Robert Fico (video): UŽ MÁME TOHO DOSŤ!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico sa opätovne vyjadril k tomu, ako médiá chránia súčasnú vládu. Tá okrem iného za milióny eur nakúpila nepresné testy od malej trnavskej firmy a nikoho to podľa neho netrápi. „Zbytočné plošné testovanie viedlo k zvýšenému počtu obetí covidu a nikoho to netrápi. Vláda kúpi za 35 miliónov eur totálne nepresné testy od Siemensu a nikoho to netrápi. Matovič privítal na letisku v Košiciach 200 tisíc vakcín SPUTNIK V, nikto nevie, koľko to stálo, kto to platil, kde je zmluva a čo s vakcínami bude. A nikoho to netrápi. Mňa sa ale novinári budú každý deň pýtať, či som plával v bazéne,“ povedal R. Fico.

Dodal, že keby také škandály s nákupom testov a vakcín boli v SMERe, keby zbytočne pre nekonanie vlády zomrelo doslova 10 tisíc ľudí, tak novinári nám 24 hodín visia na krku a organizujú s mimovládnymi organizáciami a americkou ambasádou protivládny puč.

„To sa máme naozaj nečinne pozerať na divadlo okolo ruskej vakcíny SPUTNIK V? Ak táto vakcína funguje v iných krajinách a ľudia si ju želajú, je doslova neakceptovateľné, aby sme nechali zbytočne zomierať ľudí a pozerali sa na impotentnú diskusiu o povoleniach, skladovaní, testovaní morčiat a ideologicky motivovaný ošiaľ vedený proti ruskému produktu,“ uviedol.

Robert Fico prízvukoval, že je jedno, či je to ruská alebo americká vakcína. Ak je funkčná a ľudia jej dôverujú, treba ju použiť. Zároveň však treba odpovedať aj na elementárne otázky, napríklad ako sa zaplatilo za 200 tisíc vakcín SPUTNIK V? Ako prebiehalo obstarávanie, kto podpisoval zmluvu? Kde je zmluva? Aká bola špecifikácia vakcíny v zmluve? Ako je možné, že vláda mala doviezť  iné vakcíny SPUTNIK V, ako tie, ktoré boli medzinárodne legitimizované? „To snáď  nemyslí vláda vážne, že tieto informácie mieni zatajovať. Je zrejmé, že opäť ide o totálny amaterizmus a Boh vie, čo ešte všetko za tým zo strany vlády Hegero-Matoviča. Heger musel ako minister financií o všetkom vedieť, a minister zdravotníctva nech sa nevyhovára, že je nový. Rukáv si nenechal odtrhnúť, keď ho do vlády nominovali a nesie plnú zodpovednosť za svoj rezort od prvej sekundy, čo prevzal menovací dekrét,“ uzavrel.

Preto ak vláda neodpovie na elementárne otázky okolo škandalózneho nákupu vakcíny SPUTNIK V, či nákupu nepresných a nepotrebných testov za stovky miliónov eur  a všetkých okolností, ktoré s nákupom súvisia, SMER – SD nebude tolerovať tieto zlodejiny a neuveriteľnú hlúposť Hegerovej vlády a začne zberať podpisy na mimoriadnu schôdzu na vyslovenie nedôvery vláde.

Zdroj: Tlačové oddelenie strany SMER – SD

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Robert Fico (video): UŽ MÁME TOHO DOSŤ!

 • 7. apríla 2021 at 17:11
  Permalink

  Počúvam, že sa do najvyššieho kresla na ministerstve práce vracia ďalší z brigádnikov – že nejaký posledný križiak …taKrajňakňe…

  Niektorí uvedomelí svetoobčania a eurozväzáčikovia navrhovali zníženie „volebného“ veku na 16 rokov.
  Súdruhovia – verím, že tí čo ste pri plnom vedomí zažili voľby 1998 a 2020 s takým niečím nielenže nemôžete súhlasiť, ale naopak, pokladáte za rozumné túto hranicu zvýšiť aspoň na 25 rokov.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *