Roky prelomu, tretia časť historicko-politickej drámy, súd s Tisom a Machom

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Lettrich, Andrej (réžia), Bob, Jozef; Plevza, Viliam (scenár), Biath, Tibor (kamera), Stračina, Svetozár (hudba): Roky prelomu, 1989, historická dráma, ČSSR, 1989, 6 h 49 m

Excelentné herecké obsadenie, vzhľadom k dobe vzniku mimoriadne objektívny prístup a vynikajúco zvládnutá atmosféra povojnového vývoja – to sú Roky prelomu, zabudnutý historicko-politický seriál.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Roky prelomu, tretia časť historicko-politickej drámy, súd s Tisom a Machom

 • 31. augusta 2021 at 22:03
  Permalink

  Odsúdenie Dr. Tisa bola politická vražda – bolo to na objednávku Beneša. Podobne dal Beneš zavraždiť Štefánika.

  Reply
  • 1. júna 2022 at 18:15
   Permalink

   Hlúposť s Štefánikom , aj keď by E.B. rad možno bol , bola to holt letecká nehoda. Škoda ho je. Keby žil , bol by náš postoj v roku 1938 iný. On sa bil ako lev. A diplomaticky by to zvládli lepšie ako so zbabelcom E.B.

   Reply
 • 2. januára 2022 at 0:09
  Permalink

  Tiso dopadol ako si zaslúžil. A Mach je naštastie tiež už mrtvy

  Reply
 • 16. augusta 2022 at 17:45
  Permalink

  Iba velmi naivny a slabo informovany jedinec moze uverit tvrdeniu, ze M.R. Stefanik zahynul pri obycajnej leteckej nehode! Rovnako ako Dubcek zahynul pri obycajnej dopravnej nehode… Prebudte sa uz konecne, Slovaci.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *