiť tisíce eur školného za semester/polrok, kvalitná zdravotná starostlivosť bude len pre bohatých, vojaci NATO budú beztrestne znásilňovať…“/toto by si mali občania uvedomiť/.
    Nesúhlasím s tým, že občanov, ktorým sa nepáči kapitalizmus, je dosť; keď už nechcú voliť KSS, sú tu predsa Socialisti a potom tá Mičevova strana… A koľko majú percent v prieskumoch? Sú to predsa alternatívy, či nie?

    Reply
 • 13. decembra 2019 at 15:33
  Permalink

  „Doc. JUDr. Robert Fico, CSc. absolvoval rozhovor v Denníku Pravda, kde sa vyjadroval k aktuálnym šialeným obvineniam a politickým procesom, ktoré pripomínajú atmosféru 50. rokov.“
  A ja zase hovorím, že ak by poslanci a vlády Smeru nezaviedli/nesprísnili do Trestného zákona také šialené skutkové podstaty ako sú tzv. trestné činy extrémizmu, tak by vôbec k „aktuálnym šialeným obvineniam a politickým procesom“ nemohlo dochádzať.
  Páni Fico, Blaha a spol., mne už nad vami zostáva rozum stáť.

  Reply
 • 13. decembra 2019 at 17:47
  Permalink

  I keď ho nemusím, Fico jasne , stručne, dobre.

  Reply
 • 13. decembra 2019 at 18:27
  Permalink

  Ako tak čítam komentáre, zisťujem, že každý má v niečom pravdu, i Fico vo videu. Naše názory sú viac, či menej rozdielne, ale dôležité je, že sme v diapazóne BIELEJ.
  A:„Každý, s kým sa v živote stretnem, ma v niečom predstihuje. Tak sa od neho učím.“ Emerson

  Reply
 • 16. decembra 2019 at 14:26
  Permalink

  Pred chvíľou súd uznal Rostasa za vinného. Tak som zvedavý, či aplikácia legislatívnych nepodarkov Smerovlády bude rovnaká vo všetkých prípadoch a na každého.

  Reply
 • 16. decembra 2019 at 15:21
  Permalink

  Fico pekne hovorí, problémom je, že sa jeho slová občas rozchádzajú s činmi.
  Akoby zabudol, že to aj on a jeho minister finančne podporujú mimovládky, riadené a financované zo zahraničia, ktoré majú jediný cieľ. Prevzatie moci menšinou, škriekajúcou na ulici.
  Ministerka jeho vlády Žitňanská prijala ľudovo povedané „náhubkový zákon“, ktorý výrazne obmedzuje slobodu slova.
  To vďaka jeho ministrom sú dnes naši chlapci nasadení v Pobaltí a jeho minister zahraničia podporuje všetko, od rusofóbneho Globsecu cez LGBT agendu po prijímanie afrických migrantov.
  12 rokov tu bola vláda Smeru a to, ako dnes vyzerá slovenské zdravotníctvo, školstvo, poľnohospodárstvo…naše cesty, zdevastované lesy…atď, je aj jeho vizitka.
  Otvorenie mešca pre penzistov je len prázdne gesto, lebo zvýšené životné náklady ani zďaleka nepokryje to 2,9 % navýšenie penzií, či jednorázový vianočný príspevok.
  Myslím tým náklady na byt, energie, potraviny, lieky…a to som vynechala odev, obuv a kultúru.
  Rovnako neefektívne a nesystémové sa mi javia vlaky zadarmo a obedy pre žiakov zadarmo.
  Penzisti by iste viac ocenili zvýšenie penzií, ktoré by sa týkalo v š e t k ý c h penzistov. Lebo s prázdnym mešcom toho veľa nenacestujú. Snáď len tí bohatší a tí zas na vlak zadarmo nie sú odkázaní.
  A obedy zadarmo? viac by prospelo, keby sa navýšili detské prídavky. To by nezaťažilo rozpočty miest a nekládlo nároky na personálne obsadenie školských kuchýň a jedální…
  A úplne nakoniec o pôsobení eurokomisára Šefčoviča.
  Hrozí, že SR bude postihnutá plynovou krízou, a skončí to presne podľa plánu.
  Bohatý západ bude mať lacný a kvalitný ruský plyn a Slovensko so svojou podporu fašistického prevratu na Ukrajine, si bude plniť spolu so Šefčovičom plán diverzifikácie…
  Táto nezmyselná politika, pchanie sa do „jadra“ napokon príde náš štát poriadne draho.

  Reply
  • 16. decembra 2019 at 15:44
   Permalink

   Nuž, pani Erika, chceli sme kapitalizmus. /Ja NIE!!!/

   Reply
 • 16. decembra 2019 at 16:12
  Permalink

  Chceli ho tí, Slávka, ktorí sa na ňom potom aj dobre nabalili. Tí, ktorí zradili záujmy svojho štátu a svojich občanov a tvrdo ich nahradili záujmami svojimi a svojich rodín, či iných klanov.
  Všetci ostatní „nadšenci“ naleteli propagande profesionálnych rozvracačov. Existujú fotografie čelných predstaviteľov štátu so Sorosom…
  Neboli sme naučení na to, že sa nám môže tak drzo klamať do očú.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *