Roman Michelko: Padlý anjel Kiska (Veci Verejné 7/20)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

O čo išlo v tejto kauze?

Konečne niekto naplno a jasne povedal, že kráľ je nahý, konečne niekto nahlas povedal, že Kiska kupoval kradnuté pozemky a vedel o tom. Genézu kauzy riešila relácia Reportéri.

Kisku čaká horúce obdobie, skončil ako chodiaci gýč. Karma je zdarma a teraz ho dobehla veľmi skoro.

O čo tam išlo? Blízky obchodný partner Andreja Kisku Michal Šuliga získal skrachovanú firmu (bývalý štátny majetok) AGRAS, ktorá však nemala pozemky, tie „osvedčili“, rozumej podvodne vydržali a potom predávali. Vedeli o tom všetci zainteresovaní. Temné deväťdesiate roky Kisku dobehli a on ako morálna autorita skončil. Samozrejme, nikto súdny to nemohol brať vážne, ale pí ar agentúry tento falošný obraz o ňom vyrábali. Prostoduchosť Kisku sa prejavila aj v reakciách na zverejnené video. Tvrdenie, že za všetkým je Fico, všetkých dobre pobavilo. Ale jeho top argument, že to je nahrané hercami, je konšpiráciou hodnou tvrdenia, že Savo lieči rakovinu.

Kiska dnes dostáva nový prívlastok – Tatranský pozemkový mafián. Stáva sa z neho výborný terč, uvidíme, či ho stiahnu z debát, alebo bude po každej poriadne prefackaný. Prečo to vzniklo? Michal Šuliga ho chcel vydierať, vypálilo to však trocha inak. Kto z toho bude profitovať? Ostatné opozičné strany. Otázne je, či táto kauza Za ľudí nestiahne, môžu skončiť pod piatimi percentami. Každopádne, bude to veselé. Morálny gýč bude triumfovať, verím však a dúfam, že to tejto obskúrnej figúrke poriadne „pustí žilou“. Kiska si to rozhádzal na všetkých frontoch, nedokázal ani udržať mafiánsku česť. Šuliga krivo svedčil v jeho prospech, Kiska to však nijako nezohľadnil. Uvidíme, ako v prípadnom spore o ohováranie vytiahnu dôkazy o jeho pokrytectve. Kisku čaká horúce obdobie, skončil ako chodiaci gýč. Karma je zdarma a teraz ho dobehla veľmi skoro.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Roman Michelko: Padlý anjel Kiska (Veci Verejné 7/20)

  • 19. februára 2020 at 23:08
    Permalink

    Dnes z 2. videá je jasné, že chcel požičať peniaze predávajúcemu, aby ich mohol oficiálne vrátiť. Drísty o Tom, že chcel len počkať môže
    adresovať tým čo seno žerú.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *