Robert Fico o aktuálnej téme ochrany zdravia pracujúcich počas horúčav

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Robert Fico sociálno-demokratického Smeru zvolal tlačovú konferenciu na tému zlepšenia podmienok pracujúcich. Zvolal ju výnimočne na stavbe. V úvode predseda Smeru vyjadril solidaritu a ocenil všetkých, ktorí pracujú v ťažkých podmienkach. Pripomenul, že od 1. augusta vyjde novelizácia vyhlášky, ktorá stanovuje zlepšenie podmienok pracujúcich.

Úlohou novelizácie je sprísnenie právnej úpravy pre zamestnávateľov, aby zabezpečili lepšie podmienky pre pracujúcich v extrémnych podmienkach. Fico uviedol ako príklady ako napr.: nárok na prestávku, nárok na občerstvenie a dodržiavanie pitného režimu, prispôsobenie hál pre znesiteľnosť teplôt, skrátenie pracovnej doby a podobne.

Možno na záver len malá redakčná poznámka: Je paradoxné, že Smer sa správa ľavicovejšie, než v časoch, keď vládol sám. Ale možno je to o tým, že sa otvára priestor a je aj spoločenská objednávka po riešení sociálnych otázok. (spracoval LP)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Robert Fico o aktuálnej téme ochrany zdravia pracujúcich počas horúčav

 • 26. júla 2019 at 18:32
  Permalink

  Ááááááááááá….zvolebnieva sa….

  …a súdruh preceda to opäť tradične ( pred voľbami ) prudko stáča doľava…vyhrnúť rukávy a hor sa na stavbu medzi prekarizovaný proletariát, márniacich svoje biedne životy po prešporských ubytovniach štvrtej cenovej.

  …a čo na to komunisti ? Potľapkajú ho po pleci ? …. potľapkajúúúj…veď treba tých pár zablúdilcov namserovať smerom k Smeru, aby získal 20 % a „my“ solídnych nulacelánič.

  …a po voľbách budú zase drancovať spolu so „svojim“ veľkokapitálom krajinu, a o nadčasoch, zamestnávaní otrokov, vyhadzovaní ľudí z pracáku, či exekúciách ani slovo. A o bývaní … čakáááj do ďalších volieb. A o západnej diverzii ako rakovina rozlezenej v zložkách štátu, a o RTVS, a o …

  Tak som už blbý ja … alebo fakt Vy ? Ale že fakt !

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *